Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę Spolszczenie do Gothic 2 +NK

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-01-06, 11:38   #1
Dark Xardas
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Dark Xardas
Domyślnie

Po pierwsze to mój pierwszy post, więc chciałem się przywitać A po drugie to jak w temacie... Trochę owine w bawełne, miałem płytki od Gothic'a 2 PL ale kumpel porysował, no i na 2 CD przy 45% instalacji błąd transferu składnika. Chrzestny zaciągnoł Platinum Edition i tam Jest Gothic 2 +NK ale English. Więc szukam spolszczeń, i proszę o jakiekolwieg porady lub linki.
Pozdrawiam ~~Xardas~~ :P

Widze, że już 20 wyświetleń, a 0 odpowiedzi.... Czy naprawde niewiecie, gdzie może byćspolszczenie [sam też szukam] Please, Help!

(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

PHX SITES RuleZZ
RPG
Dark Xardas jest offline  
Nieprzeczytane 07-01-06, 12:06   #2
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Jako takiego spolszczenia go G2 czy NK nie ma, bo gra w Polsce była wydana od razu z tłumaczeniem.
Po za tym samo tłumaczenie (bez modeli postaci, terenu, tekstór itd) waży około 1,5GB. Można spróbować przenieść same teksty pisane, ale szczerze mówiąc nie znam budowy skryptów Gothic'a, więc trudno powiedzieć czy przeniesienie wyłącznie plików od tekstów pisanych coś by dało. Możliwe że pliki z jednej wersji językowej nie będą pasować do drugiej.
Na twoim miejscu zmusił bym kumpla do odkupienia gry, a jak nie to mocno bym strzelił go w łeb bo sobie zasłużył. W końcu to jest warte 100zł.
Na przyszłość jak chrześniak będzie coś ściągał, to niech ściąga polską wersję, bo tych w sieci jest sporo. Więcej Ci nie powiem, bo na forum panuje "polityka antypiracka".
Nieprzeczytane 07-01-06, 13:19   #3
Orlan
Jaszczur

Domyślnie

Można to zrobić( nie jestem pewny tego sposobu), trzeba skopiować pliki OU.bin i OU.cls
(***\Gothic II\_Work\Data\Scripts\Content\Cutscene) I być może plik Gothi.dat
(***\Gothic II\_Work\Data\Scripts\_compiled) z polskiej wersji do Angielskiej( po prostu podmienić pliki). Niestety nie mam teraz zainstalowanej Nocy Kruka, więc nie mogę ci ich przesłać może ktoś inny to zrobi. A i jeszcze coś napiszcie w tym temacie czy sposób zadziałał.
Też się pochwalę . Dwusetny post 15 stycznia 2006 11.57
RPG
Orlan jest offline  
Nieprzeczytane 09-01-06, 20:59   #4
Dark Xardas
Chrząszcz

Domyślnie

Dzięki za rady!
Spolszczenia faktycznie nie ma, wszędzie gdzie możliwe szukałem. WIęcej nie będe mówił ["polityka antypiracka" ] Co do płytek były już troche porysowane i miały swój wiek [chyba z 2 lata, może mniej]. Polską ver. też bym chciał, ale niestety nie było. I znowu się kłania P.A* Teraz dopiero coś tam złapałem...

Orlan... Z takiej programistyki to jestem poprostu zielony
Poczekam, aż będe miał całą wersje PL. A i takie małe pytanko na marginesie (powinienem je umieścić w innym dziale ) Gdy zainsatluje Angielską wersje G2 a potem NK w ver. Polskiej to czy cała wersja bedzie po polsku, czy poprostu typy plików będą się ze sobą gryzły i wszystko się "Skopie" ?

Pozdrawiam

(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

PHX SITES RuleZZ
RPG
Dark Xardas jest offline  
Nieprzeczytane 09-01-06, 21:13   #5
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Dark Xardas@9-01-2006, 21:00
Orlan... Z takiej programistyki to jestem poprostu zielony
Poczekam, aż będe miał całą wersje PL. A i takie małe pytanko na marginesie (powinienem je umieścić w innym dziale  ) Gdy zainsatluje Angielską wersje G2 a potem NK w ver. Polskiej to czy cała wersja bedzie po polsku, czy poprostu typy plików będą się ze sobą gryzły i wszystko się "Skopie" ?
269752
Teoretycznie powinno to działać na zasadzie część EN część PL. Noc Kruka nie zawiera plików z G2 więc tylko doda/zastąpi niektóre wypowiedzi i teksty.

Po za tym instalator NK sprawdza wersję językową G2 i nie zainstaluje się na inną wersję niż te w której jest NK. Da się to ominąć ale jest przy tym kupę roboty i nie sądzę by Ci się chciało z tym paprać.
Nieprzeczytane 09-01-06, 22:02   #6
Dark Xardas
Chrząszcz

Domyślnie

A więc jest jakaś opcja ... Faktycznie, niechciałoby mi się z tym paprać Teraz niepozostaje mi nic innego jak czekać na polską wersje i grać w w G2 ENG.

(\_/)
(O.o)

PHX SITES RuleZZ
RPG
Dark Xardas jest offline  
Nieprzeczytane 09-01-06, 22:06   #7
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Dark Xardas@9-01-2006, 22:03
A więc jest jakaś opcja ... Faktycznie, niechciałoby mi się z tym paprać Teraz niepozostaje mi nic innego jak czekać na polską wersje i grać w w G2 ENG.   
269775
Na twoim miejscu poczekał bym aż będziesz miał i G2 i NK po polskiemu. Niestety nie da się grać na starych save'ach po doinstalowaniu NK więc będziesz musiał grać od nowa a i nie mam pewności czy da się przenosić save po między różnymi wersjami językowymi.
Nieprzeczytane 09-01-06, 22:15   #8
Dark Xardas
Chrząszcz

Domyślnie

To forum podoba mi sięcoraz bardziej
Odpowiedzi sąod zaraz no i... fajny klimacik
Może lepiej poczekać... Łamie ostatni raz polityke antypiratową*..
Zssam z torrent'a a ponieważ gra jest stara mam mały transef ... 3-7 KB\s i niecałe 30%... [w tej chwili] i na dodatek jest mało seed'erów

P.S Ostatni raz!

Pozdrawiam

(\_/)
(O.o)

PHX SITES RuleZZ
RPG
Dark Xardas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania