Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Bragomir - Spokój wśród chaosu

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-10-16, 09:11   #1
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie Bragomir - Spokój wśród chaosu

Cytat:
Drodzy obywatele Archolos! W związku z tym, iż obchody Dnia Upustu Emocji są już właściwie za pasem, rzecze się co następuje:
By właściwie kontrolować ludzi, coby w uniesieniu sobie żyć nie poodbierali, potrzebujemy w jak najkrótszych czasie zebrać grupę śmiałków, którzy, gdy w ruch pójdzie broń biała, skutecznie ostudzą zapał konkretnych obywateli. Sposób w jaki tego dokonają nie jest ważny, a w sumie najlepiej żebyśmy nawet my tego nie wiedzieli. Osoby zainteresowane proszone są o udanie się do miejskich koszar, gdzie zostaną zapoznane z godzinami pracy i możliwym wynagrodzeniem.
Komendant straży miejskiej Archolos
,
Tłum otacza cię ze wszystkich stron, wiele barwnych osób przetacza się przez tłum, lecz mimo wszystko najwięcej uwagi zwraca pijany Smutas, który, chyba ze swoimi własnymi majtkami na głowie, wesoło skacze, będąc pijanym i krzyczy jaki to będzie ubaw.
Całej sytuacji przygląda się kilka starowinek, nie wyglądają na zadowolone. Po chwili wszystkie ruszają do pobliskiej świątyni, używając lasek bardziej do rozpychania tych, którzy zajdą im drogę, niż jako podpory dla starych, schorowanych kości.
Widzisz kilku spokojnych obywateli, którzy najwyraźniej także mają zamiar zgłosić się do nadzorowania, bowiem tak jak i ty przyglądają się pergaminowi.
Słońce jest wysoko na niebie, widać już pierwsze przygotowania do jutrzejszych obchodów, na rynku rozkładają swe stoiska bimbrownicy, którzy na przekór wszystkim innym, bez problemu prowadzą w ten dzień interesy.
Nawet strażnicy miejscy są zaaferowani, bowiem któż nie chciałby sprać dupy temu gnojkowi, Epikurowi Belaiarowi?

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 15-10-16 o 09:39.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 11:28   #2
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

- Ciekawe ile osób straci głowę przez tego szaleńca? - mówię sobie w myślach, patrząc na berserka podskakującego z majtkami na głowie. - Ciekawe ile musiał wychlać? Pewnie musiał spustoszyć wszystkie miejscowe winnice i browary. - nie przejmuję się jednak Smutasem i odchodzę do tablicy. Chyba najlepiej będzie się udać do koszar i wypytać o wszystkie szczegóły tego zlecenia.

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 11:38   #3
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Ruszasz prosto do koszar, poruszając się pośród wielu szaleńców. Pogoda dopisuje dzisiaj, ludzie szybko się pocą pozostawiając, w i tak zanieczyszczonym, powietrzu charakterystyczny zapach.
Niektórzy, najwyraźniej przeciwnicy tej formy atrakci zamykają się w domach, uprzednio dokonując szybkich zakupów. Wyrostki walczą na drewniane miecze, tocząc wymyślne pojedynki, wszyscy się radośnie uśmiechają i z utęsknieniem czekają na czas święta, chociaż akurat oni nie mają pozwolenia na udział w obchodach, mimo to na pierwszy rzut oka widać iż zamierzają też się "pobawić".
Stoisz przed wejściem do koszar, jest to spory budynek wybudowany w całości z kamienia, co przywodzi na myśl gorąc, który z pewnością panuje w środku. Wejścia strzeże dwóch znudzonych strażników, po których minach widać iż bardziej ich zajmują robale pełzające po ziemi, niż przechodzący obywatele.
- Zaprawdę powiadam wam te święto jest złem, a gubernator który je wprowadził zasługuje na wieczność w otchłani Beliara. - Słyszysz, autorem tych słów jest jakiś nawiedzony, łysy popapraniec, który pieprzy takie głupoty pospólstwu, dzięki czemu zarabia na chleb i wódkę.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 11:45   #4
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

- Jak zostanie gubernatorem to wywali to święto w cholerę. - przyglądam się dziwakowi. - Chociaż chyba nawet w następnym wcieleniu będzie miał problemy z byciem normalnym człekiem. - ignoruję go, po czym przekraczam mury koszar. Zastanawiam się czy ci strażnicy będą cokolwiek jutro robić, aby utrzymać choć odrobinę porządku w mieście. Znając ich odwagę to odpowiedź jest oczywista.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 11:54   #5
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Ruszasz do koszar, mijając strażników, którzy obficie się pocą w słońcu. Obydwaj całkowicie cię ignorują, jak widać ich stanowisko "strażników wejścia" jest czysto teoretyczne.
Kroczysz szerokim korytarzem, po którym głucho rozchodzą się twoje kroki, z lewej strony zauważasz przejście do komnat sypialnych, a na jednym łóżku strażnika, który z zapałem godnym lepszej sprawy pochrapuje głośno, same łóżka są proste, ot zwykłe prostokątne deski podparte kołkami, a wyłożone siennikiem, lecz mimo to najwyraźniej zadowalają mężczyznę.
Wychodzisz z przejścia i natychmiasto zaczyna razić cię słońce. Znajdujesz się na małym placu treningowym, gdzie siódme poty wylewają kandydaci na strażników, nadzorowani przez wyższego rangą żołnierza, który nie szczędzi wyzwisk, poprawiając adeptów.
Wokół znajduje się kilka drzwi, najbardziej w oczy rzuca się wejście do zbrojowni, w której znajduje się najlepszy oręż będący w posiadaniu straży, dalej zauważasz otwarte przejście prowadzące do strzelnicy, skąd dobiegają do ciebie odgłosy zwalnianych cięciw u kusz.
Najbardziej interesują cię zwykłe, proste drzwi, które prowadzą do siedziby komendanta, są one przymknięte, a ze środka dochodzą odgłosy rozmowy, niestety nie jesteś w stanie zrozumieć jej sensu, przez ogólny hałas.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 13:43   #6
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

Podchodzę do niepozornych drzwi i pukam w je dość głośno. - Ja w sprawie tych ludzi do święta upustu. Można wejść?

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:02   #7
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Słyszysz fragment rozmowy.
- Powiedziałem NIE! Nie ma mowy żebyś organizował pojedynki na śmierć. I gówno mnie obchodzi, że zamierzasz to robić za murami miasta.
Pukasz do drzwi, które w tym samym momencie się otwierają, szybko mija cię jakaś osoba, której nie zążyłeś się nawet przyjrzeć, po czym rusza ona do wyjścia, zwrócona do ciebie plecami. Zauważasz tylko iż jest to wysoki, barczysty blondyn.
- Tak? Słucham? O co chodzi? - Dobiega do ciebie z wnętrza uprzejmy głos, należący do mężczyzny siedzącego w wygodnym fotelu. - Proszę wejść i zamknąć drzwi.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:07   #8
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

Przechodzę przez próg, po chwili zamykając drzwi. Następnie zwracam się do blondyna. - Witam. Jestem tu w sprawie ogłoszenia odnośnie poszukiwania chętnych do pilnowania porządku w dniu jutrzejszego święta. - mówię nad wyraz spokojnie, ażeby nie zdenerwować mojego rozmówcy.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:19   #9
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Widzisz, iż twój rozmówca jest już starszym człowiekiem, w długie blond włosy wplątują się już nitki siwizny, jego twarz zaś jest naznaczona znamionami przeżytych bitew, w postaci wielu blizn. Dodatkowo na pierwszy rzut oka widać, iż ktoś mu ongiś nieumiejętnie nastawił złamany nos, bowiem teraz delikatnie jest on skrzywiony w lewo.
- Do pilnowania porządku? Wyglądasz mi na takiego co lubi popić. Nie schlejesz się, by następnie samemu wziąć udział w zabawie, hmm? - Komendant kieruje w twoją stronę stalowo szare spojrzenie swych oczu. - Masz jakieś referencje?

Pomieszczenie w którym się znajdujesz jest schludne, czysta podłoga, w rogu kominek, który obecnie rzecz jasna jest wygaszony. Po twojej lewej stronie znajduje się mała biblioteczka, zaś po prawej solidne biurko obciążone licznymi papierzyskami, tam też znajduje się komendant.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:30   #10
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

- Referencje? Dobre sobie. - przebiegło mi przez głowę. Po chwili jednak odezwałem się do komendanta. - Wystawiliście ogłoszenie, czyli szukacie chętnych. Kto by pomyślał, że potrzebne są jakieś referencje? - spojrzałem uważnie na swojego rozmówcę. - Zresztą ja stornię od alkoholu. Także na pewno nie stracę nad sobą panowania.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:39   #11
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Komendat uważnie się na ciebie patrzy, przejeżdzając dłonią po swej krótkiej bródce.
- Ehhh... No dobra. W sumie zapewne wiesz o co tam chodzi? Masz pilnować żeby się nie pozabijali tam jutro i dodatkowo w związku z tym, iż większość naszych patroli będzie zajęta, masz uważać żeby nie doszło do zbiorowych kradzieży, tak jak rok temu, gdy złodzieje korzystając z ogólnego rozkojarzenia wdzierali się do domów i brali wszystko co zdołali unieść. Jeśli podołasz wyzwaniu to dostaniesz spore wynagrodzenie, dodatkowo będziesz mógł liczyć na kolejne zlecenia. Odpowiadają ci takie warunki?
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-16, 16:15   #12
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

- Straż będzie zajęta. Haha! Ciekawe czym? - kilka myśli przeszło mi łeb. Po chwili jednak zwróciłem się do komendanta. - Dobrze, pasuje mi. Coś jeszcze muszę zrobić w koszar, czy już mogę sobie iść?

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania