Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Jak zostać Najemnikiem/Nowicjuszem/Strażnikiem Miejskim z ułatwieniem i bez.CZELADNIK

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-12-11, 16:15   #1
HooK
Chrząszcz
 
HooK awatar
 
Zarejestrowany: grudzień 2011
Posty: 12
Domyślnie Jak zostać Najemnikiem/Nowicjuszem/Strażnikiem Miejskim z ułatwieniem i bez.CZELADNIK

Strażnik Miejski

Bez Ułatwienia:

Idziemy do Lorda Andre, pytamy się go czy możemy zostać przyjęci do szeregów straży. On mówi nam abyśmy zostali "Obywatelami Miasta". Jest to bardzo proste. Możemy wybrać Constantina, Harada lub Bospera. Niestety Thorben nie może płacić czeladnikowi więc nie możemy a Matteo ma już czeladnika. Dobrze postaram się opisać misję każdego:

Matteo
Zadanie : Matteo i Gritta

Dobrze więc tak, po rozmowie z zleceniodawcą udajemy się do Gritty.
Mieszka ona na lewo od sklepu Bospera. Rozmawiamy z nią i wybieramy opcję " Matteo mówi że jesteś winna mu złoto". Ona coś gada i wybieramy "Dość tego gdzie złoto" mówi że nie ma nic, ale wybierz opcje "Poprostu sprzedamy twoje ubrania". Odda 100 szt. złota. Oddaj Matteowi i misja się zakończy.

Harad
Zadanie: Wielkie Wyzwanie

To jest trudne zadanie. Harad zleca nam aby zdobyć broń orka. Są dwa sposoby:

1: Idziemy do drugiej bramy (nie tej przy farmie Lobarta). Idziemy na przód aż zobaczymy niewielką jaskinie. Wchodzimy do niej i po lewej stronie mamy korytarz, jest tam ork. Gdy wyciągnie broń ty uciekaj. Gdy ork będzie pokazywał broń do góry to znaczy "uciekaj i nie wracaj" ty podejdź do niego i znów uciekaj aż dojdziesz do bramy. Strażnicy są nieśmiertelni więc go spokojnie pokonają. Zabierz broń i oddaj Haradowi i zadanie zostanie ukończone.
2: Poprostu spróbuj go zabić co jest prawie nie możliwe. Można czarami ale to większy wydatek. Zalecam pkt 1. Nie poddawać się gdy ork będzie zabijał. Próbować dalej, biegać zygzakiem.

Bosper
Zadanie: Futra dla Bospera

Bosper każe nam zdobyć 6 futr wilka. Lecz nie za darmo. Aby nauczyć się zabierania skór musimy poświęcić 5 LP . Udajemy się do Bartoka, jest on przy mini-knajpce koło Herolda. On pomoże nam zapolować na wilki ale za 50szt. złota. Idź za nim, dojdziecie do małego buszu koło farmy Lobarta gdzie będą 3-4 wilki . On je zabije, lecz pomóż mu, może zginąć bo ma słaby pancerz (10 obrony). Potem pyta się nas czy idziemy dalej, nie zgódźcie się, ponieważ jest tam ork i grupa goblinów które mogą was zabić oraz cieniostwór i krwiopice. Potem idź bramą nie od strony Lobarta lecz 2.
Idź cały czas ścieżką na północ aż znajdziesz 2 wilki. Zabij je weź futra tak jak przy Bartoku. W jaskini, tam gdzie był ork też jest 1 wilk zabij go weź futro. Masz już 6 futr, oddaj je Bosperowi a zadanie zostanie pomyślnie wykonane.

Thorben
Zadanie: Błogosławieństwo Bogów

Thorben zleca nam abyśmy byli pobłogosławieni przez Maga Wody (Vatrasa) lub Ognia (Daron,Isagroth). Vatras prosi tylko o twojej histori : "Przybyły smoki..", "Pewien mag Xardas" oraz "Dawnym skazańcem" wybierz te opcje a Vatras udzieli Ci błogosławieństwa. Inaczej z Daronem, jest on na targowisku na wschód od Vatrasa. Domaga się od nas 50szt złota. Lepiej kupcie strzały, kosztują 1szt złota i gdy je sprzedamy też tyle kosztują. Zostawiamy sobie 1szt złota i prosimy o błogo. on mówi że masz mało złota ale to zrobi. Potem sprzedajesz tyle strzał ile kupiłeś i masz wcześniejsze złoto. Idziesz do Thorbena i mówisz o wypełnionym zadaniu. Powiedziałem też o Isagrocie. On błogosławi za darmo, jest niedaleko klasztoru, nieopodal tawerny.

Constantino
Zadanie: -

On może nam za nic pozwolić zostać czeladnikiem, ale jeżeli chcecie naprawdę zostać (nie zbyt się opłaca) to wykonajcie zadanie Zioła dla Constantina. Prosi on o zioła które są napisane na kartce którą wam da.
Na początku gry (wieża Xardasa) na samym dole jest miejsce gdzie jest większość roślin.

I po tych zadaniach udajesz się do Bospera/Harada/Constantina i mówisz że chcesz zostać obywatelem.
U Bospera masz za zadanie raczej możliwość sprzedawania futr, drożej od innych handlarzy.
Harad nauczy Cię wykuwania broni i możesz u niego sprzedawać bronie które sam zrobiłeś.
Constantino nauczy Cię alchemi, do niego zanoś grzyby i mięso kopacza kupuje je za rozsądną cene Grzyb-15 czy 20szt. złota a Mięso kopacza za 30szt złota.

I w tym momencie idź do Lorda Andre i poinformuj go że jesteś obywatelem a przyjmie Cię do straży!

Z ułatwieniem:

Vatras powie Ci że jeśli chcesz dołączyć do straży możesz porozmawiać z Laresem. Pogadaj z nim i poproś o pomoc o dołączeniu do straży. Powie Ci abyś udał się do Martina, jest on na zachód od Laresa. On zleci abyś dowiedział się kto kradnie mu broń, coś takiego. Idź do łóżka prześpij się do północy i podejdź tam gdzie był martin, spotkasz tam Rangara, strażnika miejskiego. Pogadaj z nim a potem udaj się do Martina, jest on w knajpie Kardifa. Da Ci on list który zanieś Lordowi Andre i zostaniesz Strażnikiem.

Z ułaskawieniem:

Prosisz L.Andre czy jest jakiś inny sposób, on mówi abyś dowiedział się gdzie jest gildia złodziei. W tym celu udaj się do Jory handlarza w targowisku, poproś o schwytanie złodzieja o imieniu Rangaru. Pogadaj z typem, on ucieknie, biegnij za nim. Gdy już się zatrzyma pogadaj z nim.
Powiedz że wsadzisz go do paki. I powiedz o tym L.Andre dostaniesz złoto za niego. Możesz iść też do Jory i poprosić o inf. na temat G.złodziei.
Potem udaj się do Kardifa on powie Ci że ktoś Cię szuka. A ten ktoś jest za domem Halvora, handlarzem ryb. Chce z tobą walczyć. Wygraj pojedynek i zabierz od niego klucz. Potem wskocz do portu i popłyń na wschód aż zobaczysz drzwi. Otwórz je (masz klucz) i znajdź dowódcę tej gildi.
Zabij ich (nie masz szans). Lub powiedz L.Andre że tam się znajdują, powie Ci że strażnicy już ich znaleźli a ty zostaniesz Strażnikiem.

Najemnik

Bez ułatwienia:

Idź na farmę Onara . Jest ona na zachodzie od wejścia do tawerny.
Przed tym pogadaj z Busterem, powiedz że chcesz zostać najemnikiem
on powie żeś jest cienias. Wygraj z nim w pojedynek a od razu zmieni zdanie.
Idźcie dalej ścieżką aż zobaczycie Sentenze. Będzie domagał się 50szt. złota.
Pozwólcie mu się przeszukać. Następnie idziemy do Lee. Jest w tym domku wielkim.
W Prawym skrzydle (w lewym po stronie strażników domu). Rozmawiamy z nim, mamy przejść próbę. Udajemy się do Torlofa gadamy gadamy. Mamy zdobyć zaufanie innych najemników (mamy już 2 Bustera i Sentenze). Teraz udajmy się do Roda. On każe nam podnieść miecz. Jeśli nie masz tyle siły aby unieś ten miecz on zrezygnuje. Stracisz 30 szt złota. Możesz z nim też zawalczyć. Idziemy do Jarvisa, jest w knajpie po lewej od strony Roda. On mówi nam abyśmy zabili 3 ludzi Sylvia ( Fester, Bulko, Sentenza, Rod, Raul, i chyba Buster). Walczymy z Festerem, Raulem i Bustera mamy z głowy bo walczyliśmy z nim przed wejściem na farmę. Idziemy to Cipher'a. On za zadanie daje nam zdobycie 10 łodyg bagiennego ziela. Zabijamy Dara. Jest przy kapliczce. Ma on 10 łodyg. Oddajemy mu i kończymy zadanie. Rozmawiamy z Wilkiem, siedzi na ławce. On pozwala nam za nic zostać najemnikiem, ponieważ walczyliśmy jeszcze w czasie bariery (G1). Idziemy do Torlofa, on daje nam misje aby zabić 2 strażników na farmie Bengara. Ta farma jest na lewo od polnych besti. Zabijamy ich, rozmawiamy z Torlofem i gadamy o zaufaniu najemników. Jeżeli wypełniliście zadania które wam podałem, zostaniecie przyjęci do grona najemników. Gadamy z Lee potem z Onarem w celu wypłaty. 50szt złota co tydzień a na końcu gadamy z Lee daje nam pancerz i jesteśmy najemnikami wee

Z ułatwieniem: Gdy porozmawialiśmy z Vatrasem o gildi i o wszytkim, idziemy do Laresa i mówimy że chcemy zostać najemnikiem. Każe udać się do Corda. Rozmawiamy z nim a on zleca nam zabicie bandytów z wieży. Idziemy tam zatrzymuje nas strażnik. Pyta się nas jak nazywa się szef bandytów. Mówimy że Dexter (przed tym trzeba pogadać ze Skipem aby dowiedzieć się tego jest on na wyspie na wschód od portu trzeba wskoczyć do wody)
Gadamy z Dexterem, zabijamy go. Greg pomoże nam zabić pozostałych. Idziemy do Corda i robimy to samo co na końcu "bez ułatwienia"

Nowicjusz

Bez ułatwienia: Potrzeba nam 1000szt. zł i owcy. W tym celu idziemy na farmę Onara do Pepe. Jest on niedaleko Corda. Można od niego kupić owce za 30szt złota. Ale lepiej wykonajcie zadanie Cztery wilki dla Pepe a da wam za darmo. Musimy zabić wilki które są na północ od niego.
Daje nam owce. Teraz 1000szt złota. Są 2 sposoby.

1: Musimy mieć nauczone kowalstwo, dobry miecz, czeladnik u Harada i przynajmiej 50 siły.
Tak, wykuwamy 2 Dobre miecze, zakładamy jeden gadamy z Haradem że chcemy sprzedać broń którą wykuliśmy. Dostaniecie 250szt złota a miecze nadal pozostaną na miejscu tylko Ci go ściągnie.
I tak można cały czas w kółko zarabiać forsę.

2: Po prostu robić misję z kasą i będzie dobrze.

Mam jeszcze jeden sposób

3: Idziemy do kowala Carla. Jest on za domem kobiety która gotuje a ta kobieta jest za domem Halvora. Zabijamy go (ogłuszamy) zabieramy mu stalowe pręty. Kiedy wstanie znów go ogłuszamy i znów zabieramy mu pręty bo ma je cały czas. Kujemy broń i znów sprzedajemy.

Idziemy do klasztoru z owcą i 1000szt złota. Oddajemy Pedrowi i jesteśmy nowicjuszami.

Z ułatwieniem: Tak samo gadamy z Vatrasem o gildi idziemy do Laresa i prosimy o pomoc do dołączeniu do Magów Ognia. On odpowiada że nie może Ci pomóc i masz udać się do Vatrasa. On mówi że Daron ma pewien problem
. Pogadaj z nim. Mówi że gobliny ukradły mu posążek Innosa. W tym celu idź do tawerny, siedzi tam Greg. Pomóż mu z zadaniem. W jaskini są gobliny. Zabij je i w jednym z nich jest posążek Innosa. Oddaj go Daronowi i idź do klasztoru z nim. (z posążkiem xD) Powiedz Pedrowi o informacji i oddaj go jednemu z magów. Parlan Ci powie który to.

No to chyba na tyle. Podoba się poradnik? Można go podpiąć?

Mówcie swoje opinie, dobre czy złe?Ostatnio edytowane przez HooK : 24-12-11 o 13:05.
RPG
HooK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-11, 16:33   #2
najemnikrav
Golem
 
najemnikrav awatar
 
Zarejestrowany: lipiec 2010
Posty: 1 003
Domyślnie

http://www.gothic.phx.pl/nk/infopage.php?id=6
Po co to pisałeś?
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-11, 16:48   #3
HooK
Chrząszcz
 
HooK awatar
 
Zarejestrowany: grudzień 2011
Posty: 12
Domyślnie

Może ktoś zajrzy tutaj. To znajdzie nie?
RPG
HooK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-11, 19:13   #4
najemnikrav
Golem
 
najemnikrav awatar
 
Zarejestrowany: lipiec 2010
Posty: 1 003
Domyślnie

Ta znajdzie. Tylko po co pisać kolejny poradnik skoro można wpisać w google gothic poradnik lub solucja i wyskoczy kilkanaście stron z lepszymi opisami nie mówiąc już o poradniku dołączonym do gry.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-11, 20:58   #5
HooK
Chrząszcz
 
HooK awatar
 
Zarejestrowany: grudzień 2011
Posty: 12
Domyślnie

Mówię że jak ktoś na dłużej tu zostanie, może popatrzeć. I co się stanie jak to będzie? Silnik się zniszczy? Ja bym się cieszył jak by na moim forum i ktoś pisał poradniki.
RPG
HooK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-12, 13:29   #6
Regnon
Chrząszcz
 
Zarejestrowany: czerwiec 2012
Posty: 5
Cool ...

Nie rozumiem czemu uważasz, że zabicie Orka jest 'prawie niemożliwe', gdy w rzeczywistości jest to bardzo łatwe
RPG
Regnon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-12, 19:51   #7
Regnon
Chrząszcz
 
Zarejestrowany: czerwiec 2012
Posty: 5
Wink ...

Żeby nie budzić jakiś kontrowersyjnych wypowiedzi poprzednim komentarzem, pokażę jak to zrobić... Przy okazji troszkę więcej, bo po drodze miałem.


http://www.youtube.com/watch?v=bnUU6...ature=youtu.be
RPG
Regnon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
nie mogę zostać najemnikiem szymek12343 Pomoc 4 29-11-09 10:46
Pytania dotyczące gry Straznikiem Miejskim Arturrr Pomoc 7 20-09-09 21:55
Jak zostać najemnikiem w 4 rozdziale kegelki Pomoc 8 05-11-08 14:58
Jak zostać Wather Mage, BEZ uprzedniego zostania Najemnikiem?????? Mistrz Kręgu Wody Pomoc 6 03-03-07 23:43
Chce zostać najemnikiem Konrad_Techno Pomoc 8 15-09-05 21:52


Powered by vBulletin® Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.