Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Skrzynie przy npc-rady

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-07-11, 12:42   #1
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie Skrzynie przy npc-rady

Witajcie,chciałbym byście podali mi jakiś rady jak otwierać skrzynie które są przy npc tak by się o to nie burzyli.Takie jak np ta w okarze obok paladyna (zapomniałem jego nazwy).Pytam się bo chciałbym teraz grając otworzyć wszystkie skrzynie jednak nie mam pomysłu jak je otwierac i nie denerowawac npcków.

Druga sprawa,też związana z okradaniem,można stare pierścienie alchemików w geldern normalnie zabierac czy trzeba po cichu,jak po cichu to jakis porady jak to zrobic?Bo jeden wiem że jest w miejscu gdzie są chyba 2 szamani i dwaj wojownicy.A chciałbym zrobic jak najwięcej questów.
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-11, 17:23   #2
Woland.
Krwiopijca

Domyślnie

W Okarze szefem jest Roland. Prześpij się do północy, przy Rolandzie kliknij skradanie (tuż przed wejściem do jego "pokoju"), podejdź i otwórz skrzynie i jest ok

A co do pierścieni w Geldern- to są amulety chyba raczej.
Ja tam robiłem to o północy, stojąc przy amulecie klikałem skradanie, brałem amulet i puszczałem skradanie. I było ok.

Nie wiem czy potrzebujesz pomocy ale przy tych problemach (bez urazy, sam miałem z tym problem) możesz mieć i przy tym problemy:
Misja z talerzami: Przy dowódcy orków w Geldern rzuć czar masowego uśpienia. Ja tak to zrobiłem.

Ostatnio edytowane przez Woland. : 20-07-11 o 17:26.
RPG
Woland. jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-11, 17:57   #3
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź a jakieś uniwersalne porady do innych skrzyń?Np.Khabira w Trelis,albo tam gdzie niema gdzie się przespac a jest dużo npc? na ten przykład dam bodajże skrzynie u orka dowódcy w Silden.W końcu nie zawsze będe miał czar masowego uśpienia.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-11, 18:57   #4
Woland.
Krwiopijca

Domyślnie

Wódz orków w Silden na przykład?
Hmm, no nie wiem... Chyba pozostaje tylko albo czar rzucić albo o ile się da (chyba da) nauczyć się go i jedyne co to mieć w zapasie coś co dodaje many i będzie spoko. Pokojowej metody kradzieży (chyba) nie ma
RPG
Woland. jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-11, 03:05   #5
richihart
Krwiopijca

Domyślnie

Najlepiej jest, jak radzi mój poprzednik,dokonywać kradzieży i opróżniania skrzyń już po północy.Niektórzy npc kładą się spać nieco później ale jeśli tego nie robią to skuteczną metodą jest użycie czaru "Sen",którego nauka nie jest szczególnie wymagająca.Mnie udawało się w ten sposób usypiać po kolei 4 do 6 osobników i zanim ten pierwszy się obudził pozyskiwałem wiele wartościowych przedmiotów.Zdarza się,że niektórzy reagują agresywnie na stosowanie magi ale nie są to zbyt groźne zachowania i raczej nie atakują zanim ich uśpimy lub kiedy w porę się wycofamy.Jeśli jednak coś się nie powiedzie przydatna w tej kwestii jest umiejętność "Tłumaczenia się" a kiedy to nie pomagało to uciekałem w ustronne miejsce (najczęściej przed mury miejskie i z dala od wzroku strażników bramy) ale w taki sposób aby goniąca mnie postać nie zaprzestała pościgu (gdy rezygnowała ,podbiegałem do niej by kontynuowała) i tam pokonywałem ją w walce lecz nie zabijałem i mogłem spokojnie do miasta powrócić.Nieco trudniej wykonać ten manewr z przeciwnikiem wyposażonym w broń dystansową ale przy zachowaniu niewielkiej odległości od goniącej postaci powinno się to udać.Cenne przedmioty można pozyskać dzięki wiedzy "Mistrz złodziejstwa' okradając śpiących tyle tylko ,że wymaga ona dużych "umiejętności złodziejskich"
RPG
richihart jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-11, 11:32   #6
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Dzięki za rady,jak mówiłem potrzebowałem ich bo chce w końcu otworzyć wszystkie ciężkie skrzynie i stare skrzynie,mistrza złodziejstwa też się nauczę skoro już mam 70 umiejętności złodziejskich potrzebnych do targowania się to te 30 nie zrobi wielkiej różnicy.Dziękuje raz jeszcze za rady. na pewno skorzystam.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania