Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen - pierwszy gameplay

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-03-09, 18:00   #1
Lokos
Cieniostwór

Lokos awatar

Domyślnie Risen - pierwszy gameplay

http://tv.multiplayer.it/4737/risen-...prima-gdc-2009

Co o tym sądzicie? (gameplay zaczyna się od 58 sekundy, wcześniej jakiś gość o nim chyba po węgiersku opowiada xD)

Jeśli o mnie chodzi to na początku odrzucił mnie sam system walki. Taki niemrawy, sztywny. Samo to jak wygląda bohater kiedy zostaje trafiony przez potwora bardzo przypomina mi G3 niestety. Grafika nie jest najgorsza, ale nie zachwyca mnie jakoś szczególnie. Ogółem to przed Piraniami jeszcze dużo pracy.

Poszukiwacz Podziemia
RPG
Lokos jest offline  
Nieprzeczytane 30-03-09, 18:44   #2
 Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Wiedziałem, że taki temat ktoś założy...
Trzeba wyjaśnić parę rzeczy:
1. Wszystko o gameplayu pisze na stronie głównej (gościu gada po włosku):

Włoski serwis multiplayer.it zamieścił gameplay nowego "dziecka Piranha Bytes". Przedstawia od między innymi walkę z potworem - Ash'em. Został nakręcony na GDC 2009, więc jakość nagrania jest słaba. Risen jest ciągle dopracowywany przez twórców serii Gothic. Starają się, aby gra została najważniejszym tytułem 2009 roku. Do chwili wydania może się jeszcze wiele zmienić.

Aktualizacja:
Piranha Bytes i Deep Silver w oparciu o obawy fanów (głównie dotyczące ruchów i systemu walki), wydały sprostowanie dotyczące ukazanych gameplayów.

» Sprostowanie @ Risen Info
» Gameplay Risen - GDC 2009 @ multiplayer.it
» Serwis multiplayer.it

Drugi (pierwszy gameplay/wywiad):

Dzisiaj ukazały się dwa wywiady z wydawcą najnowszej gry "ojców" Gothica - Piranha Bytes. Jeden jest języku niemieckim, w drugim zostały dodane polskie napisy. Nagrania są bardzo ciekawe, gdyż są w nich ukazane fragmenty rozgrywki z wersji PC Risen. Oczywiście w chwili wydania gra może wyglądać inaczej, jednak na tych filmach możemy ujrzeć dotychczasowe osiągnięcia Piranha Bytes.

» Wywiad 1 (polskie napisy) @ gry-online.pl
» Wywiad 2 (j. niemiecki) @ youtube.pl

To już chyba wszystko, przeczytajcie sprostowanie, nie krytykujcie systemu walki, bo jest on stary. Link do tematu daję do newsa .
Komentować czas zacząć!

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | risen 3 zapowiedź
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 30-03-09, 19:42   #3
Russel
Persona non grata

Russel awatar

Domyślnie

No to i ja coś dorzucę, jako osoba dość wtajemniczona. Oto rozmowa po francusku, gdzie prezentowany jest fragment gameplay'a: http://www.clubic.com/actualite-2670...e-journee.html

A co do samych filmików, to dwie rzeczy. Po pierwsze imponujący graficznie i klimatycznie świat. Świetnie wyglądają bestie, bardzo podoba mi się też architektura i roślinność. Po drugie badziewny system walki, ale oficjalnie twórcy przyznają, że jest poprawiany i będzie wyglądał lepiej. Przychodzi tylko czekać.
Russel jest offline  
Nieprzeczytane 30-03-09, 20:38   #4
Arturrr
Jaszczur

Arturrr awatar

Domyślnie

No no gra zapowiada sie naprawde ciekawie.. i wyjdize pewnie za jakis rok .. szczerze to nie moge sie doczekc tej gry !! tylko musze zakupic komputer bo na tym napewno ta gra nie pociagnie xD No ale mam nadzieje ze zdobende nowy komputer i te gre !! bo naparwde z tego co mowi ten koles to moze byc megaa.. ale boje sie troch tego klimatu Obliviona .... ;/ bo nie podoba mi sie on za bardzo... jak mowił o tych domach ... to zastanawiam sie czy iał na mysli cos w stylu Oblivion cyz cos w stylu Fable .... no poczekamy zobaczymy ^^
RPG
Arturrr jest offline  
Nieprzeczytane 30-03-09, 22:29   #5
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Filmiki z gry "Risen" i "Arcania" w formie medleyu
Link:
G4- http://www.youtube.com/watch?v=HPmB6hRn7uM
Risen- http://www.youtube.com/watch?v=BSIUq...eature=related
RPG
Skyrim jest offline  
Nieprzeczytane 31-03-09, 11:38   #6
Arturrr
Jaszczur

Arturrr awatar

Domyślnie

ładniieee.... ej .. a wie ktos moze kiedy wychodzi ta gra ?? i jakie bd miec wymagania XDD
RPG
Arturrr jest offline  
Nieprzeczytane 02-04-09, 17:29   #7
overall

Domyślnie

rozczarowanie... kolejny G3 tyle ,że pod innym tytułem..

chyba do końca życia pozostanie mi wracanie do dwóch pierwszych części... ostatnia nadzieja w G4...
RPG

Nieprzeczytane 02-04-09, 20:37   #8
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Overall nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę, wiesz wszystko na temat gry, która jeszcze nie została wydana.Ta gra jak dla mnie prezentuje się nad wyraz ciekawie i oryginalnie, pomysł z wyspą na której panuje śródziemnomorski klimat jest według bardzo innowacyjny.
RPG
Skyrim jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-09, 09:56   #9
overall

Domyślnie

No cóż... schlebiasz mi jeszcze kilka lat doświadczeń i sam nabędziesz takową umiejętność

Może podam jakiś przykład: dajmy na to film... oglądasz sobie najpierw screeny , później wychodzi surowy teaser (jeszcze nie zbyt dobrze zmontowany) później trailer, czytasz mnóstwo wywiadów itd., itd. ale całą prace, w większości przypadków (jakieś 99%) możesz ocenić właśnie po tym ,,niekompletnym teaserze’’ czy też jak to jest w przypadku gier ,,game-play,u’’ oczywiście wiele może się zmienić ale jak na razie widzę tylko ulepszony duplikat G-3...

A jak będę chciał cukierkowe klimaty to sobie zagram w Obliviona... po Risenie oczekiwałem mroczności....
RPG

Nieprzeczytane 03-04-09, 11:39   #10
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Hm... na pewno podoba mi sie scenografia (np. architektura - te kamienne domki ze scen pierwszej walki jakos tak na moment przywiodly mi na mysl Nowy Oboz z Gothica I - niby nie to samo, ale jakies takie odlegle wspomnienie jest).

Nie podoba mi sie natomiast ruch postaci, kamera... Co konkretnie? I can't quite put my finger on it, nie podam jakiejs konkretnej rzeczy; raczej chodzi o caloksztalt, o jakies takie kiepskie pierwsze wrazenie ogolne.

Rzuca sie w oczy faktycznie pewna "gothico-trojkowatosc" postaci i to moze nieco martwic - na przyklad: czy w konsekwencji oznacza to, ze Risen bedzie gra pozbawiona mozliwosci wspinania sie (elementu charakterystycznego dla Gothic I i II i - jak dla mnie - podnoszacego wartosc tych gier)?

Ostatnio edytowane przez Mjoker : 03-04-09 o 11:49.
RPG
Mjoker jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-09, 16:30   #11
Arturrr
Jaszczur

Arturrr awatar

Domyślnie

mrocznosci ? Pewnie słuchasz metalu bo tacy to tylko o ciemnosci gadaja ...
moim zdaniem taka gra powinna byc kolorowa posiadac wiele questow ! Rozumiem ze lubisz `ciemne gry` no ale takie klimaty to Doom :P Ja wole gdy cRPG sa kolorowe i pełne zycia xDD
RPG
Arturrr jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-09, 21:45   #12
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Tylko co za dużo to niezdrowo, nie sądzisz.
RPG
Skyrim jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania