Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hobby
Przeładuj stronę tylko dla Metalowców

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 09-03-04, 14:32   #1
dark04
Krwiopijca

Domyślnie tylko dla Metalowców

Założyłem ten temat poniewarz między innymi chce się dowiedzieć ilu prawdziwych metalowców takich jak ja jest na forum muwcie jakie są wasze ulubione zespoły jak zaczeła sie wasza przygoda z metalem od czego zaczeliście

prosze o nie wypowiadanie sie na tym temacie np.hip hopowców krytykujących muzyke metalową

a więc moja przygoda z metalem zaczeła sie 2 lata temu od płyty Metallicy black . teraz słucham wszystkich metalowych zespołów kture w dalszym ciągu poznaje moimi ulubionymi są Metallica, ozzy osbourne, Black sabbath,dimmu borgir i wiele innych kapel.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-03-04, 15:45   #2
Kalessin d'Nertea
Kąsacz

Kalessin d'Nertea awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kalessin d'Nertea
Domyślnie

Ja też jestem metalem ja zaczęłem od Iron Maiden i w tym momentcie słucham: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian, Manowar, Van Halen, Hammerfall i wiele podobnych zespołów...

P.S. Jako, że jesteś metalem to dostaniesz ode mnie awans (żart, w końcu to ma być za udzielanie się na ŚP itp. a ty tym się zbytnio nie szczycisz )
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-03-04, 16:24   #3
Krwawy-Nekromanta
Jaszczur

Krwawy-Nekromanta awatar

Domyślnie

METAL COOL u mnie siostra i kuzyn słuchają metalu to u mnie rodzinne
UWIELBIAM "Ramsztaina" (nie wiem jak się pisze ops: ) nie nawidzę większości osub słuchających hip-hopu niektórych nie wszystkich.
RPG
Krwawy-Nekromanta jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-04, 10:44   #4
Triku
Krwiopijca

Triku awatar

Domyślnie

Moja przygoda z ciężką muzyką... Zaczęło się chyba jak u każdego od Metallica'y potem byli Ironi itp. Teraz słucham głównie:
Betray my secrets
Theatre of tragedy
Nightwish
MANOWAR
RHCP
Apocaliptyca
Ugly Kid Joe
Incubus
Edguy
Guns'n Roses

P.S. Nie można nienawidzić ludzi za samą muzykę której słuchają, tak się nam może tylko wydawać ale tak nie jest. A jeżeli jest to jest z nami już bardzo ŹLE.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-04, 00:06   #5
Melkor
Jaszczur

Domyślnie

Cytat:
Założyłem ten temat poniewarz między innymi chce się dowiedzieć ilu prawdziwych metalowców takich jak ja jest na forum muwcie jakie są wasze ulubione zespoły jak zaczeła sie wasza przygoda z metalem od czego zaczeliście
Wybacz ,ale co rozumiesz pod terminem "prawdziwy metalowiec"?
Bo jak czesto widuje gosci, ktorzy zaloza czarne spodnie, obwiesza sie metalem, zaloza bluze z "fear of the dark", zapuszcza wlosy i mowia ze sa prawdzimi metalami, a na koncercie w zyciu nie byli to mi sie zyc odechciewa.

No i coraz mniej jest PRAWDZIWYCH zespolow metalowych... Jedynie maideni trzymaja w miare klase, a reszta to zal nawet pisac...

A tak dla sprostowania jestem bardziej rockmanem niz metalem.
Ale wiele osob po stroju bierze mnie za metala. A w koncu metal wyewoluwal od hard rocka, wiec muzyka rockowa ma z metalem duzo wspolnego.
No matter how he tried,
he could not break free.
And the worms ate into his brain...
RPG
Melkor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-04, 23:58   #6
Rabittous
Syn Boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Cytat:
Iron Maiden
to iron Maiden to metal ????????????/ ja to ta lubiłem, zajebiwsty podkład do Carmageddon, nigdy bym niezgad ze to coś to metal, ja mysłałem ze metal to ludzie z długimi czarnymi właosami co szlifierką spalinową przecierają po metalu :roll:
dobrze wiedzić
ale i tak umnie HH na 1 miejscu

P.S czyli ten metal nie taki zły
a nie gnidą co skopie tobie grób pośmiertnie...
Mieć mniej, żeby mieć więcej, to wymaga poświęceń,
spójrz głębiej, żeby dostrzec to co najcenniejsze!
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-04, 14:20   #7
dark04
Krwiopijca

Domyślnie

Melkor ja rozumie pojęcie prawdziwy metalowiec jak ktoś kocha tą muzyke nawet jak przestanie jej słuchać to do niej wraca jest to ktoś kto nie zamyka się w jednej odmianie metalu tylko stara się słuchać wszystkich odmian ubiur też jest ważny ale już dużo mniej
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-03-04, 10:20   #8
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Co do podzialow na "prawdziwych" i "nieprawdziwych" nie wypowiem sie, poniewaz zwisaja mi wszelkie podzialy, stereotypy, subkultury... etc.. Ja mowie: slucham muzyki. I to mi wystarcza. A slucham juz tyle lat i tak przeroznej, ze jestem ponad takimi podzialami i nie sa mi one do niczego potrzebne, a juz tym bardziej do okreslania kogokolwiek i czegokolwiek.

Odpowiadam na pytanie w temacie:
Moja sluchanie muzyki metalowej zaczelo sie w drugiej polowie lat osiemdziesiatych, kiedy dostalam kasete Iron Maiden 7th Son Of A 7th Son jako tester do mojego pierwszego walkmana [ktorego rozwalilam bodajze dwa tygodnie pozniej ; sluchawki byly najtandetniejsze z mozliwych i pozyly jeszcze krocej... ] - posluchalam, spodobalo sie, zainteresowalo, wiec zaczelam sie rowniez i w tym grzebac - i tak juz zostalo do dzis. Heh, bedzie juz ze szesnacie lat . "Wtedy" najbardziej utkwily mi w pamieci piosenki The Clairvoyant oraz Can I Play With Madness?, czyli wg wszelkiego prawdopodobienstwa - od nich sie wlasnie zaczelo .
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-03-04, 17:16   #9
GOTH*
Jaszczur

Wyślij wiadomość przez AIM do GOTH*
Domyślnie

pomimo, że poprzez szeroki krąg społeczenstwa jestem uznawany za metala (prawdopodobnie ze względu na długie włosy), to tak naprawde nigdy sie za takiego nie uważałem, chociaż musze przyznać ze lubię słuchac metal. mimo to jednak do metalowców wolę nie należeć, chociaż przyznam ze ciekawie jest sie za takiego uchodzić...

nie znam sie na "prawdziwym" i "nieprawdziwym" metalu, ale jesli chodzi o ogólny metal to bez wątpienia lubie słuchac świetny i ponadczasowy Iron Maiden, oraz starą Metalicce i wolałbym zeby wlasnie te zespoły i ich kultowe piosenki zostały mi w pamięci jako -> świetna muzyka, i żebym nigdy nie miał problemu rozróżniania metalu "prawdziwego" i "nieprawdziwego"... :wink:

!!! Czytaj Prasę Alternatywną !!!
!!! Wspieraj Scenę Niezależną !!!
RPG
GOTH* jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-04, 09:18   #10
Triku
Krwiopijca

Triku awatar

Domyślnie

Niestety odpowiedź jest tylko jedna... Wszystko (a wraz z tym nasza ukochana muzyka) ulega komercjalizacji... najpierw HH wyszedł z podziemia a teraz szef RMF sprawdza czy społeczeństwo jest przygotowane na słuchanie HH w radiach. Z metalem sprawa na szczęście ma się lepiej ale słysząc zespoły z gatunku (jak to określił mój kolega - też metal)BULL-SHIT (Linkin Park, Evanescence, HIM etc.) czuję się wyzuty z wszystkich metalowych wartości jakie jeszcze w sobie miałem... Na szczęście pozostaje Hell's Kitchen na Vivie choć i tam też zaczynają się pojawiać Bullshity...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-04, 20:12   #11
Melkor
Jaszczur

Domyślnie

No to i ja sie wypowiem od czego zaczalem z metalem. Najpierw bylo AC/DC, Judas Priest, Iron Maiden, KISS i jeszcze troche tego. W metalu czasem jedynie mnie dobija wokal (za bardzo zachrypniety, i nie zawsze czysty).
A tak nawiasem, dla mnie jednak cala Viva, MTV to jednpo wielkie g... (no moze poza classic- to sie da jezcze jakos wytrzymac). Natomiast bardzo przypadlo mi do gustu Radio 94 (to dla warszawiakow i mieszkancow okolic stolicy).
A gdy patrze chocby na takie zespoly jak linkin park, ramstein czy Slipiknot to tylko zadaje pytanie: "mam sie smiac czy plakac?"
No matter how he tried,
he could not break free.
And the worms ate into his brain...
RPG
Melkor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-04, 02:03   #12
impaldia
Chrząszcz

Domyślnie

limbonic art,carpathian forest,impaled nazarene,immortal,witchmaster,besatt to moje ulubione.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania