Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > + > Publikacje modderów
Przeładuj stronę G2 NK moje drobne modyfikacje

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 08-08-16, 15:55   #1
bon007
Chrząszcz

bon007 awatar

Domyślnie G2 NK moje drobne modyfikacje

WAŻNE
OBECNIE BARDZIEJ NIŻ G2NK BAWIĘ SIĘ W MODZIE L'HIVER, JEDNAK ZARÓWNO W "LH" JAK I "G2NK" WPROWADZAM TE ZMIANY "preAlfa001".
JAKO ŻE WSZYSTKO TERAZ PRZERZUCIŁEM DO "L'Hiver" TO TAM RÓWNIEŻ WPROWADZAM ZMIANY, BO UWAŻAM TEN MOD ZA ULEPSZONY GOTHIC 2 NK,
JEDNOCZEŚNIE NIE WPROWADZA ON NA TYLE ZMIAN ŻEBY ZATRACIŁ KLIMAT PODSTAWOWEJ GRY.
MOJE DROBNE ZMIANY W L'HIVER i PODSTAWOWYM G2NK W WIĘKSZOŚCI SĄ TE SAME, JEDNAK MAJĄ PEWNE RZECZY TROCHĘ INACZEJ POZMIENIANE
PONIEWAŻ WYNIKA TO Z RÓŻNICY MIĘDZY PODSTAWOWĄ WERSJĄ A G2NK
TO CO ROBIĘ NIE JEST ŻADNYM AMBITNYM SUPER PROJEKTEM, TO PO PROSTU ZABAWA GOŚCIA KTÓRY BAWI SIĘ I ZAPOZNAJE
Z POCZĄTKAMI MODOWANIA GRY GOTHIC 2NK

Moja paczka z pomniejszymi modami do Gothica 2NK "pre alfa v001"
W miarę możliwości i czasu postaram się to trochę rozwinąć, a na końcu jak bóg i czas pozwoli : ) utworzyć osobnego moda w VDFS
Te pomniejsze zmiany mają na celu:
- zwiększyć ilość przedmiotów w grze.
- różnorodność wyglądów NPC i potworów.
- zmienić niektóre statystyki NPC oraz Wrogów.
- dodać nowych wrogów.
- lekko zmodyfikować wygląd i statystyki bezimiennego [nowe blizny itp..]

Cała reszta czyli opis instalacji, zmiany jak i id przedmiotów, NPC w pliku "czytaj to !"

Dodam tylko że w przypadku L'hiver wystarczy przenieść pliki vdf do katalogu Gothic/data i to wszystko.
W przypadku zwykłego G2Nk trzeba po prostu przenieść plik _work, do swojego katalogu Gothic/_work i nawet nie trzeba posiadać G2MDK, ponieważ ta 15 mb paczka posiada wszystko by można było odpalać modyfikację przez GothicStarter_Mod z opcją reprase.

Kilka Screenów

LINK do wersji scalonej z modem L'hiver waży tyle co LH + moje zmiany http://speedy.sh/Dufmz/L-hiver-v2.7z UPDATE
LINK z folderem _work do G2 NK bez L'hiver waży tylko 2 MB/ po wypakowaniu 15mb http://speedy.sh/WPMKt/G2NK.7z UPDATE

Statystyki na potrzeby testów trochę pozmieniałem, ale docelowo je przywrócę na mniej wykoksowane

Kilka Screenów. Większość tekstur znalezionych w otchłaniach internetu i dopasowywane na wybrane przeze mnie modele, niektóre przerabiałem,
szramy sam robiłem itp, ogólnie takie tam pierdoły jednak nawet coś takiego jest czasochłonne przynajmniej dla takiego nieogara w te klocki jak ja.

Ostatnio edytowane przez bon007 : 09-08-16 o 02:32.
RPG
bon007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-08-16, 17:21   #2
bon007
Chrząszcz

bon007 awatar

Domyślnie

ZMIANY NA DZIEŃ DZIŚ

- Zmieniłem próg otrzymywanych minimalnych obrażeń od NPC na 12 [oryginalnie L'hiver ma 25, a Gothic 2NK 5] znacząco ułatwia grę w po 2-3 akcie ze słabszymi przeciwnikami
- Bohater w zaczyna na 2 poziomie, z życiem 125, a nie jak w LH 100, wiąże się to z małą premią życia co level, bo w LH jest tylko 5, a nie 12 jak w G2NK
- Przerobiony model głowy bohatera. Bez kucyka, ciemniejsze włosy i blizny po finałowych zajściach w trakcie przygód w Gothic 1, twarz została z G 2
- Model ogólnej grubości ciała zmieniony z 0 na 1, powód przy większości postaci bezi sylwetkowo wyglądał jak chuchro, teraz jest w sam raz.
- Bezimienny ma na wstępnie pewne przedmioty [Miecz krwiopuszcz i Wzmocniony Pancerz Cienia], a także pewne umiejętności.
- Zaimplementowałem dodatkową teksture ciała bohatera - z gołą klatą, nie różni się ona wiele od standardowej gołej, poza licznymi bliznami.
- Dodałem szkielety strażników o nazwie "Cichy strażnik Xardasa" w wieży Xardasa"
- W jaskini koło Lestera został dodany miniboss, jest to ożywieniec w zbroi Magnata ze starej kolonii z dośc dużą ilością HP i mieszkiem 100 monet.
- Zmienione statystyki niektórych NPC, np Goblin Wojownik jest teraz troche trudniejszy od goblina szkieleta i walczy tępym mieczem dwuręcznym.
- Przywrócone levele z G2NK zielonym goblinom, szkieletom goblinom, młodym goblinom i czarnym goblinom, sam lewel ma jedynie wpływ na ptk doświadczenia.
- Z ważniejszych postaci pozmieniałem trochę pancerzy, dla większej różnorodności NPC, są to nowe odrębne pancerze i nie zastępują żadnych już istniejących.
- Różne drobne zmiany.
RPG
bon007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania