Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Jaki jest sens gry paladynem?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-02-17, 23:42   #1
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie Jaki jest sens gry paladynem?

Załóżmy, że chcemy sobie zrobić wojownika. Jest jakiś powód dla którego lepiej wybrać paladyna niż łowcę smoków?

Paladyn ma gorsze bronie - 20 dmg mniej i brak bonusu 10% do umiejętności; nie ugotuje sobie dwóch Embarla Firuriru; nie ma lepszej zbroi od łowcy; z run paladynów i tak mało kto korzysta... Chyba jedyna przewaga paladyna polega na lepszym nauczycielu kusznictwa.

Mówię tu o porównaniu pod względem siły postaci, względy fabularne to osobna kwestia i tu wiadomo, niektórym może bardziej się podobać gra paladynem.
RPG
Kravcio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-17, 02:13   #2
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Nie do końca przyjacielu. Nie tylko efekt końcowy się liczy (czyli to kto ma najlepszą zbroję i najlepszy miecz).

Gothic składa się z wielu rozdziałów i pomijając rozdział 5 i 6 uważam że Paladyn całą grę ma dużo łatwiej. Trzeba pamiętać o tym, że aby stać się nim i Łowcą Smoków trzeba najpierw przebyć pierwsze stadium. A tutaj droga w służbie królewskiej układa się dużo korzystniej, niż droga najemnika z Farmy. I pod względem łatwości wstępu do gildii i pod względem ekwipunku. Na początku Straż ma lepszy pancerz niż Najemnicy, nawet w 2 rozdziale, w Górniczej Dolinie można zdobyć średni pancerz najemnika który daje 50 ochrony, za to ciężki pancerz straży daje ochrony 70. Są to znaczące różnice.

Bo ty skupiasz się bardziej na końcówce gry, ale wtedy każda postać mniej więcej tak samo kosi wrogów, gdyż tak czy siak jest już na tyle potężna. Za to najbardziej odczuwalne fragmenty gry (pod kątem różnic w sile) dzieją się we wcześniejszych etapach gry.

Poza tym nie przekreślał bym tak bardzo run Paladyna
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-17, 02:41   #3
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

Czyli po prostu paladyn ma łatwiejsze dojście, a łowca ma większą swobodę w wydawaniu punktów?
RPG
Kravcio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-17, 16:33   #4
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Skąd taki wniosek??

Paladynem możesz wydawać punkty tylko w siłę i % walki.
Za to Łowcą Smoków musisz uczyć się łuskowania smoków (dla pancerzy) i kowalstwa (dla wykucia sobie najlepszej broni). Więc jest bardziej stratny od Paladyna
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-17, 16:56   #5
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Małe sprostowanie. Łowca nie musi się uczyć pozyskiwania łusek czy kowalstwa. Traci wtedy jedynie możliwość kupienia średniego pancerza oraz wykucia przeciętnych mieczy (na tym etapie i tak się lata ze smoczą/orkową zgubą itp). Ciężki pancerz zwyczajnie się kupi od Benneta, po przeczytaniu almanachu, łuski mu są niepotrzebne, a lekki zdecydowanie wystarczy na kawałek piątego rozdziału i dwa smoki więcej niż zwykle. Almanach także zapewnia możliwość wykucia najlepszych mieczy 1H i 2H, co prawda i tak trzeba umieć krew pozyskiwać (kilka pn leci i tak) więc wcale tak dużo nie trzeba wydać . Choć PN i tak na koniec zawsze jest za dużo

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 08-02-17 o 16:59.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-17, 23:53   #6
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

Chodzi mi o to, że z większą ilością bonusów potrzebuje mniej PNów na osiągnięcie max siły i % walki. Te PNy może w takim razie przeznaczyć na przykład na łuk, na 90 zręczności po bonusach, albo po prostu grać bardziej pobieżnie.

edit: Haha, taki temat napisałem, a właśnie poważnie rozważam wstąpienie do straży. Najpierw miałem zamiar zrobić czarodzieja z mieczem, który magii używa tylko do leczenia się i na większe grupy wrogów pod koniec. Jakoś podoba mi się ten pomysł, bo nie grałem magiem a nie mogę się przekonać do postaci, która nie potrafi się bić wręcz. W grze magiem chodzi mi głównie o szacunek ludzi ulicy, to jest NPCów. I tu się pojawia problem - paladyni też mają szacun, do tego mocniejsze zbroje, z kolei magii w tym mniej. Nie proszę o podjęcie decyzji za mnie i pewnie i tak wstąpię do klasztoru, ale śmiesznie wyszło, ze dzień po napisaniu tego tematu zastanawiam się nad wybraniem paladynów.

Ostatnio edytowane przez Kravcio : 09-02-17 o 01:04.
RPG
Kravcio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-17, 09:03   #7
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kravcio Zobacz post
Haha, taki temat napisałem, a właśnie poważnie rozważam wstąpienie do straży. Najpierw miałem zamiar zrobić czarodzieja z mieczem, który magii używa tylko do leczenia się i na większe grupy wrogów pod koniec.
Bez problemu da się to zrobić. Inwestujesz w siłę i bronie dwuręczne, później w kręgi. Manę możesz olać, bo jest naprawdę dużo bonusów do niech, ewentualnie możesz do 34 rozwinąć manę.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-17, 12:40   #8
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kravcio Zobacz post
Najpierw miałem zamiar zrobić czarodzieja z mieczem, który magii używa tylko do leczenia się i na większe grupy wrogów pod koniec.
Jeżeli mam być szczery to ostatnio miałem właśnie takiego maga,przez grubą część gry używałem tylko miecza mistrzowskiego i działał bardzo dobrze,z magi to tylko przyzywanie goblinów na początku by zdobyć trochę expa z rzeczami pod mane,wprawdzie musiałem się posiłkować zwojami przyzwania demona by zabić smoki ale wbrew pozorom też nie zadawałem im jakiś małych obrażeń więc można się z nimi bawić bez tego.Magii zacząłem używać dopiero po nauczeniu się "deszczu ognia" i wyczyściłem dla expa wszystko co mogłem.Więc nic nie stoi na przeszkodzie by mieć maga który bije wręcz aż do 5 rozdziału.

Edit:Jakby zainteresowany chciał to mogę podrzucić screen jak wygląda postać na początku 6 rozdziału

Ostatnio edytowane przez Simon_Dark_lord : 09-02-17 o 12:45.
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-17, 13:04   #9
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

Właśnie o takim czarodzieju myślę, tylko że jednoręcznym pod siłę. Wyliczyłem, że siłę wystarczy dobić do 60 przed bonusami, przy czym trzeba to zrobić jeszcze przed wstąpieniem do klasztoru, żeby móc wykorzystać bonusy z kapliczek Innosa. Ewentualnie można z kapliczek skorzystać wcześniej i dobić 70 siły z PN, ale osiągnięcie 60 siły bez gildii wydaje mi się jak najbardziej realne.
RPG
Kravcio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-17, 13:13   #10
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Zdecyduj się. Chcesz grać magią z dodatkiem miecza w razie potrzeby, czy wojem z dodatkiem magii w razie potrzeby? Bo jak to drugie, to zwyczajnie wbicie 60 siły to jest bardzo, ale to bardzo mało i będziesz się męczył zadając niskie obrażenia silniejszym stworkom. Biorąc pod uwagę iż w pierwszym rozdziale 15 poziom to zwyczajnie standard nie powinieneś mieć kłopotów z wbiciem więcej krzepy przed dołączeniem, wystarczy że przeczyścisz mapkę :P. A potem kapliczka. Co innego, gdy za główną broń bierzesz magię, wtedy tyle krzepy faktycznie może ci wystarczyć, ale co jak many ci zabraknie, a będziesz zadawał małe obrażenia?
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-17, 13:38   #11
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

60 siły plus 116 z bonusów (nie licząc jabłek losowo wypadających z bandytów) daje ponad 175. 175 potrzebujemy, żeby z Orkową Zgubą mieć elitę na 2 strzały.
Jeszcze nie zdecydowałem 1h/2h, więc w przypadku 2h może być to inna wartość - paradoksalnie mniejsza.

Właśnie policzyłem, najmniej wymagające jest Ostrze Burzy, przy którym potrzebujemy tylko 155 siły, a na Smoczą Zgubę wystarczy tyle, żeby unieść i będzie gitarka.

A, i jestem zdecydowany na maga z mieczem, który runami się tylko wspomaga.

Ostatnio edytowane przez Kravcio : 09-02-17 o 13:45.
RPG
Kravcio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-17, 20:19   #12
Niepokonani
Zbanowany

Domyślnie

Gdybym używał kamiennych tabliczek dopiero na dworze Irdorath było by jeszcze więcej siły. Zrobiłem też błąd bo dałem chyba 10 punktów na mane zamiast na siłę, dawno nie grałem i zapomniałem, że mana z grzybków wystarczy dla paladyna. A gra ma taką zaletę, że masz runy uzdrawiania czyli coś o czym jako łowca smoków możesz zapomnieć. Nie tracisz pieniędzy na mikstury uzdrawiające, a roślinki możesz zjadać bo nie trzeba wytwarzać mikstur. Oczywiście ja w Gothicu nigdy nie kierowałem się tym kim opłaca się grać, a tym która frakcja najbardziej mi odpowiada na podstawie charakterystyki, postaci, zasad i tak dalej. Zresztą grałem wszystkim co się da już.
RPG
Niepokonani jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania