Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę [Mega Poradnik dla czystego Maga] by Infospec

Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz mój poradnik dla czystego maga?
6 - Rewelacja! 66 48.18%
5 - Bardzo dobry 45 32.85%
4 - Dobry 19 13.87%
3 - Średni 4 2.92%
2 - Słaby 2 1.46%
1 - Kompletnie mi się nie podoba 1 0.73%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-12-11, 09:41   #25
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

xeroloth dla Tizgara chodziło(jeśli dobrze myślę), żeby przejść w taki harcorowy sposób, że jeszcze nawet w 5 rozdziale będzie dziadowy a doprowadzi postać do tego czego zwykły nowicjusz by już sobie odpuścił. Jak ja robiłem paladyna na broń 2H, kuszę, siłę, zręczność i runy paladyna, to przyznam że w 5 rozdziale miałem 64 pkt siły i zręczności. Używałem do tego piki wodnego kręgu, miałem już dość nic mi się nie udawało, ale wszystko po troszku wszystko zwiedzałem na nowo i jak wyruszałem do Irdorath na 57 lvl to miałem siły ponad 190 siły i ponad 160 zręczności. I tak dalej w Irdorath byłem nie do rozwalenia. No, ale przykład z lagą i spodniami kopacza trochę przesadny. Mogłem jeszcze inwestować w manę, abym nie narzekał na łatwość. Więc wybranie 2 typów broni i inwestowanie w prawie wszystko to jest coś dla weteranów tej gry. Wybór broni 2H i kuszy był prosty na nie mamy najmniej bonusów czyli jeszcze ciężej(Broń 1H 31% z bonusów, łuk 30 % z bonusów, z broni 2H i kuszy znacznie mniej nie pamiętam ile w broni 2H, ale kusze tylko 20 % z bonusów).
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 04:58   #26
Baurus
Krwiopijca

Baurus awatar

Domyślnie

Twórca poradnika lubi utrudniać sobie grę.

Sopel lodu zamiast lodowej lancy. Lancą mam orka wojownika na 4 pociski. Jak daleko trzeba stanąć aby puścić sopel lodu 8 razy ? Strata pkt./czasu jeśli chodzi o sopel. Lepiej przywalić lancą i dobijać ew. ognistym pociskiem.

Bieg po runy do GD na 6 lvl'u to czysty idiotyzm. Kolejny raz strata czasu, przecież to głównie teleporty i strach dostępny od 3 kręgu.

Poza tym jeśli ktoś nie zamierza korzystać z tricku związanego z zakładaniem i ściąganiem różdżki niech zacznie myśleć o pracy czeladnika.

Wielki minus również za brak wskazówek typu: 'nie uczysz się czaru, wykup jego wszystkie zwoje i używaj jak opętany'.
Przykładowo, jeśli nie uczymy się przyzwania golema, czemu by nie użyć wszystkich tego czaru zwojów na wszelkie grupy poszukiwaczy.
To samo z deszczem ognia (skupiska orków), dużymi kulami ognistymi (na lodowe golemy) i małymi burzami ognistymi na grupki słabszych potworów typu ścierwojad.
Tak samo jeśli znamy już dany czar w postaci runy, kupujmy jego wersję w zwoju, zamiast np. dwóch lanc, puścimy ich 8, przy tym samym koszcie many.

Przy okazji, wielka zagadka dla mnie.
Po co pożyczać kase od Lehmara dla Mattea ?
RPG
Baurus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 14:05   #27
SidLeniwiec
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Baurus Zobacz post
Po co pożyczać kase od Lehmara dla Mattea ?
Żeby na początku gry nie wydawać swojej, której wiele nie ma?
Cytat:
Bieg po runy do GD na 6 lvl'u to czysty idiotyzm. Kolejny raz strata czasu, przecież to głównie teleporty i strach dostępny od 3 kręgu.
Nie chodzi o GD tylko o przełęcz (są dwie drogi do GD - tunel i gromada orków, chodzi o tę drugą drogę. Zębate ziele + deszcz ognia + kilka razy wczytywanie gry i masz i exp za orków, i runę leczenia, po którą autor nas tam wysyła, IMO to nie jest strata czasu.)
Cytat:
Poza tym jeśli ktoś nie zamierza korzystać z tricku związanego z zakładaniem i ściąganiem różdżki niech zacznie myśleć o pracy czeladnika.
? Nie rozumiem
Cytat:
Wielki minus również za brak wskazówek typu: 'nie uczysz się czaru, wykup jego wszystkie zwoje i używaj jak opętany'.
To wcale taka zbawienna wskazówka nie jest - zwoje są drogie, a taki poszukiwacz lezy po zebraniu ~12 Lodowych Lanc (czyli ~240 many), wolę wypić jedną miksturę many, żeby poszukiwacza zlać, niż użyć 2 razy droższego i 50 razy rzadszego od miksturki zwoju...
RPG
SidLeniwiec jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 14:33   #28
HeadShoot
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał SidLeniwiec Zobacz post
Żeby na początku gry nie wydawać swojej, której wiele nie ma?
Przecież te pieniądze można dostać od Gritty.

A co do opcji nie korzystania z tricku z różdżką i pracy czeladnika to chyba chodziło o to że jeśli nie będziemy stosować tego tricku to szybko się nam mikstury skończą więc za coś trzeba je będzie kupić.
RPG
HeadShoot jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 14:37   #29
neronixon
Jaszczur

neronixon awatar

Domyślnie

Dałem ci czwórkę m. in. za mylenie nazw. Określenie bagiennych trutni jako "tych zielonych krwiopijców z Jarkendaru co wybuchają" jest dla mnie lekkim... nietaktem. Jeżeli później to poprawiłeś to sorry, czytałem tylko pierwszy post.

RPG
neronixon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 14:44   #30
Baurus
Krwiopijca

Baurus awatar

Domyślnie

SidLeniwiec, nikt nie mówi o biciu poszukiwaczy Lancą.

Orków na drodze do GD dopiero od drugiego rozdziału i tak można zrobić.
Przed Jarkendarem w sam raz. Samo wchodzenie do GD mija się z celem.

Poza tym (jak przedmówca wspomniał) pieniądze są od Gritty, polecam pograć dłużej i mniej się czepiać

Teraz co do Twojego "Nie rozumiem", przeczytaj pierwszy post w tym temacie o tricku z różdżką jeszcze raz. Jeśli ktoś go nie używa straci trochę mikstur z maną. Sam właśnie przeszedłem takim magiem i problemy ze złotem są.

A zwoje kupujemy żeby przyoszczędzić manę kosztem złota.
Czeladnikiem tym bardziej opłacalne.

Pozdro
RPG
Baurus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 16:08   #31
SidLeniwiec
Krwiopijca

Domyślnie

Zapewniam Cię, że "pograłem dłużej" i wiem, że mozna od Gritty te pieniądze wymusić, ale wiem też, że nie opłaca się tego robić...
"Czeladnikiem tym bardziej opładalne"? Zawsze byłem przekonany, że każdy kto gra w G2:NK czeladnikiem zostaje najpóźniej w 2. rozdziale chociażby po to, żeby mieć doświadczenie za wykonane misje, z resztą bez sensu jest pozostawanie bezrobotnym, nie wiem o co Ci chodzi, naprawde.

Ja mówię o biciu poszukiwaczy lanca. Dlaczego? Bo to jest bardziej opłacalne niż Twoja zbawienna wskazówka dotycząca przywoływania golemów ze zwojów.

Czytałem pierwszy post w temacie dokładnie i wiem o czym jest ten temat, uważam, że ten "trick" to zwykły bug i tyle, nigdy go nie uzywałem i używać nie będę i nigdy magiem problemów ze złotem nie miałem, po wyjściu z Jarkhendaru masz tyle tego, że do końca gry wystarczy, co innego przy grze Łowca. Akurat mag nie potrzebuje dużych nakładów finansowych

Co by prezentu nie dostać noworocznego od władz:
Poradnik "dobry". Troche mnie w oczy kole ta różdżka, a właściwie trick z nią związany i znalezienie runy leczenia "już w pierwszym rozdziale", ale ogół wygląda zadowalająco.
RPG
SidLeniwiec jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 16:26   #32
Baurus
Krwiopijca

Baurus awatar

Domyślnie

Wskazówka odnośnie golemów jest zbawienna. Polecam najpierw sprawdzić jak sobie golem radzi z poszukiwaczami, którzy okupują oko innosa.

Jak ktoś nie biega spać za każdym razem by zregenerować manę, wyda spokojnie pare/parenaście tysięcy złota na manę. Ja wykupiłem wszystkie możliwe mikstury z maną. Pod koniec gry zostało mi ok. 70 mikstur uzupełniających 75 many.
RPG
Baurus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-11, 16:43   #33
HeadShoot
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał SidLeniwiec Zobacz post
Zapewniam Cię, że "pograłem dłużej" i wiem, że mozna od Gritty te pieniądze wymusić, ale wiem też, że nie opłaca się tego robić...
Co takiego robi później Gritta że nie opłaca się od niej wymuszać pieniędzy?
RPG
HeadShoot jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-01-12, 23:24   #34
Twoja_Stara
Chrząszcz

Twoja_Stara awatar

Domyślnie

Dobry poradnik. Brawo, solidna robota.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-12, 23:08   #35
GunMeat
Czarny Goblin

GunMeat awatar

Domyślnie

Sorry Winnetou, ale ...
.... lansowana w poradniku metoda regeneracji many to zdecydowany bug-using.

Kolejnej analizy wszystkich czarów nawet czytać mi się nie chce.
Ja z powodzeniem stosowałem bryłę lodu, a następnie okładałem poszukiwacza kosturem.
Czy to znaczy, że nie grałem czystym magiem?
A, no i przedtem szybkiego śledzia pijałem...

Co do szkielecików to się zgadzam, że są bardzo fajne.

Korzyść z poradnika widzę taką, że znowu nabrałem ochoty na Noc Kruka.

Ostatnio edytowane przez GunMeat : 08-02-12 o 23:12.
RPG
GunMeat jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-12, 23:51   #36
Hard
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
lansowana w poradniku metoda regeneracji many to zdecydowany bug-using.
Tiaa, dokładnie. To bug. Twórcy tak zrobili Gothic 2 NK, żeby regenerować sobie manę roślinami i miksturami, a nie wytwarzać jej w nieskończoność za pomocą jakiejś różdżki. To po prostu niedopatrzenie ze strony PB, którzy chcieli ułatwić grę graczom, zwiększając ich manę różdżką.

Przeczytałem poradnik trzy po trzy, przebrnąłem przez opisy czarów itd. I ciągle napotykałem się na słowo: Manożerny. No, już bez przesady, że tak strasznie trzeba dbać, obliczać tą manę bo co będzie jak zabraknie podczas walki? : O

Hm, a może być tak spieprzać ile sił w nogach, schować się za krzaczkiem, wziąć łyka z niebieskiej piersiówki i wracać do przeciwnika?
RPG
Hard jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania