Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Koniec serii Gothic? :(

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 22-09-10, 01:15   #109
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał MoG
Brak kowadła przesądzi o tym, że ArcaniA będzie słabym produktem.
Bez przesady, na pewno jest to minus z punktu widzenia zapowiedzi, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Cytat:
Napisał MoG
Gothic bez kowadła, to jak Doom bez BFG, kropka.
Zasadniczo się zgadzam, tylko to nie Gothic a Arcania. Inne cRPG na motywach i w uniwersum dzieł Piranii.
Nieprzeczytane 22-09-10, 08:48   #110
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

nie ma kowadla anuluje preorder jezus co ja bede przez kilkadziesiat godzin gry robil jak nie stukal w kowadlo przeciez to jest glowny cel w kazdym gothiku wystukac tysiac mieczy sprzedac je i czitowac!

Caesum - nowy bohater nie potrzebuje kowadla bo jest taki zajebisty i super, ze wszystko robi w powietrzu. To fantasy, rownie dobrze mozna sie przyczepic, ze sa obroty w pelnej zbroi. Przeciez to niemozliwe! Albo jak mozna zdobywac doswiadczenie w formie puntkow i je potem rozdawac? Czy tam powiedziec gosciowi daj mi 5 sily i sila sie robi. Tworzenie mieczy bylo dobre tylko w risenie. Chyba, ze twoim zdaniem podchodzenie z nagrzanym ostrzem do kowadla, ktore trzymamy w nieograniczonym plecaku, ktorego nie widac i stukniecie 2 razy jest bardziej realistyczne niz magiczne wykuwanie w ekwipunku posiadajac przepis i skladniki. Ale nie boj sie, jak bedzie wielki protest, a nie tylko kilku polskich milosnikow kowadel to w jakims patchu specjalnie dla ciebie porozstawiaja po calej wyspie kowadla.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 22-09-10 o 08:54.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 12:19   #111
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

Kowadło w tej chwili przypomina bardziej krzyż o który toczy się boje przed pałacem.

Jego brak nic nie zmieni a dodanie go w formie znanej z G3 tylko spaskudzi kucie oręża.

Cytat:
Napisał Mac
Chyba, ze twoim zdaniem podchodzenie z nagrzanym ostrzem do kowadla, ktore trzymamy w nieograniczonym plecaku, ktorego nie widac i stukniecie 2 razy jest bardziej realistyczne niz magiczne wykuwanie w ekwipunku posiadajac przepis i skladniki
Kucie mieczy w dwóch pierwszych gothicach miało dodać życia do świata. I to się udało, przechadzka po starym obozie i usłyszenie jak Huno kuje miecze to było coś. Za to samo kucie mieczy w znanej nam formie miało być ciekawostką(G1), w końcu ile można kuć jeden miecz? Za to w G2 było zrobione na odwal, aby było, aby się nie przyczepili.

Cytat:
Napisał Ned
Stoły alchemiczne są swego rodzaju niewiele ważnym elementem otoczenia, pierdołą,
Takie pierdoły uprzyjemniają grę. Choć z drugiej strony jak jeden czy dwóch zabraknie świat się nie zawali.

Cytat:
Napisał Ned
Cechą charakterystyczną są bugi i zła optymalizacja. I żeby nie było, błędów gry wcale nie jest wiele mniej w G1 i G2 niż w G3.
Bullshit. Gdyby bugi i zła optymalizacja były charakterystyczną cechą to gra by nie doczekała się nawet łatek. Bugi stanowiły zabawny dodatek który sprawiał że podczas gry po raz ęty ciągle odkrywasz coś nowego.

Cytat:
Napisał Ned
Anyway, w Gothicu nigdy nie było specjalnie wiele interakcji ze światem.
Co według ciebie znaczy wiele?
RPG
Lord of Fire jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 13:28   #112
Diego082
Chrząszcz

Diego082 awatar

Domyślnie Gothic

Masz rację. Zeszli na psy. Może jednak wrócą do starego Gothica?
RPG
Diego082 jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 14:12   #113
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Wnioskując z czytanych tekstów. Brak kowadła przesądzi o tym, że ArcaniA będzie słabym produktem.
Ktoś tak kiedykolwiek napisał(Damndamndamnajednakwydałosię)? Ja osobiście nigdy nie twierdziłem, że usunięcie takich pierdół może fatalnie wpłynąć na jakość rozgrywki.
Cytat:
nowy bohater nie potrzebuje kowadla bo jest taki zajebisty i super
Skoro bohater jest umba, to po cholerę potrzebni mu nauczyciele? W ogóle po co męczy się przez całą grę, skoro z dupy Maryny może wyczarować kostur wiecznego wędrowca, a za pomoc charytatywną ma Xardasa, nekrofila wykorzystującego Bogów? Nie może sobie wyczarować końca gry? A nie, chwila, pewnie będą kody.
Cytat:
Chyba, ze twoim zdaniem podchodzenie z nagrzanym ostrzem do kowadla, ktore trzymamy w nieograniczonym plecaku, ktorego nie widac i stukniecie 2 razy jest bardziej realistyczne niz magiczne wykuwanie w ekwipunku posiadajac przepis i skladniki.
Nikt nie sugeruje, że muszą koniecznie robić wszystko tak jak było w G1. Jak już pisałem, mnie jedynie boli to, że niegdyś potrzebne przedmioty teraz stały się bezużyteczne.
Cytat:
Masz rację. Zeszli na psy.
Bez przesady, jeszcze nie wiemy jak z fabułą.
Cytat:
Może jednak wrócą do starego Gothica?
To jak nadzieja, że mohery oleją krzyż. Jak ktoś tu pisał, Spellbound to zupełnie inna firma, która robi wszystko wszyściuteńko po swojemu, nie spoglądając swym łaskawym okiem na starych jak świat fanów, którzy i tak prędzej czy później wymrą na zawał serca(a oni im w tym pomogą).

Ostatnio edytowane przez Caesum : 22-09-10 o 14:39.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 16:10   #114
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Caesum
Czytając twoje posty coraz większe mam wrażenie, że nie nie chcesz, zrozumieć większości z tego, co napisałem. W ostatnim poście wyraźnie zaznaczyłem, że alchemia jako taka mi nie przeszkadza, ale kurwicy dostaję przy tworzeniu broni za pomocą kartki papieru i składników. Rozumiem, że kowadło też będziemy ze sobą nosić?
Nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy tworzeniem broni w oknie ekwipunku, a użyciem kowadła jedynie po to, żeby raz sobie kliknąć. Mac już wspominał, że jak tak bardzo płaczesz za głupim stosem pikseli, to będziesz podchodził do kowadła w grze i tam tworzył broń. Proste.
Cytat:
Wracając do tematu, może i nie było uber realistyczne, ale przynajmniej sugerowało, że bohater potrafi coś więcej niż stanie lub lanie się ze wszystkim co rusza, w przeciwieństwie do takiego Wiedźmina czy Morrowinda.
Odnoszę wrażenie, że zaliczasz się do mniejszości. Mniejszości, która interakcję z kilkoma przedmiotami uważa za podstawę jakości gry. Zauważ jednak, że nie da się każdego zadowolić. Większość jest silniejsza. Już nie wspomnę, że trzeba było poprosić o to Mega, jak była taka możliwość.
Cytat:
Może dlatego, bo ktoś stworzył po to ten temat? Może najlepiej zróbmy swego rodzaju cenzurę, zamknijmy wszystkie tematy i zbanujmy każdą osobę, która nie uważa Arcanię za świętą, hell yeah!
...lol. Nikt tu nie uważa Arcanii za świętość. Nawet jeśli, to przyganiał kocioł garnkowi, if you know what I mean. Ten temat stworzył zwykły furiat, a my bawimy się tu w psychologów, który usiłują wam wbić młotem do głowy, że może lepiej dla ogółu byłoby, gdybyście przenieśli się na chujnię.pl albo popłakali sobie w poduszkę. Póki co waszym głównym argumentem ku rzekomemu upadkowi Gothica jest... brak kowadła i stołu alchemicznego. Ten temat został już wyeksploatowany do cna.*
Cytat:
Ktoś tak kiedykolwiek napisał(Damndamndamnajednakwydałosię)? Ja osobiście nigdy nie twierdziłem, że usunięcie takich pierdół może fatalnie wpłynąć na jakość rozgrywki.
Wyjaśnij mi zatem, dlaczego współtworzysz taką aferę wokół kowadła, braku nauczycieli i stołu alchemicznego. Dla jaj?
Cytat:
Skoro bohater jest umba, to po cholerę potrzebni mu nauczyciele?
Nauczyciele w dawnej formie to śmiech na sali. Nie ma nawet głupiej minigry, która uprzyjemniałaby rozgrywkę. Nic, z dupy zwiększamy sobie współczynniki. Poprzez dialog. Naprawdę samouctwo to zmiana, która wpłynie negatywnie na rozgrywkę?
Cytat:
Jak już pisałem, mnie jedynie boli to, że niegdyś potrzebne przedmioty teraz stały się bezużyteczne.
Z kowadeł korzystają BNi stanowiący tło gry, więc nie są bezużyteczne. Gdyby kowadeł nie było w ogóle, można by insynuować, że na Wyspach Południowych nie praktykuje się kowalstwa. To, że po drzewach nie można skakać/wspinać się na nie, nie znaczy, że są niepotrzebne.
Cytat:
Bez przesady, jeszcze nie wiemy jak z fabułą.
Do narzekania na nią bez uprzedniego zagrania w Arcanię też znajdzie się wiele chętnych. Jest niby zła, bo nastąpiła zmiana protagonisty. Jest niby zła, bo pisze ją niemiecki pisarz. Gdyby zajął się nią Sapkowski, od razu nastawienie ogółu zmieniłoby się w kult porównywalny do tego odnośnie G1.
Cytat:
nie spoglądając swym łaskawym okiem na starych jak świat fanów, którzy i tak prędzej czy później wymrą na zawał serca(a oni im w tym pomogą).
O to chodzi, że spoglądali. Pytali się fanów na forach, zgodzili się na odpowiadanie na pytania polskich fanów, tylko wtedy ich chęci mieliście w dupie. Najlepiej po fakcie marudzić, że nie czytają polaczkom w myślach. Tak wygodniej.
Cytat:
Napisał MoG
Obawiam się, że jednak brak kowadła będzie tregedią na skale zniknięcia statui wolności.
I tak już jest porównywalne do walki o zajęcie Bośni, zamachu w Sarajewie i wyglądu Payne'a w MP3.
Cytat:
Napisał Elem
Bez przesady, na pewno jest to minus z punktu widzenia zapowiedzi, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
Brawo. Teraz weź taboret i wbij to do czerepów tamtym to, co my nieudolnie wbić próbujemy.
Cytat:
Napisał Mac
ze sa obroty w pelnej zbroi.
Albo one man army pod koniec gry. To nikomu jakoś nie przeszkadza. Ot, taka drobnostka, że zabijamy kilkadziesiąt orków na jednym oddechu, kowadło jest ważniejsze. Wykuwanie miecza w niecałą minutę, podczas gdy normalnie zajmowało to kilkadziesiąt minut też nikomu nie wadziło. To byłby realizm. A wy właśnie na brak "realizmu" narzekacie. Chcecie go - idźcie na całość, przecież każdy miałby czas.
Cytat:
Napisał LoF
Kucie mieczy w dwóch pierwszych gothicach miało dodać życia do świata.
Owszem, miało. Stało się jednak źródłem wirtualnego dochodu dla buggerów.
Cytat:
przechadzka po starym obozie i usłyszenie jak Huno kuje miecze to było coś.
Kto ci powiedział, że BNi nie będą wykuwać uzbrojenia? Na razie wiadomo, że sami nie będziemy mogli tego robić.
Cytat:
Gdyby bugi i zła optymalizacja były charakterystyczną cechą to gra by nie doczekała się nawet łatek. Bugi stanowiły zabawny dodatek który sprawiał że podczas gry po raz ęty ciągle odkrywasz coś nowego.
Nie widziałem, by ktoś się śmiał podczas przechodzenia ZB albo stojąc przed mostem do Grash-Varraq-Arushata w G1 1.0. Pisanie o złej optymalizacji nie jest pieprzeniem, bo nie jest fikcją. Gothic potrafi ciąć się na każdym sprzęcie.
Cytat:
Co według ciebie znaczy wiele?
Wiele =/= kilka. To powinno wystarczyć.
Cytat:
Choć z drugiej strony jak jeden czy dwóch zabraknie świat się nie zawali.
Piszemy to praktycznie od samego początku istnienia tego tematu.

Reasumując cały temat, ciekawe, ilu z was grało w GTA.

*
Spoiler 
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 17:40   #115
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nederland
Nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy tworzeniem broni w oknie ekwipunku, a użyciem kowadła jedynie po to, żeby raz sobie kliknąć.
Cytat:
Napisał Nederland
Odnoszę wrażenie, że zaliczasz się do mniejszości. Mniejszości, która interakcję z kilkoma przedmiotami uważa za podstawę jakości gry.
Odnoszę wrażenie, że ta większość składa się z dwóch osób, która postawiła sobie za punkt honoru wbijanie innym jednej, jedynej, słusznej prawdy.

Cytat:
Napisał Nederland
Już nie wspomnę, że trzeba było poprosić o to Mega, jak była taka możliwość.
Jeśli dasz mi jakąś recenzję, cokolwiek poza tą z gry-online, w której tak obrazowo było napisane o kwestii tworzenia obiektów w ekwipunku, to z radością przyznam ci rację. W innym przypadku takie biadolenie o Mega nie ma sensu.

Cytat:
Napisał Nederland
Mac już wspominał, że jak tak bardzo płaczesz za głupim stosem pikseli, to będziesz podchodził do kowadła w grze i tam tworzył broń. Proste.
Cytat:
Napisał Caesum
Z takim podejściem równie dobrze można by pograć w prawdziwego Gothica z pomocą klocków Lego. Elo. ;*
Naprawdę już mi się nie chce pisać odpowiedzi na te same argumenty, które były podawane już setki razy. Mam nadzieję, że zadowolisz się samym cytatem.

Cytat:
Napisał Nederland
Wyjaśnij mi zatem, dlaczego współtworzysz taką aferę wokół kowadła, braku nauczycieli i stołu alchemicznego. Dla jaj?
Ten temat jest wyraźnie napisany z myślą o gustach, tak więc na dłuższą metę cała ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. "Współtworzę" ów "aferę", gdyż uważam, że kompletna zmiana rozwiązań będących od zaczątków serii nie wpłynie dobrze na ocenę fanów. Ofc fanów, nie nowych graczy. Tego nie sugeruję.

Cytat:
Napisał Nederland
Nauczyciele w dawnej formie to śmiech na sali.
To nie było pytanie retoryczne, przesączone sarkazmem. Naprawdę uważam, że skoro już chcą usuwać punktową naukę umiejętności, to niech zrobią to porządnie.
Oczywiście dla mnie najlepiej by było, gdyby pozostali przy klasycznej formie, ale to tak btw.

Cytat:
Napisał Nederland
To, że po drzewach nie można skakać/wspinać się na nie, nie znaczy, że są niepotrzebne.
A czy drzewa kiedykolwiek były do czego innego używane? W przeciwieństwie do alchemii czy kowalstwa - nie. Jak dla mnie kompletnie nietrafione porównanie.

Cytat:
Napisał Nederland
O to chodzi, że spoglądali. Pytali się fanów na forach, zgodzili się na odpowiadanie na pytania polskich fanów, tylko wtedy ich chęci mieliście w dupie. Najlepiej po fakcie marudzić, że nie czytają polaczkom w myślach. Tak wygodniej.
Odsyłam wyżej.

Cytat:
*
Spoiler 

Ostatnio edytowane przez Caesum : 22-09-10 o 18:28.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 17:43   #116
Zuben6
Polna Bestia

Zuben6 awatar

Domyślnie

Ned - odnoście nauczycieli. Zgodzę się z Tobą, że uczenie się +5 siły u jakiegoś nauczyciela jest zupełnie bez sensu. Ale raczej nasz bohater sam nie wpadnie na to jak się wykuwa bronie, tworzy mikstury czy może jak powinno się poprawnie pozyskiwać trofea ze zwierząt. Takich umiejętności jednak powinien uczyć nayczyciel, a rzeczy typu. lepsza walka mieczem czy lepsze strzelanie z łuku to wiadomo, praktyka czyni mistrza, więc tutaj zgodzę się, że bohater powinien sam się uczyć. Ale kucie kowadła czy zbieranie trofeów, jak już wcześniej napisałem, powinien uczyć nauczyciel.

Co do animacji tworzenia mikstur itp - ja po prostu chcę tylko tyle, żeby animacja wykuwania miecza była połączona ze stwrzeniem broni. To nie jest przecież trudne, a SB wiele rzeczy trudnych potrafi zrobić. Np. ten nowy filmik walki demona z naszym bohaterem naprawde napawa mnie szczęściem. Trudny poziom Gothic jest naprawdę trudny. Nie uważam, że gra z powodu braku połączenia animacji ze stworzeniem czegoś zupełnie zepsuje grę. Po prostu będzie ona bardziej uboga. Ale to jest mimo wszystko jeszcze wersja beta, a w piątek będzie można zagrać w demo i zobaczymy wszyscy jak to wygląda.
RPG
Zuben6 jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 18:39   #117
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

dobra ludzie, bo juz sie to nudne nie robi. to nie jest temat o kowadle tylko o koncu serii, juz wszystko ladnie podsumowalem, a dyskusja nie ma zadnego celu procz plakania i sprzeczania sie. w efekcie i tak wiekszosc z was gre sciagnie. idzcie na tawerne/gup/themodders placzcie zamykam i papa

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 22-09-10 o 18:41.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania