Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Zbroje.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 24-08-10, 12:14   #109
patryk23
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rhobar VI Zobacz post
Tu masz racje, gdy rycerz odziany w zbroje zaawansowaną spadł z konia to nie mógł już wstać. Ale była w miarę gruba więc rycerza okutego w taką zbroje można było zabić tylko mocnym pchnięciem mieczem (albo inną bronią kłutą) w brzuch bo gdybyś spróbował zaatakować cięciem to miecz po prostu by się ześlizgnął.

Nieee... to bezsensowne, takie podzielone na kirys, naramienniki i inne duperele zbroje to nie Gothic. Ja bym wolał jakby było wszystko po staremu, czyli kompletna zbroja i ewentualnie hełm.
1. Nie musiał, jak rycerz w zaawansowanej spadł na plecy, to jeszcze mógł się bronić, więc miał możliwość, że ktoś mu pomoże. Ale jak zleciał twarzą do ziemi to nawet obrócić się nie mógł. Więc mógł go np: 5 razy przejechać koniem, albo wozem pełnym żelastwa i by go zgniotło.

2. To inaczej: w komplecie jest cała zbroja, hełm, tarcza i specjalny pas. Zbroja to ochrona przed bronią, hełm przed ogniem, tarcza przed pociskami, a pas przed magią. A jakiś zręczny kowal mógłby to wszystko spoić w super zbroję i każdy stats się podniesie np: o 15.

Czy jestem gothicowym głodomorem?
RPG
patryk23 jest offline  
Nieprzeczytane 04-09-10, 00:23   #110
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

"przeciętna waga zbroi płytowej dochodziła do 25 kg" - wikipedia.
50-kilowych nie było, bo nie dałoby się w tym chodzić, a co dopiero walczyć ;p
Druga sprawa: zbroja turniejowa jest dużo cieńsza od zwykłej. Dlaczego? Bo turnieje polegały na łamaniu drewnianych pik, więc zbroja nie musiała być taka mocna. "Krzyżaków" nie czytali?
Rycerz MÓGŁ wstać, gdy spadł z konia. No chyba że spadł w błoto albo bagno, ale to już inna historia. No i blacha miała średnio 2mm, nie więcej, choć tutaj mogę źle pamiętać.

Moim zdaniem powinno być jak w G1, że zbroja jest wyznacznikiem statusu. W NK trochę zepsuli, że były zbroje uniwersalne, jak Wodnego Kręgu czy piracka.
No i podoba mi się pomysł maga bitewnego. Bo widzicie, główną bronią paladyna nadal jest miecz, magia go tylko wspiera. Mag bitewny uciekałby się do używania broni białej tylko w ostateczności. Jego zbroję widzę jako szatę maga z elementami kolczugi.
RPG
Kravcio jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania