Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park > Gry
Przeładuj stronę TES V: SKYRIM

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-03-11, 20:47   #13
Maniek6
Polna Bestia

Maniek6 awatar

Domyślnie

Witam...powiem wam panowie że aż strach mi bylo pisać taka zażarta dyskusja :-D. Nie a tak serio to grafika w tes V prezentuje sie świetnie, Choć nie jest ona najważniejsza. Moim zdaniem tes zawsze był trochę "sztuczny" nie był tak przekonujący do siebie jak np gothic liczę ze to sie tu zmieni... A pozatym dla mnie bajka.:-D
RPG
Maniek6 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 21:25   #14
Maniaks
Zębacz

Maniaks awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Olivander Zobacz post
Żartujesz? Żeby konkretnie wcisnąć się w obka trzeba było zassać ze trzy mody na grafikę, i jeszcze kilka na dynamikę. Nie mówiąc już o błędach typu "nabijam 79 skill biegania, i mogę biegać identycznie do przodu i do tyłu". Nie powiem, miło było spojrzeć wtedy na lepszą grafikę, ale TES IV nie był AŻ TAK dobry.
Nie pierdziel. Ja bez żadnych modów na grafę byłem nią po prostu zachwycony. Już sam fakt, że komputer bez zająknięcia ciągnął mi taką grę, a przy Gothicu 3, który wg. mnie wyglądał podobnie, mulił się strasznie.
A bieganie... no cóż? A jak w życiu ćwiczysz bieganie? Biegając? Nie wiem, co Ci się w tym nie podoba. To, że można w ten sposób ćwiczyć tę umiejkę, czy raczej to, że możesz ją ćwiczyć biegając do tyłu. I jedno, i drugie ma dla mnie sens. Chyba, że chodzi Ci po prostu o sam fakt, że możesz położyć coś na klawisz odpowiedzialny za bieg/czar i zostawić kompa na cały dzień, by nabił Ci setkę. Ale w takim wypadku słucham propozycji, jak to rozwiązać

Cytat:
Napisał xeroloth Zobacz post
Zgadzam się z Maniaksem. Walka w tym filmiku prezentuje się niezwykle dynamicznie, tego zdecydowanie brakowało w Oblivionie. Muzyka - bajka Strasznie klimatyczna, słysząc ją od razu skojarzyły mi się góry.
W Obku już było lepiej, niż chociażby w takim Gothicu 3. Nie pierdziel, że nie było w tym dynamiki, chociaż tak czy siak chciałbym to widzieć jeszcze w szybszym tempie

Cytat:
Ja w ciemno nie kupię. Najpierw spojrzę na wymagania
Wydaje mi się, że tragedii nie będzie. Obek śmigał na "prawie każdym" sprzęcie

Cytat:
Napisał Diegost Zobacz post
Co prawda to prawda, ale na moim miejscu nie zaliczał bym ich do zadań pobocznych, bo sam wątek był po prostu za krótki ...
No tyle jest zadań głównych i to jest fakt. Reszta to zadania poboczne. Gildie, niegildie.. Należą do tych drugich.

Cytat:
Napisał Diegost Zobacz post
O nie, nie !!! Po pierwsze więcej kasy A tak na serio, no cóż takie zadania dobrze jak by były, zawsze to można trochę więcej pobaraszkować w grze. Osobiście w Oblivionie "szukałem" zadań do zrobienia w miastach, bo trzy czy dwa to chyba za mało jak na miasto, gdzie żyje kilkadziesiąt mieszkańców ...
Wiesz... Lepiej, niech zrobią 2-3 questy na miasto i to porządnie, niż 20, z czego 90 % to "przynieś, podaj, pozamiataj" czy jak Wy na to mówicie.

Przykład: Zadanie z Kryształami Varla. Bardzo ciekawe, niekrótkie. O ile pamiętam, to chyba właśnie jedne z dłuższych, które przede wszystkim zmusiło nas do eksploracji ruin elfickich.

No i do tego doszły jeszcze zadania dla gildii, które jak dla mnie, były naprawdę ciekawe i oryginalne. Zwłaszcza te dla Gildii Zabójców i Złodziei. Te mi się wbiły najlepiej w pamięć i do dziś pamiętam końcówkę w każdej z nich

Cytat:
Napisał Satos Zobacz post
(...) mi osobiście bardziej podoba się Oblivion (...)
W końcu swój chop!

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
RPG
Maniaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 23:01   #15
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Oblivion był , jest fajną grą i wcale nie potrzeba do niego modów graficznych pomimo kilku lat nawet dziś wygląda ok . ktoś na poczatku napisał o grach hazardowych w skrymi, żeby dać popieram było, by to dobre ożywienie przybytków np Might Magic VIII Day of the Destroyer była gra karciana w karczmach notabene mój pierwszy Rpg jaki grałem , tu mogło, by być coś podobnego fajne było, by też wprowadzić takie smaczki jak animacja czynności typu jedzenie picie np, kiedy postać wchodzi do karczmy i zamawia piwo lub strawę ( posiłek ) to , żeby było animowane jak karczmarz podaje mi posiłek ,piwo a postać to zjada fabularnie może nic to nie daje wiem, ale wnosi nieco życia do gry ,daje coś więcej niż takie kliknięcie w ekwipunku i uzupełnię się paska zrycia czy tam czego innego. Co do zadań pobocznych to one owszem są poboczne i nawet jest ich troszkę, ale, żeby było więcej wolnych zadań, czyli właśnie takich nie związanych z organizacjami fajne było, by też jak, by był jakieś nowe organizacje w końcu to 200 lat po Oblivione a smoki to chciałbym aby był inteligentne, a nie jakieś głupie latające dinozaury czy inne jaszczury. Ja osobiście cieszył bym się z powrotu takach czarów jak lewitacja, ale jak nie będzie to chyba włosów nie bede se targał . Broń, żeby ta lepsza broń rzeczywiste była lepsza, bo w Oblivione większość broni była do siebie podoba według mnie nie tylko parametry, ale także wygląd aby się różnił fajne, by był aby mieć tak broń , jak np w TES II widziałem to była taka kula z kolcami na takim łańcuch najprościej mówiąc nie wiem jak się to nazywa oraz wykorzystanie dynamiczne w walce elementów otoczenia np skał kamieni nie wiem piasku itp. żeby postać oprócz machania bronią białą i posługiwania się bronią strzelecką umiała walczyć jakieś fajne styl walki wiecie jakieś umiejętności typu karate tek-łado czy coś takiego, żeby ta nie był typ sztywniaka lub gladiatora, który walczy tylko piąstkami a wojownik pełna gęba jak to mówią ( w tym wypadku pełnym ciałem ) ps. prawdopodobnie ta broń nazywa się Korbacz

Ostatnio edytowane przez syn VARANTU : 29-03-11 o 23:03.
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 23:32   #16
xeroloth

xeroloth awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do xeroloth
Domyślnie

Olać lweitację, jeśli będzie można okiełznać smoka i latać na jego grzebiecie. Takie coś by mi się marzyło w Skyrim.

Maniaks: Obek trochę tego miał, ale sam powiedz - walczyłeś z jakimś wojownikiem lub co gorsza magiem - nie robił prawie uników typu odskoki na bok, ucieczka przed czarem gdy leci prosto w niego i tym podobne. O takiej dynamice mówię. Tutaj zdaje się być inaczej, choć pozory mogą mylić. Po filmiku można się domyślić, że walka będzie toczona w bardzo szybkim tempie (jak choćby przedstawiona walka człowieka ze smokiem).

Co do smoków, taki widok przelatującego gada nad górami i przecinającego chmury tak mi się podoba, że aż nie mogę się po prostu doczekać nowego TES'a. Całości smaczku dodała ta scena lecącego smoka pod koniec filmu.

Umiejętności: hmm, system Oblivionowy mi odpowiadał, w Morrowindzie było troszkę za dużo tych cyferek. Poza tym z tego co wyczytałem, Bethesda głównie skupia się na rozgrywce, a nie na rozwiązaniach typowo cRPG'owych, więc jest szansa na pojawienie się tych wszystkich smaczków o których piszecie.

Podam przykład: idziemy sobie miejską ulicą, wyrzucamy broń. Po jakimś czasie podbiega do niej jakiś wieśniak, podnosi. Potem podbiega drugi i zaczyna z nim bójkę o zdobycz. To byłoby baaardzo klimatyczne i realne. Dajmy przykład realnego średniowiecza, gdzie za srebrną monetę pozabijałoby się pół wiochy ludzi

Wymagania: hmm, do tego listopada coś tam się może zmienić, jednak osobiście przewiduję, że wymagania będą podobne do Arcanii. Być może gra ruszy na ciut słabszych sprzętach dzięki dobrej optymalizacji (która swoją drogą była świetna, na moim starym kompie mogłem śmigać na max detalach z lekkimi przycinkami, a był naprawdę rupieciem, proszę wierzyć )

No i to, czego mi w Oblivionie brakowało, co podnosiło miodność gry w Morka do tego stopnia, że prawie za każdym razem trzymałem się czystego maga. Całkowita dowolność w tworzeniu czarów. Całkowita. Łączenie efektów lub proste zaklęcia użyteczne w podróży. To było w Morrowindzie najbardziej genialne.

No i sądzę, że Bethesda powinna zastanowić się nad lekkim podwyższeniem cen przedmiotów. Oblivion trochę mnie rozśmieszył w porównaniu do Morrowinda, gdzie ceny np daedrycznych przedmiotów były dwudziestokrotnie wyższe

*
Najlepszy Gladiator ŚP *
Najlepszy Sędzia Gladiatorów ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP *
* Kowal Podziemia *

Ostatnio edytowane przez xeroloth : 29-03-11 o 23:36.
RPG
xeroloth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 00:14   #17
Satos

Domyślnie

Cytat:
No i sądzę, że Bethesda powinna zastanowić się nad lekkim podwyższeniem cen przedmiotów. Oblivion trochę mnie rozśmieszył w porównaniu do Morrowinda, gdzie ceny np daedrycznych przedmiotów były dwudziestokrotnie wyższe
Cena jakiegoś deadrycznego miecza 60tys. ni to komu sprzedać, trzeba kombinować z tym ziomem z Caldery. A to że w Morku rzeczy są droższe to chyba całkiem logiczne, bo np. w takim obku nie kupimy sobie zbytnio niczego deadrycznego, szklanego albo ebonowego na początku gry ? Te rzeczy ogólnie są trudno dostępne. W Morrowind na 1lvl'u ide na plantacje dren i już nie musze się martwić o ekwipunek ^^

Co do magii to czary ofensywne w morku są słabsze, ale w okrojonym obku już nie ma tak dużej swobody w tworzeniu ich.

Te dwie gry są tak zrobione że nawet grzechem jest się czepiać czegokolwiek, bo zastosowane rozwiązania po prostu kontrastują ze sobą.

Wymagania Skyrim, ze wczesnych plotek mówią że będą zbliżone do tych z Obliviona. W to akurat jestem jeszcze w stanie uwierzyć.

A jeśli myślicie, że walka ze smokami będzie wyglądać tak jak na filmiku to wielkie pozdro Spójrzcie jak jest ujęcie 2 kolesi walczących i ten jeden atakując robi takie 2 ciosy w tym jeden z obrotu, które są zadawane na bardzo krótką odległość i tak trochę bez płciowo. Przenieście to teraz na smoka i zagrajcie na padzie.. Pewnie będzie magiczny sposób na nie wymyślony. Moge postawić kratę piwa, że będzie to coś w stylu Two Worlds II, co mnie jeszcze bardziej w tym potwierdza jak mają być jakieś super animacje kończące itd.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 09:34   #18
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Witam szanownych panów zawzięcie dyskutujących szpadą i słowem w tym temacie.
Jeśli pozwolicie, wyrażę swój krótki, acz zwięzły pogląd na rzeczoną produkcję.

Jest to przykład gry dosyć fascynujący z czysto technicznego punktu widzenia, gdyż zaiste interesującym zdarzeniem by było, gdyby przeszacowne studio Bethesda pod egidą szalenie nowatorskiego gentlemana Todda Howarda zrobiłoby grę komputerową gorszą od swojej ostatniej produkcji z tej serii znanej w świecie szerokim, gdy już temuż oto światu wydawałoby się, że gorszej produkcji już nie sposób sklecić i okazać publice.
Zaprawdę, na mnie ta produkcja oddziaływuje tak silnie, że już obiecałem ją sobie nabyć jak tylko się ukaże - by tylko się o tym przekonać.

Gdyż, jak to w realistycznych światach pełnych rozmachów powiadają w cieniu bram do piekła - widziałem wczoraj kraba błotnego, który wydał mi się paskudny.

Pozdrawiam szanowne towarzystwo!
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 16:59   #19
Olivander
Jaszczur

Olivander awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Maniaks Zobacz post
Nie pierdziel. Ja bez żadnych modów na grafę byłem nią po prostu zachwycony. Już sam fakt, że komputer bez zająknięcia ciągnął mi taką grę, a przy Gothicu 3, który wg. mnie wyglądał podobnie, mulił się strasznie.
Takie już moje pokolenie. Nie powiem, w porównaniu do Morrka, czwórka była dość dobra. ALE! Wydawało mi się od zawsze, że Oblivion jest dużo łatwiejszy, dużo bardziej uproszczony, o wiele bardziej "odwalony" niż Morrowind. A Gothic 3...przykra sprawa. Mógł, może i będzie mógł tylko ssać całej serii TESa.

Cytat:
Napisał Maniaks Zobacz post
A bieganie... no cóż? A jak w życiu ćwiczysz bieganie? Biegając? Nie wiem, co Ci się w tym nie podoba. To, że można w ten sposób ćwiczyć tę umiejkę, czy raczej to, że możesz ją ćwiczyć biegając do tyłu. I jedno, i drugie ma dla mnie sens. Chyba, że chodzi Ci po prostu o sam fakt, że możesz położyć coś na klawisz odpowiedzialny za bieg/czar i zostawić kompa na cały dzień, by nabił Ci setkę. Ale w takim wypadku słucham propozycji, jak to rozwiązać
Bardziej chodzi mi o to, do czego nawiązała sama Bethesda. Mianowicie, w Oblivionie biegasz identycznie do przodu, i do tyłu, do przodu i do tyłu, i nie ma w tym żadnej różnicy. Zwłaszcza jeśli lubi się skillowanie tak jak ja, i ma się choćby tak z 80lv. w tejże dziedzinie...to jest co najmniej dziwne.
RPG
Olivander jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 19:13   #20
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Zastanawiam się jaka będzie lokalizacja gry bo chyba jakaś będzie czy pokuszą się o takie coś jak w Mass Effect czyli dubbing PL czy zostaną raczej przy napisach ??.
rozumiem że Kel'Thuzad uznała Oblivona za najgorszą grę jaka wyszła z pod skrzydła Bethesda ?? i uważa ze 5 będzie gorsza ale jeśl tak to po co kupować i marnować kasę na coś co się nie będzie podobać ( a dla samego przekonania to bym pobrał demok lub pożyczył grę ) .
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 19:31   #21
xeroloth

xeroloth awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do xeroloth
Domyślnie

Po 1, TES z polskim dubbingiem? STFU, fail itp

Po 2, Kel to nie kobieta

*
Najlepszy Gladiator ŚP *
Najlepszy Sędzia Gladiatorów ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP *
* Kowal Podziemia *
RPG
xeroloth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 20:10   #22
DarthBeowulf
Polna Bestia

DarthBeowulf awatar

Domyślnie

Cytat:
Po 1, TES z polskim dubbingiem? STFU, fail itp
Też tak sądzę. Polski dubbing w TES'ach zniszczył by cały klimat. Nie potrafię sobie wyobrazić tych wszystkich NPC'ów mówiących po Polsku .

Co do Skyrima, nie oczekiwałem tylu nowych rzeczy, tyle usprawnień, ile zapowiedzieli. Grafika też będzie świetna. Tylko tak jak pisałem, mam nadzieję, że powrócą trochę do tego magicznego klimatu, który był w Morrowindzie, a nie średniowiecznego, który był w Oblivionie. Liczę na coś jak połączenie ich obydwu, żeby był klimat średniowieczny, ale trochę bardziej fantasy. Ale i tak Oblivion bardzo mi się spodobał i mogę go zaliczyć do piątki najlepszych gier w które grałem, według mnie .

"- Dlaczego nie umierasz ?!
- Bo pod maską kryje się jeszcze idea, a idee nie umierają..."
RPG
DarthBeowulf jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 22:34   #23
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Jak zrobią level scaling jak w Obku, to niech szanownie spieprzają z dzaidostwem. Level scalingowi mówimy NIE.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-11, 22:52   #24
Satos

Domyślnie

Cytat:
Napisał Master of Gorzała Zobacz post
Jak zrobią level scaling jak w Obku, to niech szanownie spieprzają z dzaidostwem. Level scalingowi mówimy NIE.
Coś chyba pisali że ma być, tylko poprawiony. Rzeczywiście jego brak byłby najlepszy..

Edit: ma być zbliżony do tego z fallouta3

Ostatnio edytowane przez Satos : 30-03-11 o 22:57.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania