Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Gothic na dziewiczo

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-02-19, 09:24   #1
Valariar Sky
Chrząszcz

Domyślnie Gothic na dziewiczo

Dzień dobry wszystkim,

Przepraszam jeśli dział zły ale po analizie wszystkich doszedłem do wniosku, że tutaj nadaje się najbardziej (?)

Nigdy nie grałem w Gothica. Jestem starym graczem i zawsze kątem oka obserwowałem premiery i ludzi żyjących tym uniwersum. Ale jakoś nigdy nie zasiadłem i nie pograłem porządnie. Widząc niesłabnące zainteresowanie tym światem stwierdziłem, że w końcu muszę to zrobić i chcę się do tego zabrać jak należy;

Tutaj moja prośba o radę - chciałbym zagrać w oryginalną wersję jedynki, dwójki i nocy kruka ale jest to na gra na tyle leciwa, że boje się, że mogę się tym zrazić. Czy istnieją jakieś (dla Was może oczywiste) mody, które nie zmieniają fabuły, nie dodają nic co sprawia, że gothic jest czymś nowym ale poprawiają jakość samej rozgrywki? Myślę tu o modach do HD, teksturach, może poprawie mechaniki rozgrywki etc. ewentualnie jeśli jakiś mod dodaje coś nowego i warto go mieć podczas pierwszej przygody to też się wlicza Mam ochotę przejść takiego gothica jakim był jednak w jak najbardziej odświeżonej wersji. Zarówno jedynkę jak i dwójkę + NK.

Jeśli macie też jakieś sugestie jak powinienem się do tego zabrać to z wdzięcznością wysłucham.

Dzięki z góry i pozdrawiam,
Maciej

Ostatnio edytowane przez Valariar Sky : 02-02-19 o 09:36.
RPG
Valariar Sky jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-02-19, 10:52   #2
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Cóż, jeśli chodzi o G1 to najlepsza będzie Edycja Rozszerzona. Dodaje parę wątków, ale nie miesza w fabule. W plikach moda jest też texturpack, który zmienia kolorystykę na mroczniejszą oraz tekstury przedmiotów.

Pozdrawiam.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-02-19, 15:18   #3
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mika
Cóż, jeśli chodzi o G1 to najlepsza będzie Edycja Rozszerzona. Dodaje parę wątków, ale nie miesza w fabule.
Co ty bredzisz człowieku

Edycja Rozszerzona cholernie miesza w fabule, wszystko się tam robi inaczej niż w zwykłym Gothic 1. Chyba tylko wątek główny jest niezmieniony, a reszta to masa niewygodnych utrudnień jak chociażby zablokowane wejście do Starej Kopalni, dopóki nie uporasz się z misjami obozu przed nią. O dużo większym poziomie trudności już nie wspomnę, a kolega ma zamiar pierwszy raz zagrać w Gothica.
Cytat:
Napisał Valariar Sky
Czy istnieją jakieś mody, które nie zmieniają fabuły, nie dodają nic co sprawia, że gothic jest czymś nowym ale poprawiają jakość samej rozgrywki?
Na tak zadane pytanie odpowiedź jest tylko jedna: DX11

I to zarówno do Gothic 1 jak i Gothic 2. Masz opis instalacji do G1:
https://steamcommunity.com/sharedfil...h&id=484664831
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-02-19, 11:34   #4
Valariar Sky
Chrząszcz

Domyślnie

Super, dzięki! DirectX11 działa z Gothic 1, przejdę i poszukam info do dwójki. Co prawda mam czarny ekran co jakiś czas ale czytam, że to znany błąd.
RPG
Valariar Sky jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania