Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Porady i triki
Przeładuj stronę Pare ułatwień bez żadnych kodów

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-02-06, 10:48   #1
Marsh
Chrząszcz

Domyślnie

Hmmm...od którego by tu zacząć. Np. można w drugim rozdziale zarobić genialne miecze. Najlepiej zrobić to Cieniem. Wchodzimy do siedziby "wielkiego" ( chyba grubego ) Gomeza. Tam są Blizna i Arto. Usypiamy obóch czarem "Sen". Atakujemy jednego, np. Arto ( podczas gdy leży na ziemi ). Ten wstaje i się dosłownie zacina. Stoi jak słup. Olewamy go na chwilę. Teraz atakujemy Bliznę ( który śpi ) i ten tez się zacina. Wtedy łotamy go ze wszystkim co się da. Kiedy ginie zabieramy jego wszystkie rzeczy ( jest tam Kusza 100 i miecz jednoręczny 85 ). Jest czasem ryzyko że Gomez się na nas żuci ale nie zawsze. Teraz możemy zabrac sie za Arto tylko Blizna już się "odetnie" ( to znaczy że wstatnie, lecz nie powinien nas atakować ). Robimy to samo z Arto co z Blizną. Arto ma miecz 65. Kiedy komuś się nie spodoba że ich się zabiło to uciekamy gdzie pieprz rośnie .

Albo to żaden trick ale niesamowicie przydatny. Porostu kupujemy albo znajdujemy wszystkie amulety i pierścienie które nas ochraniają przed brobią czy strzałami. W mieście orków miałem zbroję 135 z 80 Bardzo przydatna rzecz.

Albo w bramie do orkowych terenów stoją dwa chłopy. Wtedy wchodzimy na tereny orków i odciągamy małą grupkę i uciekawy w strone strażników. Oni ich zabijają ( znaczy Orki strażnikó ) a my bierzemy łup. Najlepiej to zrobic w 1 rozdziale

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napisze...
RPG
Marsh jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-06, 14:12   #2
AAAAA Beliar AAAAA
Chrząszcz

Domyślnie

Aj naucz się złodziejstwa 3 poziom podejdź do niego i zawal co ma to tyle

Albo B marvin B i B guardian B potem F2 edit abilities potem attribute i wszystko na 10000
ale to już kody

albo jakieś zwierzę weź O i powiększ mu w ten sposób level i je zabij swoją postacią
wtedy level masz spory

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Bagienne zieleeeeeeeeee

zew nocyyyyyyyyy

jedziemy!!!
RPG
AAAAA Beliar AAAAA jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-06, 11:15   #3
Lord_of_Dragons
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Lord_of_Dragons
Domyślnie

niezły sposub szczególnie z tym Blizną i Arto ja robiłem inaczej ciupałe blizne i ciupałem i dajmy przykład on mnie walnol no to wstałem i walilem go dalej az wkoncu padł wźiołem co mi pasiło i dowidzenia aha przed prÓbą mojego sposobu najlepiej schować rude do jakiegos kufra bo mozna sie jej pozbyć :P hehehe :P znam też fajny sposób jak powstać z martwych ale do tego potrzeba juz kodów :P a sposób wygląda następująco gdy sie zabijemy wciskamy b marvin b potem F2 i wpisujemy eab wyskakuje edit abilites na polski edycja umiejętności potem zmieniamy tam nasze zycie przynajmniej na 1 PŻ wychodzimy z eab i wciskamy przycisk k az zaczniemy latac i spadniemy z jakiejs wysokosci na grunt po tej czynosci wciskamy strzałkę w góre i wstajemy jak nowo narodzeni pozdrawiam
Nieprzeczytane 15-02-06, 11:32   #4
Krzyshek

Krzyshek awatar

Domyślnie

Pomysły ciekawe choć banalne i wśród większości starych bywalców na pewno znane. Ale widze żę "młodsi" są zachwyceni. i dobrze. Dzięki za przekazanie im swojej wiedzy :P Pisz dalej bo ciekawie i sprawnie opisujesz.

RPG
Krzyshek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-06, 12:09   #5
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Dobra bron na początku? Nawet jak jeszcze nigdzie sięnie należy, to trzeba iśc do wolnej kopalni i stojąc wewnątrz chałupy zastrzelić z łuku lub kuszy nadzorcę kopalni. Ma się wtedy topór "Krzyk wojownika" Ma on bodajże 94 czy 96 punktów obrażen.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-06, 12:25   #6
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Smutas@15-02-2006, 11:10
Dobra bron na początku? Nawet jak jeszcze nigdzie sięnie należy, to trzeba iśc do wolnej kopalni i stojąc wewnątrz chałupy zastrzelić z łuku lub kuszy nadzorcę kopalni. Ma się wtedy topór "Krzyk wojownika" Ma on bodajże 94 czy 96 punktów obrażen.
282028
Aleś teraz powiedział Jeżeli na początku gry będziesz miał 80 czy ileś tam siły to niezły jesteś. I jak wyobrażasz sobie zestrzelić Okyla? Jego ludzie rozwalą cię w trymiga, więc racz nie karmić nikogo takimi mądrościami.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-02-06, 13:57   #7
Szept Szaleństwa
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Szept Szaleństwa Wyślij wiadomość przez MSN do Szept Szaleństwa
Domyślnie

Jeszcze kilka tematów takie jak te, to chyba strace całą moją burze loków. Rozumiem, to, że różni ludzie różnie grają... Rozumiem też, to, że nie każdemu zależy na wczuwaniu w gre tylko raczej na łupach i wycinaniu przeciwników, ale jeśli jest ktoś na forum komu zależy na Duszy gry, to zgłoście się do tematu, który niedługo stworze.
"Gotyckie konwencje są błędne. Moje włosy nie posiwiały. Nie lunatykuję. Nie zacząłem rzucać tajemniczych uwag ani nosić w kieszeni kurtki planszety - wskaźnika do tablicy ouija. Myśle, że śmieje się nieco więcej i częściej, i to wszystko - tylko tyle, że ten śmiech musi brzmieć jakoś dziwnie i ochryple, bo zauważyłem, że kiedy zaczynam się śmiać, ludzie obrzucają mnie podejrzliwymi spojrzeniami."- Mike Hanlon.
RPG
Szept Szaleństwa jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-02-06, 14:25   #8
Myśliwy
Skazaniec

Wyślij wiadomość przez AIM do Myśliwy
Cool

żeby mieć na początku dobrą broń to trzeba mieć dużo rudy,żeby mieć dużo rudy trzeba pomordować troche w sekcie strażników niekturych można zabić zrzuczjąc no tym co odrzuca chyba pięść wiatru czy jakoś tak albo ściągnoć węża błotnego i mamy miecz dużo warty(mnieraz gościu gonił i zaczełem [u]schodzić po drabinie a gościu spadł i zginą
RPG
Myśliwy jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-02-06, 15:07   #9
PredAlien

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Don Corleone+15-02-2006, 10:26-->CYTAT(Don Corleone @ 15-02-2006, 10:26)
Cytat:
Aleś teraz powiedział Jeżeli na początku gry będziesz miał 80 czy ileś tam siły to niezły jesteś. I jak wyobrażasz sobie zestrzelić Okyla? Jego ludzie rozwalą cię w trymiga, więc racz nie karmić nikogo takimi mądrościami.
282031
[/b]
Spokojnie Don Ja byłem tam w pierwszym rozdziale na 15 poziomie, mając 115 siły, miecz blizny i spodnie kopacza (te za 500 bryłek rudy). Spokojnie i powoli wszystkich lałem (nie zabijając), zaczynając od góry.--oczywiście nie obyło się bez rozlewu krwii i stracie na miksturkach-- Nie byłem jeszcze wtedy w żadnej z glidii do 22 poziomu działałem na własną ręke.

Jesli chodzi o tricki to ja mam lepsze: np możemy skakać z każdej wyskości. wystraczy podczas skoku cały czas trzymać przyckisk skoku( u mnie L-shift ) i zaraz przed upadkiem nacisnąć przycisk odpowiadający za skręt w lewo ( u mnie A) -wtedy Bezimienny prostuje się i upada na równe nogi. (trick nie wymaga akrobatyki). Przydaję się gdy np chcemy szybko zejść na dół z wieży tam gdzie leży 2 księga Chromaninu, przydaję się również w Wolnej Kopalni, gdzie chcemy szybko doskoczyć do stojących na dole strażników, przydaję się w Starej kopalni-możemy bardzo szybko zeskoczyć na dół, przydaję się...itd.

Blizne mozna zlać na wiele sposobów. Ja tam nie traciłęm na niego snu. Po prostu zachodziłęm go od tyłu o waliłem po plecach, później ucieczka, powrót i znowu to samo. Gomez nigdy się nie wtrącał, wręcz przeciwnie - był zadowolony z walki .

Szept Szaleństwa
@25-02-2006, 13:33
Coraz bardziej wątpie w znalezienie tu kogoś kto patrzy na gry głębiej...
285016
Bez obrazy Szepcie Szaleństwa, ale mnie kilmat gry wciągnął za pierwszymi trzema razami, kedy to w nią grałem na różne sposoby. Oczywiście i teraz jest dla mnie genijalny i fajny, ale to już nie to samo, co za pierwszym razem. Z czasem samemu odkrywa sie błędy programistów i to już od nas zależy czy z nich skorzystamy, czy nie. Dla mnie fajnie jest pograć maksymalnie korzystając z błędów gry, ale lubię też wczuć się w klimat i fabułe. Czasmi nawet łącze jedno z drugim i wychodzi mieszanka doskonała. BTW: A to forum jest od tego, żeby ułatwić grę tym, którzy sobie z nią nie radzą, aby pokazać im rzeczy, których możliwie, że do tej pory mogli nie odkryć.

PS: Patrzę na dobre gry głębiej niz możesz to sobie wyobrazić.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-03-06, 09:19   #10
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Don Corleone@15-02-2006, 11:26
282031
Sile trzeba sobie zdobywać osobno.
Ja za każdym razem gdy grałem robiłem tak jak pisałem. Szedłem do wolnej kopalni i wchodziłem do chaty za plecami Okyla. Stamtąd strzelałem do niego, a potem do stojącego obok niego robotnika. (nie zawsze się to udaje za pierwszym razem. Potem chowałem broń i dopiero wtedy wychodziłem z chaty. Zdazrało się , że reszta do mnie strzelała, ale bywało i tak, że tylko zwracali mi uwagę i nic nie robili. Wtedy okradałem zwłoki Okyla.
Aby zdobyć jego broń czesem nawet kilka razy musiałem wczytywac wcześniejszy zapis gry, ale i tak się opłacało.
Jak nie wierzysz, to poróbuj. Tylko w chacie nie stawaj z tej strony, gdzie są straznicy na zewnątrz, tylko przy przeciwległej ścianie.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-06, 23:31   #11
planetnik
Czarny Goblin

Domyślnie

na początku to dobry jest topór w skrzynce kuźni w sekcie a później najlepiej skopaź laresa i zabrać jego żelastwo tym już można wykosić wszystko a i jeszcze zamrożenie rekina daje niezłe rezultaty , jak macie akrobatykę to w 1 rozdziale można się wtÓrlać do zamku no i z toporem laresa skopać bliznę czyli full wypas ale topór laresa i kusza sharka spokojnie wystarczają
RPG
planetnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-04-06, 16:12   #12
Pokormin
Krwiopijca

Domyślnie

do zamku mozna wejsc tez inaczej (oczywiscie nie nalezac do zadnej gildii)

najlepiej w nocy
1 biegniesz w strone straznikow i wyciagasz bron straznicy zamiast cie zatrzymac krzycza zebys schowal bron biegniesz jeszcze kawalek (tak do konca bramy) chowasz bron i po sprawie mozna tak obejsc wszystkich straznikow

ale w dwojce juz to poprawili
RPG
Pokormin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania