Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Pomoc
Przeładuj stronę Świątynia Śniącego - wcześniej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-04-11, 18:18   #1
Aaronius
Chrząszcz

Domyślnie Świątynia Śniącego - wcześniej

Witam,

Przybywam do was pierwszy raz z prośbą o pomoc, gdyż gothica przeszedłem wiele razy, a jego świat znam doskonale i sam go poznawałem. Aktualnie zdobycie Miecza Blizny, zdobycie 20 lvl i przebicie się pod samą Świątynie Śniącego przez orków (wszystko w pierwszym akcie) to nie problem, lecz jestem graczem który szuka wyzwania, więc stwierdziłem, że i do Świątyni mógłbym zajrzeć w pierwszym rozdziale. I tu zaczyna się problem,bo o ile przejście przez bramę to kwestia kilku wprawnych skoków, to nie mogę znaleźć sposobu na przedostanie się przez ostatnią kratę oddzielającą Świątynię (posążek się zacina w dźwigni, teleportacja orków nie działa). I właśnie tutaj zwracam się z pytaniem do was - czy jest jakikolwiek inny sposób na dostanie się do Świątyni w pierwszym rozdziale poza posążkiem i teleportem orków?(toleruje wszelakie glitche, bugi- wszystko poza cheatami).
Jeżeli to pytanie kiedykolwiek padlo na tym forum i została udzielona odpowiedź, lub ta jest tak banalna, że pięcioletnie dziecko by o tym wiedziało - z góry przepraszam.

Z poważaniem,
Aaronius

Ostatnio edytowane przez Aaronius : 07-04-11 o 18:23.
RPG
Aaronius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-04-11, 18:28   #2
El_Tonique

Domyślnie

Nie, nie ma takiej możliwości, nawet bugiem. Skoro ani posążek, ani teleport nie działa, to widocznie nie można się tam dostać przed odpowiednim momentem. Jeśli szukasz wyzwania, to (zakładając, że jeszcze tego nie zrobiłeś) zagraj w drugą część, Noc Kruka, trzecią, czwartą, albo w jakieś mody do 1., 2., 3. lub 4. części.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-04-11, 15:54   #3
SkorpionX
Krwiopijca

SkorpionX awatar

Domyślnie

Znam takom możliwość ale nie wiem czy da się bez kodów.Możesz Stanąć przed kratom,podejść do szamanów,zabić ich,Pójść dalej i żeby orkowie(nie szamani!!!)cię gonili(Najlepiej zwykłych orków bo są słabi).Biegnij pod kratę i biegnij w dom.Orkowie będą ci atakowali i pchali.W pewnej chwili możesz zostać wepchnięty i tam zostać.Trzeba to robić w rogu i oczywiście nigdy stamtąt nie wyjdziemy bez teleportu.Trzeba być naprawę wytrzymałym żeby przeżyć.Więc widzisz że bez kodu to prawie nie możliwe.Raz mnie tam wepchali ale to z kodem bo miałem nieśmiertelność.Chcesz to spróbuj ale nie wiem czy ci się uda bez kodu.Ale radze posłuchać El_Tonique.Zagraj w mody czy inną część.
SkorpionX jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-11, 20:24   #4
Prevell

Domyślnie

a próbowałeś przemiany w potwora przed bramą?

Niech Innos ma was w swojej opiece
RPG
Prevell jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-04-11, 18:20   #5
Hevk
Zębacz

Hevk awatar

Domyślnie

To nieprawdopodobne abyś w 1 akcie miał Miecz Blizny i latał po Świątyni Śniącego. Nie chce mi się w to wierzyć.

A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara
RPG
Hevk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-11, 21:09   #6
Aaronius
Chrząszcz

Domyślnie

@Prevell
Próbowałem, nic nie daje.
@Hevk
Tak właściwie to całkiem prosta sprawa. Na początku troche expimy, wbijamy 2 lvl w łuk. Idziemy spać o północy, wtedy na konkretnej ścieżce przechodzi sobie samotnie Szakal(w SO). Stajemy na pewnym dachu(nie zdradze którym, tajemnica ), strzelamy w niego z łuku i mamy nadzieje, że się zbuguje (wejdzie do domku i zacznie biegać wkoło stołu). Wtedy go zabijamy(i tak by zdechł pod Wolną Kopalnią), a z niego wypada Łamacz Kości, który ma 54 obrażeń, a potrzebuje tylko 25 siły. Przechodzimy przez bramę sposobem wyjęcia miecza, (chyba, że jesteśmy cieniem/posłańcem), wchodząc do Gomeza(ja zawsze gram w NO, więc robię tak jak tu opiszę, ale jak jesteś Cieniem, to po prostu wbijasz), wyciągamy jednego strażnika, zabijamy go za ścianą, potem tak samo drugiego. Wchodzimy do środka, od razu po schodach na górę, zabijamy szybko strażnika, który tam stoi, obijamy ryło Krukowi na schodach(na schodach jest bezradny, tylko obrywa) i w końcu docieramy do Blizny. Wbiegamy do pomieszczenia gdzie on jest, szybko go obijamy, wtedy obije nas Arto(czasem zdarzy się, że nie), ale nas nie okrada, ani nie zabija, więc wstajemy, obijamy jeszcze raz Bliznę z resztką życia, bierzemy co się da i wroty do łóżka, żeby obóz zapomniał o tej nocy. Potem tylko wybijanie wszystkiego co sie rusza(wbijam tak coś 20-25 lvl zawsze), a w kwestii Świątyni Śniącego, to tylko wprawne wyciąganie pojedynczych orków(i duża ilość napoji, które wyciągam z Riordiana[nie zabijam go, w następnych rozdziałach ma ich więcej ] od razu po wejściu do NO [przez strażników także przechodzę sposobem wyciągnięcia miecza)

Uff, ale się rozpisałem, zredagowałbym to pewnie lepiej, i zrobił to trochę bardziej przejrzyście, ale nie chce mi się. Jak będzie mi się nudzić, może gdzieś opiszę jak przechodzę grę w całości.

Ostatnio edytowane przez Aaronius : 03-05-11 o 21:14. Powód: Poprawka
RPG
Aaronius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-11, 07:49   #7
Kendzel
Krwiopijca

Domyślnie

Ja też raz wybijałem orków w 1 akcie, a Miecz Blizny to ja zawsze na pełzacze se zostawiałem A tych orków to tak wytępiłem, że mógłby powstać nowy obóz na ich ziemiach Ale do świątyni nie wchodziłem ( jakoś się nie fair czuje użwając bugów tym bardziej kodów ). Aha i pierwsze słysze o takim sposobie dostania miecza blizny Ja zawsze takie coś: Wbijam, leje (Blizne), zabieram miecz i wychodze. NIGDY nikt mnie po tym nie gonił ( no raz Arto, ale tylko on )
RPG
Kendzel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-11, 09:34   #8
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Z tego co tutaj czytam to kolega wyżej, mógł się dostać do Świątyni Śniącego w 1 akcie. Wystarczyło tylko wziąć czar telekineze i ukraść posążek.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-11, 11:11   #9
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

Do świątyni można dostać się tylko i wyłącznie w 5 rozdziale NIE MOŻNA otworzyć kraty ani z korzystać z zaklęcia teleportacji we wcześniejszych aktach.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-11, 11:27   #10
H@rdstyleman
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krz90 Zobacz post
Z tego co tutaj czytam to kolega wyżej, mógł się dostać do Świątyni Śniącego w 1 akcie. Wystarczyło tylko wziąć czar telekineze i ukraść posążek.
Tak, tylko, że jak tylko spróbujesz sciągnąć posążek, to szamani sie na ciebie rzucaja. A przemiana w chrząszcza by nic nie dała? Orkowie małego chrzaszcza chyba nie zabiją, prawda? Zwoje na pewno można znaleźć w ruinach klasztoru mnichów na dole(tam gdzie prowadzi nas Gorn w 3 rozdziale)
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-11, 11:33   #11
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

H@rdstyleman, ale przecież widziałeś poprzedni post jak forumowicz zabił wszystkich orków w mieście, więc szamanów też nie ma.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-11, 20:11   #12
Aaronius
Chrząszcz

Domyślnie

Spróbowałem użyć przemiany w chrząszcza i udało mi się!
Zamieszczam filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=yPJPw_zOMA8
(grałem na cheatach, bo zainstalowałem grę tylko po to by sprawdzić, czy to jest możliwe)
P.S Sorki za taki niski kontrast, w kompresji coś się zrypało
RPG
Aaronius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania