Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Walka - tylko mnie to tak wkurza?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-03-13, 08:51   #13
Milten3398
Czarny Goblin

Domyślnie

Ale i tak ten pancerz się nie przyda na początku gry. Najwyżej można go sprzedać. Na dodatek ten sposób nie jest dla amatorów tylko dla graczy , którzy już przeszli Gothica 3 pare razy.
RPG
Milten3398 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-13, 01:20   #14
Bargian
Chrząszcz

Domyślnie

Witam ponownie.

Wiekszosc walk rozgrywam na dystans i jakos idzie, melee wciaz mnie strzasznie wkurza mimo pancerza lowcy smokow cokolwiek traci mnie i postac skacze jak opetana, nawet trafienia bez obrazen ;/ cholernie wkurzajace, taktyka "LPM do bolu" sie w ogole nie sprawdza szczegolnie jak jest ze 2+ przeciwnikow, jeden po prostu paruje a drugi w plecy wali.

Wyuczylem sie walki dwoma bronmi i jestem zawiedziony, zastanawiam sie nad przerzuceniem sie na dwureczne. Te dwie bronie sa strasznie niezgrabne, mozolne, wiele razy mialem tak, ze przeciwnik szybciej trafil mnie z okretki dwureczniakiem niz ja PPM szybki atak wyprowadze... na kilku przeciwnikow w melee nie jestem w stanie znalezc zadnej fajnej taktyki niby atak i cofniecie sie dziala, ale slabo. Jak trafie jednego to w miedzyc zasie drugi mi sieknie, tutaj wracam do pytania z tematu, jak Wy sobie radzicie w walce, w tym przypadku z wiekszymi grupami przeciwnikow? Odciagac ich pojedynczo i wykanczac? I to potrafi sfrustrowac jak sie macha mieczem a miecz przelatuje przez orka nic mu nie robiac ;/

Mam w miedzy czasie kilka innych pytan:
1. Kiedys jak gralem to moglem nauczyc sie um. regeneracja ... gdziestam, teraz z kolei jak szukalem odpowiedzi na moje pytanie to trafilem na 2 wersje: jedna to ze skila uczy Rhobar/Kan po wybraniu odpowiedniej sciezki, druga ze mozna sie od nauczyciela nauczyc, jednak nie znalazlem takiego. Skila paladyn uczy Rhobal po wybraniu sciezki innosa tak? Innej drogi nie ma? Aha mam wersje 1.75 Cp i 4.2 QP

2. Jakies porady co dalej z postacia robic?
http://img21.imageshack.us/img21/471...1303180001.jpg
tak jka pisalem wczesniej lubie/musze/ sobie postrzelac troche, moze lucznictwo przypakowac? Czy kusze?

3. Zabilem smoka kolo geldern i zostawil mi tylko 2 jajka, to bug czy tak mialo byc? Te 2 smoki spod cap dun zostawily serce skore, jajka i costam jeszcze.

4. Z tego wyjdzie tylko 1 misktura fib...costam?

5. Trofea z gargulca do czegos sie przydadza? Czy sprzedac?

6. Czy jak bede mial wiecej HP to moja postac bedzie sie mniej przewracac/podstakiwac po ciosie? Czy to nie ma nic wspolnego?

7. Sprzedając rzeczy u konkretnych osob (np bronie u kowala, lub trofea u łowcy) dostaje sie lepsza cene?

Ostatnio edytowane przez Bargian : 19-03-13 o 01:30.
RPG
Bargian jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-13, 08:02   #15
Tomo98b
Krwiopijca

Tomo98b awatar

Domyślnie

Ja mam pytanie ;D Dlaczego w pathu 175.14 (czy jakoś tak) , smoki po zabiciu nie dają nic. Tak jakby niemiały skóry, pazurów itd. ???
RPG
Tomo98b jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-13, 08:43   #16
Milten3398
Czarny Goblin

Domyślnie

Naucz się parowania tarczą i walczenia po mistrzowsku jednoręcznymi brońmi. Przerzuć się na miecz + tarcze. Najlepiej wtedy się walczy. Przejdźmy do twoich pytań:
1 Nigdzie nie ma nauczyciela który uczy regeneracji oprócz tych dwóch co wspomniałeś. A umiejętności paladyn uczy tylko Rhobar.
2 Doucz się akrobatyki i biegania bez szybkiego męczenia się , czyli to obok. Wal w umiejętności myśliwskie i alchemię. Nie przeżucaj się na kusze , łuki są o dużo szybsze.
3 To pewnie bug.
4 Możesz jaśniej?
5 Są bezużyteczne ale lepiej nie sprzedawaj bo może wiązać się z nimi jakieś zadanie. (najlepiej sprawdź w poradniku)
6 To chyba zależy od pancerza , tarczy , przeciwnika i zadanego ciosu.
7 Chyba , do końca nie wiem. Muszę się jeszcze upewnić.
RPG
Milten3398 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-13, 08:53   #17
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Jeśli chodzi o pytania to wybierz łuki, bo do nich są dołączone rożne dobre strzały. Nasza postać nie przewraca się tylko wtedy gdy używa tarczy. Z tym smokiem to jakiś bug. Trofea z gargulca służą tylko do sprzedaży. Regeneracji uczy Rhobar i Kan, a paladyna tylko Rhobar. A o co Ci chodzi z tą miksturą też nie wiem co chciałeś przez to nam przekazac.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-13, 10:55   #18
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Skóry i trofea na 100% mają lepszą cenę u myśliwych. Co do broni i kowali to nie wiem.

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-13, 19:56   #19
Bargian
Chrząszcz

Domyślnie

4. chodzilo mi o miksture ktora sie robi z rzeczy pozostawionych ze smokow, przepis byl w ciele tam gdzie byla zbroja lowcy smokow

o, juz wiem, ta mikstura to Embarla Figasto

Ostatnio edytowane przez Bargian : 19-03-13 o 23:35.
RPG
Bargian jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania