Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Które nowinki są ekstra

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-05-12, 11:27   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Które nowinki są ekstra

Co wam się w Risen 2 najbardziej spodobało z wprowadzonych nowinek?
Mi jedna rzecz: brudne sztuczki. Może nie wszystkie były efektywne w użyciu (np. rzucanie kokosem u mnie zawsze pudłowało), ale strzał w łeb, zianie ogniem czy danie kopa było ekstra.

Drugą dość fajną rzeczą była małpka. Aż szkoda że nie było więcej specjalnych zadań, gdzie moglibyśmy ją wykorzystywać (raptem tylko w zadanku pistolet kowala i w kilku świątyniach). Ale sam pomysł ciekawy.

Trzecim sympatycznym rozwiązaniem były te artefakty, które w ciągu całej gry szło zebrać otrzymać lub kupić. Nawet ciekawe rozwiązanie pozwalające podnieśc nam współczynniki postaci.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest teraz online  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-12, 20:23   #2
Twisted
Krwiopijca

Twisted awatar

Domyślnie

Taak, nic więcej chyba nie było. Natomiast ja małpy nie użyłem ani razu... Mam wrażenie, że Piranha Bytes znowu nie dokończyli swojej gry...
RPG
Twisted jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-12, 21:32   #3
Mroczny_Paladyn

Mroczny_Paladyn awatar

Domyślnie

Oprócz wymienionych wyżej, spodobały się własny statek, pozwalający na podróżowanie pomiędzy wyspami, oraz jego załoga, którą możemy zawsze mieć przy sobie.
Myślę, że warto również wspomnieć o broni palnej. Trzeba przyznać, że została dobrze wkomponowana w grę i naprawdę pasuje do pirackiego klimatu, chociaż czasami jednak brakowało mi łuków, zwłaszcza u plemienia tubylców...

Deum De Deo, I am God...

RPG
Mroczny_Paladyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-08-12, 19:30   #4
Twisted
Krwiopijca

Twisted awatar

Domyślnie

W sumie masz rację, broń palna dała radę. Nigdy jej nie lubiłem, a w Risen 2 miło się zaskoczyłem.
RPG
Twisted jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-09-12, 10:04   #5
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mroczny_Paladyn Zobacz post
spodobały się własny statek, pozwalający na podróżowanie pomiędzy wyspami, oraz jego załoga, którą możemy zawsze mieć przy sobie.
Och, cały ten statek to tylko inna forma teleportowania się pomiędzy wyspami, i do tego bardziej czasochłonna niż zwykłe teleporty. Szkoda że nie wprowadzono, chociażby losowych, ataków różnych morskich stworów w czasie podróży pomiędzy wyspami. W sumie tylko raz, na sam koniec, walczymy z okrętu. A to za mało. A załoga? Nie wiem jak inni, ja tam wołałem grac samemu bez towarzysza, który często potrafił nas zablokować.

Cytat:
Napisał Mroczny_Paladyn Zobacz post
Myślę, że warto również wspomnieć o broni palnej. Trzeba przyznać, że została dobrze wkomponowana w grę i naprawdę pasuje do pirackiego klimatu, .
Rozwiązania z bronią są fajne, ale niezbyt trafiono z jej siła rażenia. Praktycznie od chwili wejścia w posiadanie pierwszego muszkietu jest się niepokonanym. Trafione zwierzaki zatrzymuja się w chwili trafienia, co przy kilku krokach do tyłu pozwala na załadowanie broni i oddanie kolejnego strzału. Czyli przy pewnej wprawie załatwiamy każdego zanim sie do nas zbliży. No, może tylko na wyspie ze skarbem Stalowobrodego gdy na raz atakuje nas kilka goryli można polec zanim załapiemy jak je pojedynczo wystrzelać.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest teraz online  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-03-13, 11:58   #6
Waiktor
Czarny Goblin

Waiktor awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Och, cały ten statek to tylko inna forma teleportowania się pomiędzy wyspami, i do tego bardziej czasochłonna niż zwykłe teleporty. Szkoda że nie wprowadzono, chociażby losowych, ataków różnych morskich stworów w czasie podróży pomiędzy wyspami. W sumie tylko raz, na sam koniec, walczymy z okrętu. A to za mało. A załoga? Nie wiem jak inni, ja tam wołałem grac samemu bez towarzysza, który często potrafił nas zablokować.

Rozwiązania z bronią są fajne, ale niezbyt trafiono z jej siła rażenia. Praktycznie od chwili wejścia w posiadanie pierwszego muszkietu jest się niepokonanym. Trafione zwierzaki zatrzymuja się w chwili trafienia, co przy kilku krokach do tyłu pozwala na załadowanie broni i oddanie kolejnego strzału. Czyli przy pewnej wprawie załatwiamy każdego zanim sie do nas zbliży. No, może tylko na wyspie ze skarbem Stalowobrodego gdy na raz atakuje nas kilka goryli można polec zanim załapiemy jak je pojedynczo wystrzelać.

Statek rzeczywiście jest zwykłym środkiem lokomocji, niczym teleport przenoszący nas w czasie i przestrzeni. Można było lepiej zagospodarować tę nowinkę i wprowadzić element losowy: wspomniane ataki stworów Mary, jakieś kłótnie pomiędzy załogą, specjalne zadania z nimi związane.

Z muszkietem faktycznie trochę przesadzona sprawa. Mój wybór fabularny spowodował, że tę śmiercionośną broń zdołałem zdobyć gdzieś na połmetku gry. Fakt, mając muszkiet gra, jaka by w sumie trudna nie była, jest łatwa, nawet bardzo. Nic nas nie powstrzyma, obyśmy tylko mieli wystarczającą ilość pocisków. Z tymi gorylami muszkiet był nieoceniony Wystarczy mieć towarzysza, który, że tak powiem, zajmie się futrzakami, a my w tym czasie spokojnie możemy je sobie wystrzelać.

Co do nowości:

- brudne sztuczki - korzystałem z nich tylko na początku (potem to już tylko pistolet). Oślepiałem tylko piaskiem, później kupiłem jakąś sól, ale koniec końców jej nie użyłem. Ogólnie dobre rozwiązanie przy pojedynkach, choć pistolet i muszkiet załatwia sprawę od razu;

- małpka - niezbędna, aby ukończyć zadanie z artefaktami (żeby zdobyć je wszystkie). Poza tym może ułatwić nam życie w kilku sytuacjach bądź pomóc ograbić kilka zakamarków;

- legendarne artefakty - luźne zadanko, które można wykonywać w trakcie głównej fabuły. Dla mnie jak najbardziej na plus. Do tego dochodzą liczne źródła pisane, które "zdradzają" nam miejsce ukrycia kryjówki. Co do trudności ich pozyskiwania się nie wypowiem - jest ona bardzo zróżnicowana.

Dobrym rozwiązaniem są też laleczki voodoo, które.... No, jak ktoś chce się przekonać to niech lepiej zagra.

Święte Przymierze
Wielki Klasztor - Sługa Klasztorny

"Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać."

Walt Disney
RPG
Waiktor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania