Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Patch 1.6 czy 1.74?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-07-11, 11:50   #1
Widzi Wszystko
Chrząszcz

Domyślnie Patch 1.6 czy 1.74?

Witaj. Dopiero się zarejestrowałem na forum i gram gothica 3 tym razem drugi raz z CD-Action w wersji patch 1.6 i mogę jeszcze zainstalować patch 1.74.
Ale słyszałem że wnosi nowe błędy i styl za bardzo nie przypadł mi do gustu. Więc mam pytanie: Czy warto instalować patch 1.74? 2. Czy w patchu 1.6 można już się nauczyć umiejętności: mag ognia, mroczny mag, ulepszanie pancerza?
Mam nadzieje że jestem w odpowiednim dziale i czekam na odpowiedz.
RPG
Widzi Wszystko jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-11, 12:00   #2
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Patch 1.74 zmienia dużo i dodatkowo dużo naprawia więc jeżeli chcesz miec pewnośc komfortu grania bez ryzyka jakiegos buga którego naprawili w 1.74 a jest on w 1.6(niewiem jakie to są znajdź sobie changeloga) to odrazu bierz 1.74 pozatym z tego co się orientuje to przy okazji patch 1.74 poprawia że gothic lepiej chodzi na różnym sprzęcie (mniej przycinek itd) dlatego wg mnie nie zastanawiaj się czy instalowac 1.74 tylko odrazu go instaluj.

dodatkowo jako zachęte na 1.74 jest Quest pack z content modem które dodatkowo uprzyjemniają rozrywkę a nie można ich zainstalowac na 1.6.
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-11, 12:50   #3
Zombie45
Polna Bestia

Domyślnie

Mi osobiście płynniej gothic działał na pathu 1.6, ale mimo to i tak zainstalowałem tego nowszego. Sam zdecyduj
RPG
Zombie45 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-11, 13:37   #4
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

To wszystko zależy od sprzętu,konfiguracji,Windowsa itp.Zawsze możesz jak masz już jakieś savy to je zapisać na dysku i sprawdzić obydwie opcje z patchem 1.74 i z 1.6 jak Ci się będzie lepiej grało.Patch 1.6 ma ten minus że Questpacka i content moda nie zainstalujesz a one uatrakcyjniają rozgrywkę w jakimś stopniu (co kto lubi ofc).

Najlepiej znajdź sobie changeloga na necie co się zmieniło między 1.6 a 1.74 by może nawet na forum znajdziesz,i zobacz czy zmiany te są dla Ciebie lepsze czy gorsze
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 14:37   #5
West4
Krwiopijca

West4 awatar

Domyślnie

Najlepiej mieć wszystkie najnowsze patche. Nowe patche nie robią nowych błędów przynajmniej ja się jeszcze nie spotkałem ale naprawiają błędy starych

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
RPG
West4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 15:07   #6
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Jeden bug można zaliczyć do patch 1.74 + quest pack. Dzisiaj sobie grałem i doszedłem do Rhobara II no wykonywałem zadania dla zamku kiedy to chciałem dać dla Keldrona 20 paczek broni to go nie było. Jak wpisałem goto Keldron to wyrzuciło mnie do wody za tekstury, ale i tak go nie widziałem.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 17:13   #7
Summoner
Czarny Goblin

Domyślnie

Ja mam 1.6 bo poprostu graficznie mi sie bardziej podoba no i nie lamia sie wytrychy. Co do tych umiejetnosci to mozna sie ich nauczyc na kazdej wersji gothica nawet tej bez patchy. Troche inaczej sie to nazywa w grze ale 90% ludzi poprostu nie mysli. Zeby miec zdolnosc "mag ognia" trzeba poprostu zagadac "przekaz mi cala wiedze magow ognia" , zeby miec ulepszanie pancerzy "pokaz mi jak wlasciwie uzywac ciezkich pancerzy". Nie wiem skad sie wzial ten glupi mit ze nie mozna sie tego nauczyc.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 18:11   #8
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Bo nie można na 1.6 co z tego ze masz opcje nauki jak się nauczysz to i tak to nie działa wiec zero z tego pożytku

Sprawa jest prosta chcesz grac w G3 grasz na 1.74 chcesz grac w coś co w ogule nie powinno wyjść grasz na 1.6 ble
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 18:52   #9
Summoner
Czarny Goblin

Domyślnie

Jak nie dziala jak dziala, zainstaluj i sprawdz, ja z przyczyn technicznych nie moge dac screena. A patch 1.6 juz praktycznie nie ma bugow. 1.74 z kolei ma kilka rzeczy ktore tylko irytuja zamiast poprawiac rozgrywke jak na przyklad lamiace sie wytrychy , utrudnienie zadne tylko bardziej upierdliwe. Niektorych rzeczy mozna sie nauczyc tam dopiero po wybraniu drogi czyli pod koniec gry i wtedy polowa z tych rzeczy jest praktycznie niepotrzebna. Do tego ta zmiana grafiki na bardziej kolorowa. Na 1.6 nie mam zadnych problemow i przyjemniej mi sie gra i gothic chodzi mi duzo plynniej (25 fps roznicy, nawet nie wiem dlaczego).
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 19:33   #10
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Właśnie to ze wytrychy się łamią jest dobre to powinno być odrazu

Jak ulepszanie pancerzy działa na 1.6 to ja jestem święty a świnię latają weź nie kłam bo ci to nie idzie granie na 1.6 to samobójstwo i walka z bugami ja nikomu nie broni ale ci co grali na 1.74 zawsze będą go woleli niż masę bugów
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 23:29   #11
Summoner
Czarny Goblin

Domyślnie

Czlowieku czy ty wogole wiesz o jakiej ja wersji mowie? Wersja 1.74 poprawia 3 bugi wzgledem wersji 1.6 to jakie zmaganie sie z bugami? Przejscie wersji z 1.6 na 1.7 to glownie zmiany graficzne, przyspieszenie ladowania i pomniejsze zmiany w rozgrywce (np wspomniane wytrychy , zmiany zasad nauki perkow). Ja gralem w 1.74 i nie podoba mi sie ona. Dlaczego niby lamiace sie wytrychy sa takie fajne? Mnie to poprostu denerwuje ze musze 5 razy otwierac ta sama skrzynke bo co chwila "zlamany", a wytrychy i tak zawsze wykupuje wszystkie u handlarzy wiec mi ich nie brakuje. Ty chyba wcale na wersji 1.6 nie grales to moglbys chociaz przeczytac changelog. A co do tych niby niedzialajacych skilli to specjalnie jutro zrobie formata zeby ci przeslac screeny ale pewnie powiesz ze to fake a samemu sprawdzic nie laska.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-11, 00:15   #12
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Dla mnie jest najlepszy 1.74, ponieważ podoba mi się tam wszystko + łamiące się wytrychy i ogólnie trudniej się gra. Co do za przyjemność na 1.6 patchu cały czas klikania LPM i pokonywanie przeciwników bugiem berserk. Na 1.74 jest wszystko trudniejsze i to mi się podoba podwyższenie punktów nauki za jakąś umiejętność, a nie wszystko za 5 (światło i deszcz ognia za tyle samo pkt nauki się kupuje bez sens) jak i blokowanie ciosów, teraz nie klikamy, a myślimy i kombinujemy (niektóre umiejętności są nawet musowe jak np zatrucie broni bardzo się przydaje dla wojownika).
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania