Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę G3 - szczegółowy poradnik

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-10-10, 22:16   #25
Farenchajt
Polna Bestia

Farenchajt awatar

Domyślnie

co do tabliczek to się mylicie można próbować aż do wylosowania 3 tyle że na przykładzie Deckarda z Cape Dun zapisujemy przed jakąkolwiek rozmowa z nim , a juz szczególnie przed wzięciem zadania , po zagadaniu do niego bedzie miał takie same towary ale jeśli zrobimy save przed rozmową to tabliczki i towary będą ciagle generowane losowo oczywiście za każdym razem trzeba będzie do niego zagadać i wykonać zadanie ale będziemy mogli uzyskać 3 tabliczki , i jeszcze jedno z AB, SI i na trudnym tabliczki kosztuję po 6 tysi dodaj to do poradnika
RPG
Farenchajt jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-10, 22:22   #26
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

6 tys. ale chyba nie jedna napisz szczegółowo za ile. Ja chyba podałem swój sposób na Krusch Tarasch już w Monterze.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-10, 00:14   #27
Kubash
Krwiopijca

Domyślnie

6000 kosztuje, z tego co wiem, tabliczka w Gothicu 3 z zainstalowanym QP4, a bez niego - 500.
RPG
Kubash jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-10, 00:51   #28
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Z tego co napisałeś to wynika że jedna koszytuje 6.000 tys. a to jest niezmożliwe a mam pytanie ile jest kamiennych tablic na każdym z wykopalisk tyko na pustni.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-10, 18:37   #29
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Farenchajt Zobacz post
co do tabliczek to się mylicie można próbować aż do wylosowania 3 tyle że na przykładzie Deckarda z Cape Dun zapisujemy przed jakąkolwiek rozmowa z nim , a juz szczególnie przed wzięciem zadania , po zagadaniu do niego bedzie miał takie same towary ale jeśli zrobimy save przed rozmową to tabliczki i towary będą ciagle generowane losowo oczywiście za każdym razem trzeba będzie do niego zagadać i wykonać zadanie ale będziemy mogli uzyskać 3 tabliczki , i jeszcze jedno z AB, SI i na trudnym tabliczki kosztuję po 6 tysi dodaj to do poradnika
Co do ceny 6.000 szt. złota za tabliczkę to nie wiem, gdzie tyle zapłaciłeś.
Piszę poradnik na bieżąco, grając na patchu 1.74 poziom gry = trudny, AB=włączone, SI=włączone. Cena zakupu jednej kamiennej tabliczki wynosi 500 szt. złota a nie 6k.

Co do losowania ilości tabliczek, to chyba masz rację. Jest ona ustalana w momencie pierwszego kontaktu ze sprzedawcą. Trzeba więc zapisywać stan gry przed podejściem do takiej postaci, wtedy generowane są losowo. Muszę to jeszcze sprawdzić przy najbliższym kontakcie z takim sprzedawcą.
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-10, 21:48   #30
Farenchajt
Polna Bestia

Farenchajt awatar

Smile

gram na patchu 1.74 i z QP4 ( poziom trudny ,SI, AB ) - z tą kombinacją tabliczka kosztuje u kupca 6 tysi, a co do generowania losowego o którym pisałem wcześniej to prawda - sprawdziłem u Deckarda
RPG
Farenchajt jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-10, 22:12   #31
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Nigdy nie grałem z żadnym QP a także nie używałem modów.
Moim zdaniem wprowadza to sporo zamieszania w grze.
Rozumiem eliminacje bugów ale po co tak znaczne różnice cen?

Ostatnio edytowane przez lukas49 : 15-10-10 o 22:15.
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-10, 00:19   #32
Suvvri
Czarny Goblin

Suvvri awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał lukas49 Zobacz post

Co do losowania ilości tabliczek, to chyba masz rację. Jest ona ustalana w momencie pierwszego kontaktu ze sprzedawcą. Trzeba więc zapisywać stan gry przed podejściem do takiej postaci, wtedy generowane są losowo. Muszę to jeszcze sprawdzić przy najbliższym kontakcie z takim sprzedawcą.

Powiem ze na wylaczonym AB tak wlasnie jest i na wlaczonym AB raczej tez wiec mialem racje w ktorymstam poscie u gory ;D
RPG
Suvvri jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-10, 20:01   #33
Gibi

Gibi awatar

Thumbs up

Musze przyznać że poradnik jest autentycznie wielki, godzien tej gry, dopiero niedawno udałomi się złożyć nowego kompa który grę odpali i ten poradnik jest tym czego potrzebowałem, pamiętam jak kiedyś miałem zamiar napisać builda na kusznika w GothicII NK i jak ciężko mi to szło, tym bardziej spodziewam się ile pracy kosztował ten poradnik

Nie traktujcie tego posta jak offtop myśle że jak się odwala kawał dobrej roboty to miło potem przeczytać że komuś się to zaj.. przydało pozdro
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-11-10, 22:45   #34
Belail
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Suvvri Zobacz post

A i jeszcze cos: gdzies na forum napisales ze wg Twojego poradnika mozna miec szybka nauke juz na 2poziomie lecz mozna i na 1 poziomie a jedynym zadaniem jakie zrobisz bedzie misja u Deckarda (o ile sie nie myle, to ten gosc ktoremu dajemy 3 miksturki). I przed kazdym kupcem artefaktow zapisujemy gre oraz wczytujemy tak dlugo az nie bedziemy mieli 3 tabliczek do kupienia. Ja wlasnie wczoraj tak zrobilem i miasta jakie odwiedzilem to:
ardea- wzialem teleport oraz przeczytalem pulpit
cap dun- w/w Deckard
montera- tu mozna zrobic zadanie dla Asasyna ze skradziona skrzynka dodaje ono tylko 500exp wiec nadal mamy 500exp do 2 poziomu. Asasyn ten rowniez sprzedaje artefakty.
Gotha- kupiec Nerkan oraz pulpit
Nastepnie przez gory do Geldern i tam obchodzimy wszystkich kupcow az bedziemy mieli 100pw (lub jesli ktos chce wiecej )

Moglbys to uwzglednic w poradniku jesli chcesz Dokladniejsze informacje masz gdzies na forum i tam masz imiona kupcow oraz miasta w jakich sie znajduja. Chodzi mi tu glownie o to ze nie trzeba leciec az do Al Sherdim~ (?) aby uzyskac te 100pw.

Gram (zawsze grałem) na AB, nie wiem jak w tym drugim trybie, ale bez problemu da się do 50 PW dobić wykorzustując źródła PW w Myrtanie.
Wystarczy się do Ardei, Trelis, Geldern i Silden ograniczyć. Jeśli zachodzi taka potrzeba sklecę mini poradnik jak bez wbijania 1 lvl zdobyć to i to nie chodząc zbyt wiele.
RPG
Belail jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-11-10, 22:47   #35
Belail
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:

Potwierdzam, że tak jest. Tydzień temu zaczynałem grę (postanowiłem zagrać magiem po raz pierwszy i zależało mi na PW :P)
Pierwsza interakcja - losowanie przedmiotów w sklepie u niego - wszystkich bez wyjątku. Z obserwacji wynika, że najczęściej trafia się 0/1 tabliczek, czasami 2, a absolutnym rarytasem są 3.

PS: SOrry za podwójny post, piszę z przyzwyczajeniem z innego forum, gdzie posty są scalane automatycznie.
If possible please merge
RPG
Belail jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-11-10, 23:49   #36
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Belail Zobacz post
Potwierdzam, że tak jest. Tydzień temu zaczynałem grę (postanowiłem zagrać magiem po raz pierwszy i zależało mi na PW :P)
Pierwsza interakcja - losowanie przedmiotów w sklepie u niego - wszystkich bez wyjątku. Z obserwacji wynika, że najczęściej trafia się 0/1 tabliczek, czasami 2, a absolutnym rarytasem są 3.
Informuję wszystkich, że u kupców można wylosować nawet 4 kamienne tabliczki. Miałem już taką przyjemność dwukrotnie m.in. na samym początku u Deckarda.

Handlarzy artefaktami jest wielu, sądzę że z powodzeniem około 20. Nie sprawdziłem jeszcze wszystkich ale 2 tabliczki kupiłem nawet u Narkana, orka-handlarza w strażnicy przed Gothą.
A więc 20x4= 80 tabliczek co daje 240 pkt PW, do tego Pulpity i tabliczki (zwykłe +3, sfatygowane +6) znalezione na wykopaliskach i innych miejscach. Razem można spokojnie uzyskać ponad 300 punktów PW.
W takim układzie mag nie musi absolutnie wydawać ani jednego punktu nauki na prastarą wiedzę. :P
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania