Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > + > Publikacje modderów
Przeładuj stronę Tajemnice Nordmaru

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 10-02-11, 10:48   #85
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

@ucho180: co to jest SSŻ?

Cóż, ja cały czas pracuję, jednak mam istotną wiadomość która zależnie od punktu widzenia może być dobra lub zła. Otóż zamiast moda do Gothica (częściowo z powodów technicznych z grą) robimy z kilkoma osobami całkiem nową grę RPG z trybem multiplayer (ale nie MMO). Wykorzystane z niej będą m.in. moje modele które robiłem do modyfikacji.
Gra ma trochę przypominać Gothica, ale opierać się na kilky fundamentach takich jak współpraca, strategia i fabuła. Na razie nie chcemy ujawniać głównych atutów, ale jednym z nich będzie silnik - engine Unity3D, pozwalający osiągać bardzo dobrą jakościowo grafikę (porównywalną z g3) już z poziomu przeglądarki, bez instalowania czegokolwiek, od razu. Demo można zobaczyć tutaj: unity3d.com/gallery/live-demos/index.html#bootcamp (cały lot śmigłowcem to jeden wielki ekran ładowania, gra zaczyna się po wylądowaniu). Rozgrywka będzie skupiała się głównie na różnego rodzaju meczach i eksploracji świata/wykonywaniu questów/craftingu. Będzie bezpłatna, z możliwością dokupienia niedrogich rozszerzeń (prawdopodobnie proste płatności SMS).
Nie posiadamy jawnej strony internetowej z informacjami (tylko naszą wewnętrzną do wymiany plików), przyjmujemy tylko programistów JS/C# i osoby z doświadczeniem przy pracy z tym engine.

Ze starego zespołu NT przy grze pracuję tylko ja i Caesum (był w NT bardzo krótko). Jednak współpracują z nami inne bardzo zdolne osoby, między innymi dwóch innych adminów theModders - Kazzmir i Zdunek (Ken'Udz ;P) których nicki być może kojarzycie z moda MT, Adanos (skrypter Złotych Wrót i moderator tM) i kilka innych osób.
Rozgrywka będzie osadzona w świecie dark medieval fantasy, gracz do wyboru będzie miał 3 rodzaje klas po 3 w każdym, które będzie można dowolnie łączyć w celu uzyskania jak najciekawszych strategicznych krzyżówek.

W związku z zakończeniem moich osobistych prac nad moddingiem na forum napisałem trochę tutoriali opisujących te jego dziedziny które były mniej znane, a które udało mi się skuteczniej zgłębić, co być może pomoże przyszłym modderom. Jak na razie jedna z moich zbroi trafiła do modyfikacji Czas Zapłaty (tak, jest ona ciągle tworzona). Obecnie, po zawieszeniu prac nad Tajemnicami Nordmaru jest to jedyny polski mod w którym pracuje się z moddingiem silnika gry poprzez specjalistyczne skrypty (jednak prawdopodobnie pojawi się w końcu kilka nowych osób które potrafią z nich korzystać).

theModders.org - Administrator
GothicSite - newsman [modding]

Ostatnio edytowane przez Avallach : 10-02-11 o 11:01.
RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-12, 22:38   #86
sheer"ghar
Krwiopijca

sheer"ghar awatar

Domyślnie

Robicie jeszcze tą swoją grę? :>
Nieprzeczytane 21-01-12, 15:58   #87
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Tak, robię cały czas. Aktualne prace związane z grafiką można obserwować w tym temacie:
http://themodders.org/index.php?/topic/15867-avallach/
Screeny są w kolejnych moich postach aż do końca tematu, schowane pod przyciskami "Spoiler".
Ostatio wróciłem do programowania, ale skryptów przecież nie będę pokazywał.

RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-12, 09:15   #88
Piecyk
Chrząszcz

Piecyk awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Piecyk
Domyślnie

narazie bardzo fajnie się zapowiada powodzenia życzę i nie śpieszcie się, wiem że głodni modu gracze naciskają, lecz to od was zależy czy wyjdzie ten mod.

EDIT: i proszę wrzucaj screeny tutaj nie na themodder's :]

Ostatnio edytowane przez Piecyk : 18-04-12 o 09:17.
RPG
Piecyk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-04-12, 21:22   #89
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Może nie uważałeś, od dawna nie tworzę tego jako moda, ale jako samodzielną grę na innym silniku. Dodatkowo na razie nie daję nigdzie (i nie będę w najbliższym czasie dawał) żadnych materiałów, bo po prostu jestem już obarczony pracą zawodową. Może w drugiej połowie wakacji się za to znowu wezmę, do tego czasu będę najwyżej dalej kleił sam projekt gry.

RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-10-13, 14:21   #90
Balthasar
Jaszczur

Balthasar awatar

Domyślnie

kiedy wypuścicie w obieg grę
http://forum.gothic.phx.pl/image.php?type=sigpic&userid=60053&dateline=138263  2749
RPG
Balthasar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-10-13, 19:43   #91
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Na pewno nie w ciągu najbliższych lat (choć cały czas pracuję nad projektem i bardzo mocno on ewoluuje i zmienia się w koncepcji). Jedyne to co tak naprawdę jest stałe to epoka historyczna i konwencja gry rpg. Tem temat właściwie nadaje się do schowania / zarchiwizowania / skasowania, bo projekt nie ma już właściwie prawie nic wspólnego z Gothicem. Ot, kolejny amator kleci sobie grę rpg w realiach późnego średniowiecza z dodatkami fantastyki.

RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-14, 22:45   #92
G0MEZ
Chrząszcz

G0MEZ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Avallach Zobacz post
Na pewno nie w ciągu najbliższych lat (choć cały czas pracuję nad projektem i bardzo mocno on ewoluuje i zmienia się w koncepcji). Jedyne to co tak naprawdę jest stałe to epoka historyczna i konwencja gry rpg. Tem temat właściwie nadaje się do schowania / zarchiwizowania / skasowania, bo projekt nie ma już właściwie prawie nic wspólnego z Gothicem. Ot, kolejny amator kleci sobie grę rpg w realiach późnego średniowiecza z dodatkami fantastyki.
Skoro projekt upadł jako mod do gothica, może mógłbyś wrzucić gdzieś niewykorzystane materiały takie jak nowe modele np. mieczy na woga? Jestem pewien, że wielu ludziom by się przydały.
RPG
G0MEZ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-14, 20:36   #93
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Niestety nie są zmapowane, a tego nie zrobi porządnie ktoś kto nie zna się choć trochę na grafice 3d (a wtedy pewnie woli zrobić własne). Chyba że znasz kogoś kto by to zrobił, to mogę je przekazać

RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-06-14, 00:00   #94
G0MEZ
Chrząszcz

G0MEZ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Avallach Zobacz post
Niestety nie są zmapowane, a tego nie zrobi porządnie ktoś kto nie zna się choć trochę na grafice 3d (a wtedy pewnie woli zrobić własne). Chyba że znasz kogoś kto by to zrobił, to mogę je przekazać
Mapowanie czyli oteksturowanie? Jeśli tak to na WoGu jest wiele nieoteksturowanych modeli, popatrz np. ktoś wrzucił ładny model Helmowego Jaru:
http://www.worldofgothic.de/?go=modd...ge=2&ord er=0
po czym został on pobrany i oteksturowany przez innego użytkownika:
http://www.worldofgothic.de/?go=modd...ge=0&or der=0

Z kolei tutaj są też jakieś nieoteksturowane miecze:
http://www.worldofgothic.de/?go=modd...ge=0&or der=0

Tak więc, wcale nie jest powiedziane, że modele muszą być gotowe do włożenia do gry:P Nawet bez tekstur przedstawiają wartość dla potencjalnego moddera
Poza tym ja jestem akurat noobem jeśli chodzi o modding, ale takie teksturowanie w spacerze wydaję sie być dziecinnie łatwe. Poza tym na screenach widać, że część modeli posiada już tekstury

btw. Piękna robota.
RPG
G0MEZ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania