Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Respawn potworów i walka.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-04-10, 22:15   #1
Pogromca Smoków
Jaszczur

Wyślij wiadomość przez AIM do Pogromca Smoków
Domyślnie Respawn potworów i walka.

Zacząłem dziś grać w gothica 3 na trudnym poziomie trudności z włączonym alternatywnym balansem i alternatywną SI. Zainstalowałem również najnowszego patcha.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że byle goblin z pałką, czy wilk łoji mnie jak chce. Walka mieczem to prawdziwa męczarnia...
Mam zamiar grać magiem, więc nie inwestuje w siłę, ani zdolności walki mieczem, ale muszę ich używać zanim rozwinę swoje magiczne zdolności...

Druga sprawa, jak już oczyszczę jakiś teren i wrócę tam za dzień lub dwa to potwory znów tam są. Trochę mnie to zaczyna denerwować, bo jak idę gdzieś dalej to po drodze znów spotykam potwory które wcześniej zabiłem. Podczas poprzedniej rozgrywki czegoś takiego nie zauważyłem, bug?

Miałem nadzieję, że uda mi się w końcu ukończyć trójkę, bo poprzednie dwa razy kończyłem znudzony w okolicach Nordmaru...

RPG
Pogromca Smoków jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-10, 22:26   #2
Vezone
Pan Cienia

Vezone awatar

Domyślnie

Takie uroki G3. Po prostu zmniejsz poziom trudności na średni.

Kinematograf Forum
Właściciel piętna cierpienia
RPG
Vezone jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-10, 22:33   #3
Kacman92
Czarny Goblin

Kacman92 awatar

Domyślnie

Cytat:
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że byle goblin z pałką, czy wilk łoji mnie jak chce. Walka mieczem to prawdziwa męczarnia...
Mam zamiar grać magiem, więc nie inwestuje w siłę, ani zdolności walki mieczem, ale muszę ich używać zanim rozwinę swoje magiczne zdolności...
Na początku (później zresztą też) bardzo przydaje się pomocnik. On odwraca uwagę przeciwników, a Ty ich powoli dobijasz. Trzeba jednak uważać żeby nie zginął, lecz jest to trudne.

Cytat:
Druga sprawa, jak już oczyszczę jakiś teren i wrócę tam za dzień lub dwa to potwory znów tam są. Trochę mnie to zaczyna denerwować, bo jak idę gdzieś dalej to po drodze znów spotykam potwory które wcześniej zabiłem. Podczas poprzedniej rozgrywki czegoś takiego nie zauważyłem, bug?
Nie, to nie bug, jest to celowy zabieg. Pozwala nam na zdobycie większej ilości doświadczenia oraz na pozyskiwanie skór/rogów/pazurów bestii.
RPG
Kacman92 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-10, 22:56   #4
Pogromca Smoków
Jaszczur

Domyślnie

1. Wziąłem Coopera, pomógł mi wyczyścić jaskinie w Redock i przy kilku innych zadaniach w okolicy, ale w końcu zabili mi go orkowie z patrolu...

2. Jestem pewny, że przed patchem 1.73 tego nie miałem. Jak już raz oczyściłem jakiś obszar to chcę, żeby był pusty jak następnego dnia będę tam chodził, a nie znowu muszę się męczyć i tracić na zabite wcześniej potworki czas i nerwy. To jest bezsensu, że tak szybko się respawnują, ja rozumiem, że po dłuższym graniu mogą się pojawić potworki, ale nie po kilku dniach...

Ostatnio edytowane przez Pogromca Smoków : 20-04-10 o 23:09.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-10, 23:18   #5
majkel880505
Zębacz

majkel880505 awatar

Domyślnie

Od patcha 1.7 niektóre potwory się respawnują (ale nie aż tak często jak Utopce w Wiedźminie). Ale są to tylko potwory typu wilki, dziki czy lwy na Varancie. To nie jest żaden bug. Jak dla mnie to jest zaleta a nie wada gdyż można nabić wyższy level na koniec gry.
Co do poziomu trudności to dużo ludzi narzekało, że walka w G3 jest zbyt łatwa więc community patch to zmienił i teraz włączając AB, AI i poziom trudny nie można już zasypywać przeciwników ciosami spamując LPM i robi się trudniej niż w G2NK.

RPG
majkel880505 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-10, 00:28   #6
Pogromca Smoków
Jaszczur

Domyślnie

1. Ale jak mam walczyć np. z wilkiem? Ja mu zadaje cios, on mnie gryzie i ja upadam, wstaje zadaje cios, on znowu mnie gryzie i znowu upadam. Nie wiem jak poprowadzić walkę, żeby udało mi się uniknąć obrażeń. Praktycznie każda walka to dla mnie strata punktów życia. Przy orkach i bandytach mogę parować ciosy, przy zwierzętach nie i nie ma również czasu, żeby odskoczyć do tyłu przed ich atakiem.

2. Czyli respawnują się te występujące najczęściej - wilki, dziki ścierwojady? Czyli mam rozumieć, że w Nordmarze jak oczyszczę jakiś obszar z tygrysów szablozębnych i lodowych wilków, pójdę spać i wrócę tam za dzień lub dwa to znów będzie się tam od nich roiło?
Co ile czasu potworki się respawnują i w jakiej ilości?

RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-10, 00:45   #7
Belail
Krwiopijca

Domyślnie

Jak walczyć z wilkiem?
Ja co prawda na mistrzowskim poziomie walki mieczem.... ale podobny schemat walki wałkowałem.
Spróbuj wyczuć moment cofając się i PPM używaj, hit = cofnięcie i znowu czekasz by ciachnąć PPM.
RPG
Belail jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-10, 01:33   #8
majkel880505
Zębacz

majkel880505 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pogromca Smoków Zobacz post
1. Ale jak mam walczyć np. z wilkiem? Ja mu zadaje cios, on mnie gryzie i ja upadam, wstaje zadaje cios, on znowu mnie gryzie i znowu upadam. Nie wiem jak poprowadzić walkę, żeby udało mi się uniknąć obrażeń. Praktycznie każda walka to dla mnie strata punktów życia. Przy orkach i bandytach mogę parować ciosy, przy zwierzętach nie i nie ma również czasu, żeby odskoczyć do tyłu przed ich atakiem.
W walce po prostu musisz dużo uników robić i wyczuć moment do kontry. Na wilki najlepiej kontrować szybkim ciosem PPM.
Cytat:
Napisał Pogromca Smoków Zobacz post
2. Czyli respawnują się te występujące najczęściej - wilki, dziki ścierwojady? Czyli mam rozumieć, że w Nordmarze jak oczyszczę jakiś obszar z tygrysów szablozębnych i lodowych wilków, pójdę spać i wrócę tam za dzień lub dwa to znów będzie się tam od nich roiło?
Co ile czasu potworki się respawnują i w jakiej ilości?
Respawnuja sie w ilości ok. 1/3 czyli np. jak była wataha 6 wilków to pojawią się 2, ale mówie, że to jest około. Co do nordmaru to lodowe wilki i szablozeby też się regenerują, ale jak napisałem wyżej w mniejszej ilości. Jak często się odnawiają? Nie wiem dokładnie, ale po ok. kilku dniach( może z 2-3).

RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-10, 01:34   #9
Kyle
Golem

Domyślnie

Respawnują się wszystkie zwierzęta do 250 expa. Następuje to co jakieś 3-5 dni w grze. Nie wiem jaka jest szansa na respawn, lecz na oko około 60%. Jak coś nie ożyje w tej turze, to za kilka dni ma kolejną szansę-aż ciało nie zniknie.

Zrespawnowane potwory są rozstawiane w odstępach większych niż zasięg ich wzroku, dzięki temu atakują pojedynczo i są raczej miłym urozmaiceniem a nie przeszkodą. Samotny wilk jest do pokonania i na pierwszym lvlu.

Co do taktyki na wilki, to najlepszy jest łuk i szybkie nogi. :P Ewentualnie jakaś halabarda/kostur. Z mieczem, zawsze będą problemem. Dwa ostrza nie pomagają, bo doskakują podczas kołowrotu, a i trafić je ciężko. CPT mogli dać blok przed zwierzami z Risena. Tam bicie wilków to przyjemność. Może jednak przejdę sobie drugi raz...
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-10, 11:40   #10
majkel880505
Zębacz

majkel880505 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kyle Zobacz post
Respawnują się wszystkie zwierzęta do 250 expa.
Tu się nie do końca zgodzę bo respawnują się jeszcze lwy i szablozęby, które są za 300 expa.
Cytat:
Napisał Kyle Zobacz post
Dwa ostrza nie pomagają, bo doskakują podczas kołowrotu, a i trafić je ciężko.
Mi akurat się łatwo walczyło 2 mieczami z wargami czy wilkami, nawet na hardzie z watahami nie miałem problemu. Wystarczy nie dac się otoczyć i potem szybko na przemian wykonywając kołowrót-odskok w tył-kołowrót-odskok w tył itd. Przy takiej taktyce rzadko się zdarzało, że jakiś wilk mnie trafił.
Powiem tak: na patchu 1.7 z balansami na hardzie to na potwory najłatwiej 2 ostrza, a na ogry, orki czy ludzi 1h + tarcza. Bronią 2h to już trudniej się walczy, ale dość o tym bo odbiegłem trochę od tematu.

RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-10, 11:44   #11
majkel880505
Zębacz

majkel880505 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kyle Zobacz post
Respawnują się wszystkie zwierzęta do 250 expa.
Tu się nie do końca zgodzę bo respawnują się jeszcze lwy i szablozęby, które są za 300 expa. Ale mocniejsze potwory typu trolle, ogry, potwory, cieniostwory już nie.
Cytat:
Napisał Kyle Zobacz post
Zrespawnowane potwory są rozstawiane w odstępach większych niż zasięg ich wzroku, dzięki temu atakują pojedynczo i są raczej miłym urozmaiceniem a nie przeszkodą.
Tu się zgodzę. Zdarza się, że można spotkać 2 lodowe wilki razem czy coś, ale to też nie powinien być problemem.
Cytat:
Napisał Kyle Zobacz post
Dwa ostrza nie pomagają, bo doskakują podczas kołowrotu, a i trafić je ciężko.
Mi akurat się łatwo walczyło 2 mieczami z wargami czy wilkami, nawet na hardzie z watahami nie miałem problemu. Wystarczy nie dac się otoczyć i potem szybko na przemian wykonywając kołowrót-odskok w tył-kołowrót-odskok w tył itd. Przy takiej taktyce rzadko się zdarzało, że jakiś wilk mnie trafił.
Powiem tak: na patchu 1.7 z balansami na hardzie to na potwory najłatwiej 2 ostrza, a na ogry, orki czy ludzi 1h + tarcza. Bronią 2h to już trudniej się walczy, ale dość o tym bo odbiegłem trochę od tematu.

RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-10, 12:17   #12
Pogromca Smoków
Jaszczur

Domyślnie

Nauczyłem się Kuli Ognia, zwiększyłem manę do 200 i wyuczyłem się mikstur many. Teraz mam łatwiej, bo przed walką wręcz osłabiam przeciwnika czarem. Ale jeśli chcę zaoszczędzić miksturkę many i zabić mieczem pojedynczego, głupiego goblina z pałką to jest to dla mnie pewna śmierć. Stworek trafia mnie zawsze, nawet mimo tego iż próbuje odskakiwać, z kolei moje ciosy często go nie trafiają.
Na durnego ścierwojada jak się rzucę z mieczem to mam pewność, że stracę trochę punktów życia, a kilka na raz to śmierć.

A co do respawnu to mnie zaskoczyło, że tuż przed Ardeą pojawiły mi się zabite kilka dni wcześniej trzy ścierowojady, a niedaleko na prawo od wejścia do miasteczka dwa dziki, które też zabiłem dzień, albo dwa wcześniej...

Edit:
Dobra zauważyłem, że jak po zadaniu ciosu zrobię kilka kroków w tył to udaje mi się uniknąć obrażeń. W każdym razie w przypadku ścierwojadów i dzików, oraz w mniejszym wilków.

Ostatnio edytowane przez Pogromca Smoków : 21-04-10 o 12:51.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania