Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę [Poradnik] - Co zrobić, gdy wodzowie w miastach Cie atakują

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-07-09, 01:28   #1
Marlon*
Chrząszcz

Marlon* awatar

Domyślnie [Poradnik] - Co zrobić, gdy wodzowie w miastach Cie atakują

Witam,
Przedstawię teraz sposób na zaniechanie konfliktu z Wodzem miasta, po odbiciu 3 miast. Do tego będziemy potrzebowali: wykorzystania kodów oraz butli przemiany w chrząszcza. W moim przypadku będzie to przykład w mieście Geldern przy wodzu Grok.
Na początek włączamy konsole kodów ( wpisujemy marvin w grze, albo zmieniamy w folderze z grą ...\Gothic 3\Ini\ge3.ini, plik ten, a w nim zmieniamy słowo przy [Game] TestMode=false na [Game] TestMode=true ) i najlepiej zapisujemy przed tym zdarzeniem.

Dlatego też, przed spotkaniem wypijamy miksturę przemiany w chrząszcza ( jak nie posiadamy, możemy stworzyć ją samemu albo za pomocą komendy give It_Potion_Meatbug w konsoli ). Następnie podchodzimy do Groka ( najlepiej, jak siedzi na tronie ).

Kolejnym krokiem będzie włączenie konsoli ( klawisz ~ ) i wpisanie w niej edit, ( i co najważniejsze ) i przy zaznaczonym orku wciśnięcie enter.

Teraz klikamy w pierwszej kolumnie na napis gCNPC_PS, następnie na Type w drugiej kolumnie i w trzeciej kolumnie klikamy PPM ( prawym przyciskiem myszy ) na 2 : gENPCType_Political i zmieniamy na 3 : gENPCType_Friend. Teraz właśnie sprawiliśmy, że Grok stał się naszym przyjacielem.

Następnie klikamy na X ( krzyżyk ) w górnym-prawym rogu okna, po czym wychodzimy z konsoli do ponownego sterowania naszą postacią ( chrząszczem :P ). Teraz tylko klikamy enter, byśmy wrócili do początkowego stanu i możemy cieszyć się, że kolejna osoba trafiła do Twojej listy przyjaciół.
Dowód? :

Oczywiście to nie działa tylko na przywódców, można także próbować na innych osobach, w całkiem innej sytuacji. ;-)

Ostatnio edytowane przez Marlon* : 08-07-09 o 13:45.
RPG
Marlon* jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-04-10, 23:29   #2
adana4
Krwiopijca

Domyślnie

przepraszam że wznawiam temat ale chciałbym dodać swoje 3 grosze
Jeśli np. podbiłeś Varant i WSZYSCY assasyni (w nie podbitych miastach np. geldern) się na ciebie rzucają ( a ty nie chcesz bitwy ze wszystkimi ) to porostu pobiegaj po mieście z nim/nimi a jak już przeciwnik będzie chciał odpuścić to rzucą się na nich pozostali (nawet orkowie na assasynów) gdyż po prostu są do siebie wrogo nastawieni (czerwony status) . Sprawdzałem tylko na assasynach i orkach ale myślę że działa to tez na pozostałe frakcje .(Można w ten sposób zaliczyć np. zadanie zabij basira , jeśli już uwolniliśmy władzę z rąk assasynów . Zadanie zaliczy się jeśli nawet my go nie zabijemy )
RPG
adana4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-04-10, 00:45   #3
Belail
Krwiopijca

Domyślnie

Panek, zapomniałeś, że "zielonych" też można bić.
Opisze na przykładzie Gothy.
Gadasz z szefem orków o uwolnieniu Gorna, albo płacisz (exp) albo zabijasz demona i gadasz (exp). Potem i tak wybijasz orków (exp). Potem odbudowujesz gothę, i o ile jest tam reputacja 100 (automatycznie tyle wskakuje) powalasz każdego NPC w mieście.
Jeśli nick jest zielony to
a) możesz powalić kogoś i ludzie na około nie zareagują
b) osoba nie zginie - brak przykrych konsekwencji
c) dostaniesz exp

Można tak w każdym mieście zrobić w którym mamy 75 reputacji.
Co najlepsze tak czasami trzeba robić gdy chce się skorzystać np z pulpitów. Ja właśnie ubiłem Alchemika i Maga ognia w Vengardzie... stali i czytali, a ja chciałem się Alchemii poduczyć

Tym sposobem możesz niektóre miasta 2x ubić.
1 raz wyżynając (zabijając) cały garnizon + wodza.
2 raz gdy już jest repu 100 tylko powalając całe miasto.

Sporo machania, ale i sporo expa.
RPG
Belail jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-04-10, 12:36   #4
panek
Chrząszcz

Domyślnie

W Gothcie najpierw pobilem szefa orkow, pozniej zaplacilem i uwolnilem Gorna a na koncu ubilem truposzy i demona. Zostali tylko orkowie, pogadalem z ich szefem ale mi nie uwierzyl, ze demon zginal. Reputacje mam zero. Czyli zostaje wyrznac orkow w pien

Moze niedokladnie opisalem o co mi chodzi
Chce teraz wytluc orkow tylko nie wiem czy to miasto (Gotha) jest zaliczane do tzw odbijanych miast. Nie chce miec pozniej tego problemu ze dowodcy orkow w miastach beda mnie atakowac. Czytalem, ze 3 odbite miasta powoduja ataki orkow a chce tego uniknac i stad moje pytanie, ktore miasta moge oproznic z orkow i nie zaliczy ich jako odbitych?
RPG
panek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-10, 20:19   #5
Mirjaon
Chrząszcz

Mirjaon awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Mirjaon
Domyślnie Nielada gratka

Jeśli chcecie pogadać z wszystkimi wodzami to nie wolno odbić przynajmniej 3 miast chyba że grasz na kodach.Trzeba przed wyzwoleniem miast udać się do każdego wodza i z nim porozmawiać on może ci dać złoto jakąś rzecz lub cenne xp.Najpierw powinno się przeczytać na innych stronach internetowych dostępne misje nie mówię że trzeba wykonywać każdą misję którą nam zlecą lup jakąś inom której nam się nie chce.

P.S.Jeżeli w Faring oskarżają cie o morderstwo a ty chcesz się dostać do zamku to niestety trzeba ściągnąć patch 1.7 to powinno pomóc.
RPG
Mirjaon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-10, 12:44   #6
Gallanomen
Polna Bestia

Gallanomen awatar

Domyślnie

Wodzowie atakują Cię jeżeli nie jesteś lojalny wobec jednej ze stron. Przykładowo ja dołączyłem do Assasynów i wykonywałem wszystkie zadania dla nich m.in zabijałem Magów Wody . Po wszystkich zadaniach jak miałem u nich max poważania pomyślałem sobie : " Hm... przydałoby się trochę expa" I postanowiłem podbić 2 czy 3 miasta od Assasynów i oddać je w ręce koczowników. Niestety było to o jedno miasto za dużo i gdy wszedłem do obojętnie jakiego miasta na pustyni np Mora Sul wraz z Gonzalezem na czele zaczeli mnie atakować. Miałem na szczęście save i uratowałem to . Lepiej być lojalnym dla jednej ze stron i sie tego trzymać niż korzystać z kodów, które niszczą tę grę i jeszcze dawać poradnik . DNO ! Kody służą co najwyżej do kręcenia przeróbek, ale nie do grania bo psujesz klimat.

Uczeń Diegonzalesa
RPG
Gallanomen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-08-10, 16:02   #7
Testoviron
Zębacz

Testoviron awatar

Domyślnie

Gdyby to był sposób na buga, to może pochwaliłbym ciężką pracę autora. Ale w Gothic 3 chodzi m. in. właśnie o prowadzenie polityki, która daje frakcji, jaką wspieramy (w tym przypadku Beziemu i Buntownikom) korzyści bez ponoszenia strat czy utraty np. kamuflażu. Wykonywanie zadań we wszystkich miastach a POTEM wyrzynanie ich w pień to jest właśnie taka polityka. Każdy już chyba zna konsekwencje wyzwolenia tych nieszczęsnych trzech mieścin, więc na własną odpowiedzialność kosi Orków i wie co w takim przypadku czeka go u wodza czwartego miasta i wszystkich mieszkańców piątego. Nie chcesz przedwczesnej walki - nie zabijaj wszystkiego co chrapie podczas mówienia, ma rogi, wielki topór i 2 metry wzrostu. Oto mój sposób na ten problem. Bez kodów. Można? Można.
Nieprzeczytane 31-08-10, 12:48   #8
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Gdy pierwszy raz miałem styczność z odbijaniem miast wpadłem na ten pomysł Szczerze - miasta nie są trudne do odbijania, a jest przy tym sporo frajdy. Oczywiście przed wyzwalaniem miast dobrze jest się pozbyć jak największej ilości szamanów (właśnie przez nich miasto Geldern jest imo najtrudniejsze do odbicia). Jeśli walczymy po stronie buntowników, to warto jak najszybciej odbić Trelis - po zabiciu Vaka mamy artefakt Adanosa, a w dodatku otrzymujemy potężnego sprzymierzeńca - paladyna Konrada. Po oddaniu mu Błogosławionego Ognistego Pucharu jest niemalże niezwyciężony - leczy się sam, walczy z szamanami (oczywiście po kilkudziesięciu kulach ognia pada ale dobrze odwraca uwagę) i ma dobrą obronę (walczy mieczem 1h i tarczą) - brałem go do uwalniania każdego miasta - naprawdę pomocny. W dodatku rozpiździawa jest epicka x]
Walcząc po stronie Beliara, mając umiejętność "Zabójstwo" i "Mistrz złodziejstwa" możemy pobawić się w prawdziwego asasyna-złodzieja. Wchodzimy do miasta/obozu w nocy i pozbawiamy wszystkich śpiących najemników/orków/buntowników ich broni - dodatkowa kasa, a oni nie będą już tacy silni (chociaż czasami combo pięściami może okazać się śmiertelnie niebezpieczne). Następnie "ściągamy" każdego odosobnionego przeciwnika "Zabójstwem" - nie musimy wybiegać gdzieś daleko za miasto - nikt nie zauważy (no chyba, że akurat stał obok i się gapił x)). Na końcu rozwalamy przywódcę i garstkę osób, które mu zostały. W ten sposób bardzo przyjemnie zniszczyłem prowizoryczny obóz Inoga ^^

Powodzenia!
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-10, 14:27   #9
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Mam pewien pomysł. Chciałbym przeprowadzić akcję w stylu napisania kilku taktyk odbijania różnych miast, żeby wszystko było ładnie skupione w jednym, przejrzystym miejscu. Chętnych zapraszam na PW, każdy wybrałby sobie jedno miasto do opisania taktyki jego odbicia. Można by oczywiście opisać kilka taktyk jednego miasta.
Gdy już wszystko byłoby gotowe, ja oczyściłbym temat a osoby, które napisały, wkleiłyby swoje teksty.
Liczę na Wasze chęci ; ) Taka praca na pewno pozytywnie wpłynie na stosunki między danym userem a administracją forum ; )

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-10, 15:26   #10
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Mam rozumieć że nie chodzi tylko o Myrthane ale i o miasta assasynów?
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-10, 16:01   #11
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Odbijanie a co ze zdobywaniem, nie podoba mi się ta przesadna wiara ze każdy gra przykładny paladynem ( tak nienawidzę ich ) liczę ze zdobywanie miast po stornie orków tez można opisać.

Są tez tacy którzy są z orkami i wcale nie jest ich mało
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-10, 16:18   #12
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krz90 Zobacz post
Mam rozumieć że nie chodzi tylko o Myrthane ale i o miasta assasynów?
Oczywiście x)
Można też opisać jak odbijać Klany, bo przecież też jest możliwość.

Cytat:
Napisał Tizgar Zobacz post
Są tez tacy którzy są z orkami i wcale nie jest ich mało
To nie na temat. Cieszy mnie, że stoisz po stronie orków ale ten projekcik ma być dla innych graczy, którzy mają problemy z odbijaniem miast z rąk orków. W drugą stronę się nie da, aczkolwiek można opisać jak odbić Nemorę, Reddock czy Okarę.

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania