Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Nieoficjalny patch do Gothic 3

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 06-05-12, 21:06   #493
czeresniaczek1
Chrząszcz

Domyślnie

Pobrałem zainstalowałem i nie mogę odpalić Gl edytora przykleił się do paska zadań i nic.
RPG
czeresniaczek1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-12, 22:27   #494
g13
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał czeresniaczek1 Zobacz post
Pobrałem zainstalowałem i nie mogę odpalić Gl edytora przykleił się do paska zadań i nic.
Jeśli chcesz bawić się tym edytorem, naprawdę radze zapoznać się z instrukcją.
Przetłumaczoną wersję zamieściłem w tym wątku:
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=37638
RPG
g13 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-12, 10:07   #495
czeresniaczek1
Chrząszcz

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź jeżeli możesz dodaj to tak żeby można było pobrać i zapisać na twardzielu.
RPG
czeresniaczek1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-12, 19:56   #496
g13
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał czeresniaczek1 Zobacz post
Dzięki za odpowiedź jeżeli możesz dodaj to tak żeby można było pobrać i zapisać na twardzielu.

http://dl.dropbox.com/u/3093680/G3.rar
RPG
g13 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-12, 23:40   #497
kamiledi15
Krwiopijca

Domyślnie

Gram na patchu 1.74 i nie mogę sobie poradzić w walce. Z tego, co widzę, jest 5 ciosów - standardowe lewo-prawo LPM, szybkie dziuganie PPM, silny cios przytrzymując LPM, cios z jednoczesnym obrotem i cios przy wstawaniu + dobijanie. Problem w tym, że nie mogę wyczuć, kiedy zaatakować przeciwnika - kiedy cofam się, on zada cios i nie trafi, to wtedy jestem za daleko, żeby zrobić kotratak. W otwartej walce z blokowaniem muszę liczyć na szczęście, czyli czasami ja trafię jego, a czasami on mnie. A walka z trzema przeciwnikami naraz jest całkowicie ponad moje siły. Jest może jakiś poradnik, jak walczyć po tym patchu? Wziąłem od razu poziom trudny, żeby było ciekawiej, ale podobno po patchu walka ma polegać na taktyce, a nie na szczęściu - więc mógłbym prosić o wytłumaczenie tej taktyki? Orków załatwiłem w ten sposób, że podchodziłem do tego, kto walczył z kimś innym i nawalałem go w plecy, żeby mnie nie zaatakował. Odkryłem parę reguł w walce - na przykład kiedy wróg chce mnie trzasnąć silnym ciosem, to ja pierwszy zadaję cios, albo jak widzę, że stoi w pozycji bloku i blokuje wszystkie moje ciosy, to wtedy ja go trzaskam silnym ciosem. Wiem też, że mój blok trwa około 3 sekund. Ale to trochę za mało. Moja walka wygląda mniej więcej tak, jak na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=LrqYBp7HPFg
Czy możliwe jest w ogóle wygranie walki bez zranienia? Niestety instrukcja do Enhanced Edition bardzo ogólnie wyjaśnia zasady walki i niewiele to daje. Rozumiem, że poziom trudny to trudny, ale chyba nie aż tak, żeby wygranie z dwoma wrogami, a co dopiero z trzema za pomocą miecza, było niemożliwe, skoro nawet z jednym zostaje mi resztka życia?
Jeśli chodzi o wilki i ścierwojady, to znalazłem na nich bardzo prostą taktykę. Kiedy nas zobaczą i odprawiają te swoje tańce ostrzegawcze, to biegnę do nich sprintem i atakuję pierwszy. Cofam się 3 kroki i walę raz LPM lub PPM, wszystko jedno. Znowu cofam się 3 kroki i znowu 1 cios i tak dopóki nie padnie. Tutaj nawet 3 wrogów naraz nam nie strasznych, o ile z tyłu na nic nie wleziemy i wygrywam bez zadraśnięcia. Czytałem gdzieś, że na wilki dobrze działa sidestep, ale jakoś u mnie się to wcale nie sprawdziło - obrywałem mimo zejścia na bok. Na orki ta taktyka nie działa, bo mają dużo większy zasięg ataku.
EDIT
Znalazłem jeszcze jeden cios - jeśli przytrzymamy PPM, a potem długo przytrzymamy LPM, to postać wykona fajne pchnięcie prosto w brzuch. Bardzo dobrze sprawdza się w momencie przygotowywania przez przeciwnika silnego ciosu, bo powoduje chwilowe zamroczenie wroga, ale sam też potrzebuje chwili na załadowanie, więc trzeba trafić w dobry moment.
Szukając tutoriali do walki po patchu, znajduję tylko ogólne zachwyty, że teraz walka wymaga taktyki. Żadnych szczegółów, co to za taktyka. A filmiki pokazujące walkę są takie jak ten wyżej, który dałem, czyli kończą się śmiercią naszej postaci. A to chyba nie o to chodzi, żeby gry nie dało się przejść.

Ostatnio edytowane przez kamiledi15 : 24-07-12 o 00:08.
RPG
kamiledi15 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-12, 10:58   #498
RobeN
Zębacz

RobeN awatar

Domyślnie

Nie cofaj się, a blokuj, gdy zadaje zwykły cios. Gdy się odbije od bloku, szybko zadaj swój cios.
Gdy szykuje się do mocnego, spróbuj zadać sztych lub odskoczyć.
Możesz go też wówczas obejść i zaatakować z boku.
Jeśli uderzysz przeciwnika w brzuch i go zamroczysz, możesz zadać kilka zwykłych ciosów lub szybkich - to skutecznie blokuje mu możliwość wyprowadzenia kolejnego ciosu.

Podobna metoda była w G1 i G2 na arenach. Tym sposobem można pokonać nawet silniejszego przeciwnika.

Ostatnio edytowane przez RobeN : 24-07-12 o 11:00.
RPG
RobeN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-12, 11:53   #499
kamiledi15
Krwiopijca

Domyślnie

Tak, wczoraj doszedłem do areny w Cape Dun i tam faktycznie, walka z ludźmi wymaga taktyki i odpowiedniego podejścia, właśnie tak, jak piszesz. Ale z orkami jest o wiele trudniej i na nich już taktyki nie mam, zwłaszcza jak robią te obrotowe kombo. Mają strasznie duży zasięg tych toporów i rzadziej używają ciosów silnych, poza tym zwykle atakują od razu we trzech, a nie pojedyńczo. Ale z ludźmi już zacząłem sobie radzić, na razie tylko z jednym naraz, ale zobaczymy, jak będzie z dwoma. Oczywiście bardzo się cieszę, że gra jest teraz taka trudna i dlatego wziąłem poziom trudny, muszę się po prostu nauczyć zasad. Nadal zdarzają się błędy - na przykład między Ardeą i Cape Dun jest taka zagroda ze świniami i tam siedzi kilku orków z niewolnikiem i przywódcą. Można wyzwać tego przywódcę na pojedynek. W otwartej walce nie mam szans, więc kombinuję czarami. Czasem wtedy pozostali orkowie tylko stoją i się gapią, a czasem biegną mu na pomoc, mimo, że to walka 1 na 1 - nie wiem, od czego to zależy. Tak samo jak walczyłem z pięcioma wilkami, to zaciągnąłem je do Cape Dun, żeby mieszkańcy mi pomogli - oni odwalali za mnie robotę, a ja zadawałem ostatni cios i zgarniałem doświadczenie. Ale raz się tak zdarzyło, że cios dosięgnął jednocześnie wilka i mieszkańca, który z nim walczył. Więc ten mieszkaniec zaczął walczyć ze mną Ale na szczęście nie ma już takich cyrków, że nagle całe miasto zaczyna ze sobą walczyć. Za błąd można uznać też to, że jak się wyciągnie łuk przy myśliwym, to zaczyna nas straszyć i grozić nam, chociaż wie, że niedaleko są wilki i że to na nie wyjąłem (oczywiście dotyczy to sytuacji, kiedy walka się jeszcze nie zaczęła).
Wcześniej pisałem o mojej taktyce na wilki i ścierwojady. Okazuje się, że głodne wilki są trudniejsze niż zwykłe wilki - tutaj też sprawdza się taktyka cofania kilka kroków i szybkiego ataku, ale działa tylko PPM, przy LPM oberwiemy. Poza tym od czasu do czasu PPM może nie trafić, a wtedy dostaniemy silny kontratak, więc trzeba uważniej kontrolować odległość, niż przy zwykłych wilkach. Do tego dochodzi ukształtowanie terenu, najlepiej, jak obaj jesteśmy na płaskim terenie, no i trzeba patrzeć, co jest z tyłu, bo zdarzyło mi się walczyć w ten sposób z jednym wilkiem i wpakować się prosto na drugiego. I jeszcze jedna ciekawa rzecz - w instrukcji do Enhanced Edition jest napisane, że na poziomie łatwym atakuje nas max 1 wróg naraz, na średnim dwóch, a na trudnym trzech. To ciekawe, bo wczoraj walczyłem jednocześnie z pięcioma wilkami. O ile w przypadku trzech ta taktyka jeszcze daje radę, to w przypadku pięciu już nie, bo PPM ma krótki zasięg i walnięcie jednego wilka oznacza oberwanie od drugiego.
Znalazłem też fajne kombo - czar zamrażający, wtedy robimy ten zamraczający sztych w brzuch, a potem jeszcze silny cios i natychmiast blok, bo wtedy zwykle wróg kontratakuje. Sporo życia to zabiera.
Generalnie walka teraz jest dobra, choć nie rozumiem, jak używać taktyki sidestepów, bo postać chodzi bokiem dość wolno i nie uniknie w ten sposób szybszych ciosów, zwłaszcza od wilków. Domyślam się, że trzech orków w walce wręcz nie pokonam raczej jednym mieczem z tarczą, tylko dwiema broniami lub jakąś długą typu halabarda, ale najpierw muszę się stać mistrzem walki mieczem, żeby się o tym przekonać, bo chciałbym się w tym wyspecjalizować.
Jeszcze taka mała porada, jak ktoś nas przyłapie na kradzieży - uciekam sprintem do strażników miasta, którzy mi mówią, że jestem ścigany za kradzież, oni zaczynają mnie gonić, znowu zwiewam sprintem do jakiegoś kufra, tam zostawiam swoją broń i złoto, wracam do tych strażników i daję się pobić - jak wiadomo, nie zabiją mnie, tylko powalą, a dzięki zostawieniu rzeczy w kufrze nic mi nie zabiorą. Wtedy wystarczy się przespać, zabrać rzeczy z kufra i nic się nie traci.
I jeszcze małe pytanie - czy zwierzęta odradzają się co rano?
Pisząc ,,odskoczyć" masz na myśli cofnięcie się kilka kroków? Bo takiego klasycznego sidestepu, czy odskoczenia do tyłu chyba tu nie ma, przynajmniej nie odkryłem tego, co najwyżej chodzenie na boki lub w tył.
Uciążliwe jest też dość długie wczytywanie po przegranej. I tak jest dużo lepiej niż kiedyś, bo teraz trwa to ze 30 sekund, a kiedyś ze dwie minuty, ale jakoś twórcy Wiedźmina 2 (gry nowszej o 6 lat) potrafili zrobić wczytywanie w 4 sekundy.

Ostatnio edytowane przez kamiledi15 : 24-07-12 o 14:31.
RPG
kamiledi15 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-12, 19:31   #500
kamillos09
Chrząszcz

Domyślnie Problem

Witam.
Jestem nowy tutaj więc natychmiast przejdę do rzeczy pobrałem Community Patch 1.74 i kicha, gdy go odpalam czekam dość długo i po jakimś czasie wyskakuje mi to :

Ostatnio edytowane przez kamillos09 : 21-08-12 o 19:35.
RPG
kamillos09 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-12, 05:28   #501
aphx
Krwiopijca

Domyślnie

Chyba coś jest nie tak w Twoim poście. Domyślam się, że miał być w nim screen, ale cośik nie widzę go
RPG
aphx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-12, 11:16   #502
pokuta
Krwiopijca

Domyślnie

Spróbuj przekopiować pliki z tempa w jakieś inne miejsce (np. folder na pulpicie), opróżnij tempa, a następnie uruchom grę. Nie wiem jak jest na Viście, ale nic się nie powinno dziać jak opróżnisz tempa.
RPG
pokuta jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania