Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Co ONI tam robią!?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-04-05, 20:48   #1
Pan Zenon
Chrząszcz

Domyślnie

No właśnie... Grałem za pierwszym razem (jeszcze w dojcza) i z pomocą słownika biegnę wypełnić zadanie dla Greg'a (skojarzyłem nazwę dojczen brzytiaków, bo z niemieckim to raczej nie za dobrze mi idzie ), bez piratów (nie wiedziałem, że można ich brać ) i nagle zauważam jakąś chatkę z daleka. "O! Pewnie kolejny pirat, a może nowy obóz?"- pomyślałem, poczym popędziłem w tamtym kierunku wspomagany eliksirem szybkości. Równie szybko wczytałem sejwa z cięciami po orkowych toporach...
No więc o co mi chodzi? Otóż nie znalazłem wyjaśnienia w grze jednej kwestii- skąd ORKI w Jarkendarze? Jeżeli świat jest opuszczony i niemożliwy do odnalezienia przez inteligentniejszych ludzi z Khorinis, to jakim cudem orkowie przedarli się tam? Portal przecież nie był ruszony przez tą rasę, przepłynąć też odpada- byłby jakiś statek. "Tam" raczej nie żyły od zawsze- bo Riodran (chyba...) dziwi się, gdy oznajmiamy mu o strażnikach świątyni...
Aha- i jeszcze jedno pytanie- Kto zabezpieczył ten portal do AddonWorld?
RPG
Pan Zenon jest offline  
Nieprzeczytane 12-04-05, 20:57   #2
DracoMan
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do DracoMan
Domyślnie

Portal został zamknięty przez Uzdrowicieli, którzy dostali takową misję, a dlaczego właśnie oni to już nie pamiętam . Co do orków to myślę, że to było osobne plemie, które kiedyś odeszło ze swojego klanu z powodów jakiś, może podobnych do Ur-Shak'a. SWyruszyli w góry i jakimś głupim przypadkiem udało im się przez nie przejść. Osiedlili sie w dolinie i może chcieli zbadać tamtejsze tereny (orkowie nie są tacy głupi na jakich wyglądają, w końcu nauczyli się naszego języka tylko z słuchu [np. Ur-Shak i Tarrok]). Nie mamy w grze jednoznacznej odpowiedzi i możemy snuć tutaj wiele teorii, a ta jest moja :P.
RPG
DracoMan jest offline  
Nieprzeczytane 12-04-05, 20:58   #3
Proxx
Chrząszcz

Domyślnie

Znając Orki, pewnie dały by radę przypłynąć tam wpław. Orki są wszędzie to czemu nie miały by być w Jarkendarze. Pewnie ten starodawny lud budowniczych był spokrewniony z orkami. W Jarkendarze jest tesh Szpon, a Orkowie są sługami Beliara więc go bronią. PROSTE!
RPG
Proxx jest offline  
Nieprzeczytane 12-04-05, 21:01   #4
Johnson
Golem

Johnson awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Johnson
Domyślnie

O tym kto zamknął portal (najprawdopodbniej Uzdrowiciele, bo nigdy nikt się nie dowiedział czy udało im się wykonać tą misję) można przeczytać w Wielkiej Bibliotece Uczonych w Kanionie. Według mnie orkowie żyli tam kiedy Jarkendar miał lata świetności, a te niedaleko Eremita i w kanionie to jakieś niedobitki.

Brat Darkrevena; Ojciec de Zoo i Kyzv'ego; Wujek Luke'a_F, Peppera i Curseda

RPG
Johnson jest offline  
Nieprzeczytane 12-04-05, 21:06   #5
Kubiaq
Redaktor

Kubiaq awatar

Domyślnie

Pytanie jest bez sensu. Odpowiedzi moze byc mnostwo, wszystkie z nich sa tylko domyslami. Nigdy nie poznamy jednoznacznej odpowiedzi na tej pytanie umieszczone w temacie. Z tego powodu musze go zamknac.
RPG
Kubiaq jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania