Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Pomoc
Przeładuj stronę Kręgi jako strażnik świątynny

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-05-18, 17:43   #1
mistrz007
Chrząszcz

Domyślnie Kręgi jako strażnik świątynny

Witam,
To mój pierwszy post na forum, także pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich gothicomaniaków
Przejdę do sedna. Postanowiłem zagrać w gothica, przywrócić wspomnienia sprzed >10 lat, nie mam wiele czasu na grę, muszę więc zdecydować się na gildię i zasięgnąc opinii forumowiczów. Zależy mi na magii, gdyż zawsze grywałem jako wojownik. Szczególnie interesujące wydają się czary ofensywne z bractwa śniącego, takie jak pirokineza i uderzenie burzy. Waham się pomiędzy wyborem - strażnik świątynny bądź mag. Wybór będzie uzależniony od tego, w których rozdziałach będę mógł uczyć się nowych kręgów jako strażnik?
W sensie, na jakim etapie gry posiądę wiedzę do władania zaklęciami z 2,3,4 kręgu, jeżeli zdecydowałbym się na karierę strażnika świątynnego? Bo jeżeli 4 krąg będzie na mnie czekał gdzieś w 4,5 rozdziale, to zdecydowanie wolę odwiedzić Corristo.
PS. Jeżeli jest już gdzieś tutaj to napisane, to bardzo przepraszam, nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.
RPG
mistrz007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 17:51   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

W zasadzie to kręgów magii możesz uczyć się od chwili, gdy znajdziesz odpowiedniego nauczyciela. Czyli już w pierwszym rozdziale wymaksować magię możesz. Problem sprawić może za to znalezienie samych run.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 19:07   #3
mistrz007
Chrząszcz

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź. No to wszystko wyjaśnia w takim razie. Jeszcze mam parę pytań. Runy się kupuje w pierwszej części Gothica, tak? Nie można ich tworzyć, tak jak było to w drugiej odsłonie gry?
Pirokineza i Uderzenie burzy to efektywne czary? Ich siła będzie zależała od posiadanych przeze mnie punktów many? Różnica pomiędzy 5 a 4 kręgiem jest kolosalna? Wiem, że czary z 6 kręgu są najmocniejsze, ale też nie wiem jak długo czasu trzeba poświęcić na ich rzucanie.
Marzy mi się postać biegła w walce mieczem i magią, z nastawieniem na to drugie jednak. Lubię grać klimatycznie, także słabo wyobrażam sobie maga machającego bronią białą.
Uwielbiam obóz na bagnie, z drugiej strony strażnikiem świątynnym grałem wieki temu, magiem ognia w G1 nigdy nie miałem okazji. Same dylematy.
RPG
mistrz007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 19:31   #4
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał mistrz007 Zobacz post
Dziękuję za odpowiedź. No to wszystko wyjaśnia w takim razie. Jeszcze mam parę pytań. Runy się kupuje w pierwszej części Gothica, tak? Nie można ich tworzyć, tak jak było to w drugiej odsłonie gry?
Kupujesz od Cadara, tego maga ognia i bodajże od Cronosa. Nawet jako członek bractwa możesz sie zaopatrzać u wszystkich
Cytat:
Pirokineza i Uderzenie burzy to efektywne czary? Ich siła będzie zależała od posiadanych przeze mnie punktów many? Różnica pomiędzy 5 a 4 kręgiem jest kolosalna? Wiem, że czary z 6 kręgu są najmocniejsze, ale też nie wiem jak długo czasu trzeba poświęcić na ich rzucanie.
Pirokineza - dobra jak masz silnego przeciwnika bo trwać może aż do całkowitego zużycia many. Unieruchamia też płonącego wroga. Ten drugi po prostu zapewnia ci trochę miejsca, ale może zabijać od upadku, odrzucając przecowników od ciebie, przez co nie otrzymasz expa.
Czary wyższych kręgów to większe obrażenia i walisz w kilku oponentów na raz.
Cytat:
Marzy mi się postać biegła w walce mieczem i magią, z nastawieniem na to drugie jednak. Lubię grać klimatycznie, także słabo wyobrażam sobie maga machającego bronią białą.
Jako członek bractwa będziesz właśnie pod koniec gry latał z mieczem, innej możliwości brak.
Cytat:
Uwielbiam obóz na bagnie, z drugiej strony strażnikiem świątynnym grałem wieki temu, magiem ognia w G1 nigdy nie miałem okazji. Same dylematy.
Jeśli zamierzasz iść w czystego maga, to właśnie mag ognia, bo strażnikiem magią nie ukończysz gry jak już wspomniałem
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 19:34   #5
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Dołączając do Bractwa nie możesz zostać takim pełnym magiem, a o 6 kręgu to możesz zapomnieć. Strażnicy Świątynni mają dostęp tylko do 4 kręgów. Mag Ognia ma dostęp do wszystkich, więc jak chcesz potężnego maga to wybierz tą gildię. Ale runami Śniącego też możesz się posługiwać, tylko musisz je kupić lub zdobyć w inny sposób. Możesz je kupować od Baal Cadara, ale musisz wykonać specjalne zadanie.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 19:51   #6
mistrz007
Chrząszcz

Domyślnie

Ok, dziękuję za odpowiedzi Panowie. Zostanę magiem ognia. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a strażnikiem świątynnym już kiedyś grałem.
Wiem, że gdy będą dostępne runy 5 i 6 kręgu, zacząłbym żałować, że wybrałem bagno Mimo iż marzy mi się postać w pancerzu (nie szatach) posługująca się biegle i zabijająca magią, a używająca miecza w ostateczności.
No cóż, to odpalam grę
RPG
mistrz007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 19:54   #7
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Nie ma za co. I żeby nie psuć ci zabawy i nie zaspoilerować, to ograniczę się do powiedzenia, iż mimo wszystko poza szatami jako mag ognia będziesz miał dostęp do kilku pancerzy na różnych etapach rozgrywki :x
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 22:42   #8
mistrz007
Chrząszcz

Domyślnie

Z tego co sobie przypominam, to był jakiś finalny pancerz z magicznej rudy pod koniec gry Reszty nie kojarzę/nie pamiętam, w każdym razie cieszy mnie to, że użyłeś liczby mnogiej
Dobrze wrócić do tej nieśmiertelnej gry po latach. Cieszę się z rozgrywki magiem jak dziecko. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
RPG
mistrz007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-18, 23:10   #9
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

No ja ze swej strony mogę tylko zapewnić, że gra po latach może Cię jeszcze bardzo zaskoczyć . Droga Maga Ognia jest ciekawa ale też trudna. Powodzenia.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-18, 19:46   #10
mistrz007
Chrząszcz

Domyślnie

Właśnie magiem zadziwiająco łatwo się gra, ale też i bardzo przyjemnie Oczywiście trzeba wiele doświadczenia zbierać na umiejętności i bić jak najwięcej mobów czy postaci (postaci odpuszczam, poza Silasem dla jego topora).
Nie chcę otwierać nowego tematu, a w sumie jestem bardzo ciekawy, czy dając listę od Jana dla Diego, zmieniając ją wcześniej u Laresa, mógłbym dalej zostać cieniem? Czy ta droga byłaby zamknięta?
RPG
mistrz007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-18, 20:38   #11
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Można. Możesz wykonać wszystkie zadania dla wszystkich gildii, dopóki nie pogadasz z Laresem o tym czy już jesteś gotowy (po tym jak dostarczysz mu rudę) bo zostałbyś szkodnikiem, ani wspominając Kalomowi, iż chyba przekonałeś już wystarczająco wielu Baalów, tudzież z Gomezem o przydatności jako cień, toteż sporo expa możesz zgarnąć
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-18, 20:43   #12
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Ale fanty z napadu na konwój możesz zgarnąć bez dołączania do ludzi Laresa. Wystarczy pokombinować z dialogami .
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania