Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Art & Story Forum > FanFick
Przeładuj stronę Konkurs na Opisanie Wydarzeń z Wyspy Irdorath

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 09-11-09, 13:39   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Konkurs na Opisanie Wydarzeń z Wyspy Irdorath

Konkurs na Opisanie Wydarzeń z Wyspy Irdorath - I miejsce

Rękopis znaleziony w zatopionej skrzyni.

Do Wielkiego Mistrza Ognia, pilne i poufne!

Szanowny Mistrzu, piszę do Ciebie te słowa, przerażony znaleziskiem jakie ostatnio odkryła nasza ekspedycja. Jak Ci zapewne wiadomo, prowadziliśmy ostatnio na królewskie zlecenie badania wokół niektórych mniej zbadanych Południowych Wysp. Całkiem przypadkiem napotkaliśmy na grupę poławiaczy pereł, która powiadomiła nas o tym, że niedaleko brzegu znajduje się zatopiony wrak statku, cały porośnięty koralowcami, co świadczyło o tym, że musiał zatonąć dawno temu. Zaciekawieni pochodzeniem tego okrętu wynajęliśmy tych nurków, aby wyłowili z wraku co tylko się da. Mieliśmy nadzieję, że dzięki temu zidentyfikujemy co to był za okręt. Ciekawiło nas jego pochodzenie, bo żadne kroniki nie opisywały wysłania statku w te okolice. Chcieliśmy zbadać, czy trafił tu na skutek sztormu, czy tez była to celowa ekspedycja.
Niestety wydobyte przedmioty ani na krok nie zbliżyły nas do rozwiązania zagadki. Dopiero kiedy nurkowie powiadomili nas, że natrafili na zamkniętą skrzynię, nasze nadzieje wzrosły. Po wielu próbach udało nam się w końcu wydobyć znalezisko na pokład naszego okrętu. Skrzynia okazała się magicznie zabezpieczona, co gwarantowało, że jej zawartość będzie nienaruszona. I tak się też okazało. Jedynym przedmiotem jaki się w niej znajdował była tuleja pocztowa ze znajdującym się w środku pismem. Jego treść jest przerażająca. Proszę, sam się z nią zapoznaj i wydaj odpowiednie dyspozycje. Musimy jak najszybciej podjąć poszukiwania, bo skutki ich zaniechania będą dla nas śmiertelne.
Mag Ognia Syptelus.

Treść znalezionego pisma:

Słowa te spisuję ja, Upadły Paladyn Markus, ku pamięci potomnych i na wieczną chwałę Beliara!

Zadanie, jakie otrzymałem od mojego Pana Ciemności zostało wykonane! Smokom nie grozi już całkowita zagłada. Ich gatunek, wbrew temu co sądzą ludzie, odrodzi się i pomoże Beliarowi zapanować nad światem!

Rozkazy jakie otrzymałem były jasne. Ocalić od zniszczenia smocze jaja i to w taki sposób, aby nie zostały zniszczone przed zakończeniem ich inkubacji.
Musiałem zaplanować taką intrygę, aby słudzy Innosa uwierzyli, że smoki zostały doszczętnie wytępione a ich ostatnie jaja zniszczone. Aby tego dokonać dostałem pod swoje rozkazy ostatnie żyjące smoki oraz liczne zastępy orków i nieumarłych. Zdecydowałem, że pewne straty będą nieuniknione, a to wszystko w celu przekonania ludzi, że odnieśli ostateczne zwycięstwo nad sługami mojego Pana. Nie można było inaczej, do dopóki ludzie w nie nie uwierzą, zawsze znajdą się śmiałkowie, którzy będą poszukiwać ostatnich smoków i ich jaj. A nie można na to pozwolić.
W tym celu wydałem rozkaz aby silna armia orków wraz z trzema smokami zaatakowała Górniczą Dolinę na wyspie Khorinis, jedno z ostatnich miejsc gdzie ludzie wydobywają magiczną rudę. Mimo początkowych sukcesów wiedziałem, że wyznawcy Innosa w końcu zwyciężą, bo będą atakować aż do skutku. I okazało się że miałem rację. Pojawił się bezimienny bohater, który pokonał orkowe zastępy oraz zmierzył się z wysłanymi tam smokami. Dlatego każdy ze smoków otrzymał rozkaz aby tuż przed śmiercią zdradzać swemu pogromcy część tajemnicy, która miała ostatecznie przywieść wyznawców Innosa do świątyni na wyspie Irdorath, gdzie były dotąd ukryte smocze jaja. Nawet przekazałem najsilniejszemu z nich, Lodowemu Smokowi jedno z jaj, aby rozbudzić ludziom apetyt na dalsze poszukiwania.
I stało się tak jak zaplanowałem. Grupa śmiałków przybyła na okręcie na Irdorath aby ostatecznie, w ich mniemaniu, rozprawić się ze smokami. Jedyne, czego nie przewidziałem, było to że pojawili się tak szybko, jeszcze przed zakończeniem ewakuacji smoczych jaj. Jednak przeszkody jakie przed nimi postawiłem, zdały egzamin i wszystko udało się zrobić jak zamierzałem, chociaż muszę przyznać że w ostatniej chwili.
Znając charakter ludzi postawiłem na ich drodze coraz trudniejsze zadania do wykonania. Wiedziałem, że gdy przejdą najtrudniejsze z nich, uznają, że to już koniec walki.
Na początku mieli do pokonania oddział orków i trolla. Aby nie zniechęcili się do dalszych poszukiwań zdecydowałem, że muszą znaleźć renegata z Klasztoru Magów Ognia, który miał zdradzić im informację o tym, że widział jaszczuroludzi niosących smocze jaja w głąb świątyni oraz poinformować jak otworzyć drzwi prowadzące do kolejnych pomieszczeń. Kolejna przeszkoda była już trudniejsza. Do pokonania była grupa jaszczuroludzi oraz ostatni żywy smok. Z bólem serca poświęciłem też pewną ilość smoczych jaj, aby przekonać zdobywców, że odkryli to czego poszukiwali, czyli ostatnie na świecie zbiorowisko smoczych jaj.
Rozstawieni zwiadowcy na bieżąco zdawali mi relację z postępów bezimiennego bohatera i jego towarzyszy. Tak jak to przewidziałem, z mozołem pokonywali kolejnych przeciwników wciąż posuwając się do przodu. W tym samym czasie, gdy oni zabijali kolejne grupy moim podwładnych, ja sam wraz z grupa poszukiwaczy przenosiliśmy przez portal smocze jaja wprost do nowego ich legowiska. Została ich jeszcze prawie setka do przeniesienia, gdy dostałem raport, że udało im się uruchomić most nad przepaścią i dostali się na ostatnia linie obrony. Nie miałem innego wyjścia jak tylko przyspieszyć ewakuację. Bezimienny dość szybko rozprawił się z niewielką grupą szkieletów i dotarł do komnaty bronionej przez poszukiwaczy. Dochodziły już do mnie odgłosy walki dobiegające zza ostatnich wrót.
Gdy ostatnia grupa poszukiwaczy wraz ze smoczymi jajami zniknęła w portalu usłyszałem jak otwierają się ostatnie wrota. Nie czekając na pojawienie się tego wyznawcy Innosa przekroczyłem portal, wydając wcześniej mojej ostatniej niespodziance, smokowi ożywieńcowi, rozkaz jego zniszczenia. Już z bezpiecznej odległości, patrząc przez magiczne oko oglądałem finałową walkę bezimiennego. Tak jak oczekiwałem, pojawił się też ten stary nekromanta Xardas, który pazerny na magię, przybył aby nasycić się magiczną siłą, która ożywiała umierającego smoka-ożywieńca. Byłem pewien, że właśnie jego pojawienie się ostatecznie przekona wyznawców Innosa, że odwieczna wojna ze smokami zakończyła się ich ostatecznym zwycięstwem. I tak się stało.
Gdy ludzie świętowali swoje zwycięstwo, ja wraz z moimi sługami umieszczaliśmy ostatnie smocze jaja w ich nowej kryjówce, sieci jaskiń wewnątrz wulkanu na jednej z Południowych Wysp. Minie jeszcze wiele, wiele lat, zanim jaja dojrzeją i wyklują się z nich nowe smoki. Ale wtedy, gdy ruszą na ludzi, nic ich nie powstrzyma. Ocaliliśmy 666 smoczych jaj. Świat dotąd nie widział tak licznej grupy smoków. Gdy nadejdzie ich czas, słudzy Innosa zapłaczą gorzkimi łzami nad swoim losem i nawet Adanosowi nie uda się przywrócić równowagi.
Po spisaniu tych słów umieszczę je w zabezpieczonej skrzyni i każe wysłać na okręcie w stronę brzegu jednej z pobliskich wysp i tam go rozbić. Morzu powierzę tę największa tajemnice mego Pana Beliara.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-02-10, 13:37   #2
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Świetnie nakreślona historia. Innowacyjny pomysł wykorzystania faktów w Gothic, np. wysłanie Smoków do Górniczej Doliny, by zwabić wyznawców Innosa na Dwór Irdorath. Nie dziwię się, że praca zyskała zupełne uznanie sędziów i dała autorowi pierwsze miejsce. Naprawdę szacunek za pomysł a i czytało się bardzo miło, budował się nastrój poważnej sytuacji.

Recenzja wykonana na zlecenie Gildii Pisarzy.

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania