Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Dubbing w Gothicu

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-10-09, 14:32   #1
poetaJaskier
Krwiopijca

Domyślnie Dubbing w Gothicu

Ach, takie to polskie...
Nie chwalić za dobrą pracę, ale jak coś ktoś zwali to
Ok, pije głownie do tego, że wszyscy wrzeszczą w niebogłosy, jak to spieprzyli, że nie ma dubbingu w Risenie.To może się wypowiedźcie o dubbingu w Gothikach??? Pod którą postać najlepiej podłożono głos???

No to może ja zacznę. Jak dla mnie dubbing w 1 i w 2 jest najlepszym, jaki spotkałem w grach komputerowych, oprócz w Wiedźminie (o 3 się nie wypowiadam, bo nie grałem i nie zamierzam w nią grać). Jest kilka zgrzytów, np. zmiana głosu Lestera i Miltena w 2, albo wkurzające głosy, np. tego farmera, chyba Malaka, co go spotykamy po wyjściu z wieży Xardasa. Są to jednak drobne ryski, zaś cała reszta tworzy niesamowity klimat. O flagę pierwszeństwa ubiegają się Bezi i Xardas. A wy jak myślicie???

Ostatnio edytowane przez poetaJaskier : 19-10-09 o 14:38. Powód: o wiesiu na śmierć zapomniałem :P
RPG
poetaJaskier jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-09, 15:49   #2
Kyle
Golem

Domyślnie

Istotnie G1-2 ciezko cos zarzucic. Na mysl przychodzi tylko "zbudz sie!" z bractwa, wymawiane jakby mialo obudzic bohatera, a nie bylo pozdrowieniem religijnym. Spokojniejszy ton i troche cpunskiego akcentu znacznie by tu pomoglo. Aktorzy chyba dostali do czytania kwestie wyrwana z kontekstu (bo i po co znac go do czytania opisow dojscia do kibelka w SO), ale w tym konkretnym przypadku bardzo to przeszkadza.

W G3 te dialogi sa jakies takie wyprane z emocji, juz w ZB z tym lepiej. Moze nie jest dobrze, ale suchosc ciezko im zarzucic. Patetyczne mowy Beziego wymawiane sa, jakby aktor mial juz dosc tej roboty i jak najszybciej chial isc do domu.
RPG
Kyle jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-09, 16:11   #3
Nercus
Krwiopijca

Nercus awatar

Domyślnie

Cytat:
Patetyczne mowy Beziego wymawiane sa, jakby aktor mial juz dosc tej roboty i jak najszybciej chial isc do domu.
Czytałem kiedyś ( nie pamiętam gdzie ) że Jacek Mikołajczak (osoba która użycza głosu Beziowi) musiał wymówic Ponad 1500 kwesti do Gothic 1 takze wezmy sobie takiego gohica 3 w którym pewnie musi wymowic ponad 2500 wiec nic dziwnego ze aktor ten mógł miec juz dosyc

Thorus odnajdzie ostatnią bramę, której będzie strzegł: wrota na pustynie Varant...

RPG
Nercus jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania