Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Wrażenia

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 19-07-11, 12:40   #253
hebal
Jaszczur

hebal awatar

Domyślnie

Jeśli jesteśmy za Hertanem dostajemy tarcze przjaciół rodziny baronów z Stewark. A jeśli za Renwikem to tarcze rycerza z Stewark .
Advemini custos templorum

RPG
hebal jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-11, 16:26   #254
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Sent kupie te Alpha spokojnie Arcania jest ciekawa, nie zawiodłem się, ale cudów nie oczekiwałem, ot średniaczek z powiązaniami do epickiej serii.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-11, 19:55   #255
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał hebal Zobacz post
Jeśli jesteśmy za Hertanem dostajemy tarcze przjaciół rodziny baronów z Stewark. A jeśli za Renwikem to tarcze rycerza z Stewark .
to tarcza i to tarcza, właśnie o tym mówię. Nawet statystyki jeślisię nie mylę były identyczne, a na koniec wybierało się jeden z trzech pancerzy, ofc w przypadku obu ścieżek były identyczne.

elem - no właśnie ja też za wiele nie oczekiwałem, ale to co dostałem i tak mnie przerosło - a zapewniam cię, mało jest gier w które odechciewa mi się grać już po pierwszych kilku godzinach.
Nieprzeczytane 19-07-11, 20:53   #256
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Przyznam się, że miałem tą grę kupić, ale na szczęście zagrałem w nią najpierw u kumpla, który kupił w pierwszych dniach (do dziś żal mu tych 130-140 zł...). Zagrałem może z półtorej godzinki - po uświadomieniu sobie, że nie ma tam nawet systemu nauczycieli, pożegnałem się z nią bez żalu.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-11, 18:44   #257
oktoffel
Polna Bestia

oktoffel awatar

Domyślnie

Witam, muszę przyznać że zalogowałem się na to forum po dłuuugiej nieobecności tylko po to, żeby wylać swoje żale dotyczące Arcanii...muszę się komuś wygadać

Żeby się zbytnio nie rozpisywać: NIE ROZUMIEM CAŁEJ TEJ NAGONKI na Gothic 4. Mam wrażenie, że po prostu modne zrobiło się narzekanie na tę grę, a połowa ludzi piszących tutaj opinię nie umiała wyrobić sobie własnego zdania na ten temat. Tak więc żeby zbytnio nie zanudzać postaram się moją ocenę gry zawrzeć w kilku punktach. Najpierw plusy, a następnie minusy.

( zaznaczę że jak dla mnie najlepszą grą serii jest zdecydowanie Gothic 1 ).

+ fabuła - ciekawa, ze zwrotami akcji. Nie tak wspaniała jak w Gothic 1, ale na pewno lepsza niż w Gothic 3.
+ grafika,
+ ścieżka dźwiękowa - bez rewelacji, ale trzyma klimat,
+ wspaniałe lokacje - świetne Tooshoo w którym aż chciałoby się zamieszkać samemu i niesamowicie klimatyczne miasto Thorniara.
+ klmat - momentami gra bardzo klimatyczna, było czuć Gothic 1.

MINUSY
- optymalizacja gry - grałem z patchami na mocnym sprzęcie a w miastach tak czy siak zamulało. Czułem się jakbym grał w Gothic 3,
- liniowośc - gra ma tylko jedną możliwą ścieżkę rozwoju fabuły, uwstecznienie w stosunku do innych gier,
- rozwój postaci - dennie uproszczony, uwstecznienie w stosunku do całej serii,
- kiepski kontakt ze światem, świat pusty - uwstecznienie.
- tylko 3 czary , jak dla mnie kompletny szok.
- stosunkowo słaby system walki, choć lepszy niż w G3.
- debilne zadania, każde zaczynające się od "żeby pójść dalej musisz się najpierw wykazać. Zrób to i tamto"
- widać, że gra robiona dla młodych graczy, maksymalnie uproszczona, wszystko dokładnie zaznaczone na mapie i w dzienniku gdzie trzeba pójść. Zero kombinowania, akurat mi bardzo tego brakuje ( wspominam G1 i G2 ).

PODSUMOWANIE:
Ogólnie oceniłbym grę na 7/10. Nie nazwałbym jej kompletną klapą, tak jak większość grających. Nie powiedziałbym także, że z serią Gothic ma wspólną jedynie nazwę. Momentami naprawdę można wyczuć klimat właściwy Górniczej Dolinie, z kolei dżungla przypominała mi stare dobre czasy Jarkendaru i Nocy Kruka. Ogromnym minusem gry jest jej maksymalne uproszczenie i skierowanie jej do młodych odbiorców, do ludzi moim zdaniem w wieku 14-17 lat. Ja osobiście oczekiwałem gry bardziej dojrzałej, w której trzeba pokombinować samemu (jakby kto pytał to mam 21 lat, student).
Grając w G4 momentami miałem wrażenie że twórcy dosyć mocno wzorowali się na Gothic 1. Mi się to podobało, marzyłem o grze zbliżonej do G1. Mam tu na myśli klasztor położony na klifie, przejście przez Czarne Jary, obóz na bagnie i Tooshoo.
WIdać także, że gra robiona była w pośpiechu, jest jakby niedokończona, a miasto Setariff jest perfidnie wycięte z gry i dostaniemy go dopiero w dodatku jak sobie za niego zapłacimy, żenada. Na koniec: zakończenie G4 jest fatalne, fabuła ucięta w połowe.

Najlepszą grą serii jest na pewno G1. Na drugim miejscu stawiam Noc Kruka. Mam natomiast wątpliwości co do dalszej kolejności. Gdzie wpakować G3, gdzie Arcanię, a gdzie G2 bez dodatku. Pogryzę się z tym jeszcze trochę i może napiszę odpowiedź. Żegnam.
RPG
oktoffel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-11, 19:11   #258
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał oktoffel Zobacz post
Mam wrażenie, że po prostu modne zrobiło się narzekanie na tę grę, a połowa ludzi piszących tutaj opinię nie umiała wyrobić sobie własnego zdania na ten temat.
A może jest po prostu drugie wyjście. Podpowiem Ci: po prostu im się ta gra nie podobała.

Matko, jak ja uwielbiam ludzi, którzy na siłę próbują zrobić z innych oszołomów, żeby tylko pokazać, że mają rację...

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 09:51   #259
Mendoza
Czarny Goblin

Mendoza awatar

Domyślnie

Dobra zaczynamy:
Arcanie ukończyłem już 4 razy od dnia premiery w którym dostałem grę więc mogę już wyrazić swoja opinię na jej temat zacznę od tego co mi się podobało:
+ muzyka - bardzo dobra trzymała klimat całej gry
+ system walki - bardzo dynamiczny i ogólnie dobry
+ wspaniale lokację - które były bardzo ładnie wykonane, miały swój niepowtarzalny klimat i wygląd
+ dobrze zrealizowany dubbing
+ bardzo dużo ciekawych pojedynków
Dobra oto kilka z wielu rzeczy które mi się podobały teraz przejdźmy do tego co mi się nie podobało:
- Brak jakichkolwiek nauczycieli - za to jest największy minus
- zbytnio uproszczona rozgrywka
- większość zadań które streszczały się tylko do jednego ( czyli przynieś, wynieś i zabij )
- czasem dało się odczuć, że fabuła jest trochę mętna
No i z minusów to chyba tyle teraz przejdźmy do podsumowania
Jako ocenę postawił bym tej grze 9/10 . Nie pozostawia złudzeń, że to już nie jest Gothic jaki był 10 lat temu ale ta gra i tak jest dobra. To czego się od niej spodziewałem to dostałem więc nie czuje się zawiedziony jak większość piszących tutaj. A tak podsumowując to gra i tak sprawiła mi dużo przyjemności podczas gry nie znudziła mnie po pierwszym przejściu co dobrze o niej świadczy. Ale jak by nie patrzeć to i tak nawet w Arcani dało się wyczuć czasem nutkę Gothic'a np podczas biegania po lesie. Miasta nie tętniły życiem aż tak bardzo jak miasta w poprzednich częściach ale gra i tak moim zdaniem jest bardzo dobra i nie żałuję tych wydanych ponad dwustu złotych na Edycje kolekcjonerska poniewarz gra w moich odczuciach jest bardzo dobra...

oktoffel - jaki ty masz sprzęt, że ci grę zamulało po patchu. Ja to nie wiem o co co chodzi bo przecież patch poprawiał problemy z optymalizacją. Bo gdy ja grałem pierwszy raz to też gra się cięła ( a mój komp spełniał wtedy wymagania Arcanii nawet z naddatkiem ) z deka ale gdy ściągnąłem patcha to wszystkie problemy minęły. Więc weź ty napisz jaki ty masz sprzęt bo coś mi się wieżyc nie chce, że po patchu masz problemy z optymalizacją. A tak w ogóle to sprawdź wymagania na pudełku bo morze ich nie spełniasz co?

RPG
Mendoza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 13:01   #260
Token
Czarny Goblin

Token awatar

Domyślnie

Największą wadą Arcanii, jaka nasuwa mi się po jej przejściu na średnim poziomie jest - jak kolega wyżej napisał zbyt duże uproszczenie rozgrywki. Wiem, że może nie powinienem porównywać jej z poprzednimi częściami (a może i powinienem), jednak gra nawiązując chociażby do gothica 3, nie mówiąc już o Nocy Kruka jest banalnie prosta co maskuje wiele dobrze wykonanych kwestii, jak dubbing, czy dość dobry system walki. Sama możliwość posiadania misji zaznaczonych na mini mapie jest dla mnie olbrzymim minusem. 90% misji ogranicza się do przejścia paru kroków w wyznaczonym kierunku ,zabicia paru bestii i zabrania przy tym questowego przedmiotu. Zważając na to dam ocenę 7/10, ponieważ mimo wszystko gra się bardzo przyjemnie i gra w największej mierze przez nienajgorszą fabułę wciąga i ma w sobie to 'coś' jednak to 'coś' nie ma rzecz jasna porównania z Gothicem I, II i NK. Tyle ode mnie.
Token.

Mimo plusów podziwiam kolegę/koleżankę Mendoza, że przeszedł/przeszła grę aż cztery razy, gdyż gra ma bardzo, ale to bardzo liniową fabułę, i znikome zróżnicowanie profesji. Ja nie sięgnę po nią więcej niż raz, zanim nie zapomnę większości z rozgrywki i nie zachce mi się tego przypomnieć.

Ostatnio edytowane przez Token : 05-08-11 o 13:09.
RPG
Token jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 14:48   #261
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Ktoś, kto grał w Arcanie na poziomie niższym niż Gothic, nie powinien pisać, że jest b. łatwa. Tzn. jest łatwa, ale na średnim jest... Banalna? Żałosna? Na poziomie Gothic można zginąć. Na pozostałych? Jakoś nie sądze.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 15:53   #262
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

@Mendoza, przeszedłeś Arcanię 4 razy?! Kurczę, nie mogę się zdecydować, czy mam Ci pogratulować siły woli/wytrwałości, głupoty, czy może pozazdrościć tyle wolnego czasu, żeby go zagospodarować na coś takiego...

Cytat:
+ dobrze zrealizowany dubbing
Jedno słowo: Zardas.

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 17:27   #263
Mendoza
Czarny Goblin

Mendoza awatar

Domyślnie

Tak Dassanar przeszedłem Arcanie 4 razy i nie wiem o co ci chodzi? Bo jeśli ci dana gra nie pasuje i ci się nie spodobała to nie znaczy, że wszystkim innym na forum też ma się nie podobać. A co do dubbingu to nie ma co się czepiać literówek w napisach poniewarz one nie psują całej gry. Chyba, że zwracasz uwagę na najdrobniejsze el. a te morze kilka literówek w napisach to nic w porównaniu do tego co serwują nam inne gry. Więc muszę cie zmartwić bo gier idealnych nie ma i nie będzie.
A ty Token masz 3, 4 lata? Ja nie wiem na średnim poziomie Arcania jest prostsza od Mario więc tak jak napisał MoG nie ośmieszaj się mówiąc, że na średnim poziomie gra jest łatwa. A więc morze podasz mi przykład gry która jest trudna na najłatwiejszym poziomie? Wykaż się inteligencją i mi to powiedz. A jak nie to proszę cie abyś zamilkną na wieki!!! A co do fabuły to morze ona nie jest jakaś zajefajna ale i tak nie jest najgorsza. A tak w ogóle to wiem, że fabuła jest ważna ale żeby tylko przez to odrzucać grę to ty chyba jesteś serio porządnie rypnięty na łeb?

RPG
Mendoza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 17:40   #264
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Tak Dassanar przeszedłem Arcanie 4 razy i nie wiem o co ci chodzi? Bo jeśli ci dana gra nie pasuje i ci się nie spodobała to nie znaczy, że wszystkim innym na forum też ma się nie podobać.
A ja nie wiem, o co teraz Tobie chodzi. Tamtym stwierdzeniem wygłosiłem swoje zdanie na temat tej gry. SWOJE, nie powiedziałem, że inni mają tą samą opinię, więc nie pluj się z łaski swojej.
Cytat:
A co do dubbingu to nie ma co się czepiać literówek w napisach poniewarz one nie psują całej gry.
1) A dlaczego nie?
2) Naucz się podstawowych zasad ortografii

Cytat:
Więc muszę cie zmartwić bo gier idealnych nie ma i nie będzie.
Mój Boże, cały świat się teraz dla mnie zawalił...

Cytat:
A tak w ogóle to wiem, że fabuła jest ważna ale żeby tylko przez to odrzucać grę to ty chyba jesteś serio porządnie rypnięty na łeb?
Litości... jak w grach RPG fabuła nie jest najważniejsza, to ja już nie wiem co.

I jeszcze jedno: ogarnij się i przestań wyzywać innych userów, bo to jedynie świadczy o Twoim prostactwie i braku kultury.

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania