Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Co sądzicie o orkach w Arcanii?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 04-11-10, 20:20   #1
Nordmind
Krwiopijca

Nordmind awatar

Domyślnie Co sądzicie o orkach w Arcanii?

Co sądzicie o orkach w Arcanii? Wg. mnie są one 'troche' bardziej rozwiniete niz te z G3 i G2. a wy co o nich sadzicie?
RPG
Nordmind jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-11-10, 20:31   #2
Mark814
Jaszczur

Domyślnie

Ja sądzę także że są pomiędzy orkami z Khorinis a tymi z Myrtany. Ci orkowie trochę znają język ludzki, zaś w Khorinis prawie żaden ork nie znał.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-11-10, 21:27   #3
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Orkowie wyszli całkiem nieźle zważywszy na fakt, iż po raz pierwszy w serii nie są postaciami pierwszoplanowymi (tzn.głównymi przeciwnikami). Choć nieco różnią się od tych z G3 to twórcy znaleźli dobry kompromis pomiędzy tymi z Myrtany a ich kuzynami z Khorinis. Nie mówią płynnie po ludzku ale potrafią wydukać podstawowe słowa.

Ostatnio edytowane przez Biały Wojownik : 04-11-10 o 21:32.
RPG
Biały Wojownik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-11-10, 21:29   #4
 Kyrie
Lich King

Kyrie awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nordmind Zobacz post
Wg. mnie są one 'troche' bardziej rozwiniete niz te z G3 i G2.
Ja mam inne myśli. Orkowie z G3 mówili bardziej zrozumiale - bardziej ich rozumiałem. Niewiele orków z G4 zna ludzki język, większość "trochę" się gubi.
A reszta zdania: podoba mi się ich wygląd, nie przypominają tak bardzo tych orków z G1, G2, G3, tylko są tacy "inni". Tylko Erhag i jego pomocnicy zachodzą mi bardziej na Warcrafta (Thralla i jego bandę ;p).

Mistrz Pracowni Alchemicznej | Doomhammer | For the Horde! | Obywatel Archolos
RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-11-10, 12:23   #5
Rinx
Skazaniec

Domyślnie

Mi bardziej podobały się te w G3. W Arcanii już nie grają kluczowej roli, są nieźle dopracowane ale brakuje tego klimatu i roli jak w G3. W G4 jakoś nie polubiłem żadnego ani żaden mnie nie zaciekawił.
RPG
Rinx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-11-10, 14:28   #6
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Cioty i tyle. Brak charakteru, dumy wojownika. Szkoda, że nie można NPCów bić bo bym ich poobijał chętnie

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-11-10, 17:31   #7
M@T!U$
Czarny Goblin

M@T!U$ awatar

Domyślnie

W 1 i 2 było najlepiej. Orków się lało, a nie z nimi gadało. Zdarzył się wyjątek czy dwa, ale to było właśnie fajne. W Arcanii orkowie praktycznie nie odgrywają żadnej roli. Po misji z zabiciem Erhaga myślałem, że będzie ich więcej, ale nie było (nawet tych do bicia). Orkowie są w tej części, bo Spellbound było zobowiązane do zrobienia ich.
RPG
M@T!U$ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-11-10, 20:33   #8
Kitty
Polna Bestia

Kitty awatar

Domyślnie

Orkowie z Arcanii są ok, uśmiałam się z większości rozmów z nimi xD Inteligencją zwykle nie grzeszą (poza nielicznymi wyjątkami, jak np. Orruk czy ten na M chyba, no ten, co się od niego szkarawudę załatwia xD) Wygląd też mają fajny, za wyjątkiem tych ze świty Erhaga czy jak mu tam,jak i jego samego, bo jakoś tak nie pasują do klimatu Gothica. W warcrafty i inne takie nie grałam, to nie porównam do tych gier ^^

Ostatnio edytowane przez Kitty : 05-11-10 o 20:35.
RPG
Kitty jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-10, 03:22   #9
Spider
Czarny Goblin

Domyślnie

Rozmowy z orkami wprowadzają do gry masę humoru. Część można przypisać ich słabej znajomości języka ludzkiego, część ich własnym wierzeniom i kulturze, ale większości to przejaw ich olśniewającej inteligencji, graniczącej miejscami z geniuszem. Nie wpływają na to uwarunkowania środowiskowe, ponieważ zarówno plemiona z pacyfą na sztandarze, jak i te miłujące pałowanie bejsbolem przejawiają równy stopień skretynienia. Osobnicy mogący poszczycić się IQ równym w przybliżeniu 70, mogą z powodzeniem ubiegać się o tron wodza, czy poważanego szamana. Większość populacji nie może liczyć jednak na takie szczęście, chyba, że ktoś da się poznać pobratymcom jako charyzmatyczny lider lub przejawia wybitne predyspozycje do władania pałą. W zasadzie, aby móc w jakimś stopniu zrozumieć ten lud należy wziąć przykład z Lestera i zdrowo napalić się ziela (polecam jego gadki w ojczystym języku orków, po oddaniu amuletu wygnanemu synowi wodza). Na dobrą sprawę zauważyłem również, że orkowie najzwyczajniej w świecie kochają ludzi. Wchodzę do jaskini, a tam na mój widok pierwszy lepszy z brzegu ork pędzi do mnie z gałązką oliwną wymierzoną w mój czerep, piszcząc ze szczęścia - CZŁOWIEK!!! Bystrzak nie dał się zwieść. Chociaż miałem na sobie pancerz, nie pomylił mnie z topielcem. Wcześniej obawiałem się takiej sytuacji, ponieważ co niektórym osobnikom sprawia trudność odróżnienie żaby od jaszczura. I to na dodatek nawet takim, których aspiracje sięgają tronu wodza. Trochę jak w realu, no, ale co tu dziwić się... Twórcy gry często czerpią pomysły z życia codziennego.
RPG
Spider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-10, 14:28   #10
hebal
Jaszczur

hebal awatar

Domyślnie

Orkowie wyszli całkiem dobrze . Nieźlie się uśmiałem gdy orkowie zaczeli zemną romawiać . Orkowie Myrtańscy przypominają tych z Warcrafta .
Advemini custos templorum

RPG
hebal jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-10, 16:25   #11
kaczy19
Chrząszcz

Domyślnie

Według mnie orkowie wyszli dobrze. W skali ogólnej dałbym im 7/10.

Plusami orków w G4 są na pewno: jakość, budowa ( postura ), oraz wygląd graficzny ogólny. Da się pośmiać przy rozmowie ich z nami. Według mnie, dobrym plusem jest to, że nie którzy nie znają dobrze języka ludzkiego. Przecież wszyscy nie muszą go znać, a przypomnijmy resztę serii ( oprócz 3 ) gdzie orkowie nie potrafili rozmawiać wcale.

Minusami ich, jest słabizna, brak tej "Orkowości", tej żądzy krwi.

Chociaż wszyscy myślimy że Orkowie powinni być stworzeniami, o średniej inteligencji z przeznaczeniem "wleć i pozamiataj", to jednak Ci orkowie aż tak źle nie wyszli. Mamy tutaj przedstawionych ich w stosunku pokojowym do ludzi. Bardzo szanujących swoje terytoria oraz inne stworzenia na świecie.
RPG
kaczy19 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-10, 16:05   #12
Bezio1323
Chrząszcz

Domyślnie

Orkowie mi się podobają po mają śmieszny styl gadania :P
A najbardziej ten ork co zgubił duszę
Ale jeden - są bardzo słabe
RPG
Bezio1323 jest offline