Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Porady i triki
Przeładuj stronę kim lepiej grać?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-02-13, 14:41   #13
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Po co ? Pytanie, PO CO ?

Do Sekty nie warto dołączyć, tam nie ma nic ciekawego, poza tym że większość gry jest związana właśnie z nimi.. naprawdę nie warto iść do sekty.

Ale po co wybierać pomiędzy Nowym Obozem a Starym ? .

Szkodnik a Cień nie robi praktycznie żadnej różnicy. W Starym Obozie jest lepszy klimacik na początek gry, te drewniane chatki, fajna muzyczka itd itp. W Nowym Obozie tego nie ma. Dlatego, później gdy "zdradzisz" stary obóz i Cię z niego wywalą no to Saturas w Nowym Obozie przyjmię Cię albo do Magów Wody albo do najemników noo i tak oto znajdziesz się w nowym obozie. Oczywiście szkodnikiem już nie będziesz mógł zostać, ale to nic bo szkodnik nie jest żadną ciekawą gildią, jedynie fajny jest ta ciężka zbroja szkodnika.

Dlatego polecam Ci Stary Obóz, a o sekcie najlepiej nie myśl .
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-13, 15:05   #14
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

@up
Nie hejtuj Sekty bo jeśli ktoś lubi połączenie walki z magią to jest właśnie miejsce dla niego. Zbroje mają ciekawe i w nocy jest to najbardziej klimatyczne miejsce w grze.
Stary Obóz wydaje się być najbardziej uporządkowanym obozem. Panuje tam prawo i można prowadzić w miarę normalne życie. W Nowym Obozie nie ma prawa, rządzą tam bandyci, więc jeśli nie chcesz wykonywać niczyich rozkazów i być niezależny to to jest miejsce dla ciebie.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-03-13, 16:22   #15
rafalkaktus2
Chrząszcz

Domyślnie

Zgadzam sie z przedmówcą sekta is good. Wybrałbym sektę i stary obóz (za to że mamy najwięcej gildii - cień ---> strażnik ---> mag ognia ---> mag wody ---> nekromanta
Ale, ale... Pamiętajcie że najważniejsze jest to, kim macie ochotę zagrać, po jakiej stronie stanąć. To czy jakaś gildia ma taką czy owaką liczbę nauczycieli, pancerzy itp to sprawa drugorzędna...
RPG
rafalkaktus2 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-03-13, 16:51   #16
Paladyn Łowca

Paladyn Łowca awatar

Domyślnie

Technicznie wybór jest prosty.

Dla wojownika walczącego w zwarciu, lub łucznika (o ile nie przechodzi na kuszę) bezwzględnie najlepszy jest NO. Dlatego, że najemnikiem można zostać wcześniej, niż w innych obozach.

Dla kusznika i maga SO. Skorpion uczy nas strzelania z kuszy od momentu zostania strażnikiem, a magiem możemy zostać zdecydowanie wcześniej niż w NO, a i tak uczymy się wszystkich kręgów.

A dla wojownika używającego magii OS. Najpóźniej zostajemy strażnikiem, ale za to możemy już jako nowicjusz uczyć się magii. Tyle, że do czwartego kręgu.

"Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras
RPG
Paladyn Łowca jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-13, 23:02   #17
JaGi
Chrząszcz

JaGi awatar

Domyślnie

Przeszedłem gothica kilka razy i miło mi się gra najemnikiem. Cień też jest godny uwagi a w późniejszych czasach zostaniesz strażnikiem czy magiem ale nie uśmiecha mi się służyć Gomezowi, który potem cię wyrzuci i zostajesz z niczym. Bractwo było dla mnie najmniej interesujące choć strażnik świątynny był nawet spoko.Jednak zbyt wielkie pranie mózgu jest na tych bagnach jak dla mnie
RPG
JaGi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-13, 12:39   #18
Misio355
Chrząszcz

Domyślnie

Ja bym Ci polecał SO. Jest tam mierny porządek, gildie mają dobry pancerz, u magów możesz się nauczyć wysokich kręgów magii. I tylko w SO możesz zostać kusznikiem. Tyle że co do magów, to nawet szata arcymaga ognia jest słabsza niż zwykła szata maga wody. A tak swoją drogą, skoro nie pierwszy raz przechodzisz gothica, o możesz zagrać z modami. Np. GoldenMod nie zmienia znacznie fabuły gry, ale to już poza tematem...

Lord Michael
RPG
Misio355 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-04-13, 18:00   #19
fulldabrus7
Chrząszcz

Domyślnie Według mnie

Ja zaliczyłem dużo razy wszystkie obozy.
Można wybrać SO wbić się na szybczyka u Diego,czyli wzbogacać siłę i zręczność.Pozarabiać na questach i handlu.Iśc na strażnika/maga.Później magia lub Uriziel,Śniący itp.
Ale i tak każdy obóz ma swój styl.Lecz droga jest jedna podzielona na kilka klas . Każdy obóz daje nam co innego ,inne rozwijanie postaci,podejścia do dalalszej drogi.Weług mnie wszystkie obozy są równe siebie
RPG
fulldabrus7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-14, 14:30   #20
Hogar
Czarny Goblin

Domyślnie

O zaletach i wadach poszczególnych obozów już pisaliście
Ja wspomnę że rozwijając postać jako wojownik dużo żelastwa można znaleźć
nie wydając bryłek rudy
1. Zardzewiały miecz (obok kretoszczura niedaleko opuszczonej kopalni)
2. Stary miecz (koło wisielca na drodze do starego obozu)
3. Niewykończony miecz (w wieży nad zębaczami koło chaty Cavalorna , można samemu wykuć)
4. Zardzewiały miecz oburęczny (kuźnia Stone'a)
5. Mściwa stal (obozowisko Orków ,świątynia Śniącego)
6. Gniew Innosa (Gomez)
7. Uriziel (w świątyni Śniącego)

1. Wyszczerbiony topór (jaskinia z kretoszczurami, miejsce śmierci Neka)
2. Topór (skrzynia Darriona)
3. Stary topór bojowy (przed golemami Xardasa)
4. Krzyk wojownika (Okyl)

1. Łomotacz (jeden z szybów starej kopalni)
2. Młot orków (jaskinia pilnowana przez ogary na drodze z górskiej fortecy do cytadeli orków)

1. Krótki łuk (jaskinia za chatą Cavalorna, klucz trzeba zabrać z jego skrzyni)
2. Łuk kawalerzysty (skrzynia obok Jarvisa , na górze)
3. Kościany łuk (jedna z odnóg starej kopalni)
4. Długi łuk (Lewus, bandyci z kanionu trolli)
5. Podmuch wiatru (jeden z szybów wolnej kopalni , obok rozdrabniacza)

Kusze można zabrać strażnikom Gomeza (nie trzeba ich specjalnie atakować zabicie ich jest wymagane przez fabułę w późniejszych rozdziałach)

Mag natomiast może dostać runy
Ognisty pocisk (jeśli dołączy się do magów ognia)
Sopel lodu (szkielet mag np we wieży Mgieł między ruinami klasztoru a plażą z ognistymi jaszczurami i wrakiem statku)
Ognista burza (od Lee po odbiciu wolnej kopalni)
Resztę run dostajemy po odwiedzeniu świątyni Śniącego

Grając magiem zarówno kręgi magii jak i runy dostępne są późno
Grając wojownikiem żelastwa jest pełno a i obsługa broni dostępna jest dość szybko pod warunkiem że dołączymy do najemników (jak już jeden z poprzedników wspomniał wystarczy 10. poziom)
RPG
Hogar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-14, 00:29   #21
Frypciak
Chrząszcz

Domyślnie

Dobra, nie będę pisał od strony technicznej, bo to będzie tylko kopiowanie moich poprzedników, tylko w innym opakowaniu. Więc jeśli patrzysz od strony fabularnej, to polecam, uwaga...

Nowy Obóz! Dlaczego?

Ogólnie rzecz biorąc, panuje tam najlepsza atmosfera. Z jednej strony, szkodnicy, czyli tacy typowi dzisiejsi nastolatkowie, którzy z nudów urządzają bójki, kradną, itepe. Nad nimi - najemnicy, czyli zgrana grupa popapranców, którzy jednak potrafią się ze sobą dogadać, ramię w ramię podczas potyczki i razem dążą do celu, jakim jest zniszczenie bariery - of kors, dzięki magusom. No i jest tam mój ulubiony NPC - Czyli Gorn

Dlaczego nie Stary Obóz?

Pobiegaj tam chwilkę, czytając dialogi. Najlepiej po górnej części, zamku. SO od początku do końca owiewa chłodem, większość ludzi to przysłowiowe skurczysyny, a 99% procent z nich dba tylko o własny zadek, w czterech literach mając zdanie innych. Pogadaj z Bullitem, Bloodwynem, Gomezem (w szczególności, a przejdź do 4 rozdziału, to dopiero!), postacie można wymieniać dłuuugo. Ale powiem szczerze, kilka postaci lubię mimo ich złych zamiarów wobec Beziego, między innymi Grima i Szakala.

Dlaczego nie Bractwo?

Bo jestem ateistą
RPG
Frypciak jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-14, 11:12   #22
Sashiku
Polna Bestia

Sashiku awatar

Domyślnie

Ja na 1 raz polecam bractwo Mi nie przeszkadzało że nie mam 5 i 6 kręgu gdyż wolałem być wojownikiem, po za tym całą wioska pali bagienne ziele jest miła atmosfera, nie mają dużych wymagań by Cię przyjąć
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania