Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Najlepszy pisarz fantasy

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-07-13, 08:43   #157
Zręczny

Domyślnie

Cytat:
Zręczny, po własnym doświadczeniu wiem, że na tym forum Sapkowskiego lepiej nie wymieniać no chyba, że piszesz, że jest słaby.
Ale też po co pisać tysiąc razy o nim skoro już tylu to zrobiło przed tobą? I to o wiele lepiej.
Był wymieniany sto tysięcy razy to go wymienie po raz sto tysięcy pierwszy. To moja osobista sprawa, a jak ktoś pyta, to po prostu mówie.
RPG
Zręczny jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-13, 13:43   #158
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał PanKiller Zobacz post
Zręczny, po własnym doświadczeniu wiem, że na tym forum Sapkowskiego lepiej nie wymieniać no chyba, że piszesz, że jest słaby.
Serio? A czym to grozi? :-))
Sam oceniam bardzo wysoko cykl o Wiedźminie, natomiast krytycznie jego późniejsze dzieło umiejscawiające historię bohaterów w średniowiecznej Polsce i Czechach.
A czy da się w ogóle wslkazać najlepszego pisarza fantazy? To tak jakby kazać wybierać, co jest lepsze coś smacznego do jedzenia czy do picia? Po prostu nie wszystko da się porównać i sprowadzić do jednego mianownika.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-13, 14:26   #159
Arim
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas
To tak jakby kazać wybierać, co jest lepsze coś smacznego do jedzenia czy do picia? Po prostu nie wszystko da się porównać i sprowadzić do jednego mianownika.
Przede wszystkim każdy ma inny gust. Dla jednego najlepszy będzie Sapkowski, dla innego Tolkien, a dla kolejnego Martin itd. Ktoś lubi mroczne fantasy, inny lekkie i z humorem.

Ten temat ma celu pokazać subiektywne odczucia i trochę dziwią mnie próby polemiki, "bo mi się ten nie podoba i tobie też musi". Można dyskutować n/t warsztatu poszczególnych autorów, co i tak jest subiektywnie odbierane, ale ciężko przekonać kogoś, że tu fabuła jest marna, a tu dobra. Można wyszukać całą masę nieścisłości w danej książce, wątki, które by się inaczej rozwiązało itd, ale i tak jej fan będzie miał to gdzieś, bo takie bzdety nie są dla niego istotne.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-13, 14:28   #160
Zręczny

Domyślnie

Cytat:
"bo mi się ten nie podoba i tobie też musi"
A zwłaszcza, że człowiek ma wolną wolę.
RPG
Zręczny jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-13, 11:26   #161
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Ludzie, tu gadamy o książkach a nie o sobie.

Właśnie przecvzytałem pierwsze tomy cyklu Żambocha o Koniaszu. Nawet fajnie się czyta, ale mnie uwierała jedna rzecz. Skoro ta karawana liczyła tylu ludzi i ponad tysiąc krów i byków, to nagle po stratowaniu żołnierzy przez rozpędzone byki to stada krów nagle znikły z historii, zupełnie jakby ich nie było. Z drugiej strony skoro wędrowano w ciut cieplejszy klimat, to po co ciągnąc ze sobą stada bydła od początku, zamiast kupić je bliżej celu wedrówki? Ot, taka nielogicznośc w oczy mi się rzuciła.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-13, 11:41   #162
geniu
Chrząszcz

Domyślnie

o kurcze nie zauważyłem tego... chyba bedzie trzeba jeszcze raz czytnąć :P
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-13, 16:23   #163
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Właśnie przecvzytałem pierwsze tomy cyklu Żambocha o Koniaszu. Nawet fajnie się czyta, ale mnie uwierała jedna rzecz. Skoro ta karawana liczyła tylu ludzi i ponad tysiąc krów i byków, to nagle po stratowaniu żołnierzy przez rozpędzone byki to stada krów nagle znikły z historii, zupełnie jakby ich nie było. Z drugiej strony skoro wędrowano w ciut cieplejszy klimat, to po co ciągnąc ze sobą stada bydła od początku, zamiast kupić je bliżej celu wedrówki? Ot, taka nielogicznośc w oczy mi się rzuciła.
Czytałem kilka książek Žambocha m.in. także o Koniaszu, ale w pewnym momencie (drugiego tomu bodajże) wymiękłem i dałem sobie spokój. Już bardziej podeszła mi Wylęgarnia, choć też nie jest dziełem wybitnym.

Gdzieś na obwolucie, którejś z jego książek wyczytałem tekst pt., że jest to taki czeski Andrzej Sapkowski. No cóż, do ASa trochę brakuje koledze po fachu zza południowej granicy. Generalnie, nie zamierzam więcej sięgać po prozę Žambocha.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-13, 08:38   #164
Kaseven
Zębacz

Kaseven awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kaseven
Domyślnie

Mój No. 1 to zdecydowanie rosyjskie małżeństwo Marina i Siergiej Diaczenko, przede wszystkim ze względu na świetną kreację bohaterów. Prawie każda ich książka wypożyczona z biblioteki ostatecznie zostaje przeze mnie kupiona, bo często sięgam po nią ponownie, by odświeżyć sobie niektóre momenty. Opowiadanie "Spalona wieża" znam już prawie na pamięć, spore wrażenie zrobiła również na mnie tetralogia "Tułacze", duologia "Granica" oraz "Rytuał".
Z polskich autorów: Andrzej Sapkowski i Ewa Białołęcka.

Z wymienionych tutaj natomiast zupełnie nie podszedł mi styl pisania Petera V. Bretta. Może to wina polskiego przekładu, nie próbowałam czytać oryginału, ale przez "Malowanego człowieka" przebrnęłam bardzo na siłę do połowy z nadzieją "może od następnego rozdziału mnie wciągnie", ale nope. "Pustynną włócznię" porzuciłam szybciej.

100% MROK (koncentrat made in China)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa

Ostatnio edytowane przez Kaseven : 04-08-13 o 11:13.
RPG
Kaseven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-10-13, 21:16   #165
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

I jak, czekacie na nową książkę Sapka o Wiedźminie? Jeszcze kilka dni do premiery. W sieci jest dostępny pierwszy rozdział. Jak waszym zdaniem się zapowiada?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-10-13, 06:25   #166
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Raczej fragment pierwszego rozdziału.
Czy kupię? Tak, kupię. Zaś co do fragmentu promocyjnego, nic specjalnego, ale z drugiej strony za krótki, aby jakoś sensownie oceniać.

Już niedługo premiera, więc będzie można się przekonać.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-11-13, 16:13   #167
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

I co, skończył już ktoś nowego wiedźmina czytać? Bo nie wiem czy kupić książkę czy "prąd" do herbaty...

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-11-13, 17:26   #168
Arim
Zębacz

Domyślnie

Kup sobie książkę, co prawda rewelacji nie ma, ale można przeczytać, nie odrzuca ja Żmija. Widać, ze pisana dla kasy na fali popularności Wieśka, ale mimo wszystko lekko i szybko się czyta.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania