Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Który rozdział podobał się Wam najbardziej?

Zobacz wyniki ankiety: W którym rozdziale najbardziej lubisz grać i co w nim lubisz najbardziej.
I 195 30.14%
II 118 18.24%
III 88 13.60%
IV 106 16.38%
V 88 13.60%
VI 52 8.04%
Głosujących: 647. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-10-06, 22:58   #13
BaNcHoO
Chrząszcz

Domyślnie

Ja najmilej wspominam I rozdział kiedy postac jest jeszcze "nierozgarnięta" :P zdobywanie umiejętności, kombinowanie jak najwięcej i najszybciej zarobić, szukanie łatwego expa i zapoznawanie się ze światem. Przyjemnie się też tępiło smoki w IV rozdziale kiedy postać była już w lepszej formie i mogłem liczyć na pomoc przyjaciół i W Ogóle zwiedzanie starych kątów GD wywołało u mnie lawinę wspomnień
RPG
BaNcHoO jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-06, 12:33   #14
Mika
Krwiopijca

Domyślnie

bardzo ciekawy temat a co do pyrania to:
V rozdzial-fajny postac silna ale mozemy lazic po swiecie troche spokojniej bo nie na kazdym zakrecie atakuje na jakis bydlak
VI rozdzial-super gra lazimy po tym dworku i siekamy arcole,szkielety,szkielety cieniostworow,poszukiwaczy,orkow,jaskiniowego trolla,czarnego maga no i nasz klejnot,cel gry, najbardziej cuchnacego stwora gry, laureata 7 konkursow na najpaskudniejsza m*rde swieta, z latarkami zamiast oczu, SMOKA-OŻYWIEŃCA!!!
JARKENDAR-na niego glosowalem bo tu spotykamy nowe (i stare) postacie piratow,bandytow i zdobywamy szpon beliara pozatym nowe krajobrazy i budzimy qahodroma(chyba tak sie to pisze) i jest moja ulubiona swiatynia adanosa!
dnia 19.10.2006. o godzinie 18:23 napisałem swojego 30 posta i awansowalem na Krwiopijce

_/\_/\_
/l___l\
l___l
/_/ \_\O to robaczek, skopiej go do swojej sygnaturki, aby pomuc mu w zawładnięciu światem!!!

Orkowie noszą baletki

Lubię pączki

Front ochrony smoków
RPG
Mika jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-06, 12:47   #15
Marcinz90
Chrząszcz

Domyślnie

Dla mnie najlepszy był rozdział I oraz Jarkendar. Pierwszy rozdział lubie ze względu na to że to w nim właśnie wykonujemy najwiecej zadań, wstępujemy do gildii oraz za to że jesteśmy zwykłym bezimiennym facetem którego może załatwić byle wilk lub stadko goblinów. Dlaczego Jarkendar ? po prostu urzekł mnie jego klimat, fabuła i te widoki

PS: Witam wszystkich!! to mój pierwszy post na forum
Nieprzeczytane 17-10-06, 08:19   #16
rolek22
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do rolek22
Domyślnie

Dla mnie najlepszy rozdział V ponieważ gdy grasz paladynem na drogach i w lasach pojawiają się orkowie na których fajnie się poluje oraz dlatego że fajnie się zbiera załogę i jak chcesz wziąść Torlofa na kapitana statku to musisz otworzyć bramę w zamku w Górniczej Dolinie a wtedy jest filmik i bitwa a ja bitwy z orkami kocham.
RPG
rolek22 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-06, 14:50   #17
Coutl
Kąsacz

Domyślnie

Huh. Temat przetrwał próbę czasu, można bezpiecznie pisać.
Osobiści nie przepadam za trzecim rozdziałem w górę ponieważ są tam poszukiwacze.
Osobnicy ci mają chorobliwe tendencje do zabijania przypadkowych NPC-ów. Nie lubię tego i zawsze staram się ich ocalić co na dłuższą metę staje się wkurzające i na dodatek można stracić kilka zadań.
Dlatego też zagłosowałem na drugi rozdział w dilinie. Jarhkendar jest moim ulubionym zakątkiem, a spokój drugiego rozdziału sprzyja samotnym wędrówkom po wyspie. Reszta rozdziałów zachęca budową zadań do pośpiechu co nieco psuje klimat.

Wieczny Powracacz
RPG
Coutl jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-06, 16:16   #18
Snoop
Polna Bestia

Snoop awatar

Domyślnie

Najlepszą cześci GOTHIC II NK jest zdecydowanie JHARKENDAR z dwóch powodów jest najciekawszy i pojawia się tam dużo nowych i ciekawych rzeczy no i jest tam dość dużo powiedziane o ADANOSIE (moim ulubionym bogu w Gothicu) ale super jest tesz ostatni rozdział bo jak kto ktoś określił nie ma jak dobra rozruba
WIDZĄC PRZECHODZĄCĄ STONOGĘ"
RPG
Snoop jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-06, 19:28   #19
Łowca Orkó3
Polna Bestia

Łowca Orkó3 awatar

Domyślnie

Według mnie the best jest IV rozdział. Jak ja lubie na smoki (i [Orkowie], oczywiście) polować. Zresztą postać jest już potężna. Najbardziej lubię grać łowcą smoków. A w GD jest wtedy wielu mi podobnych. Ah... te wspólne polowania z innymi łowcami (Cipher, Rod, Gorn, Biff i nie zapominam o Bulku i Sylwio, przynajmniej mi pomogli kilku Jaszczoludzi wybić). W tym rozdziale idziemy do wszystkich, jakże różnorodnych gniazd smoków. Odwiedzamy bagna, wulkan, kamienną twierdzę i lodową krainę.
Łowca Orkó3 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-06, 19:50   #20
Krwawy Maciek
Polna Bestia

Domyślnie

Moim ulubionym rozdziałem jest I, ponieważ wtedy poznajemy świat. Jesteśmy słabi wobec wszystkich zagrożeń, więc musimy się z nimi liczyć lub radzić za pomocą (lekkiej niestety) sakiewki :P. Rozmawiamy z nowo poznanymi ludźmi, którzy opowiadają nam o sobie, kimś albo dają jakieś zadanie... Po prostu rozdział pierwszy ma najwięcej klimatu, czyli... wymiata

RPG
Krwawy Maciek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-06, 20:23   #21
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Co jak co ale jak dla mnie to najlepsze rozdziały to te kiedy wracamy do Górniczej Doliny. Ten sentyment, wspomnienia z pierwszej części, taki wielki teren i po prostu to co już znaliślmy wcześniej. Ten zamek, wieże Xardasa no i wulkan... Zapewne Jarkendar też jest bardzo interesujący bo jest nowością dobrze wykonaną jednak jak dla mnie to rozdziały dotyczące GD są najfajniejsze, no i należałoby wspomnieć ze spotykamy tam naszych starych kumpli.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-06, 21:00   #22
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Talking

Często zdarza mi się pogrywać palem i najbardziej lubię IV rozdział : dużo wrogów, postać nie jest już słaba , ma się szpon czasami przy pasie. Poszukiwaczy zostawiam w Khorinis , więc mogę się przejść po pokonaniu dwóch smoków i zrobić porządek.Dodatkowa atrakcja dla pala , to orkowi hersztowie , którzy też się w połowie rozdziału pokazują. Po męczarni przez pierwsze trzy rozdziały można sobie powalczyć lepiej, Jarkendar też można zwiedzić i wybić obóz bandytów, łowców smoków się spotyka , Ur Shak'a. Najlepsze jest to , że można sobie ściagnąć na głowę wszystkich orków spod zamku i pobawić się kto silniejszy. Dużo też się pojawia smoczych zębaczy w okolicach kopalnii Marcosa, Biffa można zatrudnić. Powalczyć z łowcami . Zdecydowanie najlepszy rozdział do rozwoju postaci. Nie lubię Jarkendaru w II, III rozdziale tylko obóz bandytów jest jaki taki , za zbieraniem tabliczek i użeranim się z brzytwiakami nie przepadam. Tereny też nic specjalnego. Zdecydowanie IV rozdział ruulez.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 11-05-07 o 11:41. Powód: korekta postu
RPG
Yzerman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-06, 21:12   #23
Xar
Skazaniec

Domyślnie

Ciesz sie, że temat sie podoba.Jak grałem w 1 to mi sie ta kolonia większa wydawała. Odnośnie Jarkendaru to miałem na myśli misje w tej części świata,a nie czy wam sie sama kraina podoba(ma wade zasadniczą-brak pewnych roślinek do mikstur stałej zmiany). Jedyną wadą Jarkendaru jest to,że trzeba go przejśc max w 3 rozdziale,a niemożna w 1,a to by było fajne(ja zawsze tylko wejde w 2 rodział i misje do Jarkendaru oD Razu robie). Pozatym fajny jest ostatni rozdział jak zbieramy towarzyszy,bo to już do 3 wyraźnie przygotowywuje i się sporo o towarzyszach dowiadujemy.

Fajna stronka o gothicu:
http://www.alegothic.fora.pl/
naprawde warto!!!
RPG
Xar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-10-06, 15:25   #24
winzap1
Krwiopijca

Domyślnie

Zaś mnie podobały się wszystkie rozdziały, lecz w szczególności I rozdział (w czasie pierwszego kontaktu z GII myślałem: no, to coś jak średniowieczne simsy ), w którym walczymy z naszymi słabościami (które szczególnie widać w NK) i Jarkendar. Ta muzyka w plenerze jest zabójcza, podobnie jak w Świątyni Adanosa i podczas walki z Krukiem. Poźniej, gdy już po pokonaniu niemilca wracało się do szarej rzeczywistości, tempa nabierała gra przy szukaniu górników i odprowadzaniu Bilgota i Diega na przełęcz, tym bardziej, że Diego ma "pełne gacie strachu" (skąd my to znamy ) i nie chce sie zbliżać na bliżej niż 8 km do zamku czy innego śladu bytności królestwa w GD. No i oczywiście smoki i smoki na Irdorath, tylko trzeba najpierw odkluczyć bramę tymi porąbanymi przełącznikami w komnatach. Ale to już na szczęście przeszłośc, bo nic nie zaćmi wrażenia, jakie robił Smok-Bezimienny , czyli Ożywieniec, leżacy martwy na ziemi. Potem na statek i do stolicy, by Lee mógł skopać tyłek połowie szlachty królestwa i zastraszyć Rhobara . No cóż, czego się nie robi dla przyjaciół!
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania