Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Długość broni jednoręcznych

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-06-18, 03:22   #1
mistrz007
Chrząszcz

Domyślnie Długość broni jednoręcznych

Witam, chciałbym prosić kogoś o opinię obeznanego w temacie nt. długości broni jednoręcznych.
Nie gram na kodach, nie mam jeszcze odpowiedniej siły, ale planuje postać i ta wiedza byłaby bardzo przydatna dla mnie. Chodzi mi o dokładnie 3 modele broni jednoręcznych:
El Bastardo
Orkowa Zguba
Topór Katowski
Gram jako mag, chce się trochę pobawić w maga "summonera" wspomagającego się w walce mieczem właśnie. Póki co idzie kozacko. Nazbierałem sporo punktów nauki i powoli zbliżam się do momentu w którym te punkty będę musiał wydać. W grę wchodzą tylko te 3 bronie. Najbardziej zależy mi na toporze katowskim gdyż wygląda bardzo klimatycznie przy szacie (przynajmniej w mojej wyobraźni bo założyć nie mogę) i stąd mam pytanie. Chcę walczyć komfortowo, dlatego czy jakaś dobra dusza może mi powiedzieć,
która z tych broni jest najdłuższa? No i czy te różnice w długości są znaczące? Pozdrawiam wszystkich gothicomaniaków
RPG
mistrz007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-18, 07:12   #2
 xilk
WT

Domyślnie

Orkowa Zguba i El Bastardo mają zasięg 100, a Katowski topór 80.

Ogólnie jest zasada w grze, że miecze mają najdłuższy zasięg, topory są jednak krótsze, a najmniejszy zasięg mają bronie obuchowe.

Wchodzisz na stronę:
http://mondgesaenge.de/G2ADB/

Wybierasz po lewej zakładkę Waffen i w tabeli patrzysz na kolumnę Reichweite.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-18, 09:25   #3
mistrz007
Chrząszcz

Domyślnie

Kurde szkoda, liczyłem że będą miały taki sam. Chociaż z drugiej strony jako mag, powinienem dać radę używając topora. Dziwne jak po latach gust się zmienia. Zawsze uwielbiałem orkową zgubę, a teraz moim oczkiem w głowie jest topór katowski znaleziony przy czarnym trollu.
Dziękuję bardzo za pomoc i link, świetna stronka z przydatnymi informacjami, pozdrawiam
RPG
mistrz007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania