Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Dyskusja
Przeładuj stronę Gothic - Książka

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-05-18, 22:53   #1
Payens
Chrząszcz

Domyślnie Gothic - Książka

Witam wszystkich. Jestem w trakcie pisania pierwszego profesjonalnego zbioru opowiadań Gothic. Nie udostępnie jeszcze ani słowa z tego projektu, ale mam dla was coś w zamian. Jest to początek historii, wymyślonej przeze mnie na poczekaniu, a umieszczonej w naszym ukochanym uniwersum. Zastanawiam się czy nie zrobić z tego czegoś więcej. Oceńcie sami:

*
„Prawdopodobnie nasi wrogowie nie przyszli tu z chciwości i żądzy krwi, ale z powodu niedostatku żywności oraz niezwykle długich i srogich zim.”
- Kronikarka Kodama z dworu Króla Rhobara II

To była kolejna mroźna noc nad przełęczą prowadzącą do lodowych gór Nordmaru – przełęczą oddzielającą dziki nieprzyjazny kraj, od żyznych nizin królestwa Myrthany. Królestwa do którego obrony bram Król Rhobar II zobowiązał garstkę dzielnych, chodź nieco rozwydrzonych żołnierzy Czarnej Kompanii podbitych dwa lata wstecz Wysp Południowych. Od czasu wymarszu zastępów Zakonu Paladynów, wprost w biały krajobraz targanego wojną z orkami Nordmaru, każda noc była spokojna, cicha jak dno oceanu oraz gwieździsta jak gdyby na niebie tańczyły tysiące małych płomyków. Jednak ta noc była inna niż ktokolwiek mógłby się spodziewać, siarczysty północny wiatr wpadał do obozu nad przełęczą niczym wilcze stado, wydawało się, że ziemia co jakiś czas drży, śnieg prószył niczym lawina spadająca z nieba, lecz największe zaniepokojenie budził brak informacji od zwiadowców wysłanych w głąb przełęczy parę dobrych godzin wcześniej. Właśnie to było głównym tematem wieczornych rozmów w ciepłej drewnianej strażnicy nieopodal lichej zbitej z desek palisady będącej pierwszą linią obrony obozu – rozmów przy wódce, wyspiarskim tytoniu piekącym od dodatku czerwonego pieprzu, jak i przy specjalności kompanijnego kucharza - świeżej pieczeni, której apetyczny zapach roznosił się po całej wartowni.
- Gdzie oni do cholery są?! Powinni wrócić dawno temu! – wykrzykiwał podpity czarnoskóry mężczyzna w ciężkim futrzanym ubraniu.
- Uspokój się, nie znasz Gorna? Pewnie w tej chwili przyrządza nad ogniem stado bizonów! – cała gromada odurzonych południowców wybuchła pijackim śmiechem.
- Każdy z nas go zna i wszyscy wiemy, że opuściłby własny pogrzeb, ale posiłku nigdy!
- Nie przejmuj się, da sobie radę, co najwyżej grozi mu niestrawność!
- Do diabła z wami pijani idioci! Idę rozprostować kości – zatrzasnął za sobą skrzypiące drzwi, zostawiając za sobą krótki podmuch zimnego powietrza.
Thorus poprawił miecz zawieszony na plecach i wolnym krokiem podążył ku zaśnieżonej palisadzie. Wytężając wszystkie zmysły bacznie obserwował przełęcz, po chwili do jego zmarzniętych uszu, poza szumem szalejącej śnieżycy dopadł odgłos, coś jakby krzyk, wpierw cichy ale z każdą chwilą bliższy i coraz bardziej niepokojący. Nagle z zamieci zaczęła wyłaniać się czarna sylwetka, Thorus nie miał wątpliwości, to Gorn biegł jak gdyby goniło go stado wygłodniałych zębaczy.
- Orkowie! Całe hordy orków! Bij na alarm! – do obozu wpadł zdyszany, potężny, czarnoskóry mężczyzna.
RPG
Payens jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-18, 23:01   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

... Profesjonalnego? Jesteś prawdziwym pisarzem? Piszesz i sprzedajesz książki? A może to jednak zwyczajnie amatorski zbiór opowiadań?
Cytat:
chodź nieco rozwydrzonych żołnierzy
choć=/=chodź. Jest zasadnicza różnica, ortograf.
Cytat:
żołnierzy Czarnej Kompanii podbitych dwa lata wstecz
z podbitych, bo w innym przypadku kontekst wskazuje, iż to żołnierze są podbici.

Co tu dużo gadać? Przerost formy nad treścią w sumie, zbyt dużo kwiecistego języka i nieco za długich zdań, co nieco boli - rozkładaj je na dwa mniejsze. W oczy walnęło to, iż nazwałeś się profesjonałem, nie lubię takich, zwłaszcza, gdy chwalą się profesjonalizmem, a pytają o zdanie anonów z forum o grze sprzed kilkunastu lat.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-18, 23:10   #3
Payens
Chrząszcz

Domyślnie

Zbiór będzie profesjonalny, a nie będę wchodził w szczegóły o sobie. Literówki w tym tekście są obecne i owszem. Pisałem go kilka lat temu, dziś podczas sprzątania dysku go znalazłem i zaciekawiła mnie jego tematyka. Chodzi mi o ocenę samego pomysłu - czy uważacie, że warto go pociągnąć dalej? Czy uważacie, że ma on potencjał?
RPG
Payens jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-18, 08:04   #4
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Cóż, na początek poinformuję, że to zły dział. Znaczy, na dyskusję dobry, ale opowiadania wstawiamy tutaj.
Jak dla mnie - pisz. Ciekaw jestem co to za zbiór. Opowiadania z uniwersum Gothica, czyli na przykład przedstawienie takich scen, w jakich nie dane było nam uczestniczyć? Zawalenie Starej Kopalni, wymordowanie Magów Ognia, kradzież Oka Innosa, upadek Khorinis lub podbicie przez Orków jakiegoś miasta. Albo historie zwykłych ludzi, którzy żyją sobie spokojnie, modląc się co noc, by wojna z zielonoskórymi nie dotarła do ich miasta/wsi/osady.
Jednym słowem - jestem za i witam kolejnego pisarza na forum .
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania