Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Gothic 2 Noc Kruka - Poziom trudności

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-02-13, 16:38   #1
PerKox
Chrząszcz

Red face Gothic 2 Noc Kruka - Poziom trudności

Cześć. Jest to mój pierwszy post na waszym forum ale mam nadzieję że nie ostatni.

Rok - 2013 a ja dalej nie mam ukończonego Gothica 2 + Noc Kruka (wstyd).
Gothic 1 mam już dawno za sobą.
Gothic 2 grałem długo byłem już w końcówce przy dworze indoro... coś tam ale karta siadła (dawno to było. Nvidia MX440) i niestety lipa.

Teraz przebierając między tymi wszystkimi Battlefieldami 3, skyrimami tęsknię za gothicem. Zagrałbym w porządną klasykę.
Żeby zaliczyć wszystko jednym podejściem (gothica 2 prawie przeszedłem i żeby się nie nudzić starymi zadaniami) chciałbym zagrać w Gothica 2 razem z dodatkiem noc kruka.
I teraz przypomniało mi się dlaczego nie grałem i nie lubiłem nocy kruka.
Poziom trudności - cholernie trudny. W podstawce grało się na luzie (może początek był trochę wymagający).
Noc Kruka - wchodzisz do gry i żeby mieć jakiś dobry miecz trzeba 100siły (!). Żeby pokonać chociaż jedną polną bestię to trzeba odciągać pojedyńczo. Zadania dla najemników - Raula ciężko obić a co mówić o innych. ROD - Zabrałem mu miecz i wyzwałem go na pojedynek to mnie pobił samymi pięściami
Ludzie to jest w ciul za ciężko. Ze 100 siły to ja kończyłem gothica 2. O zadaniach z dodatku już nie wspomnę. Latasz z tym piratem w rozdziale pierwszym i cię czarne gobliny wykańczają w jaskini... Latasz z lesterem po tych kamiennych kręgach a tu Olbrzymy wyskakują ci cię mają na hita.

Macie jakieś rady? Zacznę jeszcze raz ale kurde żeby mnie ten poziom nie zniechęcił... Jaka jest najłatwiejsza ścieżka rozwoju? Chciałbym woogole przejść tego Gothica 2 z dodatkiem Noc Kruka. Prosze o jakieś rady żeby łatwiej się grało i przejście gothica było możliwe dla mnie.
RPG
PerKox jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-02-13, 17:39   #2
Anonymous
Polna Bestia

Anonymous awatar

Domyślnie

Od samego początku gry trzeba obrać jedną drogę. Niżej podaje kilka dobrych poradników z tego forum...
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=36805 <<Mag>>
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=29237 <<Łucznik>>
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=38644 (Przeczytaj całość)
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=37628 <<Mechanika walki>>

Ps: Jak będziesz miał jakiś problem to pisz do mnie prywatną wiadomość

Ostatnio edytowane przez Anonymous : 02-02-13 o 17:42.
RPG
Anonymous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 18:13   #3
PerKox
Chrząszcz

Domyślnie

Pograłem, zostałem obywatelem, strażnikiem, spasowałem. LUDZIE TO JEST CHORE! Poziom trudności jest bardzo wysoki z którym tacy co grają w gry od czasu do czasu nie dadzą sobie rady. Zostałem strażnikiem a tu dalej ten Moe z pod karczmy mnie bije. On na 3 hity mnie bije a ja mu ledwie 1/10 HP zbijam. Wole już zwykłego gothica gdzie można grać na luzie a tutaj żeby być dobrym trzeba = powykonywać wszystkie niezbędne zadania dla wszystkich gildii w pierwszym rozdziale, kupić zwój przemiany w smoczego zębacza i expić się w lasach 2 godziny, wydawać PN tylko w jednym sprecyzowanym kierunku.

Ta gra moim zdaniem nie przynosi żadnej frajdy - wręcz przeciwnie. Denerwuje niemiłosiernie.
Sory ja pasuje i zagram w Gothica 2 bez dodatku gdzie można się pobawić. A szkoda bo część zadań w Noc Kruka jest bardzo ciekawa (jakby tak istniał mod do Noc Kruka zmniejszający trudność do stopnia Gothica 2 bez dodatku).

Bądź co bądź - dzięki.
RPG
PerKox jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 18:50   #4
Cesc93
Czarny Goblin

Cesc93 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał PerKox Zobacz post
Ta gra moim zdaniem nie przynosi żadnej frajdy - wręcz przeciwnie. Denerwuje niemiłosiernie.
Masz rację, jak gra wkurza, to się zdecydowanie mija z celem. Szkoda nerwów i zdrowia. Nie martw się, nie jesteś w tym osamotniony, podzielam twoje zdanie na ten temat . Mnie Noc Kruka osobiście nie porwała, wolałem zwykłą dwójkę. Ze wszystkich części chyba póki co najmniej mi się NK podobała.
RPG
Cesc93 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 19:27   #5
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Noc kruka jest dlatego trudniejsza właśnie po to żeby ludzie mieli nowe wyzwania bo poziom trudności czystego G2 był niski i gracze się burzyli że było za łatwo to podnieśli poprzeczkę.Przecież nikt nie każe grać w Noc Kruka,jak ktoś chce mieć łatwiej gra w podstawkę,jak chce się pomęczyć trochę bardziej to instaluje Noc Kruka i tyle.
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 20:12   #6
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

Cytat:
Zostałem strażnikiem a tu dalej ten Moe z pod karczmy mnie bije. On na 3 hity mnie bije a ja mu ledwie 1/10 HP zbijam.
???????
stary, cios z góry-blok-cios z góry-blok i tak w kółko. ja moe'go pokonałem na 2 lvl, jak tylko wpłynąłem do miasta(pałka z kolcami i strój farmera). na 100% życia.
w ten sposób walczysz z każdym człowiekiem. w przypadku zwierząt zastępujesz blok krokiem w tył. bandytów puki co nie atakuj, zwierzęta wyciągaj pojedyńczo. wilki i szczury chyba nie zrobią za dużo problemów, inne da się porozdzielać. udało mi się zabić zębacza na 6 lvl, smoczego prychacza na 13
klucz to uczyć się fechtunku nie siły-ja jak tylko wejde do miasta wbijam jednorak na 30%
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-13, 23:24   #7
Blaugrana66
Jaszczur

Blaugrana66 awatar

Domyślnie

Pokombinuj mi gra się łatwo w Noc Kruka, jedynie problem sprawiają aktualnie Kamienni Strażnicy których muszę ubijać w Jarkendarze. Ale spróbuj jak napisał kolega wyżej, atak-blok-atak-blok a do tego dołóż zwoje/runy/łuki czy kuszę i jesteś nie do pokonania. Ja na początku jak sobie nie radziłem to jednym ze sposobów było wskakiwanie na skałę a jako że gram magiem ognia to waliłem runami np. w ożywieńców na plaży w obozie piratów i nie traciłem przy tym HP A o to chyba chodzi czyż nie? Gra musi być trudna, inaczej jest nudna i wtedy nie sprawia frajdy. Pozdro
RPG
Blaugrana66 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-13, 11:50   #8
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

tak, o tym zapomniałem-wskocz na coś i nawalasz z łuku/kuszy-ja w ten sposób zabiłem kamiennego strażnika na farmie sekoba coś koło 10 lvl-poszło ze 200 bełtów ale się udało bez użycia bryły lodu (swoją drogą ten zwój rozwiązuje wiele problemów, podobnie jak deszcz ognia) czy pomocy farmerów
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-13, 13:27   #9
PerKox
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał wardasz Zobacz post
???????
stary, cios z góry-blok-cios z góry-blok i tak w kółko. ja moe'go pokonałem na 2 lvl, jak tylko wpłynąłem do miasta(pałka z kolcami i strój farmera). na 100% życia.
w ten sposób walczysz z każdym człowiekiem. w przypadku zwierząt zastępujesz blok krokiem w tył. bandytów puki co nie atakuj, zwierzęta wyciągaj pojedyńczo. wilki i szczury chyba nie zrobią za dużo problemów, inne da się porozdzielać. udało mi się zabić zębacza na 6 lvl, smoczego prychacza na 13
klucz to uczyć się fechtunku nie siły-ja jak tylko wejde do miasta wbijam jednorak na 30%
Chyba cie... Gdyby to było takie proste...
To nie zawsze się udaje i po pierwsze gdy mamy krótszą broń niż nasz przeciwnik to nasze szanse tym bardziej się zmniejszają...
Co do zwierząt to jest proste ale niektóre zostały aż za bardzo przekokszone...
Dobra zacząłem znowu grać w tego noc Kruka (nie chciało mi się od nowa przechodzić podstawki - znowu te same zadania itp).
Gdy na czymś się zatrzymam odezwę się.
RPG
PerKox jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-13, 14:10   #10
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Moe to leszcz, ja go rozwalam na samym początku zaraz po wejściu do miasta i to na 10% 1h :O Oczywiście w Nocy Kruka.

Najlepsza technika walki to przód-prawo-przód-prawo i tak dalej, od czasu do czasu można dać krok w tył lub zablokować się. Ta gra tak na prawdę jest łatwa, chociaż kilku przeciwników daje do wiwatu, ale im dalej przejdziesz, tym jest coraz łatwiej.

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-13, 15:52   #11
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

Cytat:
gdy mamy krótszą broń niż nasz przeciwnik to nasze szanse tym bardziej się zmniejszają...
to zadbaj żeby mieć dłógą broń:
-nóż na wilki do dupy-weź pałkę z kolcami(brago ją ma)
-potem lecisz kiepski szeroki miecz (od strażnika magazynu), wolczy kieł do d***
-osobiście bardzo polecam miecz mistrzowski, nawet jeśli idziesz w siłę to i tak trochę zręczności się przyda (jest to chyba najdłuższy jednorak w grze)
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-13, 00:34   #12
Szpon_Beziego
Jaszczur

Szpon_Beziego awatar

Domyślnie

Cytat:
(jakby tak istniał mod do Noc Kruka zmniejszający trudność do stopnia Gothica 2 bez dodatku).
notrcustom - wpisz sobie w Google a na pewno znajdziesz.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania