Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Art & Story Forum > WIP
Przeładuj stronę Fragmenty i Zapowiedzi

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-11-04, 21:19   #1
holek
Jaszczur

Domyślnie Fragmenty i Zapowiedzi

"Dany temat powstał z myślą o reklamowaniu swoich opowiadań, tudzież zapowiadania ich. Idea polega na wklejeniu fragmentu tekstu plus (jeżeli opowiadanie już istnieje) linka do niego. Długość nie przesadnie długa, ale też nie ukrucajcie jej. Treść przynajmniej tego fragmentu powinna być klarowna i w miare możliwości bezbłedna. W końcu to wy tu chcecie wywrzeć dobre wrażenie i zachęcić do czytania :wink:

Be Bleesed By God In Writing"
{Edited By Mazzak}
Nieprzeczytane 01-12-04, 22:24   #2
Bloodwynn

Domyślnie

http://www.gothic.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=3383 - ,,Historia Diego"- Dawaj ten pierścień, albo wykrwawię cię jak przekłute prosię! - powiedział łotr.
- Nie oddam ci go! Jest dla mnie zbyt cenny!- szarpała się kobieta.
Diego był zdziwiony, że żaden z ludzi ani nawet strażników nie interweniuje. Sam nienawidził obojętności, więc podbiegł i jednym uderzeniem młota rozłupał czaszkę rzezimieszkowi. Cały tłum osłupiał, a dręczona kobieta zaczęła dziękować swemu wybawcy i dała mu w nagrodę parę złotych monet. Wszyscy ludzie mówili, że Diego postradał chyba zmysły skoro się na to odważył. Jednakże jedna osoba z tłumu nic nie mówiła. Była to zakapturzona postać w szarym płaszczu. Stała nieruchomo i od pierwszej chwili przykuła uwagę Diega. Gdy ten obejrzał się na chwilę w stronę zakładu, zakapturzona postać jakby rozpłynęła się w powietrzu. Nagle do Diega przybiegł jakiś strażnik i z drżącym głosem rzekł do niego:
- Co ty narobiłeś chłopcze!?
- Ale on był rabusiem!
- Od tej pory niech Innos będzie z tobą, chłopcze!
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-04, 22:41   #3
Fragles
Kąsacz

Wyślij wiadomość przez AIM do Fragles
Domyślnie

http://www.gothic.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=7437 - Misja

Była pózna noc, pochmurne niebo, latarnie powoli gasły, a mieszkańcy małego miasta Gereza zmierzali do swych domów lub do jedynej oberży w mieście "Latający Kretoszczur". Podobno nazwa wzieła sie stąd że pewien niezadowlony klient rzucił udźcem kretoszczura w barmana. Pewien kupiec, Magor, wracał do domu przez ciemna uliczke, nagle jakaś potężna postać pojawiła się jagby znikąd i zatąpiła mu droge
- Ty jesteś Magor? Powiedziała postac ochrypłym głoesem który niewyrażał żadnych uczuć.
- Tak, ale wybacz śpiesze sie do domu.
- Nigdzie niepójdziesz, masz cos co należy do nas.
- Ale ja cię nieznam. Niemam nic twojego. Magor zaczoł sie powoli wycofywać.
- Niekłam głupcze, oddaj mi figurke to może cię oszczędze.
- Nie, Niedam!!. Krzyknoł kupiec i rzucił się do ucieczki. Ale po dwóch metrach poczół że coś go pali. Zdązy jeszcze wydać krzyk.
RPG
Fragles jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-04, 22:55   #4
Rahim
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Rahim
Domyślnie

http://www.gothic.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=7595 - Dwór Irdorath Archol

Na imię mam, a właściwie miałem Archol... i byłem Paladynem w służbie Jego Wysokości króla Rhobara. Służyłem w potężnej armii królestwa Myrtany od ponad 7, może 8 lat nie pamiętam dokładnie. Na początku, zostając sługą Innosa ślubowałem bronić sprawiedliwości, obiecałem również nie dopuścić do rozpanoszenia się złowrogich sił Beliara po świecie. Nawet wieloletnie szkolenia nie były w stanie mnie przygotować na to, co bogowie dla mnie przygotowali. A wszystko zaczęło się gdy…

Od początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak niech będzie :] chciałbym, aby ktoś wkońcu odgrzebał tą historię :]

Człowiek, który poprosił o bana za nic...

Trzykrotny zdobywca tytułu "Najsurowszego Moderatora" na Gothic.up

Glifion
RPG
Rahim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-04, 09:10   #5
Macus

Macus awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Macus
Domyślnie

Brama Morgardu: http://www.gothic.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=6676

W jaskini, zdobiącej piękne ornamenty, Ernest, przygotowywał się do swojej misji, dzięki zdobyciu wszystkich pięciu kamieni ogniskujących, udało się skumulować wystarczającą ilość energii do swojego eksperymentu. Ustawił wszystkie artefakty w okręgu, po czym rozpoczął wypowiadanie magicznej formuły. Po chwili komnata zatrzęsła się, następnie jasne światło zabłysło, towarzyszył temu przeraźliwy dźwięk, po chwili wszystko się uspokoiło, a przed oczami Ernesta pojawił się ciemnoczerwony portal.
-Tak, udało się.!!!- krzyknął, a następnie podbiegł do biurka i rozpoczął zapiski...

Od wielu lat próbowałem zrozumieć naturę zjawisk powstawania istot ożywionych, całe życie poświęciłem na zrozumienie na zgłębianie tajemnic natury magii Beliara. Teraz jednak zdobyłem wiedze ostateczną, zostawię ten dziennik, może ktoś go kiedyś odnajdzie...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-04, 15:52   #6
Magnat
Cieniostwór

Magnat awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Magnat
Domyślnie

O Piracie Stanleyu: [KLIK]

" (...) Dzisiejszego ranka świt był wyjątkowo nieprzyjazny. Stanley zbudził się nagle i zdał sobie sprawę, że był to tylko okropny sen, w którym Girion został zarąbany w jakiejś zasadzce przez bandę chochlików i nawet jego sztuka nie mogła zapobiec rzeźni. Kazał przyjacielowi uciekać, lecz po utracie przytomności Stanley najzwyczajniej w świecie nie mógł. Wstał z ziemi. Rozejrzał się wokół, po czym stwierdził, że znajduje się na otwartym terenie, którego nie przysłaniały nawet drzewa, których przecież pełno było w Mrocznych
Kniejach. Nagle wszystko wróciło mu do mózgu: obydwoje byli właśnie w trakcie rozmowy ze Stępaczem, gdy wioskę napadła banda chochlików. Driady stawały zacięty opór, aż... (...) "

I've done:
- Święte Przymierze
- Wojny Bogów II
- The World Of Gothic
- Głos Khorinis
RPG
Magnat jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-04, 21:01   #7
Lowc@
Demon

Domyślnie

http://www.gothic.phx.pl/forum/index.php?a...t=0#entry101109
"(...)Sięgnąłem do torby. Runa kuli ognia zajarzyła się pomarańczem, jak żar po dmuchnięciu, gdy jej dotknąłem. Szybko wycelowałem w szamana. Nie odezwałem się. Orkowie elitarni wymierzyli we mnie włócznie. Cofnąłem się o krok. Oni podeszli o ten krok wprzód. Zacząłem wypowiadać wykute w pamięci słowa starych klasztornych ksiąg z zaklęciami. Pierwszy ork przygotował się do dźgnięcia mnie włócznią.
- Oddaj księgę! - zagrzmiał z groźbą w głosie. (...)"

Jak to napisałem:
ankiecie proszę o jak najszczersze odpowiedzi. Szczere aż do bulu najbardziej zapraszam największych krytyków moich txt!!!

http://drdolar.boo.pl <- that's it!
RPG
Lowc@ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-04, 14:53   #8
Seziel

Domyślnie

PRELUDE

III
"Miasto nagle ożyło. Zmieniło się jednak. Domy były zdemolowane, a po ulicy spływała krew. Dookoła Ragela dokonywały się makabryczne sceny. Jeden zombie odciął drugiemu głowę po czym nadział ją na swoją włócznię i przebił na wylot. Kawałek dalej ktoś inny przyparł ożywieńca do ściany domu. Nagle ścianę przebiły trzy wielkie dzidy przebijając zombie. Trup zsunął się na ziemię zostawiając na ścianie plamę krwi. Wszyscy przemienili się w ożywieńców i atakowali się nawzajem. Przemienieni strażnicy szatkowali robotników. Łucznicy strzelali do strażników, a ich strzały w całości zrobione były z metalu. Przebijały więc wrogów na wylot. W jednym z okien domu leżała odcięta ręka. Na innym rozmazany był trup."

V
"Kubek leżący na jednym ze stolików w mieście poruszył się i powędrował w górę. Po chwili wrócił do swojego pierwotnego położenia, ale wody, która w nim była ubyło. Na piasku pojawił się ślad bosej stopy, a zaraz później następny, i jeszcze jeden, i jeszcze... W całym Saward Wench Lauds pojawiło się mnóstwo takich śladów. Przedmioty zaczęły wędrować niczym podawane z rąk do rąk. W niektórych miejscach miasta zapaliły się ogniska. A bęben nadal wybijał swój specyficzny rytm..."

Nie jest to opowiadanie z konkretną fabułą. Jest to pięć krótkich preludiów, które mają za zadanie wprowadzić czytelnika w świat kontynentu i historię którą opisałem w projekcie Gothic Dark. Prelude nie jest jeszcze skończone. Wkrótce zapewne dodam kolejne części.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-12-04, 20:32   #9
Crov

Domyślnie

Gothic Zero

Gothic Zero

Statek płynący na kontynent. Siedziemdziesiąt osiem mil morskich od Khroinis.
Płynęliśmy na kontynent. Po tym jak pokonałem ostatniego smoka, ożywieńca, stwierdziliśmy, że nie wracamy do Khorinis. Siedziałem na łóżku i uzupełniałem mój pamiętnik kiedy do mojej kajuty wszedł Diego.
- Cześć. - przywtiał się
Machnąłem ręką w geście przywitania.
- Co robisz?
- Uzupełniam pamiętnik, co chciałeś?
- Nudno jest. Gorn z Lesterem trenują Miltena w walce wręcz, Lee, Torlof i Vatras czytają mapy, Wilk robi sobie nowy łuk...
- A z Paladynem nie chcesz rozmawiać? - uśmiechnąłem się
Diego spojrzał na mnie z politowaniem.
- Żartowałem. - odłożyłem pamiętnik
- ...No więc przyszedłem do Ciebie.
- I o czym chcesz rozmawiać? - zapytałem
- Wiesz... Odkąd Cię poznałem nurtujem mnie jedno pytanie: Jaka jest twoja historia? Kim byłeś zanim trafiłeś do Doliny? Jak trafiłeś do Górniczej Doliny? Co zrobiłeś? Mordercą raczej nie jesteś ... Złodziejem? Cóż zrobił ten bohater który już dwa razy, może więcej, uratował setki, tysiące albo i miliony istnień?
- Ach... - westchnąłem - To długa historia... Morderstwo.
Diego otworzył oczy z niedowierzaniem. Kiwnąłem głową i zamknąłem oczy aby łatwiej przypomnieć sobie tamte zdarzenia.
- Było to jakieś trzy miesiące za nim trafiłem do kolinii. Około dwa miesiące siedziałem w zwykłym więzieniu.
RPG
Crov jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-12-04, 20:52   #10
Fein

Fein awatar

Wyślij wiadomość przez ICQ do Fein Wyślij wiadomość przez AIM do Fein Wyślij wiadomość przez Yahoo do Fein
Red face

Ciemne chmury ustąpiły miejsca porannemu słońcu, które wychodząc zza gór położyło swoje złociste promienie na zżółkłych i zbrązowiałych liściach oraz brukowanych drogach zwykle cichych lasów Khorinis. Teraz jednak, słychać w nich było regularny stukot końskich kopyt, które raz po raz uderzały podniszczoną, ale ciągle solidną i zdatną do użytku drogę. Oddział królewskich paladynów, wraz ze wstającym słońcem, zbliżał się powoli do bram Khorinis. Widok był rzeczywiście imponujący i chyba każdy rycerz służący Innosowi oddał by połowę swego majątku, aby choć raz jeden znaleźć się w takiej sytuacji, z setkami spojrzeń położonymi na sobie, witany jak zbawca świata...
Jednak lord Marion wcale się nie cieszył. Wręcz przeciwnie, był przygnębiony i bliski depresji. Bo ta wspaniała chwila nie była warta tego, co miał poświęcić. Nie, nie miał żadnych złudzeń co do tego, jak skończy się jego misja. Spodziewał się śmierci.
Jego zły humor nie przeszkadzał innym rycerzom, którzy towarzyszyli Marionowi, z optymizmem patrzeć w przyszłość. W tej chwili nikt i nic nie mogło ich powstrzymać, nawet, gdyby mieli podbić samą otchłań.
Tymczasem oddział przemierzył specjalnie na ten dzień odnowione ulice miasta i skierował swoje konie w kierunku Górnego Miasta. Podejście, które do niego prowadziło było co prawda dosyć strome, ale szkolone przez lata wierzchowce paladynów nie poślizdnęły się nawet o centymetr wspinając się po równo ułożonych kamieniach.
Podczas gdy oddział stanął w kompletnie nieprzydatnym podczas bitwy, ale za to jak wspaniale prezentującym się szyku, Marion wraz z jednym z rycerzy zsiadł z konia i skierował swoje kroki w stronę ratusza.

<span style=\'colorrange\'>To be continue...

Człowieczeństwo razy sto nie równa się boskości.

ŚPodziemie - Anioł Śmierci
RPG
Fein jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-04, 17:31   #11
Mazzak
Cieniostwór

Wyślij wiadomość przez AIM do Mazzak
Domyślnie

Postanowiłem zrobić internetową prezentację (krótki fragment) mojego nowego opowiadania. Trochę może się długo wgrywać, ale polecam, powinniście się nie zawieść. Jestem dumny osobiście, tak z grafik jak i z fragmentu...

"Wola Kwiatów" - właźcie...

I jak?

Umarł śmiercią naturalną.
Wszystkich których zawiódł pozdrawia i żegna.
Na każdego przychodzi czas :]
RPG
Mazzak jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-12-04, 11:49   #12
Magnat
Cieniostwór

Magnat awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Magnat
Domyślnie

Kompania Wolności

- Do cholery, niech od razu mnie zjedzą na podwieczorek! Co? Nie lubicie elfiego mięsa? – krzyknął na wilki – Egoiści! Myślicie tylko o sobie, kudłate śpiochy! – psy ani drgnęły – Ale o czym ja gadam? Na tysiąc dębów, one nie zachowuję się normalnie! Lepiej sobie pójdę!
Czekał przez chwilę aż wszystkie usną i, ukradkiem oka spoglądając, czy zwierzęta naprawdę drzemią, zalał palącą się trawę wodą z bukłaku, co nieco zmniejszyło płomień, po czym zadeptał ją butami. Zwinnie i bezszelestnie przeskoczył nad wrogami i zanurzył się w ciemnościach nocy. Jeszcze tylko odwrócił się i utopił wzrok w kolorowych punkcikach. Ani drgnęły.

I've done:
- Święte Przymierze
- Wojny Bogów II
- The World Of Gothic
- Głos Khorinis
RPG
Magnat jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania