Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > The Returning
Przeładuj stronę G II NK:The Returning

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 19-12-12, 18:21   #13
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Poza ostatnią wersja wydana w listopadzie która działa tylko z rebelance v1 to nic, fakt faktem jest to pełne prawie doskonale spolszczenie mowie prawie bo nie działa z rebelanace v2 i sc czy jak to się tam fachowo nazywa
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-12-12, 20:21   #14
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

A czy dałoby radę podać tutaj na forum konkretne linki potrzebne do zainstalowania moda i tego spolszczenia? Bo nigdzie nie da rady znaleźć, bo albo jakiś padnięty link znajduje albo inny problem i totalny bałagan jest... I czym są te rebalance v1 i v2 i w ogóle o co chodzi?

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-12-12, 21:22   #15
Blady**
Jaszczur

Blady** awatar

Domyślnie

Sa to wersje ReBalance, obecne beta spolszczenia jest na ReBalance v1.
Tytaj masz wszystko: KLICK!
RPG
Blady** jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-12-12, 22:32   #16
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

No tutaj linki też nie działają. ;P
Znalazłem coś w końcu, zasysam, zobaczymy jutro czy to coś będzie działać.

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-12, 20:35   #17
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

No udało mi się w końcu zainstalować zarówno moda jak i spolszczenie. Miałem do wyboru zainstalowanie takich elementów jak: Rebalance v1, Rebalance v2.1, Slash'n Craft v1.1, Slash'n Craft v1. Wybrałem jedynie Rebalance v1, gdyż pod taką wersje niby jest zrobione to spolszczenie pod kryptonimem "Niepodległość". Zrezygnowałem ze Slash' Craft bo jak ktoś napisał w tym temacie, jest wtedy mniej dialogów i coś tam jeszcze, ale nie pasowało mi to, zresztą nie wiedziałem dokładnie co to jest, więc wolałem nie ryzykować.

Mam kilka pytań.
- podczas awansu na kolejne poziomy nie podwyższa mi PŻ. Z tego powodu jestem zmuszony do używania kodów aby sobie ręcznie podwyższać PŻ, da się coś z tym zrobić? Czy jest to wina Rebalance v1?
- Czy aby koszt użycia zwojów przemiany nie jest przesadnie wysoki? Rozumiem, zwiększamy poziom trudności, ale to jest przegięcie... (gram na normalnym)
- Co to właściwie jest te Slash'n Craft?
- Jakie są właściwie różnice między Rebalance v.1 a v2.1?
- Można się gdzieś nauczyć otwierania zamków za darmo? Do tej pory robiłem tak, że uczyłem się kradzieży kieszonkowej, kradłem księgę od Lehmara i oddawałem ją Thorbenowi i wtedy uczył za darmo. Teraz Cassia nie chce nauczyć mnie kradzieży dopóki nie wstąpię do gildii a to wymaga umiejętności otwierania zamków. Nie chce płacić dwóch baniek Thorbenowi, bo złoto jest teraz... na wagę złota. A pewnie jak mu zapłacę te dwie stówy to zawoła jeszcze ileś za samo nauczanie. I jeszcze Bosper mi płaci takie nędzne pieniądze za skóry ;x
- Jakich nieprzyjemnych niespodzianek mogę się jeszcze spodziewać? Czyli bugów? Jak mogę ich uniknąć?
-

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-12, 21:13   #18
Blady**
Jaszczur

Blady** awatar

Domyślnie

Cytat:
- podczas awansu na kolejne poziomy nie podwyższa mi PŻ. Z tego powodu jestem zmuszony do używania kodów aby sobie ręcznie podwyższać PŻ, da się coś z tym zrobić? Czy jest to wina Rebalance v1?
Za PD i złoto można kupować PŻ u trenerów, chyba u Wulfgara czy jak mu tam.
Cytat:
- Jakie są właściwie różnice między Rebalance v.1 a v2.1?
Zapewne wiele poprawek, mnie bugów itp, poczytaj sobie na themodders.pl o tym.
Cytat:
- Jakich nieprzyjemnych niespodzianek mogę się jeszcze spodziewać? Czyli bugów? Jak mogę ich uniknąć?
Chyba nie , na pewno musisz zrobić NK przed wejściem do GD .
RPG
Blady** jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-12, 22:19   #19
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Cytat:
Za PD i złoto można kupować PŻ u trenerów, chyba u Wulfgara czy jak mu tam.
No to chyba jakieś jaja, że mam jeszcze kupować PŻ... Błagam, powiedzcie mi, że mam buga, bo przymus kupowania PŻ to przegięcie ;x Rozumiem, można dokupywać tak jak w G3, ale żeby tutaj przez całą gre nasze PŻ było takie samo, jeśli sami się go nie wyuczymy? Bez jaj.

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-12-12, 12:43   #20
blablacz
Krwiopijca

Domyślnie

Witam, wchodze na te forum juz od kilku lat ale zazwyczaj skupiałem się tylko na newsach odnośnie dwóch najbardziej wyczekiwanych przeze mnie modów czyli Złote Wrota oraz Dzieje Khorinis i przez skupienie uwagi tylko na nich kompletnie pominąłem reszte modów a okazuje się, że pominąłem tak interesujący i duży mod jak The Returning! Mam parę pytań, ktore moze wydadzą się noobskie ale niestety mam pewne wątpliwości i nie chce czegoś spieprzyć, wole zapytać :P

1. Jak bardzo różni się Rebalance v1 od v2? Tzn. czy to tylko aktualniejsza wersja spatchowana czy też sa dodane jakies nowe misje etc?

2. Dlaczego team ktory spolszczal moda nie spolszczał od razu pod wersje v2?

3. Czy wersja v1 ma jakieś bugi, przez które nie da się przejść gry czy coś takiego, czy można śmiało grać a błędy są raczej niezauwazalne?

4. Na to pytanie chyba znam odpowiedź ale i tak: czy spolszczenie jest kompletne? Wszystkie misje, filmiki etc spolszczone?

Z góry piekne dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam
blablacz
RPG
blablacz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-12, 01:33   #21
Alembik_Vina
Golem

Alembik_Vina awatar

Domyślnie

Może wejdź sobie na forum the modders. Tam jest więcej dyskusji o modach a o Returningu praktycznie odrębny dział.
Alembik_Vina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-12, 10:46   #22
Blady**
Jaszczur

Blady** awatar

Domyślnie

Cytat:
2. Dlaczego team ktory spolszczal moda nie spolszczał od razu pod wersje v2?
Bo w międzyczasie, gdy robili spolsczenie ruskie wypuściły v2, i spolszczenie jest teraz robione na v2, a to co masz to tylko betka.
Zapraszam na http://themodders.org/index.php?/forum/471-returning/
RPG
Blady** jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-12, 13:14   #23
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Kurde, a jednak na prawdę ta sprawa z PŻ to nie bug tylko zamierzony cel ;x Nie dość, że potwory są jeszcze silniejsze niż w NK to jeszcze dostajemy za nie mniej expa. (mam 5 level i w NK samotny wilk nie sprawiał mi żadnego problemu, a teraz trzeba się z takim męczyć i kombinować, a jak spotkamy dwa to pozostaje tylko ucieczka). Jakby tego było mało to trzeba jeszcze rezygnować ze szkolenia skilli bo trzeba durne PŻ sobie pakować... I jeszcze dochodzi wytrzymałość, która gdy jest na niskim poziomie to uniemożliwia pokonanie niektórych silniejszych przeciwników, bo podczas walki z nimi popełniamy w końcu samobójstwo. No i jeszcze te zwoje przemiany, które wymagają niebotyczne ilości many. Nie wspominając o zwiększeniu trudności kradzieży kieszonkowej, gdyż mając już 45 zręczności nie mogę za cholerę wykonać nawet takiej kradzieży, która jest określana jako dziecinnie łatwa.

Zwiększanie poziomu trudności to fajna sprawa, ale czy to aby nie jest przesadą? Te i jeszcze parę innych mankamentów strasznie zniechęcają do grania, zmniejszają grywalność że tak powiem. W NK był taki złoty środek jeśli chodzi o stopień trudności, teraz to jest już pozycja dla hardkorowców a nie dla normalnych graczy, którzy chcą spędzić miło czas przy grze.

Na chwilę obecną postanowiłem porzucić tego moda i poczekać na finalną wersję spolszczenia, abym mógł zainstalować Rebalance v2.1, może to coś usprawni w tej grze, że będzie się trochę lepiej w to grało, bo teraz to mam po prostu zgrzytanie zębów.

Ostatnio edytowane przez KlimekPL : 23-12-12 o 13:23.
RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-12, 23:52   #24
Blady**
Jaszczur

Blady** awatar

Domyślnie

bylo brac najlatiweszy poziom, +1000g na start, potwory latwiejsze, czytaj pulipity w miescie, ale pamietaj noca !! Oszczedzisz golda i pd . Okradnij magazyn mateo, jest tam zbroja 35 def od strzal i uderzenia .
RPG
Blady** jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania