Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubiona Gildia

Zobacz wyniki ankiety: Jaka jest Twoja Ulubiona Gildia ?
Cień 68 7.74%
Strażnik 82 9.34%
Mag Ognia 91 10.36%
Szkodnik 33 3.76%
Najemnik 233 26.54%
Mag Wody 71 8.09%
Nowicjusz 11 1.25%
Strażnik Świątynny 116 13.21%
Nekromanta 173 19.70%
Głosujących: 878. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-03-08, 11:39   #1
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie Ulubiona Gildia

Nazwa tematu mówi sama za siebie Moją prośbę znacie już pewnie: Nie ma być krótko i ma być na temat. Osoby które wypowiadały się już w temacie o podobnej tematyce, mogą to zrobić tutaj ponownie. Można głosować tylko raz ! Miłej dyskusji

[Uwzględniłem w ankiecie jedynie gildię, do których można przynależeć, dlatego nie ma do wyboru np. Guru]

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-08, 13:29   #2
dark rider

dark rider awatar

Domyślnie

Moją ulubioną gildią jest (ciężko zgadnąć ) najemnik.
Ogólnie podoba mi sie NO, atmosfera, która tam panuje i niektóre npc'ty. Tyle tylko, że najemnicy są ... fajni. Nie trzeba przechodzić obok tuzinów strażników aby się spotkać z przywódcą. Nie zachowują sie jak władcy kolonii. Pomagają magom w przeciwieństwie do strażników. Chcą się wydostać z koloni a nie siedziec na tyłkach i zniewalać kolejnych kopaczy. Nie wymuszają haraczu. Trzymają się razem i nie ma wśród nich rozłamu. Są bardziej lojalni niż strażnicy.
RPG
dark rider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-08, 16:28   #3
Ulv

Domyślnie

Strażnik Świątynny. Już jako nowicjusz nakierowujemy się na tę ścieżkę. Magia + miecz to idealne połączenie. Można oczywiście zrobić strażnika z większa ilością many jadącego na zwojach albo maga z umiejętnością śmigania mieczem, ale po co.
Strażnik Świątynny to gildia idealna pod każdym względem. Rozwijamy walkę normalnie jak Strażnik czy Najemnik a do tego czary IV kręgu. Klimat jaki niesie ze sobą granie ów postacią jest wręcz nieziemski. To tajemnicza nieco gildia wychodząca poza kanony świadomości przynależności w koloni. Tak naprawdę walka toczy się między SO a NO a my jako SŚ jesteśmy niezależni. Taki mistycyzm wzbudza niezły respekt. Kolejny mocny punkt to estetyka, zbroje. Ładnie wyglądają. Mówią nam o tym, że ten obóz to jednak prowizorka, powstał pod barierą z przymusu, żeby się uniezaleznić i schronić. Zbroje SŚ to nie dzieło sztuki, wyglądają na amatorską robotę. Mimo tego są porządne. No i najlepsze jest to jak się bujają po kopalni z założonymi rekami
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-08, 21:13   #4
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Tak jak Ólf na górze, ja również wybrałem Strażnika Świątynnego. Jest to neutralna gildia, w nic się nie wtrąca i stara się stać poza wszelkimi konfliktami. Obóz, do którego należy się jako Stażnik Świątynny, pomoga każdemu w potrzebie, od aroganckich Strażników po butnych Najemników, nie żądając za to zapłaty! Zbroje wyglądają świetnie, o wiele lepiej niż rogata Ciężka Zbroja Straży czy kudłata Ciężka Zbroja Najemnika. Doktryny tej gildii są dość niejasne, wiemy na pewno, że chronią obozu, ale co poza tym?
Nieprzeczytane 13-03-08, 21:29   #5
xeroloth

Domyślnie

Heh, ja też wybrałem strażnika świątynnego

Mój wybór kierował się przede wszystkim dwoma rzeczami: klimatem obozu na bagnie i możność bycia połączeniem maga oraz wojownika. O klimacie obozu bractwa już nie raz pisałem, także nie będę pisał po raz n-ty tego samego. Natomiast co do samego strażnika świątynnego: Posługują się oni potężnymi mieczami (przede wszystkim dwuręcznymi) oraz potężnymi runami do czwartego kręgu wtajemniczenia włącznie. Posiadają oni także świetnie wykonane zbroje (swoją drogą to wyglądają baaardzo klimatycznie). Gra strażnikiem świątynnym jest moim zdaniem niezwykle wygodna, ponieważ można zmiękczyć przeciwnika za dystans magią, a resztę dokończyć bronią białą... Nie będę się już rozpisywał więcej, bo szczerze to nie wiem co jeszcze napisać Polecam grę strażnikiem świątynnym.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-08, 11:18   #6
Szlugi12
Czarny Goblin

Szlugi12 awatar

Domyślnie

Ja zagłosowałem na najemnika ponieważ jest to moja ulubiona gildia lubie najemników bo są to dobrzy wojownicy mają fajne pancerze fajne bronie oni chcą wysadzić barierę żeby być wolnym jako jedyni coś robią z barierą ale głównie robią co chcą nie podlegają rozkazom (no prawie)Lee jest ich przywódcą pracóją dla magów wody ochraniają ich w ich obozie panuje fajny klimacik i w ogóle są super
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-08, 16:25   #7
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Wielokrotnie przechodziłem GI i w większości przypadków grałem jako Strażnik Świątynny. Choć jak można się domyślić na początku przygód z Gothiciem zostawałem członkiem SO i tam robiłem karierę aż do momentu zajęcia Wolnej Kopalni. W sumie mogę powiedzieć, że moją ulubioną gildią jest Strażnik Świątynny, fajnie wygląda w ciężkiej zbroi, z mieczem dwuręcznym na plecach, po prostu jest wyczesany. No a ja się jeszcze tam popatrzy na Angara to już całkiem nie trzeba nic dodawać.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-08, 20:32   #8
Nietykalny
Chrząszcz

Nietykalny awatar

Domyślnie

Moja ulubiona gildia to Najemnik. Odpowiada mi ich niezależność i podoba mi się to że wszyscy trzymają się razem(z wyjątkiem osobistych spraw). Mają prawdziwego dowódce, w końcu Lee był generałem i to nie byle jakim. Jestem także za tą gildią ponieważ lubię pomagać sobie w czasie walki łukiem, a najemnicy świetnie radzą sobie z łukami i treningami w tej formie walki. Heh dodam też że lubię Wilka. Sympatyczny sprzedawca.
RPG
Nietykalny jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-08, 18:43   #9
GardiN

Domyślnie

A dla mnie najlepszą gildią jest strażnik świątynny. Są to dobrze wyszkoleni wojownicy. A to tego mogą używać run co w połączeniu z orężem robi z niego prawie niezwyciężonego. Ciężka zbroja strażnika świątynnego wygląda dużo lepiej niż zbroja strażnika czy najemnika.
Znakomitym przywódcą jest Cor Angar (nie lubię Lee, gdyż on uważa że jest aniołkiem i mnie wkurza). I ogólnie najlepiej gra mi się strażnikiem świątynnym
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-08, 14:32   #10
Ravi
Polna Bestia

Ravi awatar

Domyślnie

Moja ulubiona gildia to oczywiście cień. Będąc nim ma sie dostęp do każdego miejsca w starym obozie. Lubie walczyć postaciami które pojedynkują sie w zwarciu a nie np. z odległości jak mag. Będąc cieniem można pobujać sie po mieście z bronią jednoręczna lub dwuręczną i sie jednym słowem wymiata. A jakoś spodobał mi sie w ostatnim czasie stary obóz a więc polecam bycie cieniem.
RPG
Ravi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-08, 17:44   #11
Alibaba
Krwiopijca

Ja wybrałem straznika świątynnego bo moim zdaniem to idealny wojownik. Zawsze walczylem bronią dwuręczna w połączeniu z zakleciami rodem z bractwa (sen, uderzenie wiatu itp.). Dodatkowo zbroja straznika swiatynnego prezentowala sie chyba najlepiej z wszystkich gildii. No i oczywiście niepowtarzalny klimat tej gildii jak i całego obozu bractwa przechyla szale.
RPG
Alibaba jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-08, 10:20   #12
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Najbardziej przypadły mi do gustu szkodniki. A dlaczego? Otóż, najemnik w G1 to taki stereotyp dobrego, honorowego wojownika (podajcie mi przykład jakiegoś łotra, który dostał się do najemników), którzy są wierni swoim ideałom, oddadzą życie za (w tym przypadku) magów wody, a także nie zachachmęcą żadnego dobra materialnego na boku, tylko sprawiedliwie się rozliczą.
Trudno mi uwierzyć, żeby tacy ludzie długo pożyli w miejscu takim jak Kolonia Szkodnik to dla mnie typowy przedstawiciel sprytnego łotrzyka, który wykorzysta każdą sytuację, która mu się przytrafi, aby przeżyć, a do tego na tym zyskać. Po prostu: racjonalne podejście do życia na krawędzi, jakim jest bytowanie w Górniczej Dolinie.

Ostatnio edytowane przez Kel'Thuzad : 12-04-08 o 10:26.
RPG
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania