Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Kto lepszy? Lord Hagen czy Lee?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-08-08, 20:54   #1
Marcuos
Czarny Goblin

Marcuos awatar

Domyślnie Kto lepszy? Lord Hagen czy Lee?

Witam wszystkich. Jak już sama nazwa wskazuje, to chodzi o Lee i Lorda Hagena, ponieważ oni dwaj sprawują jakąś władze. Lee był kiedyś w randze generała a Lord Hagen jest jedynie paladynem, który dostał zadanie zdobyć rude z wyspy. Więc kto według was powinien dowodzić miastem Khorinis? Lee czy Lord Hagen?
Według mnie Lord Hagen sam już nie wie co robić, wysłał swoich ludzi do górniczej doliny na pewną smierć, a sam jeszcze chce tam iść. a Lee nieźle sobie radzi ze swoimi ludźmi na farmie, nie jest ich zbyt wiele, ale on bardziej by poradził sobie z miastem niż Lord Hagen, ponieważ skoro był kiedyś w randze generala to zapewne wie jak dowodzić wojskami itp. a Lord Hagen od razu po przybyciu do Khorinis wysłał Garonda i wiekszość paladynów do Górniczej Doliny po te rude, ale czy wiedział że nie wrócą?

Prosze o wasze propozycje na temat, kto powinien dowodzić miastem i wojskami.

Ostatnio edytowane przez Marcuos : 28-01-12 o 21:55.
RPG
Marcuos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-08-08, 21:30   #2
Cyrkluś
Polna Bestia

Cyrkluś awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Cyrkluś
Domyślnie

Oczywiste, że Lee. W końcu jest (a właściwie był) najlepszym generałem Króla. Nie dziwie się że orkowie wygrali wojnę, król to idiota, teraz ma. Ja bym się na jego miejscu nie dziwił, wsadzając pod barierę swojego najlepszego generała, wydałbym ostateczny wyrok na królestwo. Lord Hagen nie powinien dowodzić. To tylko zwykły paladyn, a Lee to generał, jeden z zaufanych ludzi Rhobara.
Cyrkluś jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-08-08, 21:37   #3
flymen123
Polna Bestia

flymen123 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do flymen123
Domyślnie

Według mnie lepszy jest Lee. Mało tego, że jest on naszym znajomym to jeszcze był generałem. Jest człowiekiem uczciwym i sprawiedliwym . Gdyby nie to, że go Król Robhar za Barierę wpakował to orkowie mieliby nie lada problem. Co najważniejsze nawet kiedy najemnicy są ścigani przez prawo nie pogarsza ich sytuacji, tak jak chciał to zrobić Sylvio, tylko próbuje "w miarę legalnie" wszystko załatwić".

Nie ma umiejętności złych i dobrych. To zależy tylko od tego jak się ich używa
RPG
flymen123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-08-08, 21:58   #4
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

Kto powinien dowodzić miastem? Hmm... to pytanie wydaje mi się trochę bezsensowne (choć to moja subiektywna ocena). Z jednej strony mamy Lorda Hagena, który jest jednym z najlepszych paladynów Królestwa, a nie

Cytat:
Napisał Cyrkluś
To tylko zwykły paladyn
jak to napisał mój poprzednik. Z drugiej zaś strony jest Lee - były królewski generał, zesłany później do Kolonii Karnej, za domniemane morderstwo królewskiej żony. Nie ważne jednak z jakiego powodu znalazł sie on w Górniczej Dolinie - był tam, a teraz jakby nie patrzeć jest zbiegłym więźniem bez ułaskawienia (choć jak wiemy, w czasie rozgrywki dostaje on je). Warto więc zadać sobie pytanie, czy zbiegły więzień będzie umiał zapanować nad miastem, lub - co ważniejsze - czy jego mieszkańcy, będą chcieli mu zaufać i posłuchać jego rozkazu?
Właśnie dlatego wydaje mi się, ze to pytanie jest nieco nie na miejscu.
Nieprzeczytane 26-08-08, 22:58   #5
Marcuos
Czarny Goblin

Marcuos awatar

Domyślnie

Lee podobno nic nie zrobił, a Król i tak go wysłał do kolonii, Lee po upadku bariery musiałby od nowa nazbierać swoich ludzi, a mógłby to zrobić, nawet obywatelów miasta mógłby brać do swojej armii. Jak by to zrobił? Mógłby im opowiedzieć całą historie o Królu i co zrobił, być może wtedy większość by mu uwierzyła. A po 2 to Lee najwięcej myśli jak sie wydostać z wyspy, i uważa na orków, a Hagen odrazu po przypłynięciu wysłał ludzi do Górniczej Doliny po rude, a sam siedzi w górnym mieście. Ciekawi mnie tylko czemu On sam nie sie nie ruszy i nie pójdzie do tej górniczej doliny? A Cyrkluś ma racje, Król to totalny głupiec, zrobił to tak jakby nie wiedział że Lee będzie chciał sie zemścić na nim, i będzie próbował go dopaść.

Ostatnio edytowane przez Marcuos : 26-08-08 o 23:09.
RPG
Marcuos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-08-08, 20:30   #6
Kushina
Polna Bestia

Kushina awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcuos Zobacz post
Lee podobno nic nie zrobił, a Król i tak go wysłał do kolonii
Przecież Lee został wrobiony w morderstwo królewskiej żony i za to właśnie trafił do kolonii. Niektórym ludziom się nie podobało że król tak bardzo cenił sobie jego rady, więc postanowili go wrobić żeby się go pozbyć.

Lee jest na tyle zorganizowany że potrafi utrzymać bandę byłych przestępców i dobrze nimi dowodzić, ale niby dlaczego miałby dowodzić Khorinis ? Przecież gdyby nie został wrobiony w przestępstwo to i tak wątpię żeby król chciał aby jego najlepszy doradca się od niego oddalił.
RPG
Kushina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-08, 22:34   #7
Thorus301

Domyślnie

Zgadzam się z tym.

Może i Lee przewyższa Lorda Hagena pod każdym względem to lud by mu nie zaufał.Były skazaniec na miejscu Gubernatora...hmm...Lee został wrobiony w morderstwo i za to trafił do Kolonii lecz o obecnej sytuacji Lord Hagen powinien dowodzic Khorinis.Założyciel tematu wspominal też, że Lord Hagen wysłał na pewną śmierc swoich ludzi do Kolonii.Otóż nie - nie mial wyboru.Dostał rozkaz od samego Króla Rhobara 2.To była misja wagi państwowej.nie mógł siedziec bezczynnie - musiał podjąc to ryzyko.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-08-08, 19:22   #8
Marcuos
Czarny Goblin

Marcuos awatar

Domyślnie

Ale Lord Hagen nic nie myśli. Sami przecierz widzieliście ile jest paladynów na wyspie, i ile on wysłał do górniczej doliny, wysłał ich połowe, a nawet ta połowa nie ma szans na przetrwanie, traci im sie żywnośc, orkowie dookoła zamku, smoki i co jeszcze? Tam na wyspe Khorinis powinno przypłynąc 2 razy więcej tych paladynów, a nie taka garstka. A takto bedą tam zdychać jeden po drugim aż nie zostanie nikt. A po drugie, to mogli on by być uzbrojeni w lepszą broń, np, jakieś dłuższe i większe kusze, oraz troche więcej mikstur leczniczych, bo te jednoręczne miecze z którymi latają to nawet zwykły zębacz dałby sobie rady z takim paladynem.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-08-08, 19:40   #9
Thorus301

Domyślnie

Buhahaha tym to mnie rozsmieszyłeś.Trwa wojna z orkami,Król Rhobar 2 wysłał ich z misją wagi państwowej,sam ma słabe zaopatrzenie,jest w niebezpieczeństwie i ma mało wojsk.A ty jeszcze mówisz, że Lord Hagen jest nieodpowiedzialny,ponieważ jego oddział ma słabą broń i na wyspe powinno przypłynąc 2 razy więcej paladynów?Wysłał tylko połowe wojsk ponieważ gdyby wysłał całe wojsko to Khorinis zajęliby najemnicy lub bóg wie kto posiadający odpowiednią ilośc ludzi i dobre wyposarzenie.jest trudna sytuacja.Chłopi się buntują i są słabe dostay żywności.Lord Hagen nie spodziewał się, że w GD będzie tyle niebezpieczeństw.Sam nie był obeznany w sytuacji, ponieważ nikt nie mogł mu donieśc raportu.A dlaczego?Bo GD jest pełna orków!

Ostatnio edytowane przez Ertix : 14-06-09 o 23:47.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-09-08, 13:47   #10
Xardas919
Krwiopijca

Xardas919 awatar

Domyślnie

Lee jest zdecydowanie lepszym dowódcą niż Lord Hagen i pewnie o wiele sprawniej posługuje się mieczem, ale co z tego? Czymś innym jest strategiczne dowodzenie wojskiem podczas wojny(ataku czy obrony - nieważne), kiedy to rycerze nie za bardzo maja wybór i raczej muszą walczyć, a myślę, że jako generał królewski Lee właśnie to robił, a czymś innym "dowodzenie" dość dużym miastem - aby być sprawiedliwym wobec mieszkańców i podwładnych.
Niektórzy z was mówią, że Lee świetnie radzi sobie z dowództwem na farmie Onara, ale przecież jego podwładni to "najemnicy" - jak sama nazwa mówi im płacą za to by walczyli. Według mnie każdy najemnik woli od czasu do czasu zabić polną bestię, czy wilka i dostać za to niezłą sumkę, zamiast tułać się po obrzeżach miasta i być skazanym na pewną śmierć(prędzej czy później).
Ja stawiałbym na Lorda Hagena, chociaż Lee jest dla mnie o wiele lepszym, rozważniejszym człowiekiem i jedną z postaci, które w Gothicu lubię, w przeciwieństwie do Hagena
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-09-08, 09:54   #11
Wojownik Nordmaru
Chrząszcz

Wojownik Nordmaru awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nefarius777
Moim zdaniem miastem powinien dowodzić Lord Hagen. Dlaczego? Przecież Król wyrzucił Lee ze swojej armi. Widocznie mu nie ufał. Może i Lee jest lepszy z walki ale widocznie Król ufał bardziej Lordowi Hagenowi.
Jak czytałeś i grałeś to powinieneś wiedzieć że Krół nie wyrzucił Lee ze swojej armii bo mu nie ufał. Lee został wrobiony w morderstwo i Król nie miał wyboru..tzn. miał jak by Chciał przeprowadzić jakieś większe śledztwo/dochodzenie w tej sprawie.. Lee był jego najlepszym doradcą więc jak mu mógł nie ufać, wysłał Lorda Hagena bo kogo innego miał wysłać..

Lord Hagen powinien dowodzić miastem bo dobrze to robi a to co się stało w GD to nie z jego winny bo nie wiedział co tam się dzieje...Nawet nie wiem czy Lee chciał bym przejąć stanowisko Lorda Hagena w mieście.
RPG
Wojownik Nordmaru jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-08, 23:01   #12
Thorus301

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ksardax Zobacz post
Człowiek z zasadami, ma cel którym nie jest jakieś tam siedzenie na stołku.
No zgadzam się ale jedna malutka uwaga.Lord Hagen jest oficjalnie Gubernatorem Khorinis ale przejął miasto z rozkazu króla oczywiście nie po to aby stawiac nowe pomniki i projektowac nowe ubrania dla obywateliKhorinis o sidziba główna paladynów,taka ala baza.Hagen nie siedzi na stołku on wydaję polecenia i zajmuję się ywłącznie swoją misją.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania