Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Fexo - Dorota jak Pieszczota

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-08-17, 19:41   #121
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

Decyduję się założyć rogaty hełm jeżeli jest taka możliwość, miecza i tarczy nie udźwignę gdyż mam za mało siły, ah te zręczne dłonie. Następnie decyduję się wyjść z zaułka, wolę jednak nie ryzykować i nie bawić się w gladiatora. Wiem przynajmniej jak iść tam na okołob będzie bezpieczniej, ale muszę przecież odebrać te kwiaty, w końcu za nie zapłaciłem. Więc zamierzam się po nie udać.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 19:44   #122
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Zawracasz w stronę wyjścia. Ale coś cię tknęło i oglądasz się za siebie. Widzisz, że po drugiej stronie zaułka stoi dwóch uzbrojonych bandziorów. Niestety nie jesteś w stanie nic więcej na ich teraz stwierdzić, za daleko. Jeden z nich wyciąga jakiś dwuręczny miecz i rzuca się biegiem w twoją stronę. Jest od ciebie o około 50 kroków.

Co robisz?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 19:49   #123
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-Eh, pies was jebał! - Natychmiast zrywam się do ucieczki, drugi raz nie będę ryzykował życiem.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 19:53   #124
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

[cykor!]

Nie próbując nawet strzelać rzucasz się w kierunku wyjścia z zaułka i... hamujesz w miejscu, bo właśnie wbiegła to służka i zablokowała ci wyjście. Obejrzała cię od góry do dołu i wzruszyła ramionami.
- Nic ci panie nie jest? Widziałam jak ten bandzior szedł za tobą... - załamuje dłonie. A bandzior pewnie dalej biegnie w twoją stronę.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 19:57   #125
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

[Już raz prawie umarłem, gdyby nie śmierć od "kaszlnięcia" gryzłbym kwiatki od spodu, a sytuacji do walczenia będę miał jeszcze niemało zapewne. Ty mi lepiej pozwól te kwiatki zabrać bo straciłem na nie złoto, a to kluczowa sprawa w łapaniu Doroty ]

-Nim bym się zbytnio nie martwił bo gryzie już piach w tym zaułku. - Patrzę na nią spode łba, nadal mając przed oczami obraz konającego od kaszlnięcia wojownika. Zastanawiam się dlaczego kobieta tak nagle tutaj wyszła i zagrodziła mi drogę. - A ty zapewne nic nie wiesz o tym kolesiu, prawda? I wcale nie zagradzasz mi drogi żebym nie mógł wyjść.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 20:01   #126
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- O czym wy mówicie panie? Ja pobiegłam po straż miejską na pomoc! - Służka dalej stoi zagradzając ci drogę do ulicy. Chyba nie widzi co się dzieje za twoimi plecami.

Co robisz? dalej z nią dyskutujesz? odwracasz się i walczysz? Mdlejesz licząc że leżącego cię nie zauważą? Coś innego?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 20:03   #127
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-Mam tego dość. - Wyciągam łuk i zaczynam pruć strzałami w kolesi biegnących za mną, jestem już tak wkurzony, że ucieczka nie wchodzi nawet w grę. Zamierzam ich zabić i mieć spokój na jakiś czas.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 20:10   #128
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Odwracasz się i widzisz że bandzior jest o jakieś 40 kroków od ciebie. Trochę się zasapał i zwolnił. Ale biegnie chyba sam, bo nie widzisz drugiego.

Zaczynasz do niego strzelać. Praktycznie wychodzi ci jedna tura na jego 4-5 kroków. Kłopot tylko w tym, że gość robi uniki i nie wszystkie twoje strzały trafiają. A do tego służka stojąca za twoimi plecami ciągnie cię za rękaw utrudniając celowanie i wciąż pyta;
- Do czego, panie strzelacie? Po co strzelacie? -

Walisz serię za serią... Gość części strzał unika, ale nie wszystkie. Teraz widzisz że ma w dłoniach jaszczurzy miecz. Kolejne strzały lecą do celu mimo uników bandziora i szarpania za rękaw przez służkę. 10 tur jak w mordę strzelił. Bandzior jest tuż tuż. Walisz zdesperowany 11 turę strzałów gdy on w końcu pada na pysk. Niestety dla ciebie ostatnim rzutem ciała, zanim padł martwy, trafia cię swoim mieczem.

Fexo - 170 pkt. życia.

Straty:120 sztuk złota, mięso, strzała x 99, ekstrakt leczniczy x 2, esencja lecznicza x 4, wędka, sznur x 3, piła,
Zysk: zbroja pierścieniowa, rogaty hełm, koszula obywatela, spodnie obywatela, buty obywatela, pawęż wojownika, miecz runiczny, kubek, sztućce.

Co teraz robisz? Możesz się leczyć, obszukać zwłoki, pogawędzić ze służką. Albo spojrzeć i sprawdzić co robi ostatni z bandziorów.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 20:16   #129
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-Strzelałem do typów, którzy najchętniej by nas zabili lub zrobili coś gorszego, no nie ważne. - Zamierzam obszukać trupa i zabrać co przydatniejsze rzeczy. Chcę też golnąć kolejnej esencji leczniczej. - A teraz wyjdźmy z tego zaułka i lepiej chodźmy dłuższą drogą bo tu jest zbyt niebezpiecznie.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 20:21   #130
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Zanim cokolwiek zdążyłeś zrobić słyszysz: Ziu... ziu... i dwa bełty wbijają się w ciebie.

Fexo - 150 pkt życia

Spoglądasz w głąb zaułka i widzisz że trzeci bandzior to kusznik. Właśnie wystrzelił w ciebie stojąc na końcu zaułka. Teraz podbiega kilka kroków do przodu jednocześnie naciągając kuszę. Ty, stojąc w miejscu możesz strzelac szybciej.
Służka za tobą aż podskakuje z ciekawości.
- Co tam się dzieje panie? Nic nie widzę? Do kogo strzelałeś? - dopytuje.

Co dalej? Odpowiadasz strzałami? Wkurwiony odwracasz się aby dokopać służce? Zaczynasz śpiewać pieśń śmieci? Piszesz testament? Coś innego?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 20:24   #131
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

[Ty serio chcesz sprawić żebym ją zamordował, co? ]

-Mam już tego kurwa po dziurki w nosie, pozabijam was wszystkich zaraz. - Odpycham służkę z całej siły, a następnie znowu dobywam łuku aby zabić tego trzeciego pajaca, który stanął mi na drodze.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 25-08-17, 20:29   #132
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

[A kto powiedział że służka będzie ci zawsze pomagać? Ona ma pilnować co robisz. Pomóc też by mogła, ale trzeba wiedzieć jak ją wykorzystać.]

Walisz do niego, on do ciebie... Teraz, gdy odepchnąłeś służkę możesz robić uniki. Kusznik co wypuszczenie dwóch bełtów podbiega. Puszczasz serię za serią. Dopiero po 8 turach bandzior, który zdążył pokonać 2/3 zaułka pada martwy. Ale i tobie się oberwało...

Fexo - 80 pkt. życia.

Straty:120 sztuk złota, mięso, strzała x 139, ekstrakt leczniczy x 2, esencja lecznicza x 4, wędka, sznur x 3, piła,
Zysk: zbroja pierścieniowa, rogaty hełm, koszula obywatela, spodnie obywatela, buty obywatela, pawęż wojownika, miecz runiczny, kubek, sztućce.

Stan ekwipunku: 740 sztuk złota, esencja lecznicza x 2, ekstrakt leczniczy x 2, miód, mięso x 5, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2, strzały x 272, sznur x 9, pochodnia x 3, krzesiwo, zbroja pierścieniowa, rogaty hełm, koszula obywatela, spodnie obywatela, buty obywatela, pawęż wojownika, miecz runiczny, kubek, sztućce,

- On chyba mnie zabił! - jąka się przerażona służka. Faktycznie, gdy robiłeś unik jeden z bełtów przeleciał obok ciebie i lekko zranił ją w ramię. W sumie tylko ryse na jej ramieniu zrobił.

Co teraz? Leczysz się? Obdzierasz oba ciała? Coś innego?

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Smutas : 27-08-17 o 16:29.
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania