Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > The Returning
Przeładuj stronę Problem z dostaniem się do ratusza

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 21-07-15, 21:27   #1
jom55
Chrząszcz

jom55 awatar

Domyślnie Problem z dostaniem się do ratusza

Mianowicie, zacząłem grać w Returninga Rebalance 2.1 z patchem 1.3.1.

Wszystko fajnie działa, wybrałem najtrudniejszy poziom trudności (rzeźnik ;D) no i sobie gram, podziwiam starego dobrego Gothica. W pewnym momencie stwierdziłem, że zostanę nowicjuszem Xardasa, czyli droga maga - nekromanty. No wszystko fajnie, lecz wykonałem już wszystkie zadania potrzebne do przeniesienia się do Jarkendaru (handlarz bronią, zaginieni ludzie, ornament) i Saturas każe sobie przynieść list od Vatrasa. Vatras mianowicie nie chce mi dać tego listu, bo nie przekazałem swojej wiadomości Lordowi Hagenowi. Do ratusza oczywiście nie chcą mnie wpuścić, jestem tylko Nowicjuszem Mroku.
Strzelam więc, że powinienem zostać Nekromantą żeby jakoś posunąć akcję do przodu. Jedyny wymóg jaki Xardas mi dał, to (według dziennika) zdobycie 100 punktów many i 40 punktów inteligencji. No i sprawa wygląda tak, gram na najtrudniejszym poziomie trudności, więc za zabite bestie dostaje śmieszne ilości doświadczenia, (40 za orka) wykonałem już wszystkie możliwe zadania na aktualny moment i mój poziom doświadczenia to 8. Brakuje mi dobrych 50 punktów many, a o inteligencji nie będę wspominał. Czytałem że inteligencja się podnosi poprzez czytanie książek i pulpitów. Okej to da się zrobić, ale co z moją maną?
Na razie jestem cholernie rozczarowany takim rozwojem wydarzeń, bo myślałem że jakoś gra wynagrodzi mi ten poziom trudności, a nie tylko uniemożliwi dalsze przejście bez pomocy kodów. Mam nadzieję, że może ktoś był w podobnej sytuacji i jakoś zrobił coś czego ja nie dostrzegłem.
No cóż, niestety granie ponowne około 20h to będzie katorga. A mogłem zostać magiem ognia ;/
Nieprzeczytane 21-07-15, 21:46   #2
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Jesli chodzi o mane to:

U różnorakich sprzedawców da się kupić receptury dzięki którym 25 czarnych grzybów - daje 5 many

-zaciągamy się fajką koło Abuyina
- kupujemy amulet u Zurisa dający +10 do many i 30 hp
- kupujemy pierścien u Isgarotha dający +10 do many i 30 hp
- obok myśliwego Niclasa - naprzeciw latarni morskiej jak pójdziemy dalej ścieżką na tą górkę to znajdziemy pierścien +10 do many (chronią go 2 zębacze) - należy nosić to co wyżej napisane
- szukamy grzybów, gdy mamy 100 - jemy je.
- dajemy datek na świątynie Adanosa
- Dajemy ofiarę u Darona (pierw po 200, potem po 100)
- robimy zadanie z Valentinem oraz księgę rozrachunkową Lehmara = Coragon da nam 2 piwa dające +1 do many i 3 hp.
- czytamy boską moc gwiazd - oraz w razie konieczność można Astronomię

A inteligencja to naucz sie wszystkich mozliwych umiejetnosci, nawet "wyrabiania strzal" bo to tez daje +1 do inteligencji

Kup wszystkie almanachy, receptury i ksiegi, przeczytanie kazdej z nich to tez + do inteligencji.

No i naucz sie kregu magii u Gallhada, w patchu 1.3 daje to +10 inteligencji.

Wiem ze patch 1.3 dodal tez artefakt dodajacy inteligencje, tylko nie pamietam co to bylo, bo Nekromanta gralem jeszcze na 1.2

Ale chyba Helm z jasinii za Tawerna Orlana, ewentualnie bedzie tam jakis pierscien albo pas.

No i cholernie niski ten poziom 8. Ale nie wiem czy da sie wiecej, nie gralem na Rzezniku
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-15, 00:34   #3
jom55
Chrząszcz

jom55 awatar

Domyślnie

Dzięki wielkie za szybką i konkretną odpowiedź

Ale niestety większość rad co podałeś wiążę się z dużymi wydatkami, ja już wydałem 2 500 złota na samą naukę języków i jedyne stałe źródło mojego dochodu to to że Kardiff daje mi dziennie 10 sztuk złota. No i jeszcze zwracając uwagę na włączony ograniczony sen to trochę mało ;d

Chociaż nawet po matematycznym przeliczeniu to trochę braknie tej many nieszczęsnej, jakbym wszystkie możliwości wykorzystał maksymalnie, bez sensu ;/

Trochę wielka durnota tego moda, że przez poziom trudności nie mogę kontynuunować rozgrywki, jakbym dostawał normalne ilości doświadczenia, to spokojnie bym tą manę uzbierał. No ale cóż, jedyne co mi pozostaje to może spróbować jeszcze raz ale na niższym poziomie trudności.
Nieprzeczytane 22-07-15, 00:42   #4
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Ale wlasnie patch 1.3 ulatwil uzyskanie minimalnych wymagan dla magów, tak jak ci pisalem o tym ze dodali błyskotki dodajace +iles do Inta. A nawet bez tego patcha ludzie grali na "Rzezniku" Nekromantami i dawali rady

Znasz Returninga, to nie jest gra dla nowicjuszy, a juz w szczegolnosci na "Rzezniku" trzeba miec jasny i klarowny plan na postac krok po kroku, bez miejsca na zawachania itd

Uwazam ze popelniles blad uczac sie tak szybko jezykow. A Returning nie wybacza bledow

No i z tego co czytam to zostales zaskoczony tym, ze aby ruszyc dalej fabule to musisz ukonczyc Nowicjusza Mroku. To tez blad, powinienes to wiedziec na dlugo wczesniej i sie do tego przygotowywac
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...

Ostatnio edytowane przez Rabittous : 22-07-15 o 00:48.
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-15, 14:19   #5
jom55
Chrząszcz

jom55 awatar

Domyślnie

No akurat masz kompletną rację, to pierwsze moje podejście do Returninga. Myślałem, że podołam w ciemno na najtrudniejszym, no ale jak sam mówisz, Returning nie wybacza błędów ;d
Dzięki wielkie za pomoc, teraz trochę z większym doświadczeniem zaczynam drugie podejście
Nieprzeczytane 08-10-16, 17:56   #6
luke48
Chrząszcz

Domyślnie

Też nie wiedziałem, że trzeba skończyć Nowicjusza Mroku tzn. zostać Nekromantą, żeby móc dostać się do ratusza, co w konsekwencji dałoby wejście do Jarkendaru. Myślałem, że dostanę się tam jako nowicjusz. Tam chciałem nabić trochę expa, a tu zonk.
Ornament mam zrobiony, ale oczywiście nie mogę go odebrać od Saturasa. Zaginieni ludzie również zrobieni. Handlarz bronią też skończony, a teraz widzę, że trzeba być Nekromantą.

Pozdrawiam

PS: Skąd miałem wiedzieć przed grą, że trzeba zostać Nekromantą, żeby pchnąć grę dalej. O 100 mana i 40 intelektu też dowiedziałem się późno bo z dziennika zadań. Pamiętam jak grałem w I, II i IINK nie musiałem używać internetu, żeby iść dalej. A tutaj nie da rady go nie używać.

EDIT: Z tego co wyczytałem z poradnika dla maga wody. Wystarczy być nowicjuszem wody, żeby dostać się do Lorda Hagena. To dlaczego nie można się tam dostać jako nowicjusz mroku. Zrobiłem zadanie Gallahada i teraz nie mogę odebrać nagrody bo siedzi w ratuszu do którego nie mam wstępu. Ogólnie w tej sytuacji nie widzę szans na osiągnięcie 100 many i 40 inteligencji. Obecnie mam 10 lvl 31 INT i 10 many (nie zajmowałem się jeszcze jej wbijaniem). Punktów nauki obecnie mam 50. Zadań zostało dosłownie kilka, które mogę zrobić. Bez dostępu do Jarkendaru nie wyobrażam sobie wbicie tych statów. Zresztą Vatras mnie się ciągle pytał czy byłem już u Lorda Hagena w czasie jak robiłem zadania u niego, a jak wejść do ratusza nie mogę tak nie mogę.
Kto daje zatem upoważnienie do wejścia do ratusza robiąc drogę nekromanty? I jeśli to jest bug, czy jest jakiś kod na przeskoczenie tego. W oryginalnego Gothica grało się z przyjemnością, a ten mod to dla mnie katorga. Znalazłoby się pewnie trochę innych smaczków np. nauka ostrzenia u Briana. Zabiera 1 PN a nie uczy wcale ostrzenia i opcja uczenia zostaje i znowu zabiera 1 PN i nie uczy. I jeszcze gostek przy czarnym trollu, mówi, że mnie będzie uczyć i po tym znowu się pojawia ta opcja, bez możliwości nauki.

Ostatnio edytowane przez luke48 : 08-10-16 o 19:33. Powód: Wątpliwości
RPG
luke48 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania