Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Wrażenia

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 05-08-11, 17:59   #265
Mendoza
Czarny Goblin

Mendoza awatar

Domyślnie

Dassanar już się ogarnąłem! Zadowolony
A co do tego wyzuwania userów to morze masz racje i za ostro z tym pojechałem ale to nie zmienia faktu, że prostakiem nie jestem a o muj brak kultury się nie martw bo mam go i to aż za nadto.

RPG
Mendoza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 18:21   #266
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Dassanar już się ogarnąłem! Zadowolony
Bardzo.

Cytat:
ale to nie zmienia faktu, że prostakiem nie jestem a o muj brak kultury się nie martw bo mam go i to aż za nadto.
Cieszę się.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-10-11, 22:22   #267
Sanxus
Krwiopijca

Sanxus awatar

Domyślnie

Na początku pierwsze co wpadło mi w oczy to lagi. Fakt, dobrego kompa nie mam. Od razu zmiana ustawień. Grafika nawet na najniższych detalach POWALA. Dalej? Tak, tutaj mówienie o plusach się urywa.
Patrzę na rozwój postaci i pierwsze co mi nachodzi na myśl to... W T F ?! Zero siły, zero zręczności, mana zdziwiłem się że jest. Gra gorsza od Metina, gdzie również zaklikuje się przeciwników na śmierć, to tutaj rozwój powalający na kolana. Tylko błagać żeby w mordę strzelić z jakiejś M9...
Zdecydowanie grałem magiem, w niektórych momentach nawet było trudno. Dobrze zrobiłem, bo nauczyłem się do końca nie dośćże magii ognia, to na maksa walki bronią. 30 lvl i prokoksowa postać której nie tknie nikt. Wtf? W poprzednich Gothicach przeżyć było można tylko umiejętnością, bo i na 30 lvl. 2 wilki mogły nas zaje... y, zabić.
Na dodatek zero interakcji... Gry akcji mają więcej niż to niby-RPG bo tam można zabić kodo się chce, a tu ni okraść, ni pobić.
Zadania? Nawet nie denerwować mnie nimi... wkurzałem się za każdym razem kiedy jakiekolwiek dostawałem. Przynieś, podaj, pozamiataj - i to w gorszym stopniu jak w G3. No po prostu łażenia co nie miara, i po kiego grzyba?
Fabuła: co do... ? Między Khorinis a Kontynentem nagle pojawia się wyspa, której z Esmeraldy nie zauważyli bohaterowie i ni myśleli na nią zawinąć. Dalej idąc to jak niby wybraniec Adanosa, wielki Król, który pokonał Śniącego, kilka tysięcy ożywieńców, poszukiwaczy i demonów, na dokładkę 4 smoki i ucieleśnienie samego Beliara, czyli Bezimiennego smoka Ożywieńca, został opętany przez, bądź co bądź wygnanego i osłabionego demona? Dalsza część nawet nie nadaje się pod komentarz więc... przemilczę.

Ogólnie CAŁY tzw. Gothic 4 (chodź nie zasługuje na ten tytuł) jest zrąbany na linii. Dziwię się aż Spellbound że wyprodukowało takie g**no.

Ocena? 0,2/10 i ani tysięcznej punktu więcej.
\\\\\\\\\v/////////
RPG
Sanxus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-11, 17:58   #268
Elrath
Spectre

Elrath awatar

Domyślnie

Zagrałem sobie w demo, ciekawie wygląda, bardzo sceptycznie podchodziłem do tej gry, ale możliwe, że zaryzykuję kupno.

Ale:
1) trawę mam w powietrzu...jakaś zbugowana grafika.
2) czy gra jest w polskiej wersji językowej?
3) ograniczony dostęp do terenu czyli brak możliwości pływania, wspinania się na skały, bieda.

Dobra widzę, że pełna polska wersja językowa jest, ale nie ma sprintu aww.

|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Ostatnio edytowane przez Elrath : 20-10-11 o 18:13.
RPG
Elrath jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-11, 18:37   #269
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Elrath Zobacz post
Zagrałem sobie w demo, ciekawie wygląda, bardzo sceptycznie podchodziłem do tej gry, ale możliwe, że zaryzykuję kupno.

Ale:
1) trawę mam w powietrzu...jakaś zbugowana grafika.
http://forum.gothic.phx.pl/showthrea...ighlight=trawa
http://forum.gothic.phx.pl/showthrea...ighlight=trawa
Cytat:
2) czy gra jest w polskiej wersji językowej?

Cytat:

Dobra widzę, że pełna polska wersja językowa jest, ale nie ma sprintu aww.
Sprint jest za pomocą run.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-11, 18:45   #270
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
trawę mam w powietrzu...jakaś zbugowana grafika.
Mam to samo i za cholerę nie mogę tego zlikwidować.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-11, 19:50   #271
Gothic Apologus
Krwiopijca

Gothic Apologus awatar

Domyślnie

Jak dla mnie Arcania nie ma prawa mienić się Gothikiem 4.

Grafika. Jest prześliczna, moim zdaniem jedna z ładniejszych w dzisiejszych grach. Nie jest co prawda tak mroczna jak w pierwszej części, ale nie jest też tak bajkowa jak straszyli niektórzy przed premierą. Szczególnie góry i skały mi się spodobały, są piękne. A modele postaci są bardzo gothikowe. Bardziej niż w G3, Gorn, Milten czy choćby Diego wyglądają świetnie, nie wiedziałem, że ktokolwiek będzie umiał zrobić ich tak, żeby było widać z daleka że to postacie z jedynki, a jednocześnie żeby byli ładni graficznie.
Muzyka. Jeśli chodzi o dźwięki otoczenia itd. to już dokładnie nie pamiętam, jak z nimi było, ale raczej nie narzekałem. Co do muzyki w tle, była ładna. Podobała mi się, chociaż wydaje mi się, że była za mało różnorodna. Moim zdaniem była lepsza niż w G3. Oczywiście, w trzeciej części była piękna, ale moim zdaniem zbyt epicka, za bardzo orkiestrowa, wyniosła. W GI i GII muzyka nie była jakaś powalająca na kolana, nie miała takiego rozmachu jak w trójce, jednak była dużo bardziej klimatyczna, a moim zdaniem o to chodzi, żeby wszystko do siebie pasowało. Co z tego, że muzyka z G3 była godna oskara Nie pasowała moim zdaniem do mrocznego klimatu serii. A w G4 była gorsza od GI i GII, ale bardziej pasowała klimatycznie niż ta w trójce.
Miasta. Miasta są ładne. Stewark robi powalające wrażenie, ładne położenie, architektura. Thorniara niby większa od poprzednika, ale jakaś taka nędzniejsza, ale też klimatycznie wpasowuje się w serię. Srebrowód jest też pięknym zamkiem. Feshyr też daje radę. Ogólnie miasta są dużo lepsze niż w G3. To co jest najlepsze to to, że w G3 wszystkie miasta w gruncie rzeczy składały się z tych samych elementów: mury, wieże, bramy, domy. Miałem wrażenie, że nie odwiedzam nowych miast tylko ciągle te same. Tutaj jest inaczej. Jednak to co psuje cały klimat tych miast to jest to, że są puste, nudne, nie ma w nich prawie nic do roboty, ludzie kręcą się gdzieś bez celu. Khorinis wrzało, tam każdy miał zajęcie, każdy coś robił, ludzie rozmawiali ze sobą, plotkowali, gdzie się nie ruszyłeś mogłeś dostać jakieś zadanie do wykonania, było wiele tajemnic, skrytek itd. Tutaj nic takiego nie ma. To jest ogromny minus.
Bohater. Nie wybaczę tego producentom, że pozbyli się Beziego na rzecz jakiegoś lalusiowatego przydupasa. Bohater wygląda jak Emo, jest nijaki i mdły. Podobał mi się jedynie głos aktora dubigującego ponieważ go lubię. Jego rozwój jest maksymalnie uproszczony i tak zdewastowany, że brak słów.
Miejsce. Podoba mi się świat gry, jednak nie podoba mi się ogólnie wyobrażenie Wysp południowych. Jak sama nazwa wskazuje powinny leżeć na ciepłym południu, poniżej Varantu. W Gothiku jak pojawiał się ktoś pochodzący stamtąd to miał zawsze ciemną karnację. Powinny to być jakieś ciepłe wyspy, owiane złą sławą ze względu na kult Beliara, pełne jego chramów, kaplic i świątyń. Tymczasem Argaan to mieszanka lasów liściastych, iglastych, palm, ośnieżonych szczytów i wulkanów... Taki miszmasz, który zamiast stworzyć charakterystyczny, wyjątkowy obraz, utworzył miejsce, które nie wiadomo jak zaklasyfikować. Najśmieszniejsze jest to, że jedynie Setarrif wygląda jak miasto z południa. Reszta jest w europejskim stylu. Tooshoo to porażka. Jak z jakiejś gry o elfach.
Nazwy. Podobają mi się, ale jak wyżej napisałem, nie pasują do południowych klimatów (wystarczy spojrzeć na Varant, gdzie nazwy wpasowały się w klimat tych terenów).
Fabuła. Delikatnie mówiąc SCHRZANIONA! Jest kilka fajnych patentów, ale ogólnie niedobrze mi się robi od tych wszystkich bogiń, kapłanek, dobrych orków. Co to ma być? Nigdy wcześniej nawet słowa nie było o jakiś spokojnych plemionach orków, które żyją w zgodzie z ludźmi. Strasznie to naciągane. Pokój z orkami po trzeciej części to co innego. Ahn'bel jakieś i Ahn'nosiri (nawet nie wiem jak to się pisze) to wszystko kompletnie psuje klimat i fabułę. Nagle jakiś pojawia się amulet Śniącego, opętanie. Śniący wygląda idiotycznie, jak typowy, groteskowy diabeł z chrześcijańskich wyobrażeń.

Ogólnie Arcania to żenująca kontynuacja, której ja osobiście nawet nie uznaję jako kontynuacji Gothika. Ładna grafika to bardzo mało w dzisiejszych grach. Świadczy o tym choćby fakt, że gracze wciąż chętnie wracają do GI i GII. Miałem nadzieję, że Fall Of Setarrif nie ukarze się ze względu na upadek Jowood, niestety myliłem się. Moim życzeniem, jako fana serii jest jak najszybsza śmierć Arcanii i to, żeby twórcy zaczęli pracę nad kontynuacją o nazwie Genesis, która cofałaby czas do "przed Arcanią" albo nawet do "przed Gothik 3" i opowiedziała wszystko od tego momenty od nowa.
RPG
Gothic Apologus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-11, 11:37   #272
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gothic Apologus Zobacz post
Ogólnie Arcania to żenująca kontynuacja, której ja osobiście nawet nie uznaję jako kontynuacji Gothika.
Nie byłbym aż taki krytyczny. :-) Zgadza się, że Arcania jest po prostu słabsza pod względem "grywalności" od wcześniejszych części. Liniowośc jej przejścia jest największą wadą. Ale gra jak gra. Nie ma chyba innej serii gier crpg gdzie każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej.
A czy projekt Genezis, o którym wspominasz ruszy, dowiemy się zapewne za 2-3 lata, gdy PB wypuści Risen 2 i kolejną grę nad którą obecnie pracuje. Oni zdecydują czy ewentualnie będzie kontynuowany cykl Gothic czy raczej kolejne części Risen, a może coś całkiem nowego?

Przyznam ci też rację co do wygladu nowego bezia - tragedia. Zreszta nie tylko on. Pamiętam jak mi szczęka opadła gdy zobaczyłem po pierwszym odpaleniu Arcanii tę jego laskę ze wsi... Rany, to dopiero tragedia... ;-)))))

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-11, 22:17   #273
Gothic Apologus
Krwiopijca

Gothic Apologus awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Nie byłbym aż taki krytyczny. :-) Zgadza się, że Arcania jest po prostu słabsza pod względem "grywalności" od wcześniejszych części. Liniowośc jej przejścia jest największą wadą. Ale gra jak gra. Nie ma chyba innej serii gier crpg gdzie każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej.
A czy projekt Genezis, o którym wspominasz ruszy, dowiemy się zapewne za 2-3 lata, gdy PB wypuści Risen 2 i kolejną grę nad którą obecnie pracuje. Oni zdecydują czy ewentualnie będzie kontynuowany cykl Gothic czy raczej kolejne części Risen, a może coś całkiem nowego?

Przyznam ci też rację co do wygladu nowego bezia - tragedia. Zreszta nie tylko on. Pamiętam jak mi szczęka opadła gdy zobaczyłem po pierwszym odpaleniu Arcanii tę jego laskę ze wsi... Rany, to dopiero tragedia... ;-)))))
Smutas, a dla czego PB miałaby decydować o kontynuacji cyklu? Przecież prawa ma teraz Nordic Games. Chyba czegoś nie rozumiem a co do tej Ivy to masz rację... ona jest opisywana jako najpiękniejsza kobieta na Feshyr... jeśli tak to ja współczuję mieszkańcom hahaha
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-11, 23:04   #274
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Cytat:
Smutas, a dla czego PB miałaby decydować o kontynuacji cyklu? Przecież prawa ma teraz Nordic Games.
PB wypożyczyło prawa dla Jowood. PB dalej ma patent na Gothica i wszystkie związane z nimi postacie lokacje etc. (nie licząc Arcanii), natomiast pytanie, czy Nordic dalej ma wypożczyone. Z tego co widać z Upadkiem Steraiff, ma nadal.
Cytat:
Chyba czegoś nie rozumiem a co do tej Ivy to masz rację... ona jest opisywana jako najpiękniejsza kobieta na Feshyr... jeśli tak to ja współczuję mieszkańcom hahaha
Niemka, czego tu się spodziewać?

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-11, 00:01   #275
Gothic Apologus
Krwiopijca

Gothic Apologus awatar

Domyślnie

Master Of Gorzała nie ulegaj stereotypom A jeśli PB wypożyczyło tylko prawa to jest to dla mnie dobra wiadomość! Przez calutki czas myślałem, że prawa kompletnie przejęli głupki z JooWood. Teraz mam przynajmniej nadzieję, że jednak serię da się jeszcze uratować! Uff...
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-11, 02:13   #276
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Szczerze wątpię, żeby nawet PB mogło coś zrobić z Arcanią. Właściwie, to najpierw należy sobie zadać pytanie, po co w ogóle coś robić? W moim przekonaniu G3 miało na tyle dobre zakończenie/a, że wręcz nie powinno się robić następnych części. Jedną z najważniejszych zasad takich sag to wiedzieć kiedy je zakończyć.

Poza tym, jak już wcześniej mówiłem kilka razy, jak się dobrze przyjrzeć fabule, to Risen jest taką nieoficjalną kontynuacją Gothiców, więc nie rozumiem, po co kręcić dalej tą parodię, jaką jest kontynuowanie trylogii.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania