Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Pomoc
Przeładuj stronę Szczaw Królewski i inne rośliny

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-01-06, 17:44   #1
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Question

Pod każdym przedmiotem w oknie ekwipunku podana jest jego wartość - ale jeśli chce ten przedmiot sprzedać to handlarz proponuje mi ok. 3 razy mniej niż jest warty przedmiot. Wiem, że takie są zasady handlu, taniej kupić, drożej sprzedać, jednak w pewnych przypadkach jest to denerwujące.
Znalazłem na drodze Szczaw Królewski o wartości 500 zł. jednak sprzedać mogę go za 120 zł . Nie wiem co zrobić - sprzedać tak rzadką roślinę, czy zachować ją? Nie opłaca się jej zjeść, gdyż dodaje tylko kilka punktów trafień.
Moje pytanie brzmi: czy Szczaw przyda się w przyszłości do czegoś i warto zachować roślinę, czy raczej należy go sprzedać? A może istnieje jakiś handlarz który kupi go po rozsądnej cenie (próbowałem Mattea, Canthara i Zurisa)? Np. Bosper płaci za skóry tyle ile są warte, czy jeśli zostanę czeladnikiem Constantina to będzie dobrze płacił za rośliny? Proszę o pomoc

|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Nieprzeczytane 04-01-06, 18:01   #2
szczepek
Demon

szczepek awatar

Domyślnie

Zachowaj, zbieraj. Szczaw królewski jest potrzebny do mikstur, które na stałe podnoszą statystyki. Zresztą, na forum możesz o tym wiele poczytać, na samymGothic Site także.

Nie, będąc czeladnikiem o Constantina on Cie uczy tylko mikstur [chyba, że w NK zaszła jakaś zmiana? Nie wiem...Dzisiaj skonczylem grać kowalem->łowcą smoków]

RPG
szczepek jest offline  
Nieprzeczytane 04-01-06, 18:02   #3
Black
Czarny Goblin

Black awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Black
Domyślnie

Czy ci się przyda - to zależy od ciebie - zamierzasz bawic się w alchemię? jak tak tomożesz go sobie zostawić (przydaje się do lepszych mikstur, jeżeli nie to go sprzedaj, a co do kupowania ziuł po rozsądnej cenie - chyba nie ma ( a szczew królewski jak sprzedajesz to kosztuje chyba 150 a nie 120 :P )

EDIT: szczepek... sekundy no...

Front Opróżniania Beczek Gorzały

Pierwsze ostrzeżenie dostałem 7-11-2005, 18:35

Black metal to wojna więc... pompuj rower dla szatana!
RPG
Black jest offline  
Nieprzeczytane 04-01-06, 19:15   #4
Gundahar master of wind
Zbanowany

Domyślnie

Szczaw Królewski jest najrzadszą roślinaw grze i najbardziej potrzebną ponieważtylko ta roślina pomoże Ci przyżądzić mikstury trwale podnoszące: mane, punkty trafień, siłe, lub zręczność.
Warto zostawić nawet gdybyśmiał ich niezużyć.
RPG
Gundahar master of wind jest offline  
Nieprzeczytane 05-01-06, 07:40   #5
Fyo
Kąsacz

Fyo awatar

Domyślnie

Jeżeli interesuje Cię alchemia w Gothicu, to za Chiny jej nie sprzedawaj. Jest to główny składniik mikstur, które zwiększają na trwałe manę, życie, siłe i zręczność. Szczaw jest baaardzo żadką rośliną, więc pilnuj jej. Jeśli jednak nie warzysz mikstur, to nie krępuj się i ją po prostu sprzedaj.
RPG
Fyo jest offline  
Nieprzeczytane 14-01-06, 18:20   #6
Joey
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Joey Wyślij wiadomość przez MSN do Joey
Domyślnie

Szczawiu niewarto zbierać jeżeli nie chcesz "iść" w stronę sztuk alchemicznych, więc śmiało możesz je sprzedać. To, że dostajesz od kupców mniej niż jest tego warty to normalny przejaw w tej grze, tak zostało zaprogramowanie nic nie poradzisz na to W całej grze, jeżeli jesteś dobrym poszukiwaczem i umiesz szukać to znajdziesz jeszczę trochę takch szczawi, więc nie ma się czego obawiać. Jednak, na przysłość, jak zdecydujesz się wtajemniczyć w alchemię to pod żadnym pozorem nie spredawaj tych roślin, wręcz przeciwnie, kupuj je od takich jak Constantino, Zuris albo Sagitta i przyrządzaj z nich potężne mikstury trwałych zmian, ale wcześciej musisz się nauczyć odpowiedniej formuły co nie jest tanie w Punktach Nauki Pozdrawiam!
Nieprzeczytane 14-01-06, 22:54   #7
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Domyślnie

Jest jednak opcja, żeby sprzedać takie rośliny jak szczaw królewski, smoczy korzeń, czy goblinie jagody (już mam więcej doświadczenia w roślinach, i zdecydowałem raczej ich nie sprzedawać ) po właściwych cenach. Jeśli zostaniesz czeladnikiem Constantina, to kupuje on rośliny po ich prawdziwych cenach. Ale żeby zostać jego czeladnikiem trzeba już poświęcić po jednej z każdej z tych drogich roślin, oraz parę innych, których dużo mniej żal. Jednak jest znów dylemat - można już sprzedawać rośliny po dobrych cenach, ale przyjmując pracę u Constantina "zagłębiasz się" w sztukę alchemii, więc jednocześnie żal pozbywać się tych roślin. Z drugiej strony jeśli sprzedasz Constantinowi jakąś drogą roślinę, można ją potem odkupić po tej samej cenie. Czyli kiedy potrzeba pieniędzy sprzedajemy roślinki, a kiedy trochę zbierzemy odkupujemy po tej samej cenie. (chyba znalazłem mały triczek, mało znaczący, ale to lepsze niż pożyczanie na procent u Lehmara). Rośliny, które daliśmy Constantinowi żeby zostać jego czeladnikiem też można odkupić, więc ostatecznie można zostać czeladnikiem alchemika płacąc mu jakieś 2000 szt. zł. (chociaż wcześniej trzeba trochę pochodzić po lasach).
|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Nieprzeczytane 23-01-06, 10:11   #8
serphentes
Krwiopijca

Domyślnie

Jeśli będziesz chciał zostać adeptem alchemii u Constantina to lepiej zostaw sobie to zielsko <ten szczaw królewski> jest dość rzadką rośliną jak aloes słoneczny czy smoczy korzeń. Kasy więcej niż 120 sztuk złota za niego nie dostaniesz.
P.S nie 120 zł tylko szt.złota
serphentes jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania