Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 2 - wrażenia z oglądania gameplay'ów

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-03-12, 08:24   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Risen 2 - wrażenia z oglądania gameplay'ów

Jakie macie wrażenia po obejrzeniu dostepnych w sieci gameplayów?
Oprócz "oczojebności" kolorków, co moim zdaniem było błędem już w Risen 1 (na szczęście można sobie to wyłqaczyć) większych rzeczy odstręczających od gry nie zauważyłem.
Może trochę śmieszy mnie ruch postaci naszego bohatera gdy biegnie i ma się zatrzymać. Takie dziwne wahnięcie postaci.
Sama walka wręcz wygląda OK. Strzelanie z broni palnej jest takie jak oczekiwałem, czyli podobne czasowo do strzelania z łuku czy kuszy, nie bedzie z tego karabinu maszynowego czyszczącego wszystko przed nami.
Zqauważyłem, że nasz bohater będzie mógł wchodzić, poddciągając się na rękach, na skały czy dachy. I to bardzo mi pasuje, bo brakowało mi tego np. w G3.
Trochę tylko niepokoi mnie to, że będziemy mieć towarzysza. Na razie widziałem oprócz tej laski z Risen 1 filmik na którym towarzyszy nam gnom, który zbiera dla nas trofea z pokonanych postaci. Nie wiem czy to nie będzie za duże ułatwienie gry, taki anioł stróż. szczególnie wątpliwości te nachodzą mnie to fragmencie gdzie słabą jeszcze postacią pokonujemy strażnika w świątyni wykorzystując w celu "zmiękczenia go" osobę nam towarzyszącą. Ja tam wole osobiście kombinować jak załatwić silniejszego przeciwnika.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-12, 07:58   #2
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Filmików coraz więcej w sieci, jest co oglądać. Co prawda są w wersji beta, gdzie mamy dostępna jedną wyspę i o pozostałych nie mamy nawet pojęcia.
Przeciwników też za dużo nie pokazano (najciekawsi są podobno na innych wyspach). Mam nadzieję, że nie bedzie nawiekszego, moim zdaniem, przypał€ z Risen 1 czyli jeżozwierzy, które strasznie głupio wyglądały.
Ciekawie za to wyglądać będzie walka ze stworami, bo do pokonania różnych z nich można będzie stosować odpowiednie sztuczki. Np. wielkie kraby, aby je szybciej pokonac nalezy wywrócić je na plecy kopniakiem.
Samo strzelanie z broni palnej też nieźle się prezentuje. Rozwiały się moje obawy, że będzie działać jak karabin maszynowy i kosić wszystko w zasięgu wzroku.
Coraz bardziej wzrasta mój apetyt na tę grę.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-12, 16:57   #3
Barneyek
Jaszczur

Barneyek awatar

Domyślnie

Zapowiada się nader ciekawie i już sobie ostrzę ząbki. Towarzysz (taki na dłużej, nie tylko do konkretnej misji) może być całkiem niezłą opcją, pod warunkiem, że będzie możliwość "odłączenia" go w każdej chwili, na co liczę. Broń palna - ciekawe urozmaicenie po standardowych broniach miotających, zdecydowanie ładnie wpasowująca się w pirackie klimaty. Dodatkowe opcje walki tylu sypanie piachem czy kopniak - sam smaczek. Czy oczojebna grafika? Może trochę, ale do tego quasi-tropikalnego sztafażu może pasować.
Ogólnie jestem dobrej myśli.
RPG
Barneyek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-12, 13:54   #4
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Na filmikach dało się zauważyć, że w każdej chwili możesz porozmiawiać z towarzyszem i była opcja dialogowa "zostań tutaj". :-)

Oczojebna grafikę zapewne da się wyłaczyć w ustawieniach, podobnie jak w Risen 1.

Ktoś grał może w betę? Interesuje mnie "klawiszologia" walki. O ile ciosy jak zwykle wyprowadza się klikanie w mysze, to jak odpala się "brudne sztuczki"? Skoro jest ich kilka, to każda uruchamiana jest osobnym klawiszem z klawiatury?

Bardzoi mi przypasowało to, czego brakowało mi w G3 a było w G2 na przykład. Nasz bohater może w końcu wspinać się na skały i wskakiwać na wyżej położone krawędzie.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania