Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Sposób na łatwe zdobywanie miast

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-04-10, 21:50   #1
Belail
Krwiopijca

Domyślnie Sposób na łatwe zdobywanie miast

Dedykowany dla
a) początkujących niedoświadczonych postaci
b) wojowników

Zalety? Zdobywamy miasto zabijając po 1 orku/etc praktycznie na widoku jego współplemieńców.

Prawdopodobnie wielu ludzi ten sposób zna, ale warto go opisać. Sam gram 1 raz w 3kę i przy 2 czy 3 mieście (największym bólem była Montera 100+ wrogów na raz to niezła sieczka), pomyślałem, że warto by jakiś inny sposób wymyślić. I znalazłem. Załóżmy, że chcemy wyrżnąć all orki z Trelis. Jak to "Łatwo" uczynić? Najpierw potrzeba zdobyć w tym mieście 75 punktów reputacji (questy to też exp, i to nawet dużo). Gdy już całe miasto jest do nas nastawione na "zielono", możemy przystąpić do akcji.

Zaletą "zieloności" jest fakt, że gdy zaatakujemy 1 wroga, jego współplemieńcy się na nas nie rzucą, a tylko on jeden. Teraz TRZEBA powalić go na ziemię (tzn hp do zera) i DOBIĆ Ctrl+LPM+PPM koniecznie poza zasięgiem wzroku wrogów.
W tym momencie (1 morderstwo) 1 napotkany wróg nas zaczepi i wypyta. Bezi się wyłga, i można dalej chodzić po mieście.
Jednak gdy zabijemy 2giego w ten sposób każdy napotkany obywatel miasta (dedykowany wróg) a nie np przebywający w nim Buntownik albo Paladyn przy kontakcie wzrokowo-konwersacyjnym (jeśli podejdziemy od frontu na tyle blisko by zagadać) zaczepi nas z oskarżeniem. I wtedy
a) Przekupstwo = całe miasto się rzuca na nas
b) łgarstwo = jak wyżej
c) zniewaga = atakuje tylko 1 delikwent.

wybieramy oczywiście c) wtedy "prowadzimy" świnkę na rzeź, najlepiej do jakiejś piwnicy, za jakiś róg, czy do budynku i ciach ciach papa. Nikt nas nie "przyłapie" nawet jeśli zabijemy kogoś a jego współplemieniec będzie bezpośrednio za ścianą.

Taktyka na zniewagę "c)" jest bardzo wygodna, bo nie trzeba daleko biegać i kombinować. I o tyle lepsza że wcześniej przezemnie stosowana wyczytana na forum zakładała wywabianie strzałami (2 strzały na wroga) + dalekie wyciąganie przeciwników. Podczas gdy można to robić szybciej (Krótka gadka "Odwal się" i już się lejemy) i bliżej - czasami na miejscu czasami pare kroków, wystarczy być poza "wzrokiem" innych.

Wyrżnąłem tak kilka miast. Idzie jak z płatka
RPG
Belail jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-10, 08:12   #2
Oscii
Krwiopijca

Domyślnie

noo nie powiem, nigdy nie wpadłem na pomysł żeby wykorzystać to do odbijania miast...
RPG
Oscii jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-10, 01:48   #3
recykler
Chrząszcz

Domyślnie

Możliwe, że w 1.73 się przyda, teraz to by podbić miasto to trzeba mieć koks postać ^^ raczej mam na myśl bardzo dużą ilość hp, teraz to przeciwnicy myślą i w miarę dobrze parują nasze ataki.
RPG
recykler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-10, 16:27   #4
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Dobry, stary sposób. Po niewielkiej modyfikacji jest skuteczny także przy wybijaniu orkowych obozów w Nordmarze.
Pierwszą zmianą jest to, że nie gadamy z orkami, bo one od razu nas atakują - logiczne. Podchodzimy powoli tak, aby zobaczył nas tylko jeden ork. Uciekamy i zarzynamy go w krzakach - z dala od innych orków. W przypadku zabicia dwóch orków lub przywódcy rzuci się na nas cały obóz, a w tedy nie jest fajnie :/ Innym problemem jest fakt, iż niektóre orki używają kuszy. W tym wypadku trzeba owego orka zaciągać dalej i nie dać się trafić (trafienie skutkuje przybyciem całego obozu). To samo tyczy się szamanów, tyle, że szamańskie kule ognia/lodowe lance często na nas skręcają... Obozy są bardzo zwykle liczne i wybicie jednego tym sposobem zajmuje trochę czasu (0.5-1.5h). Zazwyczaj po wybiciu 20-30 orków nie wytrzymywałem, brałem topór i rzucałem się na nich w barbarzyńskim szale. Niestety, po wykonaniu kilku kołowrotków i zabiciu kilku z nich musiałem uciekać, żeby się leczyć. Ten sposób nie wypalił z odbijaniem Kopalni w Klanie Młota - przed tylnym wejściem nie dało rady uniknąć otwartej walki i wyszła niezła masakra. Z 5 nordmarskich wojowników przeżyłem tylko ja i Ugolf. Mort i 3 wojowników w Klanu Wilka poległo, ale bitka była niezła. Szkoda tylko, że na patchach 1.7+ nie ma tego bugu z "szałem walki" (po wybiciu kilkunastu orków, reszta pada na jeden cios)
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-10, 17:27   #5
leon19951

leon19951 awatar

Domyślnie

Belail pisał o zdobyciu Trelis poprze no troszkę roboty lecz można to zrobić szybciej bez zmęczenia i wysiłku. Mianowicie nabijamy również ponad 75 reputacji by każdy miał zieloną nazwę. Idziemy do Thorusa i najlepiej wbijamy mu miecz i atakujemy go super atakiem (przytrzymaj Lp), później go dobijamy. Ork obok niego od razu się nasz nas rzuci więc robimy z nim tak jak z poprzednikiem. Po zabiciu dwóch przeciwników ustawiamy się na moście tak by nie mogli nas trafić z kusz strażnicy bramy (najlepiej też jest ich zabić). No a po tym to już z górki utrzymuje się na moście i atakujemy każdego. Varek czy tam Vak nie ma szans na ucieczkę. To jest bardzo przydatny sposób. Jeśli gramy na patchu gorszym niż 1.73 to tylko jeden ork będzie nas atakował zaś na patchu 1.73 z włączonym alternatem jest już trochę trudniej ale nie tak trudno by nie wygrać.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-10, 17:39   #6
Wizzardzik
Czarny Goblin

Wizzardzik awatar

Smile

Belail dobry pomysł dla osób grających na poziomie trudnym sam na tym poziomie chyba 10razy podchodziłem do oswobodzenia Ardei ,więc napewno nikt by mi nie polecił stylu rambo co dobrze się sprawdza na poziomie łatwym i z ognistym mieczem(ja go nie używam jest za silny) i thx już wiem jak obóz w Monterze wybić (zawsze biłem ich wszystkich a potem było "nie wierze ci" więc jeszcze raz stokrotne dzięki dla autora tematu

RPG
Wizzardzik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania