Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Osiłek [Porady i Strategia]

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 05-03-21, 15:56   #1
MM91
Polna Bestia

Domyślnie Osiłek [Porady i Strategia]

W tym temacie postaram się zrobić jak najlepszą postać ukierunkowaną na broń dwuręczną, siłę i życie. Ogólnie mówiąc moje wpisy będą zawierały screeny, porady i przemyślenia jak grać taką postacią by sobie poradzić w dość trudnym świecie Gothic'a, więc myślę, że każdy znajdzie dla Siebie coś ciekawego. Na dniach możecie się spodziewać pierwszego wpisu.

Z pewnego względu zacząłem grać od nowa i stwierdziłem jednocześnie że najpierw przejdę grę, a potem napiszę jakiś poradnik. Mimo tego postępy z gry będe wklejał na bieżąco.

Rozdział I - Koniec (czas gry 33 godz. 37 min. [w grze 18 dzień 2:39])

Schemat rozdawania PN (nr. oznacza poziom):

Spoiler 

Rozdział II - Koniec (czas gry 49 godz. 58 min. [w grze 26 dzień 4:48])

Spoiler 

Rozdział III - Kruk (czas gry 72 godz. 10 min. [w grze 39 dzień 15:35])

Spoiler 

Rozdział III - Koniec (czas gry 83 godz. 14 min. [w grze 45 dzień - 9:45])

Spoiler 

Rozdział IV - Koniec (czas gry 93 godz. 34 min. [w grze 50 dzień - 16:28])

Spoiler 

Rozdział V - Koniec (czas gry 110 godz. 52 min. [w grze 62 dzień - 9:37])

Spoiler 

Rozdział VI - Koniec Gry (czas gry 114 godz. 1 min. [w grze 64 dzień - 12:35])

Spoiler 

Czy wbiłbym 60lvl gdybym się bardziej przypilnował z doświadczeniem?:

Spoiler 

W sumie straciłem 13710 EXP (to i tak jest bardzo mały ułamek doświadczenia jakie można stracić). 13710 + 901900 = 915610 EXP, więc BYĆ MOŻE wbiłbym ten 60 poziom (915000 EXP) gdybym wykonał te wszystkie powyższe rzeczy. Być może to słowa bardzo mocno naciągane. Dlaczego? Niestety, ale w czasie gry wszystkiego się nie przewidzi i można popełnić tyle błędów, że głowa mała, to po pierwsze. Po drugie to wystarczy tak naprawdę JEDEN głupi błąd by zniweczyć marzenia o 60 poziomie, a po trzecie taki lvl jest mocno niepraktyczny z kilku względów:
  • trzeba oddawać rzeczy, które dają bonusy do statystyk
  • trzeba uczyć się umiejętności, których niekoniecznie chcemy się uczyć
  • trzeba odwalać głupie akcje typu: zrzucanie Piratów i Bandytów w pułapkę z kolcami w Świątyni Adanosa by wyciągać od nich stare monet czy zjeść czarną rudę i użyć zwoju deszcz ognia by ubić jednego olbrzymiego szczura wartego 30 EXP
  • ponadto nawet jeśli wbijemy ten poziom to i tak z Niego za bardzo nie skorzystamy, dlatego że wbijemy go dopiero po zabiciu smoka ożywieńca, a co za tym idzie tracimy przez to możliwość dalszej nauki, więc te ostatnie 10PN są tak naprawdę pustymi PN
  • jedyne co Nam on da to zapewne satysfakcja z osiągnięcia tak wysokiego poziom no i te +12 punktów trafień przyda się, jakby ktoś kiedyś próbował lecieć pod jak największą ilość punktów trafień

Ostatnio edytowane przez MM91 : Wczoraj o 09:12.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-04-21, 18:48   #2
Szkut!
Czarny Goblin

Szkut! awatar

Domyślnie

Muszę powiedzieć, że przydałyby się te opisy oraz porady o których pisałeś na początku. Chociaż istnieje na necie pełno różnych poradników jak rozwinąć postać, to jestem ciekawy tego konkretnego przypadku. Mógłbyś też napisać dlaczego zdecydowałeś się rozwijać postać w tym konkretnym kierunku, ja na przykład ostatnio zagrałem pod zręczność i łuk i gra stała się aż za łatwa.

Uuuuuuuuuu, you touch my tralalala, my ding ding dong!
RPG
Szkut! jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-04-21, 14:19   #3
MM91
Polna Bestia

Domyślnie

Poradnik jest obecnie w budowie i będe starał się uzupełniać go na biężąco. Raczej będą to luźne porady gdyż tak jak powiedziałeś, na necie mnóstwo jest poradników (jedne są dobre, inne ciekawe, ale niestety zazwyczaj są one kiepskie i w ogóle nijak mają się do tej gry). Na tutejszym forum też jest kilka tematów wartych uwagi, niektóre posty i spostrzeżenia innych użytkowników też są w cenie. Konstruktywna krytyka mile widziana, pomoc dot. poradnika też! Na wszelakie uwagi i posty będą odpowiadał w odpowiedziach jak i też w 1 poście. Przy okazji mam zamiar uaktualnić "Spis stałych bonusów" gdyż kilka rzeczy trzeba w Nim poprawić i dodać pewne adnotacje.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania