Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Jak rozwinąć tak mocno postać?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-03-17, 13:54   #1
Debonair812
Chrząszcz

Domyślnie Jak rozwinąć tak mocno postać?

Witam
Trzy dni temu zacząłem po raz pierwszy rozgrywkę w Gothic III na patchu 1.75.
Mam 20lvl, wykonałem zadania w Ardei, Reddock, Cape Dum i Monterze oraz wybiłem już Reddock. Wybiłem jaskinię przy Cape Dum (tą ze smokami) oraz jaskinię bandytów z Ortegą. Noszę miecz Assasinów (75obr + zatrucie) i tarczę czaszek, mam 50 tys. złota. Dodam, że gram z włączonym Alternatywnym Balansem. Problem jest taki, że przeglądając forum niektórzy piszą, że jeszcze przed wyjściem z Montery mają już ~40lvl..A ja się bujam z 20
Mógłby mi ktoś udzielić porad co dalej, za co się złapać?
Pozdrawiam
RPG
Debonair812 jest offline  
Nieprzeczytane 01-03-17, 14:13   #2
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

Nie czytaj postów. Wydaje mi się, że czterdziesty poxiom po Monterze jest zwyczajnie niemożliwy, nawet jeśli ma się gdzieś fabułę i wybija wszystko co się rusza. Bądź co bądź całą Myrtanę kończy się na około 60.
Rada prosta i zapewne wszystkim znana: Wykonuj każde możliwe zadanie, oprócz tych tupu: zabij jedną stronę konfliktu dla drugiej i łaź po krzakach, zabijając każdego zwierzaka, jakiego spotkasz.
Ruszaj powoli, z miasta do miasta, ubijając wszystkie stworki po lasach. Powinieneś spokojnie i swobodnie się rozwijać.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 01-03-17, 14:24   #3
Debonair812
Chrząszcz

Domyślnie

Dlaczego nie robić tych z wybijaniem drugiej strony? Póki co tak jak wspomniałem rozprawiłem się jedynie z Reddock.

PS.Co polecasz mi kupić/zdobyć/rozwinąć abym nie ginął w grupie, np. wilków? W tym momencie potrafię paść na 4 ugryzienia 1 wilka...
RPG
Debonair812 jest offline  
Nieprzeczytane 01-03-17, 14:29   #4
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

Dlaczego nie robić? Bo widzisz. Jak wybijesz parę miast czy obozów buntowników, to cała frakcja staje twoimi wrogami, chcącymi cię zabić, gdy tylko cię ujrzą. Przez co nie wykonasz sporej ilości zadań i stracisz masę expa. Właśnie z takiego sposobu gry biorą się niskie poziomy ^^.
Wykonałeś chociaż najpierw wszelkie zadania w Reddock?
Rozwinięcie trochę życia w chramie zapewni ci większą wytrzymałość na ataki, lecz w sumie szkoda na to PN, wilki z czasem będziesz bez problemu ubijał, w sumie psowate są najgroźniejsze w grze, toteż staraj się je wyciągać pojedyńczo i szachować szybkimi ciosami jakąś długą bronią, by nie mogły się do ciebie zbliżyć. Alternatywą, bardzo dobrą, jest łuk i spory zapas strzał jako broń dodatkowa.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 01-03-17, 14:47   #5
Debonair812
Chrząszcz

Domyślnie

Tak wykonałem wszystkie zadania dostępne w Reddock.
W takim razie mam jeszcze pytanie. Jaką szarżować zbroję i jaki miecz? Mam póki co 50tys(zbrojka 80). A na miecz nie mam pomysłów z racji, że jestem nowy w Myrtanie.
RPG
Debonair812 jest offline  
Nieprzeczytane 01-03-17, 14:51   #6
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

Na początek idealny będzie własnoręcznie wykuty półtoraręczniak. Projekt do kupna u ludzkich kowali (Ardea [Bezimienny] i najbliżej to chyba Mannig w Okarze). Projekt wypada losowo, metoda save and load przed pierwszym przejrzeniem towarów kupca. Potem z czasem możesz go wymienić na Varancki miecz mistrzowski (u Varanckich kowali) lub jakiś ze skrzyń z bronią (40 któraś otworzona z rzędu daje dostęp do wykucia chyba najlepszego jednoręczniaka).
A co do zbroi? Prosta sprawa, nosisz to na co masz dosyć reputacji u frakcji, ale na którymś modzie musisz uważać by w zbroi buntowników nie wleźć pomiędzy orków i na odwrót.
Kupuj po prostu to co najlepsze.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 01-03-17, 14:54   #7
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

Zwierzęta nawet nie są takie ważne. W przeciwieństwie do wcześniejszych Gothiców, w trójce większość expa bierze się z zadań. Zabiciem Ivana w Geldern pochwaliłem się już chyba trzem NPCom i od każdego dostałem jakieś 500 expa. A robienie zadań często jest o wiele łatwiejsze niż wybijanie potworów. Takie rozpruwacze, duże stada wilków, cieniostwory czy trolle są na początku raczej trudne.
Jeśli jakieś zadania są zbyt ciężkie, polecam po prostu pójść do następnego miasta i zrobić kilka prostszych, a później wrócić z większym levelem i dokończyć te, które były za trudne.
RPG
Kravcio jest offline  
Nieprzeczytane 01-03-17, 15:00   #8
Debonair812
Chrząszcz

Domyślnie

Dzięki wielkie za pomoc
Zabieram się w takim razie za expa
RPG
Debonair812 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku