Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Art & Story Forum > FanFick
Przeładuj stronę OKO WŁADZY [Stare ŚP]

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-05-04, 22:52   #1
holek
Jaszczur

Domyślnie OKO WŁADZY [Stare ŚP]

„ "OKO WŁADZY"cz.1

Jeden z magów Beliara schwytał dusze potężnego wojownika gdyż miał on za zadanie stworzyć artefakt pozwalający na wezwanie natychmiastowej pomocy , tym nieszczęśnikiem miał być Krasnolud imieniem Ardhad posiadający wielką siłę oraz doświadczenie stanowił idealnego kandydata. Mag nazwał amulet okiem władzy, ponieważ miało ono dawać pełną kontrolę nad, tym Krasnoludem lecz słudze Beliara nie udało się wypełnić swego zadania Krasnolud nie pozwalał sobą rządzić i nie wypełniał rozkazów, które mu wydawano stwarzał problemy obracał się przeciwko swemu właścicielowi tym samym zamiast potężnej broni zamienił amulet w bez użyteczną błyskotkę Bóg ciemności rozgniewał się na maga, który go zawiódł i zniszczył go, amulet zaś został oddany orkom, którym podobało się uciekanie przed rozgniewanym Ardhadem nie mogącym się uwolnić od oka władzy. Tu zaczyna się przygoda pewnego Dummera imieniem Holek, który wychowany w biedzie wiódł życie zwykłego złodziejaszka i oszusta był on pogrążony w długach oraz miał złą opinię wśród okolicznej ludności każdy go znał jako krętacza, więc nie miał przyjaciół ani zaufanych ludzi. Pewnego wieczoru Holek jak to zwykle u niego bywało właśnie uciekał przed wieśniakiem, któremu ukradł parę złotych monet i jak zwykle został zauważony biegł przed siebie w niewiadomym kierunku aż w końcu zorientował się, iż wieśniak już dawno sobie darował pogoń za paroma monetami, z których kradzieży Mroczny Elf był dumny, lecz niestety biegnąc nie zwracał uwagi gdzie zmierzał przez co zabłądził a było już ciemno, zmartwiony sytuacją Dummer szedł przed siebie aż zauważył światło, które później okazało się ogniskiem, gdy Holek podszedł bliżej zorientował się, że przy ognisku jest grupka orków, urządzających postój na nocleg i właśnie piekły mięso z upolowanych ścierwojadów dwaj zielono skórzy ucinali sobie drzemkę a pozostali trzej umilali sobie czas gawędząc podczas czekania aż mięso będzie gotowe Mroczny Elf zmęczony ucieczką zgłodniał poza tym zjadł tylko lekkie śniadanie, był tak zdesperowany że postanowił ukraść kawałek mięsa. Zastanowiwszy się chwilę stwierdził, że nie może ryzykować pokazania się orkom i zaczął rzucać kamieniami aby odciągnąć ich od ogniska, po jakimś czasie zielono skórzy usłyszeli szelest w krzakach musiały być wyjątkowo agresywne gdyż rzuciły się z toporami głęboko w las. Holek mógł teraz spokojnie zabrać kawałek mięsa z ogniska, ale zauważył u jednego ze śpiących orków jakiś amulet wiszący na jego szyi, który wydał mu się sporo warty nie mógł się oprzeć pokusie więc podszedł do orka który najprawdopodobniej był jedynym szamanem w tej niewielkiej grupce ponieważ miał jakieś dziwne pióra i był cały umalowany w czerwonej mazi, złodziejaszek powoli i delikatnie zaczął ściągać amulet bardzo się denerwował zapomniał już o głodzie który dokuczał mu cały dzień, w końcu udało mu się ostrożnie ściągnąć artefakt z szyi orka szamana Holek nie mógł uwierzyć w fakt że coś mu się udało i to coś na co nie każdy złodziej mógł by sobie pozwolić, Dummer obrócił się aby zabrać wymarzony kawałek mięsa gdy zorientował się że tóż obok niego stoi dyszący ork który dopiero co wrócił z gonitwy za szelestem kamieni które Mroczny Elf wcześniej wyrzucił w krzaki. Zielono skóry zaczął wrzeszczeć i wymachiwać łapami w celu uderzenia Holka, który bez chwili zastanowienia zarzucił amulet na szyję i zaczął biec ile sił w nogach do ciemnego lasu, po chwili wyczerpującego sprintu Dummer potknął się lecz zanim zdążył dostać zawału serca zauważył że krzyki wydawane przez orków nie są spowodowane ich złością lecz strachem przed… Holek nie miał pojęcia przed czym więc uznając sytuację za bezpieczniejszą znów podszedł do obozu orków lecz ku jego zdziwieniu nie zobaczył tam Czarnego Trolla który wpadł w furie a właśnie to mu jako pierwsze przyszło do głowy zamiast tego ujrzał Krasnoluda który wpadł w furię i łamał kości bezbronnym w stosunku do niego orkom. Z jednej strony Holek się ucieszył z wizyty nieznanego mu wojownika, ale nie wiedział co będzie robił, kiedy już skończy z orkami które nie wyglądały mu na zdolne do stawienia jakiegokolwiek oporu, Mroczny Elf nie miał zamiaru sprawdzać jak Krasnolud na niego zareaguje więc dyskretnie się oddalił a następnie uciekł. Dalej była noc a Dummer który nigdy nie miał miecza w ręku stanowił łakomy kąsek dla wszystkich istot zamieszkujących ten las, wiedział o tym i nie chciał bliskiego spotkania nawet ze szczurem, więc szybko znalazł jakieś miejsce na nocleg i spędził tam noc. Rano Holek przypomniał sobie, że w końcu nie zabrał tego kawałka mięsa i nie jadł wystarczająco długo żeby myśleć tylko o śniadaniu nigdy nie podróżował po lesie i nie miał pojęcia jak można skombinować jakąś żywność jedyne co wiedział to, że nie wie jak trafić do miasta i jak zjeść jakikolwiek posiłek, Mroczny Elf się zdenerwował obrotem sytuacji i w złości szedł przed siebie szedł aż do pory obiadowej omijając przez ten cały czas wszelkie możliwe zagrożenia, w końcu stracił nadzieję na bezpieczny powrót do ukochanej dzielnicy portowej, wykończony Holek zemdlał leżał tak nieprzytomny przez nieokreślony czas a gdy oprzytomniał i wstał zorientował się że nie jest już w lesie był w jakiejś chacie z drewna od razu pomyślał że został porwany przez wiedźmę gdyż słyszał już opowieść o dzieciach które zabłądziły w lesie a potem omal nie zostały pożarte przez jakąś babę, szybko zerwał się na równe nogi i podbiegł do drzwi aby jak najszybciej uciec lecz były zamknięte teraz serce zaczęło mu bić niezwykle szybko był u szczytu wytrzymałości psychicznej:
-Teraz już nie może być gorzej, jestem wygłodzony nie wiem jak wrócić do domu i pewnie porwała mnie jakaś wiedźma - Dummer chodził po chacie szukał jakiegoś wyjścia z sytuacji lecz nie znalazł nawet jedzenia nie mówiąc już o jakimś innym wyjściu z tej sytuacji. Minęło sporo czasu zanim Holek się uspokoił ale dalej nie rozumiał dlaczego został zamknięty w jakiejś chacie czyżby naprawdę został porwany przez jakąś babę? Wtedy drzwi się otworzyły przerażony Mroczny Elf zaczął krzyczeć a potem cisnął krzesłem w stronę drzwi a następnie przygotował się do walki o życie. Nieznajoma osoba okazała się leśnym elfem który zdziwił się zachowaniem Holka:
-Co ty robisz to tak mi dziękujesz za to, że cię przygarnąłem.
-Chyba porwałeś tak w ogóle to myśle, że jesteś jakąś wiedźmią!
-Porwałem!? Gdybym cię z tamtą nie zabrał wilki by cię zjadły.
-Ehe to, czemu mnie zamknąłeś i sobie poszedłeś.
-Bo wyglądałeś mi na niedożywionego, więc wziąłem łuk i poszedłem coś ustrzelić.
-No i udało ci się coś złapać!?!
-Dalej uważasz mnie za wiedźmę? – Wtedy zapadła cisza, kiedy Dummer trochę się zastanowił i stwierdził, że się wygłupił z tą wiedźmą również uwierzył w to co powiedział Leśny Elf:
-No dobra to jak się nazywasz?
-Symeth a ty dziwolągu?
-Holek i nie jestem dziwolągiem tylko Dummerem
-Przyniosłem mięso ścierwojada mam nadzieję, że będziesz umiał to u mnie odpracować potrafisz robić coś użytecznego?
-Nie za bardzo, ale mam trochę złotych monet i to – Wtedy Holek pokazał amulet, który ukradł orkom:
-Skąd to masz jesteś złodziejem? – Spytał niepewnym głosem Symeth:
-Yyyy nie ważne mogę ci to dać w zamian za żywność i jakąś mapę do miasta a najlepiej jak byś mnie tam sam zaprowadził.
-Nie nie chcę mieć problemów jestem przekonany że ten amulet nie został kupiony na targu.
Dobra jak tam chcesz, ale zaprowadzisz mnie do miasta?
-Ehh… sam nie wiem nie zabardzo mi się to opłaca ale widać że sam sobie nie poradzisz niech stracę jak tylko coś zjesz od razu pójdziemy w stronę miasta.
CDN. kiedyś nastąpi

OK to jak ktoś to przeczytał prosił bym o jego ocenę to moje pierwsze opowiadanie 8)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania