Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubiony styl walki

Zobacz wyniki ankiety: Ulubiony styl walki
Miecz 1h 14 29.17%
Miecz 2h 11 22.92%
Łuk 4 8.33%
Kusza 0 0%
Mieszany np.łuk i miecz 1h 9 18.75%
Magia 10 20.83%
Głosujących: 48. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-07-14, 12:55   #1
evinatorst
Chrząszcz

evinatorst awatar

Domyślnie Ulubiony styl walki

Cześć, założyłem ten temat bo jestem ciekaw jaki jest wasz ulubiony styl walki.
Ja preferuję walkę łukiem bo już w początkowej fazie gry ma duże obrażenia, a potem jest już tylko lepiej.

Czekam na odpowiedzi
RPG
evinatorst jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-14, 13:09   #2
TheArePro
Czarny Goblin

TheArePro awatar

Domyślnie

Dużo było takich tematów już. Ale chociaż sonda jest. Mój głos leci na 1H
RPG
TheArePro jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-14, 14:15   #3
 AdrianAssasyn
Jaszczur

AdrianAssasyn awatar

Domyślnie

Walka mieszana tzn.Miecz 1H i Łuk.Na początku łukiem napoczynam wszystkich,a później dobijam mieczykiem.
RPG
AdrianAssasyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-14, 14:37   #4
Zręczny

Domyślnie

Nie wiem czemu, ale jestem już po prostu przyzwyczajony do jednoręcznego oręża. Być może dlatego, że bardzo łatwo się nim posługuje. Wiem o tym, że bronie dwuręczne są silniejsze, ale ich jakoś nie ogarniam.
RPG
Zręczny jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-14, 15:22   #5
Sashiku
Polna Bestia

Sashiku awatar

Domyślnie

Ja lubie 2H
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-14, 22:15   #6
TheWalus
Krwiopijca

Domyślnie

Magia i 1H to najlepsze opcje... jednak początkowa trudność walką runami jest rekompensowana epickimi rozwałkami magiem 6 kręgu, więc głos poszedł na maga.
RPG
TheWalus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-14, 22:08   #7
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Ja łuk, mieczy 1h rzadko używam. Nawet jak już taki ścierwojad podejdzie to i tak z łuku go biję
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-14, 15:18   #8
 xilk
WT

Domyślnie

Osobiście preferuje broń dwuręczną, gdyż ładniej się prezentuje zarówno w Gothicu, jak też w innych grach. Fajnie też mi się grało łucznikiem, ale zdecydowanie preferuje bronie dwuręczne, gdyż tam można zadawać różne ciosy, a z łuku ciągle tak samo się strzela

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-08-14, 18:15   #9
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Broń dwuręczna jest bardzo dobra w pojedynkach, gdyż pozwala trzymać wroga na dystans oraz atakować go, zanim ten jeszcze będzie w stanie nas uderzyć. Podczas walki np. z wargiem nie musiałem robić ani jednego uniku, bo odpowiednia sekwencja ciosów broni dwuręcznej cały czas trzymała go na odległość oraz zadawałem mu obrażenia podczas gdy on nawet nie miał szans ich zadać.

Broń jednoręczna jest nieco zwinniejsza i jest dobra do zadawania szybkich ciosów w plecy w takich sytuacjach, jak szarżujący na nas ork lub wilk/warg.

Łuk to najpotężniejsza broń w grze, która sprawia, że gra się aż nazbyt łatwo. Ostrzeliwujemy wroga z dystansu, a gdy nie zdołamy go zabić na czas to po prostu przed nim uciekamy i po chwili powtarzamy sztuczkę. Ale mimo to bardzo przyjemnym widokiem jest rozstrzeliwanie watahy orków w V i VI rozdziale z dystansu. Niemal jak w solidnym Hack'n'Slashu.

O kuszy nie mam zbyt wiele do powiedzenia, jakoś nigdy nie udało mi się stworzyć postaci, która by się nią sprawnie posługiwała. Zazwyczaj gdy już robiłem taką postać to brakło mi chęci na dalszą grę, a gdy po pewnym czasie zaczynałem od nowa to już robiłem inną postać. Jedno jest jednak pewne - konieczność pakowania zarówno w siłę i zręczność sprawia, że nasz kusznik w pierwszym, a może i nawet w drugim rozdziale jest wojownikiem słabym, który musi często ratować się ucieczką lub wspomagać się bronią białą, na którą jednak szkoda PN, jeśli chcemy mieć porządnego kusznika. Moim zdaniem jednak tworząc kusznika warto na początek warto podciągnąć chociaż do 30% broń 1h. Jeśli chodzi o szybkostrzelność, to kusza jest naprawdę niewiele wolniejsza od łuku, na tyle niewiele, że ta kwestia nie ma większego znaczenia. Największym problemem jest jednak zakładanie/zdejmowanie kuszy, które trwa trochę długo i sprawia problemy w walce.

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-11-14, 20:58   #10
xRekon
Chrząszcz

xRekon awatar

Domyślnie

1h ze względu na szybkość wyprowadzania ataków ,która w walce z silniejszymi wrogami jest ważna
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-14, 15:00   #11
nakiel
Polna Bestia

nakiel awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do nakiel
Domyślnie

Trudno powiedzieć. Od pierwszej części począwszy na trzeciej skończywszy przeszedłem je grając w kilku różnych konfiguracjach. W pierwszych dwóch częściach broń jednoręczna ma ogromne plusy, bo możemy rozwinąć umiejętność posługiwania się nią już na początku gry, kiedy jeszcze brakuje nam siły do broni dwuręcznej. Ogromnym atutem jest to, że kiedy 'wyczujemy' już odpowiedni rytm uderzeń, nawet walka z kilkoma przeciwnikami nie stanowi dla nas problemu. Niestety o ile nie idziemy w miecze jednoręczne bazujące na zręczności, szybko zaczyna nam przeszkadzać stosunkowo mała ilość zadawanych obrażeń. Dlatego spodobała mi się alternatywa, a mianowicie skupianie się na zręczności. Połączenie broni dystansowej w formie dobrego łuku i bronią kontaktową w formie miecza mistrzowskiego, sprawia, że żaden przeciwnik nam już nie straszny Wcześniej natomiast grałem tnąc przeciwników mieczem dwuręcznym. Tutaj analogicznie, na rzecz szybkości zyskujemy monstrualne obrażenia i tak naprawdę znaczna różnica staje się odczuwalna kiedy wysoko rozwiniemy umiejętność posługiwania się tego typu bronią. Dlaczego? Bo od tego momentu znaczna część standardowych przeciwników najzwyczajniej schodzi w dwóch czy trzech ciosach. Dodatkowym atutem jest też to, że nie tracimy broni dystansowej. Potężne kusze, swoją siłą rażenia dorastają do tych o których mowa w historii XV w. Europy pogrążonej jeszcze w ostatnich latach średniowiecza. Istnie śmiercionośna. Bez dwóch zdań gdyby nie proces technologiczny, w którym robione są (tym bardziej były) gry, rozłupywałaby czaszki i trzaskałaby kości. Ale wychodząc ze świata marzeń - używając broni oburącz, naprawdę czujemy w sobie moc. Niestety do momentu kiedy dobrniemy do tego etapu gry, jest naprawdę ciężko.

Ostatnio edytowane przez nakiel : 09-11-14 o 15:04.
RPG
nakiel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-12-14, 01:14   #12
halmaker
Chrząszcz

Domyślnie

Moją ulubioną jest broń 2h,gdyż mam do niej sentyment ponieważ pierwszy raz grę skończyłem paladynem z bronią dwuręczną właśnie.
Mimo iż jest wolniejsza od 1 ręcznej zadajemy nią większe obrażenia oraz dzięki niej możemy trzymać przeciwnika co jest nie raz bardzo pomocne .
RPG
halmaker jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania