Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Pomoc
Przeładuj stronę Rozwój bohatera - dwa pytania

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-11-14, 08:21   #1
stachnie
Chrząszcz

Domyślnie Rozwój bohatera - dwa pytania

Mam dwa pytania odnośnie rozwoju bohatera.

1. Czarna Perła (kolczyk) podnosi Cwaniactwo o 1. Nie zwracałem ubrania Lago, żeby utrzymać tę premię - i tu mam pytanie. Czy jeśli podniosę Cwaniactwo o tyle, żeby nauczyć się Złodziejstwa III (o ile dobrze pamiętam, 8) a później oddam ubranie to czy ta umiejętność później pozostanie?

2. Gram bez DLC. Przy poprzednim podejściu skrzętnie zachowywałem wszystkie rośliny ze stałymi efektami, żeby później nauczyć się warzenia mikstur i wypić mikstury o stałych efektach. Problem w tym, że wybieram współpracę z Inkwizycją. Później wprawdzie mogłem kupić 2 przepisy, ale jedna mikstura podnosiła jakieś cechy związane z Voodoo a druga (chyba Pasta z Bystrzoślepia) teoretycznie byłaby przydatna, ale nie mogłem nigdzie zdobyć jednego ze składników (bodajże nogi z jaguara).. Na jakiejś stronie widziałem więcej przepisów na specyfiki ze stałymi efektami, ale widzę trzy możliwości:

- musiałem je przegapić
- są dostępne tylko po wybraniu współpracy z Indianami
- są dostępne w DLC.

Edit:

Ad 1. Zrobiłem to i umiejętność pozostała. Po znalezieniu na Antigui legendarnego przedmiotu podnoszącego Cwaniactwo o 1 (bodajże lewego buta) wzrosło do 8, nauczyłem się Złodziejstwa III, oddałem ubrania Largo i umiejętność pozostała (Złodziejstwo obniżyło się tylko o 5 a nie 5+15).

Ad 2. Rozwiązanie znalazłem przypadkowo. W Calderze można kupić klucz do jednego z pokoi gościnnych i można oddać go handlarzowi mającemu swój kram na placu przed budynkiem Rady. Zastanawiałem się, po co tak zrobili - i teraz już wiem. Pogadałem z właścicielką, poinformowałem o oddaniu klucza i można było wykupić nocleg w pokoju Garcii (250 szt. złota). W tym pokoju były dwie zamknięte skrzynie, w których było sporo kosztowności i przedmiotów związanych z voodoo. Jednym z nich był bodajże Nóż Rytualny, którym można pozyskiwać części zwierząt przydatne w voodoo. Teraz bohater jest na Wyspie Złodziei i na razie tyle wiem o dodatkowych łupach:
- piaskowe diabły, termity-robotnicy, utopce: nic nowego
- kraby: oko
- termity-wojownicy: gruczoł jadowy
-nietoperze jaskiniowe: ucho.
Podobno z małpek (tych najmniejszych?) można brać czaszki itd.

Obydwa problemy rozwiązane, wątek można zamknąć (o ile to jest praktykowane na tym Forum).

S.

Ostatnio edytowane przez stachnie : 28-11-14 o 09:05. Powód: Problem rozwiązany!
RPG
stachnie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania